(FM 2015) Poludim

Sve o FM15
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

.pkm trenutno ne mogu da vidim, pošto još nisam kupio ovogodišnje izdanje (jbg, problem sa parama), ali iz ovih slika vidim da su tvoji stvarno promašili svašta. Što ne prijaviš problem na SI forum?
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Kao što već rekoh, ja u tome ne vidim neki veliki problem, dešava se povremeno, i već sam naučio da ispratim to sa osmehom. Kao problem na SI bi morao da se navede konkretan slučaj, situacija u kojoj nešto ne funkcioniše kako bi trebalo, a ovde je jednostavno bilo previše promašaja uz ludu partiju golmana. Drugog dana bi rezultat bio sasvim drugačiji.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Pa ako se dešava povremeno, onda nema problema. U stvarnom životu je relativno uobičajno da se tim ispromašuje za sve pare. Boljim timovima se to dešava praktično svake polusezone...

Ja sam razumeo da ti se to dešava redovno. Moja greška.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Prokleti Visente Guaita
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Слика

Слика

Слика

Sreca pa sam pobedio.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Borimo se za titulu i na svom terenu dočekujemo Derby koji je zakucan za 20. mjesto na tabeli.
Jedva smo izborili remi 3-3 sa naša 2 postignuta gola u poslednjih 5 min.
Imali smo 32 šuta, 9 CCC, 6 HC. Oni svega 5 šuteva u okvir gola.
Ovaj FM stvarno često zna da jede **vna.

Nekidan ista situacija! Izgubimo 4-1 na svom terenu od neke prosječne ekipe. Mi milion šansi, oni 4 šuta u okvir i naravno 4 gola.
Корисников грб
rojkovac7b
Youth Team Coach
Поруке: 114
Придружен: 15 Мај 2013, 21:50
Место: obr
Status: Није на вези

Порука од rojkovac7b »

Слика

J***m li vam mater poganu i igrici raspaloj!
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Šta oćeš jesi dobio penal?
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Kačite skrinšotove taktike i šuteva uz statistiku. Ovako samo možemo da gledamo i da se pitamo šta nije bilo u redu...
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Vredi li forsirati ovog kilavca, ili će se ovo ponavljati?
Слика
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Jel asistent pominje nešto u vezi njegove sklonosti ka povredama?
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Nije dečko kod mene u timu. Samo je dogovoren transfer, ali baš par nedelje pre "turneje" povreda; sreća pa nije velika suma u pitanju, pa čak i ako ispadne "labelled the next Giuseppe Rossi", nije strašno.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ovo me zamalo koštalo naslova.

Слика

Nije u redu.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

the Stig пише:Nije dečko kod mene u timu. Samo je dogovoren transfer, ali baš par nedelje pre "turneje" povreda; sreća pa nije velika suma u pitanju, pa čak i ako ispadne "labelled the next Giuseppe Rossi", nije strašno.
A u scout report? Ne piše ništa za povrede?
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1156
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 58 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Sa Kruom vodim protiv Hadersfilda u gostima 4:1 u 60 i nekom minutu, uz 2 ponistena moja gola zbog ofsajda i na kraju izgubim 5:4, a da moji nisu posteno presli centar do kraja. Tu se iznerviram i obrisem sejv i krenem ispocetka sa Tranmereom.
Корисников грб
the Stig
Youth Team Coach
Поруке: 149
Придружен: 09 Нов 2010, 23:07
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од the Stig »

Kakav je ovo problem sa Bundesligom? Kog god igrača da tražim stigne mi odgovor da ga ne puštaju ispod 61m. Nebitno je da l' on igra u Bajernu, Karlšrueu, Paderbornu ili Šalkeu, nebitno da l' je "unhappy", da l' traži transfer... i onda, batalim ga, uđem posle par meseci u istog igrača i vidim da je prešao u Dortmund za 4 miliona, Šalke za 6m... Slična situacija i sa Skufeom, samo su Talijani malo umereniji, tražili mi minimum 35 mildžana, ja ga batalim, nije toliko bolji od Rajkovića; posle par meseci, prešao u Benfiku za 5 miliona!?
Последње учитавање од the Stig дана 08 Јан 2015, 12:49, учитано 1 пут укупно.
mikoexclusive
First Team Coach
Поруке: 266
Придружен: 07 Апр 2013, 19:29
Место: Rudo
Status: Није на вези

Порука од mikoexclusive »

Ja već nekoliko sezona nisam nikoga doveo! Stvarno nemam živaca da se natežem sa ljudima koji traže 200M za nekog klinca! Prosječni igrači koštaju najmanje 40-50M, a o dovođenju neke super zvijezde možeš samo da sanjaš! Boktejebo, to traže po 170M za igrača od 28 godina.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Da, to je jedna od najiritantnijih stvari u igri, koja se provlači već kroz nekoliko nastavaka.

Korisnici su se žalili da je prelako dovesti najbolje igrače, pa su to onda ovi rešili tako što su isprogramirali AI da traži puno novca za igrače.

Ideja je zapravo da ti, kada želiš da dovedeš nekog dobrog igrača, prvo objaviš da si zainteresovan za njega, pa onda ponovo posle nekog vremena, i da mu kroz medijsku igru spustiš cenu. Veoma zamarajuće, ali uspeva.

Naravno, nemoj očekivati da ćeš moći da kupiš igrača od najvećih rivala iz iste lige, posebno ako su ti igrači vezani dugogodišnjim ugovorima. Tada će ti klub tražiti 150-200 miliona, što treba da protumačiš kao znak da ne žele da prodaju. Ponovo, jedini lek je da ga juriš preko novina, ali za to će ti možda trebati par sezona...
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Mene recimo iritira zestoko npr.Za Nastasica koji kosta 16mil.$, Arsenal i Real nude po 10. Ja udjem u offer i suggest na 16, oni mi traze 45. Ja odbijem i na kraju ode u Real za pisljivih 10mil. Retko kad mi se deslio da prihvate istu ponudu kao sto je neki drugi klub ponudio. Stvarno iritira.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

U malom broju slučajeva može da se desi da je odbijanje tvoje ponude (ili uzvraćanje prevelikim zahtevom) naljutilo igrača, u tvom slučaju Nastasića, i da je onda on sam zatražio transfer. Onda neki drugi klub ponudi još manje para i kupi tog igrača.

Zbog toga treba biti uporan, slati ponude konstantno i preko medija vršiti pritisak na klub da pusti igrača.

Naravno, to što sam gore opisao se dešava stvarno u jednom broju slučajeva, ali je poznato i dokumentovano da AI može da kupi igrača za manji novac od korisnika, i kao što sam gore naveo, to je namerno napravljeno tako. Jednostavno, živ igrač ima mnogo više smisla za sastavljanje tima od virtuelnih menadžera, i ranije je bilo prelako sastaviti drim tim, i dominirati sa njim godinama. Po mom mišljenju, veoma retardiran mehanizam limitiranja igrača, ali šta da se radi. Ostaje uteha da se putem medijskog pritiska i ponovljenih ponuda donekle može zaobići to.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”