Grande Storia

Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Grande Storia

Порука од partizanovac92 »

[/center]Слика
RAJA CASABLANCA

Tokom godina postojanja, fudbalski klub RAJA CASABLANCA je bio klub naroda, klub koji je postojao samo da bi se igrao fudbal. Klub je nastao kao prkos francuskim nacionalistima i okupatorima, 1949 godine, od strane mladih Marokanaca iz radnicke klase.
Inspirisan celom tom pricom, kao i kolicinom energije i kolicinom strasti i emocija koje njihovi navijaci poseduju resih da zapocnem jednu lepu pricu. Grande Storia.



Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Bravo za izbor kluba i lige.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

Слика
Lagao bih kada bih rekao da u meni nije postojala izvesna doza straha pri preuzimanju ovog tima. Jezicka, rasna i verska barijera, konstantno mi se javljala u glavi kao moguce odbijanje navijaca mene kao trenera. Po mom dolasku na stadion i pri potpisivanju jednogodisnjeg ugovora , pri samom ulasku u tunel stadiona, zacuo sam strasnu buku. "Gotovo, ajd' ti opet u Srbiju u Beogradsku zonu." -pomislio sam.
Prevario sam se. Navijaci su u velikom broju dosli da prisustvuju mom potpisivanju i da pozele dobrodoslicu. Evo kako je to izgledalo
https://www.youtube.com/watch?v=CABXjXIdbDs
Nakon potpisivanja nasao sam se i sa vodjama navijaca. Rekao sam im da mi je drago zbog ovakvog doceka, i da ih necu izneveriti. Dali su mi totalnu podrsku.
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

Valjalo mi je nakon svega posetiti svlacionicu. A u njoj, haos. U pozitivnom smislu. Igraci slusaju muziku, djuskaju, prava moglo bi se reci, balkanska atmosfera. A bas sam bezao od toga. Ujednom trenutku zacutali su i stali mirno. Cudno im je bilo, covek druge boje koze, plave kose, i vidno uplasen, ulazi u svlacionicu. Predsednik me je predstavio, a onda su zatim svi u glas izgovorili SELLAM ALEYKUM, gde sam i ja izgovorio MALEYKUM SELLAM. Bili su frapirani pozitivno mojim odgovorom. Drago mi je zbog toga bilo, vec se neka pozitiva osecala u vazduhu.
Слика

U samoj organizaciji to jest strukturi kluba, zatekao sam haos. Tek po nekoliko trenera, i jedan fizio, primorali su me da podhitno pronadjem generalnog menadzera koji ce mi biti zaduzen za dovodjenje trenera skauta fizioterapeuta, i svega ostalog sto je jako potrebno. Iako sam u drugim klubovima praktikovao da sve ja dovodim, odlucio sam se da tu duznost poverim generalnom zbog samog podneblja gde sam se udomio.
Слика

S obzirom da sam poprilicno neupucen u podneblje i u same igrace sa ovog kontinenta, resio sam da sa postojecim kadrom zapocnem prvu sezonu. Sto se samih priprema tice, zakazano nam je nekoliko vrhunskih provera gde cu direktno moci da se uverim u snagu tima. 12,16 i 23 jula imamo tri odlicne provere protiv Vit. Setuball-a , Klub Briza i Hanovera.
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

Jedna zanimljivost takodje koja me je sacekala je veliki Marokanski derbi, izmedju Radje i Vidad Kazablanke, popularni "Casablanca's rivalry clash". Do sada su odigrali 119 utakmica, uz 37 pobeda Radje, 29 pobeda Vidada, i 53 neresena rezultata. Podsetilo me je na nas srpski derbi. Jedva sam cekao tu utakmicu. Medjutim do te utakmice nam predstoji 9 teskih kola , u ni malo lakoj ligi , gde smo zvanicno favoriti. Nema sumnje da nam je glavni konkurent za titulu upravo Vidad, sto ce borbu uciniti jos zanimljivijom. Uskoro veci izvestaji.
Слика
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

