Gdje igraš ti, tu smo i mi, jer ti si jedan jedini...

balkanac
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 03 Мар 2015, 11:37
Место: Moskva
Status: Није на вези

Gdje igraš ti, tu smo i mi, jer ti si jedan jedini...

Порука од balkanac »

Nikada nisam bio dobar ucenik, to i jeste razlog zasto poslije zavrsene srednje skole nisam nastavio dalje. Kao i veliki broj tinejdžera imao sam zelju da postanem fudbaler, i moram priznati imao sam sjajne preduslove za to. Moje ime je Zlatan Ivanovic i rodjen sam 27.2.1970.u Beogradu. Moji roditelji su poreklom iz Bosne, tacnije iz Zenice. Fudbal sam poceo trenirati u 10oj godini u omladincima moje prve ljubavi Partizana. Trudio sam se zaista da ostavim dobar dojam, prvo jer je to moj klub a drugo da bih obezbedio egzistenciju. Secam se tog dana ko da je bilo juce, bilo je leto i klasicni julski dan. Imali smo trening te pre treninga u svlačionicu je usao trener i rekao Ivanoviću podji sa mnom u kancelariju. Kada smo tamo dosli na stolu je stajao ugovor, plata nije bila Bog zna sta ali nisam oklevao ni sekunde, sa 17 godina sam potpisao svoj prvi profesionalni ugovor, bio sam van sebe. Medjutim pravu priliku u Partizanu nisam dobio, odradio sam pet godina u Partizanu jedva skupivsi 10 utakmica, uglavnom sam isao po posudbama. Od 92-94 igrao sam za nekoliko nizeligasa kada sam odlucio da od ovoga ne mogu ziveti, morao sam upisati neki fakultet ili barem zavrsiti neki zanat. Moji roditelji su isli svako leto u Bosnu, nikada nisam imao zelju otici tamo ali te 94.sam odlucio drugačije, bez obzira na sve probleme na ovim područjima tada, nisam ni slutio da ce to zauvek promeniti moj život. Sa rodbinom iz Bosne prvi put sam se upoznao eto kada sam imao 25 godina, razlog je sto oni nikada nisu hteli dolaziti u Srbiju a ja u Bosnu, ali bilo mi je drago, jer do sada sam samo imao roditelje i nikoga vise. Jednu noc sa rodjacima dogovorio izlazak u neki zenički kafic i tada sam ugledao nju. Čovece nikada lepsu djevojku nisam video u zivotu, ma zaljubio sam se momentalno u nju. Nakon kraćeg raspitivanja te skupljanja hrabrosti odlucio sam joj prici i uspeo je nagovoriti na izlazak sutradan. Pre izlazaska sam osecao tremu ko da trebam igrati derbi, stvarno ljudi zaljubio sam se u nju na prvi pogled. Izlazak je prosao sjajno te smo posle izasli još par puta i napokon smo se poljubili, nikada nisam bio toliko sretan zbog poljupca. Sve se ovo odvijalo u junu, juli je strasno brzo prosao i došao je august, moram ići nazad u Beograd. Moram priznati bio sam pretužan te sam već tražio rješenja i načine kako da se što prije vratim u Bosnu. Dan pre nego sam trebao krenuti zvala me da dođem u njen stan, naravno pristao sam, ali kada sma došao kod nje čekalo me iznenađenje. Njen ćale je sedio te kao i prije 7 godina u Partizanu stavio ugovor ispred mene i rekao je:

''Nina mi je rekla da si bio u Partizanu 5 godina, vrijediš valjda nešto, barem za klupe.''.

Bez razmišljanja sam potpisao i bio sam najsrećniji čovek na svetu. Ispostavilo se da je njen ćale Emir, u nekoj skupštini Čelika, lokalnog kluba i ona mu je ispričala moju priču. Narednih 10 godina sam proveo igrajući za Čelik, postao ljubimac navijača i kapiten. Nakon završetka karijere Nina ja i naš sin smo se odlučili preseliti u Beograd gdje sam ja počeo učiti da dobijem neke trenerske licence, jer očigledno jedino u fudbalu ''imam hleba''. Našao sam posao iznenađujuće brzo, u Voždovcu ali ne kao trener nego trener pionira, nije loše za početak ha ha.

14:00
-Ženo puna mi je patka ove dece više, pa to bez roditelja nije sposobno pertle zavezati!
-Sam si sebi kriv, što nisi doktor?haha, nego zvao je tata, želi sa tobom popričati.
-Šta li sprema Emir baraba stara haha, ajde saću ga nazvati.
-Hoćes li nešto da ti kupim, odo do prodavnice ?
-Ma nemoj ništa... Ustvari kad bolje razmislim kupi mi jednog Lava ladnog kao zemlja, ljubavi.
-Dobro i nazovi tatu, nije bezveze zvao.

14:10

-Zdravo Emire, što si me tražio?
-Biću direktan, jel imaš onu trenersku licencu ti, mislim jeisl je dobio?
-Jesam, što ?
-Treba mi trener, jesi li zainteresovan?
-Ma daj bre dosta mi je ove dece još trebam u Bosni decu trenirtai, ne želim.
-Idiote vodio bi prvi tim, malo smo u govnima a pod malo mislim do guše. Stegli su nas pravo i evo hoće tebe za trenera, ne znam šta su vidjeli u tebi.
-Videli su lidera haha. Sve zavisi od ugovora, premija. Ne mogu dzaba doći živjeti od ljubavi.
-Za to se ne brini, obezbijedit ću ja svojoj kćerki, unuku i tebi sve, samo dođi sutra odma.

