Sve Makedonske lige

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Sve Makedonske lige

Порука од Sloba »

Слика

Sa zadovoljstvom mogu da predstavim još jedan veliki dodatak na fm sceni koji izlazi iz radionice serbian-fm.net. Posle svih liga Crne Gore i Bosne i Hercegovine predstavljamo Vam sve lige Makedonije!

- Preko 200 novih klubova u bazi
- Sređeni postojeći klubovi u prve dve lige sa nadimcima, pravilnim godinama osnivanja i stadionima (neki klubovi iz 2 lige nisu imali stadion na kojem igraju)
- 5 igrivih liga, kup, super kup i 19 regionalnih kupova
- Sređeni default dresovi klubovima trećih liga, dok u nižim je to rađeno za nekolicinu
- Stadioni u nižim ligama dodavani ekipama za koje su postojale informacije
- Dodata istorija pobednika za podgrupe 3. MFL
- Dodati su i derbiji Makedonije na svim nivoima kao i razna rivalstva, kao izvor korišćen je sajt macedonianfootball.com
- Juniorske lige su po ugledu na seniorske
- Znatne izmene u statusima i reputacijama klubova i liga
- I još dosta toga... (koliko je pažnje posvećeno dodatku govori i podatak da ima više od 3 hiljade izmena u bazi...)

Makedonske lige

Malo je bilo komplikovano preslikati sistem od 2. MFL pa na niže jer kako idu niže lige to je teže uraditi višu ligu bolje. Ambicije su bile da se 1. MFL uradi što bolje ali i da niže lige budu igrive.

1. MFL (najjača makedonska liga, broji 10 klubova, trokružni sistem nakon čega se liga deli na dva dela - prvi sa 6 i drugi sa 4 ekipe - u prvom delu se igra po jednokružnom bod sistemu, u drugom delu po dvokružnom, maksimalan broj stranaca dozvoljen je 5, najgore dve ekipe ispadaju, 8 ekipa igra dvomeč za opstanak sa trećeplasiranim iz 2. MFL)

2. MFL (Prvoplasirane dve ekipe idu u viši rang. Trećeplasirana igra dvomeč za promociju sa 8 iz 1. MFL, najgore tri ekipe na kraju sezone ispadaju, liga broji 10 klubova, igra se trokružno)

3. MFL (Igra se dvokružno, pobednici liga formiraju mini ligu nakon koje se dobijaju tri ekipe koje prolaze u viši rang, ekipe ispadaju u međuopštinske prve lige zavisno od lige do lige)

4. MFL (Igra se dvokružno, pobednici idu u viši rang, postoji 19 međuopštinskih fudbalskih liga, samo u tri lige postoji ispadanje)

5. MFL (Igra se dvokružno, liga se sastoji od drugih međuopštinskih liga Kumanova, Prilepa i Bitole,pet ekipa ide u viši rang , nema ispadanj)

Ograničenje za strance je samo u prvoj i ono iznosi 5 dozvoljenih igrača strane nacionalnosti, u nižim ligama je zabranjeno imati igrače koji nisu iz Makedonije.

Makedonski kupovi

Kup Makedonije (Igraju ga ekipe iz prve tri lige i pobednici regionalnih kupova sa tim da se ekipe iz prve dve lige priključuju takmičenju tek od prvog kola dok ostali igraju tri kola kvalifikacija)

Super Kup Makedonije (Igraju ga pobednici kupa i lige pred start sezone)

Regionalni kupovi (Postoji 19 regionalnih kupova i oni služe kao kvalifikacije za kvalifikacije za Kup Makedonije i igra se na samom startu sezone)

Na linku ispod se nalaze slike iz igre:

Код: Изаберите све

http://share.pho.to/80fLt
DODATAK možete skinuti sa sledeće lokacije:

Код: Изаберите све

http://www.mediafire.com/download/dokvjg8536mcoba/Macedonia_UpDate.dbc
Dodatak ubaciti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data

Ako imate neko pitanje ili primetite neke greške postujte ovde kako bi u narednim verzijama bilo ispravljeno. Fokus je bio usmeren na što bolje da se uradi 1. MFL ali i da sve lige postanu aktivne. Uložen je veliki napor da se ovo što više dovede blizu neke igrive realnosti i nadam se da sam barem delom u tome i uspeo.
Želim da se zahvalim na pomoći ljudima sa sajta macedonianfootball.com kao i Martinu Ilijevu na učešću u prikupljanju podataka pri izradi istog.
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Po novo sistemu od ove godine i 7mi igra baras za opstanak so 4 od druge lige :)

sada cu da probam ovo pa idu kritike i ono sta fali ako nesto fali :)
Последње учитавање од TIPEE дана 23 Нов 2014, 19:39, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hm, mislim da nije tako. Tražio sam više izvora.

