Pentagon čelndž - луди

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ajmo Ludiiii.

Ps. Aj na Skajp da ti objasnim neke stvari.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Evo me opet. Zavrsio sam sezonu, mnogo me mrzelo da pisem, a i bio sam u mnogo dobroj formi da bi se zaustavio.

Слика

Interesantno je da smo na polusezoni bežali Wits-u samo jedan bod, ali eto, ispostavilo se da smo mogli i da zaostajemo 15, pa bi opet uzeli.

Слика

Momci su se sjajno pokazali ove sezone, sto pokazuju i silne nagrade.

Слика

Ligu šampiona smo mogli bolje da odigramo kroz grupe, al u jednom trenutku sam imao 14 igrača u autu, što sa repkom, što zbog povreda.

Слика

Igrači su sve zajedno sabili, teško da iko može da se izdvoji iz grupe, ali ima onih koji su bili bitniji od drugih.

Слика

Kasper je došao na polusezoni sa neke sitne pare, sve zajedno 350k, i odlićno se pokazao. Sjajna investicija.

Слика

Majstor fudbala, Ngubo, je ove sezone odigrao onako kako sam predpostavio, sabio je. Apsolutni rekorder po broju golova u jednoj sezoni, kako u ligi, tako i u klubu.

Слика

Mislio sam da sam preterao sa onih 1.5m, ali se ispostavilo da nisam, dobar mali.

Слика

Iskreno, da ga nije bilo, verovatno ne bi bio ovoliko dobar. Mnogo je pružio ove sezone, ali ga je umor stigao u drugom delu sezone, pa mu je forma malo opala, ali u svakom slučaju je bio ključ uspeha. Imao je neverovatnih 133 key pasa ove sezone.

Слика

Mogli smo da budemo i jači finansijski, ali ipak je i ovako dovoljno dobro. Ne jurim pare već uspehe.

Vidimo se nakon prelaznog roka, ali nemojte se začuditi ako ekipa ostane potpuno ista, ne verujem da ću biti mnogo aktivan u ovom prelaznom roku. :cheers:
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Evo ga još jedan kratak apdejt.

Слика

Moralo je ovako, pola ekipe mi tražilo da ide, pa su morali makar doneti klubu neke pare. Srećom, da ne bude sve potpuno crno, uzeo sam i 50% od sledeće prodaje Ngubo-a. Mada, jako brzo je sve to postalo nebitno.

Слика

To je to. Kao što sam već najavio, put do finala, pa i samo finale je bilo lako, iako smo se u prvom meču mučili zbog izostatka 13 igrača koji su imali obavezu prema reprezentaciji, što je jako retardirano. Poprilično je nerealno da se finale igra u isto vreme kad igra i repka, al dobro sad.

To je to, toliko od mog vođenja klubova u Africi, možemo preći na sledeći posao.

Слика

Skupljaju se lagano trofeji, ali sad sledi najveći izazov.

Слика

Mogao sam da biram između njih, Tigrea i Argentinos Juniorsa. U suštini sve slični klubovi, ali mi se ovaj najviše svideo. Igrači imaju neverovatan potencijal, moguće je da ću se ovde zadržati mnogo duže nego u prethodnim klubovima.

Слика

Sve što valja sam skupio u prvi tim. Kapiram da ću izbaciti makar 3-4 vrhunska igrača. Ne želim da trošim mnogo novca ovaj put, sad se sve svodi na dovođenje najboljih mogućih klinaca.

Mislim da je to dovoljno za sad. Kad procenim igrače, malo rasprodam gamad, dovedem neko dete i slično, javljam vam se opet. :cheers:
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Završio sam prelazni rok, moram priznati da sam zadovoljan.

Слика

Doveli smo 2 igrača sa lepim potencijalom, jednog dovoljno dobrog DM-a, njegovu rezervu i Valdeza da nauči klince kako treba pristupiti ovoj igri.

Слика

Na žalost, ovaj momak je morao da ide. Tražio je u više navrata da ode, i ja sam odmah prodao. Uz 1.5m koje dobijamo u novcu, ima i klauzula od 50% od sledeće prodaje, što bi mogla biti lepa svota za njega, jer i on ima 5* potencijal.