Odmah sam malo poečo surfati internetom i stavrno sam video da navijači žele razapeti upravu zbog lošeg rukovođenja kluba, moram biti iskren bio sam oduševljen ovom idejom kao i Nina. Spakovali smo se i sutradan se zaputili u Zenicu na potpis ugovora...

(Ovo je samo uvod u priču, malo kasnije idu slike i sve potrebno. Prvi put pišem nešto ovako tako da svaki savjet, kritika i pohvala su dobrodošli. Nadam se da ćete uživati :D Javljam se prije prvog kola. )
Последње учитавање од balkanac дана 04 Мар 2015, 15:05, учитано 1 пут укупно.
balkanac
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 03 Мар 2015, 11:37
Место: Moskva
Status: Није на вези

Порука од balkanac »

Zenica je gard kojeg morate voleti, pogotovo zbog fudbala koji se ovdje igra. Ovdje je Čelik svetinja i verujte mi malo je potrebno da ljudi dolaze na utakmice, jer jednostavno žive ovaj klub. Emir je bio upravu, stanje u klubu je haotično i navijači su nezadovoljni. Kada sam došao na prozivku fudbalera okupio se manji broj navijača te nakon skandiranja mog imena počeli su uzvikivati ''Skupština napolje''. Evidentno je da su jako nezadovoljni te na meni je da povratim narušeni ugled ovog kluba, da ga vratim na noge, da vratim zajedno sa ovom garniturom igrača te navijačima Čelik tamo gde pripada a to je vrh BH fudbala. Igrači koje sam zatekao nisu bili loši, nisam želeo puno prodavati, jedino Niko Simić, zemljak, zamolio me da ode u Ludogorec kako bi obezbedio opstanak, naravno pristao sam. U klub je doašo određeni broj većinom proverenih igrača. Očekujem da će mi Ivan Sesar, Sedin Torlak te Dragan Blatnjak pomoći u vođenju ovog kluba, te da će konstantno biti moja desna ruka.

Evo ss transfera.
Слика

Čim smo počeli nametnuo sam snažne i jake treninge, najviše smo se bazirali na fizičku pripremu jer znam da je većina terena u BiH u katastrofalnom stanju te da lepršavost ne dolazi u obzir nego sirova snaga. Rezultati u pripremnim utakmicama su bili katastrofalni, ali zadovoljan sam igrom i pojačanjima jer su pokazali da će davati sve od sebe za crveno-crni dres.

Слика

A evo i takita sa kojom planiram igrati.

Слика

-Ljubavi upali federalnu, spominju te.
-Baš da vidim šta o meni pričaju ha ha, nek mi je sa srećom ženo moja.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Volim karijere sa regionalnim klubovima. Samo nastavi, prati se. :D

p.s. SAMO JE ŽELJO GREHA VREDAN! :shy:
balkanac
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 03 Мар 2015, 11:37
Место: Moskva
Status: Није на вези

Порука од balkanac »

Sloba пише:Volim karijere sa regionalnim klubovima. Samo nastavi, prati se. :D

p.s. SAMO JE ŽELJO GREHA VREDAN! :shy:
Drago mi je da pratiš, očekuj ubrzo zimski report :D

haha ma nikada, samo jedan klub :D
balkanac
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 03 Мар 2015, 11:37
Место: Moskva
Status: Није на вези

Порука од balkanac »

-Zvali ste me predsedniče?
-Da Ivane, moramo obaviti jedan razgovor, prvo bih da pohvalim tvoj rad u protekloj polusezoni sjajno si odradio i moram ti priznati pozitivno si me iznenadio. Fenomenalno si vodio sve u klubu od finansija, do harmonije među igračima i naravno rezultata. Kao nagradu te podstrek da nastavis ovim tempom jednako predano kao i do sad želim ti ponuditi novi ugovor. Pa šta kažeš?
-Prije svega zadovoljan sam uslovima koje imam te sa zadovoljstvom ću prihvatiti novi ugovor, ali pod jendim uslovom. Rešite se igrača koje Vam kažem i dovedite mi sva moja ciljana pojačanja. Želim ove zime igrače koje su ostavili veliki trag, Sašu Kajkuta, Kenana Horića i Emira Jusića, a na papiru imate igrače na kojima mislim da možemo zaraditi.

Слика

Nakon što je učinjeno što sam tražio usledilo je ovo naravno.

Слика



Sjajna polusezona, iznenađujuće i nenadano smo završili na čelu tabele 3 boda više od drugoplasiranog Zrinjskog. stvarno nakon prve dve utakmice vec sam se prepao da ću izgubiti sav onaj ugled koji sam stekao za 10 godina kod navijača ali na sreću to se nije desilo. Nemam zamerki ni na koga, Popovića i Alispahića sam prodao jer im je ugovor završavao na leto a takođe stigle su unosne ponude bogatih arapa. Došle su legende, dva bivša kapitena i možda najbolji igrač koji je igrao na Bilinom Polju u zadnjih 10 godina saša Kajkut za kojeg smatram da će biti moj napadač za 20 golova.

Слика

Dva meseca sam bio trener meseca, što me jako obradovalo jer nije to mala stvar u prvoj sezoni.

Слика

Слика

Na početku je bilo toplo-hladno ali što je sezona odmicala mi smo igrali sve bolje i bolje, dosta ubedljivih pobeda i nadigrani smo u dve utakmice, protiv Slavije u prvom kolu te u porazu od Zrinjskom od 1:3.

Слика [/list]


Čujemo se na kraju sezone, poželite mi sreću :D.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”