Srbija - revolucionarni sistem takmicenja

srbinho
Status: Није на вези

Srbija - revolucionarni sistem takmicenja

Порука од srbinho »

Tole je rekao svoje ali evo dokaza da ima i boljih ideja o tome kakav treba da bude sistem takmicenja u srpskom fudbalu :)

Ideja je da liga broji sto manje klubova da bi se kvalitet bolje koncentrisao i zbog toga sam izmedju ostalog napravio i trecu ligu na nivou cele zemlje.
Cetvrta liga je "inactive division" znaci nema je u igri tako da sam se fokusirao samo do treceg stepena takmicenja, a inace sam planirao da se tek ta cetvrta liga podeli na 4 lige, a ne da bude treca podeljena kao sto je do sada bilo ali je bilo suvise komplikovano pa sam se "zaustavio" kod trece.

Malo sam svojevoljno poredjao klubove po ligama vodeci se onom idejom o ozivljavanju regionalnih centara i istorijskih srpskih "giganata" :)

Evo kako sam to zamislio:

- Super Liga

Слика
Слика


- Prva Liga

Слика
Слика


- Druga Liga

Слика
Слика


Postavicu i ss-ove s kraja sezone


DOWNLOAD

_______________________________________________________________
Последње учитавање од srbinho дана 24 Јун 2015, 20:40, учитано 1 пут укупно.
SinisaPFC
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 06 Окт 2014, 23:24
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од SinisaPFC »

U super ligu nisi stavio Cukaricki, Rad i Jagodinu? kakav si ti kralj...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Naravno da nije kada želi da decentralizuje fudbal iz Beograda. Tu je OFK umesto Rada i Čuke zbog istorije... e već za Jagodinu ne znam što ih nije stavio..
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Beograd, Novi Sad, Subotica, Kragujevac, Nis, Krusevac...su dobili prednost na startu :) A ovi politicki gradovi i tajkunski klubovi su morali u nize rangove :zelenko:

Sezona je bila zanimljiva Radnicki Nis je u zadnjem kolu ispustio titulu :)

Слика
Слика


Jagodina usla u Super Ligu posle neizvesne borbe sa Novim Pazarom

Слика
Слика


Proleter kao sampion Druge Lige i Donji Srem kao pobednik play-offa se sele u Prvu Ligu

Слика
Слика
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Deluje mnogo zanimljivije nego što je u stvarnosti. :fanman:
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Mana je samo to sto u editoru nema mogucnost da se namesti da, kada se liga podeli na pola posle 28.kola, bodovi budu malo modifikovani tj. npr. da se Partizanu racunaju bodovi samo osvojeni protiv klubova koji su zajedno sa njim izborili play-off....tada bi bilo jos zanimljivije :)
Корисников грб
citizen
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1805
Придружен: 26 Окт 2010, 16:45
Место: Srbobran
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од citizen »

Nije loša ova varijanta koja će se koristiti u RL, da se bodovi samo prepolove. Ne znam da li može (a verujem ipak da nije moguće) to da se namesti u editoru.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Probao sam ja to ali nema opcije za deljenje bodova ili osvajanje bodova na drugi nacin, zato je trenutno za FM15 napraviti novi Srpsku SuperLigu. Inace odlicna ti je ideja. Mozda treba da se doda i 4 rang i gde je tu Leskovac ? Izini u 3 ranga takmicenja nema 6 grada po velicini u Srbiji :rugalica:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Stvarno izgleda dosta zanimljivije. Mačva u drugoj ligi :shy:
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Ja sam imao u planu ovako nesto:

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/sport/teme/novakovic.php?yyyy=2014&mm=02&nav_id=810306
Steta sto nije u RL ovako...
bojan95
Newgen
Поруке: 48
Придружен: 16 Јул 2011, 21:16
Место: Knić
Status: Није на вези

Порука од bojan95 »

