Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Слика
Слика

:slap:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Gej lobi...
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

Milan2303 пише:Igorz Koliko ja znam, taj Hall of Fame se odnosi na igru uopšte (u celini gledano, sa svim sejvovima), a ne na određeni sejv. RL treneri su ubačeni čisto da bi imao s kim da se upoređuješ u početku ali ako igraš dugo (sa puno različitih sejvova) otprilike će lista sadržati samo tvoje profile (naravno, ona ''national'' lista ili kako već se zove... svaka čast ako upadneš među prve sa one liste svih svetskih trenera :) ).
ok to nisam znao,izvinjavam se
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Braćo, nešto pjan razmišljam...Ako ME nije skriptiran, kako onda zna kad će nam pustiti neki hajlajt? Nikad se nije desio neki krupan događaj (gol, penal, crveni karton...) a da nam to nije prikazano. Dalje, kad vidim da se dešnjak namjestio da lijevom nogom izvede slobodan udarac sa strane i da ubaci loptu 16-erac, ja znam da će biti ili ofsajd ili gol iz pripucavanja. Isto tako, kad kamera stoji iza izvođača sl. udaraca, znam da će ili pogoditi prečku ili golmana, a onda će se lopta odbiti par metara.

Hoću reći, ne vjerujem da se sve dešava u realnom vremenu, već se ME sastoji od unapred isprogramiranih akcija, kao posledica poteza menadžera prije nekog vremena i kao posledica nekih stereotipnih događaja. Isto tako vjerujem da ME unaprijed odluči da ćeš kiksnutu neku utakmicu bez obzira šta radio. Evo baš nekidan igram, borimo se za titulu sa nepobjedivim Man Utd. Oni su do poslednjeg kola imali skor 29-8-0. U poslednjem kolu nama je trebala pobjeda uz poraz Man Utd-a. Ja sam tačno znao da će izgubiti (iako su igrali protiv Svonsija koji je bio u sred tabele bez ikakvog imperativa) jer nije normalno da neko nema nijedan poraz u sezoni. I stavrno su izgubili.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

I ja sam ubjeđen da komp tako unaprijed donosi neke odluke. Npr. borim se za titulu sa Kiazer Chiefsima, oni izgube kući od ekipe koja se toliko raspada da je to smiješno, posle toga mi izbaci crash dump, ja se smorim, međutim oni opet izgube od tih jadnika...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

mikoexclusive пише:Braćo, nešto pjan razmišljam...Ako ME nije skriptiran, kako onda zna kad će nam pustiti neki hajlajt? Nikad se nije desio neki krupan događaj (gol, penal, crveni karton...) a da nam to nije prikazano.
Odmah da te poštedim nagađanja, šansa se generiše u celini, sa sve ishodom. U trenutku kada se highlight dogodi, taj highlight je "skriptovan" do kraja, jer opisuje tu šansu, a ti ga samo posmatraš. Zbog toga i ne možeš da praviš taktičke izmene u realnom vremenu, verujem da si to primetio, već tek nakoh što se highlight, odnosno šansa, završi.

mikoexclusive пише:Dalje, kad vidim da se dešnjak namjestio da lijevom nogom izvede slobodan udarac sa strane i da ubaci loptu 16-erac, ja znam da će biti ili ofsajd ili gol iz pripucavanja. Isto tako, kad kamera stoji iza izvođača sl. udaraca, znam da će ili pogoditi prečku ili golmana, a onda će se lopta odbiti par metara.
Ne, ne znaš. To nije skriptovano.

mikoexclusive пише:Hoću reći, ne vjerujem da se sve dešava u realnom vremenu, već se ME sastoji od unapred isprogramiranih akcija, kao posledica poteza menadžera prije nekog vremena i kao posledica nekih stereotipnih događaja.
Kao što rekoh gore, šanse se gledaju odloženo. Po završetku određenog događaja, generiše se novi. Dalji događaji nisu skriptovani unapred, a i kako bi bili kada igra u tom trenutku nema input ni od tebe, ni od AI menadžera. (Kada bi bilo skriptovano sve unapred, ne bi mogao da menjaš taktiku, ili to ne bi imalo uticaja.)