Слика

Doveden je na fri, što je sjajno. Videćemo kako će napredovati u predstojećim godinama, ali ja verujem da će biti dobar.

Слика

Za 4 godine u Odbrani i Pravdi nije dobio pravu šansu, ali zato kod mene verovatno dobija priliku u prvih 11.

Слика

Verovatno se neće baš naigrati, biće tu neki bekap, no nebitno je, doveden je da mentalno sredi nekoliko igrača ako je moguće.

Слика

Moram priznati da sam platio više nego što sam želeo za igrača starijeg od 20 godina, no dobro, nije bilo jeftinije opcije na njegovoj poziciji. Tako da, dok ne nađemo boljeg, ovaj čovek je startni DM.

Слика

Doveden kao zamena za Sančeza. Međutim, ima moj omiljeni personaliti, resolute. Počeo je polako sa tutorovanjem, kao i Valdez.

Слика

Ovaj mali trenutno uči od Valdeza, i kao što vidite, počelo je da se odražava polako, nadam se da će u potpunosti preuzeti Valdezov personality, jer će time moći da napreduje još više i brže.

Слика

Dotičnog momka tutoruje Cerro. Moram ga jedino prilagoditi na poziciju MC-a, pa da polako krenemo da ga guramo.

Слика

Ovog momka sam morao da spomenem. Iako ima par sličnih njemu po tome zbog čega sam ga zgotivio, ovaj mi nekako najviše prirastao srcu. Jedan je od mnogih koji su ponikli u klubu, i ja ću dati sve od sebe da ovde ostane makar dok ja ne odem.

Verujem da sam rekao sve što sam imao reći. Vidimo se najverovatnije na polusezoni. :cheers:
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Nalazim se na polusezoni i pravo je vreme za ovaj apdejt.
Iako mi je ekipa solidna, uopšte nisam imao predstavu o jačini argentinske lige. Ubrzo sam uvideo da uopšte nije tako jaka kao što sam mislio.

Слика

Mnogo sam bolje prošao nego što sam očekivao. Jedino što mi baš bode oči je ovih 5 primljenih golova od Estudijantesa u 2 navrata, ali dobro, šta je tu je.

Слика

Stojimo sjajno na tabeli, i iskreno se nadam da možemo među prvih 6 mesta, ali neću se žaliti i ako zavšimo čak i kao 15. na tabeli. Jednostavno je, u ovoj, pa i u sledećoj sezoni uspeh mi je apsolutno nebitan. Želim da sebi stvorim igrače koji će za 3-4 sezone harati kako Argentinom, tako i Južnom Amerikom.

Rešio sam da ipak, iako sam razmišljao dugo, dam šansu deci, pa makar me to koštalo i posla. Lepo su mi vratili, kao što se iznad vidi, a i ja sam zadovoljan njihovim napretkom.

Слика

Mislim da nije bilo moguće da ovaj momak ne sabije. Pokazao je da je moje poverenje u njega bila prava stvar. Nije mnogo napredovao, ali mi vraća to što sam mu dao najbitniji broj sjajnim igrama.

Слика

Valdez je odradio posao sjajno. Popravio mu je determination, i još bitinije, promenio mu je personality na resolute. Iako mu igre nisu na nivou, momak sjajno napreduje, i ako ne u drugom delu ove, očekujem od njega već sledeće sezone bitniju rolu u ekipi.

Слика

Sviđa mi se potpuno moja konkurencija u napadu. Iako Laurato ima apsolutno najbolju statistiku, daje se šansa i drugoj dvojici špiceva. Verovatno nema mnogo pravde u tome, i trebao bi da počinje svaki meč, ali se to neće desiti. Mada bi najviše voleo da napravim od škarta jednog prosečnog kluba, kakav je Odbrana i Pravda, da napravim vrhunskog špica. J***m ga sad, možda ipak i osvoji moje srce u potpunosti.

Слика

Ovaj mališan je poslednji dodatak prvom timu. Da je malo viši, verovatno bi dobio svoj deo minutaže, međutim, čovek je nizak i za beka, a kamo li za štopera, i zato pravim od njega desnog beka. Kapiram da će mu ležati, uz male popravke na of d bol, driblingu i krosingu.