Pratio sam ovaj blog Novakovica na B92 i meni se svideo takav model.
Zanima me zasto je Cukaricki i dalje sportsko drustvo (tako pise u privrednim registrima) kada je sada u vlasnistvu jednog coveka? Vozdovac i dalje nije privatizovan?
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Alexandar_81 пише:Probao sam ja to ali nema opcije za deljenje bodova ili osvajanje bodova na drugi nacin, zato je trenutno za FM15 napraviti novi Srpsku SuperLigu. Inace odlicna ti je ideja. Mozda treba da se doda i 4 rang i gde je tu Leskovac ? Izini u 3 ranga takmicenja nema 6 grada po velicini u Srbiji :rugalica:
Ako neko ili nesto moze da napuni stadion onda je to leskovacki rostilj i to onaj besplatan tako da bi to mozda mogla da bude vodilja svima kako vratiti publiku na stadion :zelenko:
Cetvrti rang na nacionalnom nivou je dobra ideja ali bi ti klubovi mnoogo tesko uspevali da finansiraju putovanja na drzavnom nivou pa je bolje da se ta cetvrta liga racva u 3-4 lige.
Poenta je da bude sto manje klubova u ligi dakle od 8-10 cak mi i 12 deluje mnogo.
Ova ideja sa b92 je odlicna, a ova nova fora sa 16 klubova i deobom lige posle 30.kola je smaranje jer bi tek tih zadnjih 7 kola moglo da postane zanimljivo, a ovih 30 pre toga bi bilo manje zanimljivo nego sto je do sad bilo.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

srbinho пише:Mana je samo to sto u editoru nema mogucnost da se namesti da, kada se liga podeli na pola posle 28.kola, bodovi budu malo modifikovani tj. npr. da se Partizanu racunaju bodovi samo osvojeni protiv klubova koji su zajedno sa njim izborili play-off....tada bi bilo jos zanimljivije :)
ovo bi trebalo da moze da se namesti u advanced editoru

citizen пише:Nije loša ova varijanta koja će se koristiti u RL, da se bodovi samo prepolove. Ne znam da li može (a verujem ipak da nije moguće) to da se namesti u editoru.

ovo moze 100%

srbinho пише:Poenta je da bude sto manje klubova u ligi dakle od 8-10 cak mi i 12 deluje mnogo.
Ova ideja sa b92 je odlicna, a ova nova fora sa 16 klubova i deobom lige posle 30.kola je smaranje jer bi tek tih zadnjih 7 kola moglo da postane zanimljivo, a ovih 30 pre toga bi bilo manje zanimljivo nego sto je do sad bilo.

10-12 je idealno jer onda ne bi bilo puno namestanja a narocito u nizim rangovima. ovako posle jesenjeg dela pola lige prodaje bodove za dzak krompira
Последње учитавање од averel80 дана 26 Јун 2015, 00:58, учитано 3 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Bar da je džak krompira u pitanju... :D
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

10-12 je idealno jer onda ne bi bilo puno namestanja a narocito u nizim rangovima. ovako posle jesenjeg dela pola lige prodaje bodove za dzak krompira
Pa ovaj novi toletov sistem dovodi do deljena lige na 2 x po 8 timova i garantujem da u tom trenutku od tih 8 klubova NAJMANJE 3 ne samo da nece da ima nikakve ambicije za veci plasman nego ce vrlo brzo jos u startu izgubiti teoretske sanse sto znaci automatski se ima 3 kluba za trgovinu sa bodovima....
Eee a da se u play-ofu/autu nalaze 4 do najvise 6 klubova + da se bodovi prepolove to bi vec bila druga prica.
Jednostavno u ovom sistemu korupcije i destrukcije sve vise od 12 klubova po ligi je propast....cak mi i 12 deluje previse....bolje je u nizim rangovima npr. 3 liga da se racva na 5-6 liga sa po 10 klubova nego da imaju 2-3 lige sa po 16-18 klubova od kojih se 14-15 bore za opastanak pa kad neke od njih to obezbede pocinje davanje bodova na veliko i malo...

Evo jedne dobre fore za trecu ligu :)

10 klubova (4 kruga znaci ukupno 36 utakmica)

1 - direktno u drugu ligu
2, 3, 4 i 5 klub - u play of za drugu ligu (gde se igra po kup sistemu znaci polufnale i finale sa revansima)
6 - ni na nebu ni na zemlji :)
7, 8, 9 i 10 - ispadaju u cetvrtu ligu (koja se racva na 4 lige)

Cik neka neko namesta utakmice :zelenko:
Последње учитавање од srbinho дана 26 Јун 2015, 11:08, учитано 5 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo ga. Nisam dugo ušao u editor i neko me zamolio da mu nešto uradim oko jedne države a liga je rađena u AE i ja sam tražio opciju i pronašao!

Слика

A ispod ima jednostavna opcija koliki procenat bodova da se prenese.
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Da prilicno je lako. Ovu poslednju opciju (prenosenje rezultata sa ekipama koje su trenutno u tom stage-u) nisam koristio ali verujem da radi.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”