Pala je noc. Noc pred moj debi. Pred prvu utakmicu zvanicnu. Gostujemo. Neugodna ekipa RS Berkane, na noz ceka svakoga kod kuce, a pogotovo jedan od najvecih marokanskih klubova. Znoj me je oblio. Ne mogu da zaspim. Sve te strasne price koje sam slusao o Arapima generalno. Teroristi, primitivci.. Sta ce mi se desiti ukoliko izgubim!? Ukoliko nereseno odigram?
Dan utakmice. Stadion dupke pun. Naravno vise nasih navijaca. Primenio sam taktiku koju sam i zamislio u glavi, filozofirao sam. Svesno uzeo rizik u svoje ruke.
Desilo se sve jako brzo. na kraju se zavrsilo 6-0 u nasu korist. Slavili su me kao ikonu. A tek je prva utakmica. Vec mi i pesme pevaju. Ovo treba doziveti!


Слика
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

DERBI DERBI DERBI



Nismo se bas proslavili u prethodnih 6 kola. Zauzimamo 6-o mesto, sa osvojenih 10 bodova u 6 utakmica. Istina jedini smo klub bez poraza u ligi, ali nas muce remiji. Cak 4 ih imamo uz 2 pobede, i gol razliku 13-6.

Слика



Al' kako u Srbiji, tako i u Maroku. Derbi. Zivot ili smrt. Heroji ili gubitnici. Cast, obraz, ponos, ljubav, sve se dovodi u pitanje. Mediji vec danima bruje o ovom derbiju. I kladionice su rekle svoje



Слика







YALLA YALLA RAJA



Слика

Sta reci? Pred 60 hiljada ljudi brutalno je dobijena ekipa Vidada. Navijaci u delirijumu. Ovo nigde doziveo nisam. 60 hiljada ljudi u glas izgovara moje ime. 60 hiljada dusa u transu je ludovalo. Cast je spasena.

[/b]
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Prati se Grobaru :cheers:

ps. za ove prve mi se učinilo da piše Berane :zelenko:
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

:cheers: hahahahah deluje tako.. tako i igraju :zelenko: :zelenko:
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

Слика

ISAAH AHMED PRVO POJACANJE


Klub je bio u deficitu na mestu stopera. Hitno je prvog dana prelaznog roka angazovan ISAAH AHMED, 32-odisnji stoper iz Gane, koji je dugo godina igrao u Evropi, tacnije u Danskoj za RANDERS FC.

DOBRODOSAO
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Steta sto nema neka africka liga jos u fm, cini mi se da sam u onom izboru za top 10 ultrasa za proslu godinu vidio ove da su pri vrhu pa sam im zapamtio klub
Корисников грб
partizanovac92
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 05 Јан 2015, 00:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од partizanovac92 »

B O M B A ! ! !


Tih je dana zapoceo africki kup nacija. I u prvenstvu je bila pauza. Nisam imao u planu da bilo sta radim, mislio sam da vreme iskoristim za odmor i da provedem sa porodicom. Medjutim telefon mi je zazvonio.

-Alo je l si tu?


-Reci...

-Daj bre covece gledaj malo, Zidan nam na izvolte

-Jaoj Boze gde sam ja dosao, pomislio sam u sebi.. Pa covece Zidan se penzionisao ima brda godina..

-Ma ne taj bre covece, Mohamed Zidan, nema klub, slobodan je igrac, nista ne radi osim fudbala..

-Opa.. To moze da bude zanimljivo.. Dati navijacima sansu da gledaju takvog majstora iako u poznim godinama, i dalje majstora..-odgovorih mu

-Saljem ti mail njegovog agenta- kao iz topa rece moj generalni

Слика

D O B R O D O S A O


Слика

Nekada velika nada Borusije Dortmund i svetskog fudbala, novi je igrac Radje. Ugovor je potpisan na godinu ipo dana. Ujedno je ovo i najveci transfer i najveci igrac koji je ikada igrao za Radju.
Navijaci su to umeli da cene i na adekvatan nacin su ga docekali.



Слика

Nema sumnje da ce nam Zidan biti od velike pomoci u borbi za titulu, kao i za titulu u Africkoj ligi sampiona




Uskoro opsirnije...
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”