Work In Progress Thread

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ništa od skrinova danas, ali će biti sutra-prekosutra. Malo je obiman posao tu ipak. Ali evo da kažem šta je urađeno i šta će se uraditi.

- Klubovi raspoređeni po ligama
- Namešteni dresovi svim klubovima
- Za FBIH raspodeljeni stadioni klubovima
- Stadionima klubova u FBIH dodeljeni vlasnici

- Gradovi i regioni izmenjeni da sadrže slova č,ć,ž,š,đ
- Klubovi izmenjeni da sadrže slova č,ć,ž,š,đ
- Dodavanje lokalnih rivalstava


To je urađeno od sinoć ili se radi i biće završeno tokom današnjeg dana. Zbog nekih grešaka sam morao dresove ponovo stavljati za sve klubove ali ok. Trenutno to radim. Kada to završim ostalo je lako.

- Dodavanje sudija
- Ubacivanje igrača u klubove
- Prebacivanje medija na FM 15 Editor
- Izmene u reputaciji liga i klubova

To i još neke sitnice se planiraju sutra, a onda u utorak se kreće sa kreiranjem ligaškog sistema. Do kraja nedelje možda dodatak izađe i u javnost. :cheers:
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Slobo, moj savet ti je da ne menjaš previše imena sa "našim" slovima.
Jedan od razloga zašto nisu u igrici po default jeste što dovode do nestanka timova, pa i celih liga i sličnog.
Ne mora da znači da će i to ovde biti slučaj, ali nije toliko bitna stvar da bi se na njoj insistirala. Moguće da u manjim količinama ne utiče, ali u većim izmenjenim bazama ko zna..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Au, valjda mi se neće obiti o glavu ovo i nadam se da neće. Nisam uopšte znao za to mada pre nisam imao problema uopšte takvih... ali ok.. kad sam ovde radio kod Makedonaca neću sigurno onda pošto njihovi albanski klubovi u imenima imaju albanska slova... dakle to neću ubacivati.

Što se tiče BIH dosta toga urađeno... lokalna rivalstva ću da prekontrolišem, sad radim ubacivanje igrača u klubove i dodavanje sudija a izmene u reputaciji ću raditi na kraju. :) Do sada već ima oko 13k promena u bazi... dakle samo 6-7 sam ih napravio u zadnja dva ili tri dana. :)
Корисников грб
mrek
SFM Hall Of Fame
Поруке: 2668
Придружен: 13 Дец 2010, 20:32
Место: Beograd, Srbija
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од mrek »

Pazi, moguće da taj problem nastaje samo kad se unosi direktno u bazu, pa zatim izvlači u igricu. Pričam o distribuciji igre.

Moguće da promena u Editoru ne utiče na to, nego je više kao spoljašnja šminka..
Joga Bonito - Nije za svakoga
vule82 пише:Upisah se u istoriju i postah besmrtan!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Moguće to ali mi možda bude problem kad budem prebacivao na narednu verziju menadžera za godinu dana, ali otom-potom.

Elem, ljudi, BIH SVE lige verovatno sutra u večernjim satima ili prekosutra. Moram testirati par sezona.

Izvukao sam tri maksimuma iz sebe i za manje od četiri dana od izlaska FM sredio bazu koja je bila u haosu posle prebacivanj asa fm 13 editora.

Dodato je dosta medija, igrača, sudija, nagrada... definitivno najkompletniji BIH dodatak ikada će biti.

E sada ide taj deo posla gde treba složiti sve lige kako treba. :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Večeras sve lige BIH ide za DOWNLOAD! Nadljudskim naporima za samo pet dana završeno i izvršeno u tom periodu 13-14k promena! PL dovedena do savršenstva kao i fbih (mislim na ligu, nema infoa za prvu rs).

E sad još da probam da bukvalno svedem mešanje klubova na nemoguće i to je to! Mislim, već sam uspeo ali onda se svake sezone menja broj klubova po ligama :D :lol:

U dodatku će se pojaviti neke lige koje sam izvukao iz Boga pitaj kojih izvora tipa opštinske lige Visokog i Bijeljine (4 divizije) za koje nema info na netu :D :D

Večeras... :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Od sutra se priprema Makedonija za izlazak. Najdalji datum izlaska je sledeći petak ali trebalo bi i pre da izađe.

Nakon toga ostaje još da se nadogradi Hr na 1. ŽNL, a potom i Slovenija na 4. SNL! :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Da malo najavim ono što Vas očekuje za vikend i ne bi trebalo biti izuzetaka.

Aca radi na srpskim zonskim ligama i one će izaći verovatno za vikend. Mrek radi na svim ligama Srbije i tačan datum izlaska se ne zna jer je preobiman posao u pitanju.

Ja za vikend izbacujem sve makedonske lige, verovatno subota naveče ili nedelje oko 16 časova jer ima još posla a ne bih da izbacujem nedovršeni dodatak u javnost.

***

Sledeće nedelje Vas očekuju 4. SNL (4 stepen fudbala u Sloveniji) i 1. ŽNL (4 stepen fudbala u Hrvatskoj) - tako bi trebalo, a postoji i mogućnost da to odložim za skroz kraj ovog meseca jer po završetku Makedonije možda odradim megapack neki svih evropskih liga kojih po default nema na FM!

***

Samo da napomenem koliko je veliki posao urađen te je do sada recimo u dodatku za BIH osim 20k promena dodato 300+ stadiona, klubova... kod Makedonije ima dosta da se dodaje takođe, mislim više od 100 ako ne i 150...