Слика

Završavamo ovim dečkom. Bilo bi mi mnogo draže da sam imao priliku da radim na njemu, međutim, dupe mu zinulo za parama i preranom slavom. Želim mu sve najgore.

Слика

Umalo da prođe bez njega, krenuo sam da pišem: ''Toliko za sad...'', i setih se njega.
Ovo je klinac koji je došao 31. Avgusta, kao poslednja i jedina opcija za AMR-a. Neverovatno mi je da se baš tad desilo da sam ostao bez svih AMR-ova pa eto, u nedostatku boljeg igrača za sitne pare, ovaj čkode nas je pojačao za ogromnih 83k eura.

Videćemo u kom smeru će ići prelazni rok. Vrlo rado bi se otarasio još par starijih igrača, da dam šansu deci kluba, al videćemo.

Evo sad ide: Toliko za sad, vidimo se na kraju sezone. :cheers:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

луди пише:Mada bi najviše voleo da napravim od škarta jednog prosečnog kluba, kakav je Odbrana i Pravda
Želim ti sve najgore u ovom sejvu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Тестирам дал читаш.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jok, samo gledam slike.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Al' cituje covek :xD:
Sé un hombre
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Završih svoju prvu sezonu na klupi ovog kluba. Biću potpuno iskren i reći da sam očekivao više, ali se desila jedna zanimljiva stvar u toku prelaznog roka.

Слика

Ostvaren je lep profit, ali smo ostali bez jedinog desnog beka, i startnog MC-a. Sada, pošto sam rekao da ću razvijati decu kluba, to sam i činio. Nisam doveo zamene za njih, već sam se kockao sa decom kluba.

Слика

Ovaj je uleteo umesto Freirea, i odradio je dovoljno dobar posao. Međutim, desila mu se teška povreda, pa je propustio par mečeva. Nadam se samo da neće mnogo propasti dok se ne oporavi.

Слика

Ovaj brat je uleteo na desnog beka. Najavio sam da neće igrati štopera, iako mu je to primarna pozicija, i to se ostvarilo. Takođe se dobro pokazao, što znači da će u sledećoj sezoni igrati prvu postavu.

Слика

Nastavio je dobru formu. Verovao sam da će Elias početi da igra bolje, ali kako nije, imao sam potrebu za ozbiljnim rešenjem u napadu. Jedini koji je dostavio jeste Lautaro.

Слика

Dobro je napredovao, ali ostaje žal što nikako da odigra malo bolje. Ne koristi svoje šanse, ali to ne znači da ja neću nastaviti da mu ih pružam.

Слика

Pošto je Funes slomio nogu, on je ostao jedino rešenje na poziciji AMR-a. Lepo se pokazao, moram priznati. Postoji šansa da će ipak dobiti više minuta od Funesa, jer ne verujem da će nakon 4 meseca pauze Funes ličiti na igrača kakav je sad, a i sad je lošiji od Mendeza.

Слика

Apsolutni jebeni bog. Bilo je interesovanja za njega na polusezoni, ali i pored toga što sam tražio samo 7.5m, što je za njega realno samo, ipak su svi odustali, i iskreno, bio sam srećan kada su odustali. Na kraju, ostao je najbolje ocenjeni igrač lige.

Слика

Bio je ovo jako čudan period za nas. Promašivali smo i po 11 CCC šansi na utakmici, gubili mečeva sa 30 šuteva više, sabijali sve redom, a retko koga dobijali. Ne znam...
Zadovoljan sam, a nisam, zaista ne znam kako da opišem drugi deo sezone.

Слика

Ma jebo ga ja, dobro je ovo ipak.

Слика

Usput se i ovo dešava.

Слика

Kao i ovo. Mogu očekivati bolje uslove za napredak, a verovatno ću i staff dosta izmeniti, jer je trenutno stanje katastrofalno, a uprava mi ne da da ga menjam do početka sledeće sezone.

Tako. Vidimo se posle prelaznog roka :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

DOBI OTKAZ! :xD:

Kakva ti je to liga sa 28 klubova?
Sé un hombre
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

30 клубова има, то је нови систем у Аргентини.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

луди, sranje. Srecno u nastavku...
Sé un hombre
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Evo me, mogu početi priču o ovom prelaznom roku.