Код: Изаберите све

http://www.worldfootball.net/competition/mkd-1-mfl/
Vidi recimo ovaj. Na primer, da je tako cela liga bi bila obesmišljena. Jer 4 ekipe igraju plej aut a onda nema svrhe da se bore za to 7 mesto i opstanak u plej autu.
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Nasa liga je od uvek bila bezsmislena tako je ove godine novi pravila mislim da imamo od ove godine. ja sam iz stipa i ove nase Bregalnica hoce ove godine da budu 7 ili 8 kako bi igrali taj baras da ne bi ispali direktno koje su 9 i 10 mesto. Ali nema veze to nije neki problem .

Ucitao sam ovu ligi i bas sada vrtim niz klubove sve je OK uradeno prilicno sam zadovoljen ali Igracki kadar se vidi da nisi nista dirao jer pola od ove igrace ne igraju tu poziciju ili nisu u toj klub ili gi ima u klubo u kojim igraju :D
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da, jako čudan sistem. Prvi put da mi kupovi ne prave toliko problem koliko lige. Ove sve niže lige imaju nenormalno mnogo komplikacija.

I popriličan broj liga ima neparan broj klubova što je čudno (11,13,15 prim aut)...

Ali dobro. Kod BIH nije takav slučaj. Dosta je logičniji sistem. A i čujem da je zapravo 8 stranaca dozvoljeno pa ću to ispraviti sa tim da se nakon šest stranaca za ostala dva plaća 5k € (to ne mogu da ubacim) :D
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

ma i 5 i 10 isto je ko bi voleo da igra kod nas :D
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Sloba brate jos jednu gresku imas i to velike u prvoj ligi se igra u format po 4 pati ili cetirikruzni sistem. U prvoj polu sezoni se igra po 2 pati pa potom sledi zimska pauza pa ondak opet po 2 . To bilo uvedeno od ove godine nove pravila bas sam danas pitao u fudbalski sojus .
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Brate, meni treba zvanično pokriće. :slap: Ne mogu tako nešto da uradim kada na celom internetu svugde je ovakav sistem. Pazi..

3x svako sa svakim. Jednom domaćin i jednom gost, a treći put se igra po Bergovom sistemu. Onda se liga deli na dva dela.

Prvi deo ima 6 ekipa i svako igra protiv svakog jednom. Drugi deo ima preostale 4 ekipe i svako sa svakim igra 2 puta.

Iz lige ispadaju najgore dve ekipe dok treća od nazad se bori za opstanak kroz dodatni plej aut i dvomeč.

Jbg. menjate svake godine sistem ali tako su izvori za ovu godinu. E sada... to kada se ide na zimsku pauzu sam realno namestio kao i datume početka i kraja lige ali koliko se do tada odigra utakmica na to ja ne utičem. To je sve do FM-a. :)
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Jasno mi je meni ovako kako ti sto si opisao je bilo do sada i od ove godine imamo novi sistem i ja nizam znao. Pitao sam neki sto zimaju platu za to u federaciji i oni tako kaze po 4 pati ove godine svako so svako 2 doma 2 u gostima i poslednje 2 ekipe ispadaju a 8 i 7 igraju baras sa 3 i 4 iz druge lige ali nije problem i ovako je dobro nije neko cudo moze i ovako da prodje :D

Trebalo bi ove nedelje da zapocnem pricu so moj lokalnim klubom Bregalnica Stip iako mi se sostav ekipe ne svidji fale neke igrace na mnogima su pogresne pozicije ali snacicu se ja :D
darkonecko
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 16 Нов 2010, 11:15
Место: Skopje, Makedonija
Status: Није на вези

Порука од darkonecko »

Bravo Sloba svaka cast. Sistemot na natprevaruvanje e top napraven bas kako treba da bide oficijalno od ovaa sezona donesen od FFM, TIPEE nema veze sto pisuva ne znam od kade tolku gluposti vo postovite.
Mozda 4 i 5 liga si mozel da ne se mucis da gi pravis ipak kup ne e tolku biten mozda i random 12 kluba od 3 liga bi zavrsile rabota. ;)
Uste nesto 3 liga sever po pravilo ima 12 kluba kako i site drugi 3 ligi, Skendija Aracinovo otkaza ucestvo na sam start.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Koliko sam skontao dok sam guglao brate ta Škendija iz Aračinova ajde što je otkazala učešće nego je i ugašena ili sam ih pomešao sa nekim? :)

Hvala. :D Prethodnih meseci radom na svim Cg ligama, BIH i MKD postadoh stručnjak za te države ahahha sad znam sve klubove iz vaših liga :D :D
darkonecko
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 16 Нов 2010, 11:15
Место: Skopje, Makedonija
Status: Није на вези

Порука од darkonecko »