A pritom mi je drago da mi se ljudi javljaju svakodnevno iz Makedonije i Bosne i Hercegovine kako bi dodatak bio što realniji.

Osim onih koji su mi pomogli na dodatku za BIH a kojima sam se zahvalio u temi, hvala i Edinu nekadašnjem administratoru FMBosnia koji zajedno sa mnom radi UpDate da PL bude najrealnija ikada!

Veliko hvala sajtu macedonianfootball.com gde dobijam informacije iz prve lige o strukturi makedonskog fudbala i hvala jer izlaze u susret i dostavljaju sve potrebno.

Hvala nekadašnjim administratorima sa FMM koji su odlično upoznati u prilike u Cg fudbalu a koji su pomogli pri izradi svih liga Cg.

Hvala Alešu Majeru koji mi je dostavio potrebne podatke za 4 stepen slovenskih liga.

Ove godine će biti urađeno ono što je za mnoge bio san... ja sam uradio sve bosanske lige, sve crnogorske i biće sve makedonske, slovenske ću probati sve da odradim kao i hrvatske mada i 4 nivoa fudbala su jako dobra... a onda i mrek će sve srpske.

Time se zaista ostali ne mogu pohvaliti. :cheers:

Tokom vikenda više informacija o makedonskim ligama. :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Večeras prvi IN GAME SS Makedonija. :)

Ali ima još rada. Dodatak izlazi sutra za javnost.
Последње учитавање од Sloba дана 22 Нов 2014, 19:07, учитано 1 пут укупно.
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Sloba ako ti treba neka informacija iz makedonije mozda ti mogu pomoci ??? samo javi :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Igrače u klubove za sada u prvoj verziji ne planiram da dodajem ali... zato ću imati druge informacije za većinu klubova a to su dresovi, nadimci, godine osnivanja... derbije... kada izbacim prvu verziju i sve nedostatke mi ti prijavi.
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

OK Sloba videcemo sta ce da fali od igracki kadar u prvoj verziji pa cu te izvestiti.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

:cheers:

Namerno nisam prikazao ostale skrinove nižih liga. Tj. svih (5 ukupno).

Sutra ide za DOWNLOAD nakon čega prelazim na rad na aktiviranje 1. ŽNL (4 hrvatska liga) i slede medijski apdejti Crne Gore dok ću u Hrvatsku na sledećem apdejtu uključiti medije kao i u Sloveniji kada budem radio apdejt.

Veliki posao nema šta. Nakon 1. ŽNL probaću još niže da probijam granice. Sve do zadnje hrvatske lige a nakon toga mislim da će samo nebo biti granica jer niko nikada pre nije uspeo da uradi sve hrvatske, sve makedonske, sve bosanske, sve slovenske i sve crnogorske lige. :D Mrek će uraditi sve srpske tako da je to zaista impresivan podatak. :cheers:

A ja imam inspiracije za rad sobzirom da iščekujem drugi peč za fm. :)
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Aj izađi malo napolje, tamo gde je akcija...
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Druže Toki svaki dan sam ja napolju, ali baš. :cheers:

Baš zato što imam i privatan život i često imam dosta aktivnosti i stvari privatno koje treba obaviti nisam do sada uradio sve planirano i zato sam rekao do nove godine će sve biti gotovo. :poz:

Danas sam tek od 5 bio u školskom domu i radio na dodatku. Druga je stvar što ja malo spavam kao i to što retko ko brzo radi u editoru kao ja. Snalažljivost.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика

Da dodam da je sa nekim podacima što realnije moguće sređena 1 MFL i 2 MFL.. dodati stadioni i tako. 3. MFL takođe pa se sada prelazi na 4 i 5 MFL.

Kao što vidite dodati su derbiji koji postoje u realnom životu.

Ima tu još posla šta znam.. ali večeras izlazi uglavnom pa se od sutra kada uhvatim vremena popodne kreće sa radom na hrvatskoj 4 ligi. :cheers:
TIPEE
Youth Team Coach
Поруке: 192
Придружен: 24 Окт 2010, 20:07
Место: Macedonia
Status: Није на вези

Порука од TIPEE »

Slobo zar ces uraditi 4-5 MFL to kod nas se zove OPSTINSKE lige i se podeleni na opstini Stip Tetovo Prilep Gostivar Ohrid da ne nabrojavam sve sada tu to je velika zalak a plus i igraci ?? ili to ce da bude random ??? poso i ja bi trebalo da budem u tih :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Uradiću to ali igrače neću dodavati tj negde 5-6 max po klubu najboljih bi bilo ok. E sad ako hoćeš pošalji tvoje podatke da te ubacim. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Dodatak je gotov. Uploaduju se slike, uvodni post napisan.. pa uskoro postavljam temu. :cheers:

Hrvatsku ću polovinom sledeće nedelje krenuti da nadograđujem jer privatno neću imati previše vremena za igranje FM, a kamoli za rad u editoru. A i odrađena su tri izuzetno velika projekta (Cg, BIH i MKD sve lige) za jedan veoma kratak period od dve nedelje po izlasku menadžera.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Izlaze Vam Zonske Srpske lige večeras ili sutra (ne znam kada je Aca planirao) i to vam je kroz neki period. Ne znam kada će mrek uraditi sve naše lige jer je posao obiman. Kada uradi, uradio je. :)
Закључано

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”