Слика

Zanimljivo je to što sam prodao lika za kog sam verovao da ga neću prodati nikad, Kaigana. Iako je tih 7m lepo, još lepše je ovih 50% od sledeće prodaje. Lep profit smo ostvarili, to mi se sviđa.

Слика

Takođe se i ovo dešava. Ne žalim se mnogo, od obojice će se uzeti po 2.5 miliona jura, i 50% od sledeće prodaje. Ramos ide u Ameriku.

Kao što ste već videli, prodao sam svog prvog golmana, Fernandeza, umesto kog je stigla zamena iz kluba koji za sad izbacuje najbolje argentinske regene, makar ono što sam ja video. U stvari može se reći da sam zbog Serhia Rubilara i prodao Fernandeza. Stigao je i
Ernesto Reta, koji je odmah prosleđen u Atlantu na pozajmicu, jer je više igrač koji će u budućnosti doprinositi ekipi. E sad, pošto sam prodao najboljeg igrača za 7m, morala je da dođe zamena, i to sam našao u mladom i perspektivnom Zarzosi koji je plaćen malo više nego što sam želeo, ali dobro, nadam se da ću mnogo više uzeti od njega.

Слика

Ovaj momak je došao kao zamena za prodatu decu od kojih se uzimaju procenti. Ulazi u rotaciju sa Lautarom, pa ću videti kog ću više da furam, verovatno Lautara.

Слика

Došo je za velikih 3m, a odma mi se sjebo na 3 mseca, tako da sam ga izduvo za njega.

Слика

Došao je kao zamena za Sančeza koji polako propada, pa makar da probam sa njim kao prvom opcijom na dm-u.

Слика

Ovako sada izgleda tim, ima tu mnogo potencijala,i kapiram da ću opet biti tu negde oko 14. mesta, ali lepo sam rekao da se pravim rezultatima nadam tek nakon 3. sezone.

Toliko, vidimo se na polusezoni :cheers:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ključni deo u tvom sejvu je to što si Falkoena pozajmio Defensi.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Слика

Озбиљна њушка, надам се да ће се пробити тамо.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Na koji fazon tu ima 30 klubova po novom sistemu ja sad gledam kod mene na sejvu 20 klubova :wtf:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

DS_RS, ma ludi izmislio novu ligu :xD:
Sé un hombre
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Не знам брате, мени од друге сезоне има 30 клубова у лиги, свако са сваким једном игра.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Stigoh do kraja prve polusezone. Moram priznati da sam iznenađen time koliko dobro igramo u ovoj sezoni.

Слика

Imamo taj jedan poraz koji bode oči, i to su nas ljudi pobedili sa time da su imali jedan šut u toku celog meča.

Слика

Sjajno stojimo na tabeli. Bio bih prezadovoljan da ostanemo na toj poziciji do kraja sezone.

Слика

Morao je da igra kada se oporavio. Em je previše plaćen da ne bi igrao, em se Funes raspao od one povrede.

Слика

Nisam ni planirao da mi on igra, ali kako sam prodao Mezu i pozajmio Falkonea Odbrani i Pravdi, nije bilo druge opcije. Morao je on. Sjajno se pokazao.

E sada sledio trio koji je stigao iz Čubuta.

Слика

Jedan je od nosioca igre u ovoj sezoni. Zajedno sa Martinom sabijaju život na MC-u.

Слика

Inenađujuće dobro brani. Nisam uopšte očekivao ovo od njega, makar ne u prvoj sezoni.

Слика

Definitivno najveći talenat od sve trojice. Kako je sezona odmicala polako je uzimao mesto Lauratu. Za razliku od prošle godine, gde sam bez rezultata forsirao Eliasa, ove godine Kristijan sabija. Definitivno je do broja.

Слика

Najbolje sam ostavio za kraj. Martin ove sezone igra sjajno. Šteta je što je prošle godine imao onu tešku povredu, inače ko zna kakav bi tek sada bio.

Слика

Finansijski smo odlični. Mnogo bolji nego što smo bili kada sam tek došao u klub. Na putu sam da napravim jedan od ozbiljnijih klubova u Argentini, koji bi i nakon mog odlaska mogao da bude prava sila.

Toliko za sad, javljam vam se na kraju sezone, gde ćemo videti da li će se izboriti Kopa Libertadores ili ne.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”