Moguce, nisto novo. :)
Ali plan e vo site 5 ligi na 3 nivo da ima po 12 ekipi, taka da ako ne ugasne nekoja ekipa sledna godina bi imale po 12.
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

darkonecko пише:Bravo Sloba svaka cast. Sistemot na natprevaruvanje e top napraven bas kako treba da bide oficijalno od ovaa sezona donesen od FFM, TIPEE nema veze sto pisuva ne znam od kade tolku gluposti vo postovite.
Mozda 4 i 5 liga si mozel da ne se mucis da gi pravis ipak kup ne e tolku biten mozda i random 12 kluba od 3 liga bi zavrsile rabota. ;)
Uste nesto 3 liga sever po pravilo ima 12 kluba kako i site drugi 3 ligi, Skendija Aracinovo otkaza ucestvo na sam start.
Druze gledam deka si od Makedonija ama mnogu daleko od Makedonski fudbal od ovaa godina se igra vo cetiri kruga prvenstvoto ajde moze jas neznam ama pa i oficijalniot li pravilnik na FFM li ne e tocen ?????

Eve ti i dokaz http://ffm.mk/media/files/093346--prva-mfl-natprevaruvachka--2014-15.pdf

Mozes celoto da go procitas a mozes i samo Clen 3 da ne se tolku mnogu opteretuvas so citanje :)
darkonecko
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 16 Нов 2010, 11:15
Место: Skopje, Makedonija
Status: Није на вези

Порука од darkonecko »

Super sto si go pratil linkot bas tamu e objasneto deka sistemot e kako sto e napraveno.

Четвртиот круг се игра во две групи од кои:
-
во првата група клубовите се натпреваруваат по класичен еднострук Бергеров систем
во пет кола и учество земаат првите шест пласирани екипи на табелата по завршување
на третиот круг.
-
во втората група клубовите се натпреваруваат по класичен дво струк Бергеров систем во шест кола и учество земаат екипите пласирани од седмо до десетто место на табелата по завршување на третиот круг.

Tebe ova ti lici deka se klsicni cetiri kola ili deka posle tret krug se deli ligata na plej of i plej aut liga kako sto e napraveno od Sloba..
darkonecko
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 16 Нов 2010, 11:15
Место: Skopje, Makedonija
Status: Није на вези

Порука од darkonecko »

Kade vide deka igra baraz i sedmata ekipa?

Член 4

Деветто и десетто пласираната екипа на Play out табелата во Првата фудбалска лига
во натпреварувачката 2014/2015 година директно испаѓаат од првата лига и се стекн
уваат со право да земат учество во натпреварувачката 2015/2016 година во Втората фудбалска лига. Осмопласираната екипа на Play out табелата во Првата фудбалска лига во натпреварувачката 2014/2015 година на неутрален терен игра два бараж натпревари со третопласираната екипа од конечната табела во Втората фудбалска лига од натпреварувачката 2014/2015 година за пополнување на едно место од Прва МФЛ.

Ne samo sto nemas poznavanje tuku i ne razbiras toa sto e napisano. A za tebe sum doktor za Makedonsko prvenstvo. :D
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Za niže lige nisam mogao preslikati kompletno sve i ako znam kako ide ali svuda je dvokružno osim druge lige gde je trokružno. U prvoj ligi je 100% tačno.

Ako je baš bilo grešaka probaću da konsultujem momke sa macedonianfootball.com ali mislim da nije. Jedina greška je za strance. Ograničenje je 8 a ne 5..
darkonecko
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 16 Нов 2010, 11:15
Место: Skopje, Makedonija
Status: Није на вези

Порука од darkonecko »

Proveri samo split date mislam deka ne e dobar. Mislam deka treba po 27 kolo koe na raspored e na 26.04.2015.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biće to u UpDate. Proveriću. Problem je tu što sam morao da koristim informacije od prethodne godine jer od ove ne postoji taj neki konačan spisak. Negde sam našao samo do polusezone. Uglavnom, to će biti ispravljeno. :cheers:
Корисников грб
vlade983
Newgen
Поруке: 9
Придружен: 27 Нов 2013, 17:01
Место: Bitola
Status: Није на вези

Порука од vlade983 »

Nekoliko gresaka koi morate da ispravite.
5MFL petta liga ne postoi u makedonii. MFL Bitola, MFL Kumanovo i MFL Prilep imaju po dve grupe u 4MFL cetvrtoj ligi. primer: MFL Bitola Group 1 i MFL Bitola Group 2. Pobednik oboje grupe igraju baraz 1 utakmica na stadion Tumbe kafe BITOLA, Goce delcev PRILEP i Gradski stadion KUMANOVO.
Do sada sam to primetio.Inace 5+ ocena za onaj ko e ovo uradio. Pozdrav
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pozdrav drugar,

Moraću da te demantujem. Naime, svi podaci su i više nego zvanični. Nije samo wikipedia korišćena već i podatke sam dobijao od ljudi koji prate aktivno makedonski fudbal i oni su potvrdili da to više ne postoji sa grupama i da je sada u pitanju prva i druga liga određenih opština.

Inače hvala za pohvale. Trudimo se da izađemo svima u susret i da za svakoga bude po nešto. :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”