mikoexclusive пише:Isto tako vjerujem da ME unaprijed odluči da ćeš kiksnutu neku utakmicu bez obzira šta radio. Evo baš nekidan igram, borimo se za titulu sa nepobjedivim Man Utd. Oni su do poslednjeg kola imali skor 29-8-0. U poslednjem kolu nama je trebala pobjeda uz poraz Man Utd-a. Ja sam tačno znao da će izgubiti (iako su igrali protiv Svonsija koji je bio u sred tabele bez ikakvog imperativa) jer nije normalno da neko nema nijedan poraz u sezoni. I stavrno su izgubili.
ME ne može to da odluči, jer je ME meč endžin, a ne Tole Karadžić.

Može da bude puno razloga za poraz Man Utd, na primer pritisak pred odlučujuću utakmicu. Nema to nikakve veze sa ME. Osim toga, puno puta sam video da timovi završe sezonu bez poraza. Verovatnoća za to jeste mala, ali ne postoji mehanizam koji to eksplicitno sprečava.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Eto sad znate. Ni Miles vam ne bi tako dobro objasnio.
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

Слика igrac kola a nema ga u timu kola :argh:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

To se i meni desilo bas u proslom kolu. :D
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Sto ne mogu da uzmem screenshot sa neke utakmice a mogu ovako?
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Јој, ја сам имао проблем са СС, али сам то решио кад сам урадио апдејт на 15.2.1. Јеси ли то урадио? Зеле (админ) исто има проблеме са узимањем СС, не знам да ли је решио.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja sam prešao davno u window mode i uzimam ss-ove preko gyaza, ali mi je sad trebalo baš ovo sa alt+f9 i govno nije radilo (gledao igrače za SFM ligu, pa hteo da sačuvam slike na hardu).
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

skini lightshot
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ma apdejtovan je jos otkad je izasao apdejt.. Svasta. Hoce alt f9 bilo gde, samo nece kad udjem u neku utakmicu.
Duchaaa
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 16 Јан 2013, 00:43
Место: Novi Beograd
Status: Није на вези

Порука од Duchaaa »

Da li je izasao patch za januarski prelazni rok?? Sad ce kraj februara ranije je obicno bio vec uvliko al barem meni jos nista... Cekam sacirija u interu kao ozeblo sunce, nemam krila ni za lek
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Izašao je, imaš na forumu. Pogledaj podforum sa editor dodacima ili vidi na portalu. :cheers:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Порука од krivokuca »

Da li postoji neki fix za povrede, konstantno imam 7-8 povredjenih igraca, kako se jedan oporavi povrede se dva nova... Ne znam da li je pitao vec neko, ako jeste izvinjavam se.
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Povrede su sastavni deo sporta... Umesto čiterskog fajla, bolje gledaj da dovedeš dobre fizioterapeute i da odmah po dolasku tvojih igrača sa holdeja držiš fitness par nedelja, da rotiraš igrače kada treba, odmoriš ih malo, itd... Neće to sprečiti povrede, ništa ne može da spreči nekog desnog beka iz Metalurg Zaporožja da pokida ligamente tvom levom krilu, ali će biti spremniji...
Корисников грб
krivokuca
Youth Team Coach
Поруке: 83
Придружен: 12 Дец 2011, 15:59
Место: Krusevac
Klub koji vodite: Dorking Wanderers
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times
Status: Није на вези

Порука од krivokuca »

Razumem ja tebe ali fora i jeste u tome sto su treninzi bili podeseni na fitnes prvih par nedelja i postavljeni na average.
Бићеш првак једног дана, то је твоја судбина!
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Pa kod fitnes treninga se desava i najvise povreda. Zato nikako ne smes vezano da ih drzi par nedelja(rotacija svake druge nedelje je najbolje za pocetak sezone), izuzev ako vodis ekipu koja ima do jaja trenere i infrastrukturu.
Jusqu'ici tout va bien…
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”