Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Jesi li stavo asistent da ti vodi treninge? Onaj slajder jesi pomerao levo ili desno? Jesi li stavio odmor pre ili posle meca? Treniraju li neki poseban potez? I sta si im stavio za individualni trening?
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Sad tek skontah da nisam stavio taj SS koji sam htio...

Слика

Ne vodi mi asistent treninge, slajder je na standardnoj poziciji. Odmaraju posle meča, nikad prije, tako oduvijek radim. A evo vidiš npr. Mammani, čak i kad mu skroz sklonim fokus, on je i dalje nezadovoljan. To mi se dešava svake sezone, kad se igrači vrate sa odmora par njih je nezadovoljno i ništa ne pomaže, tek negdje tamo na jesen prestanu da se žale. Prošle sezone sam zbog toga zakazao početak priprema najkasnije što sam mogao, međutim opet je bila ista stvar, a ove sezone me nisu ni pitali kada želim da počnemo...
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

A sta si stavio kad da ti pocinje pripremni poslednji put, koliko nedelja? Po ovom SS-u ti je timski trening na high cini mi se. Ako mu skines fokus skroz, onda bi trebao da mu bude intenzitet treninga na medium. I bune se uglavnom igraci koji imaju los profesionalizam. Proveri izvestaje igraca ili njihov personality.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Prošli put sam stavio čini mi se da pripreme traju samo 4 nedelje. Bio je na ovom SS-u timski na high jer je početak priprema, ali oni se bune i posle kad stavim na average... Da, to je tačno da se bune oni koji imaju slab profesionalizam, npr. Ninković mi tu prednjači, svake sezone se buni na startu, ali onda posle počne da kida i svaku sezonu odigra sve bolje :) Ali ovaj Mammana nije problematičan, timski trening je na average, skinuo sam mu fokus, intezitet mu je na medium, ali je i dalje nezadovoljan.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Trebalo bi ga proci, a i ako uvek stavljas 4 nedelje ne bi trebali da budu nezadovoljni jer imaju vremena da odmore.
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Obično stavljam 5, prethodne sam stavio 4, a ove zadnje me nisu ni pitali.

Nego imam još jedno pitanje, pored Partizana vodim i Rusiju. Kad sam dobio posao uključio sam Rusku ligu, i sad kad se ona aktivirala u klubovima su se "stvorili" novi, što pravi, što "generisani" igrači... Međutim, problem mi je što njih nema u National pool-u. Postoji li neki jednostavniji način od toga da ih dodajem sve jednog po jednog?
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Mislim da mozes da odes na search, stavis da ti filtrira igrace koji mogu da igraju za Rusiju. Mislim da mozes selektovati sve ili koliko zelis i onda desni klik i add to national pool.
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

T1T0 пише:Umaranje tj fitness igraca nije realan.
Slazem se. Odigra par utakmica i vec mu treba produzeni odmor
"I sut u dupe je korak napred"
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Fitnes je totalno retardiran tek kad su reprezentacije u pitanju... dođu mi likovi na okupljanje sa full kondicijom, uglavnom igraju u klubovima, odigraju 1 meč, bude pauza 3-4 dana, pred idući meč rijetko ko ima preko 80%. Dok se u klubovima mnogo brže "regenerišu", te posle 3 dana uglavnom imaju preko 90% kondiciju.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Markus_Wolf пише:
T1T0 пише:Umaranje tj fitness igraca nije realan.
Slazem se. Odigra par utakmica i vec mu treba produzeni odmor
Ma 'ajde kad odigra par utakmica, ali mene nervira sto vecina igraca udje sa recimo 95-98% Condition, a i priblizno tolikim Match fitness-om i onda na poluvremenu ili oko 60-og minuta su vec na 75% i kao izmoreni, ne mogu sa samo 3 izmene da zamenim i izmorene i one koji su cuknuti a ne znam koliko ce izdrzati, pa plus kad se ubaci prosek od jedne crvene povrede na svakom 2. mecu. A posebna je prica kad u Engleskoj krenu mecevi na 3-4 dana, tu nema sanse da izguras 2 vezane tekme sa jednim timom, osim ako ti neki i graci ne igraju po poluvreme.

Mislim da poslednjih nekoliko bug-ova koji su na forumu prijavleni nisu tako strasni kao same pojave (ovo sa izmorenim igracima, povrede, mnogo suteva a malo golova i suprotna stvar sa kompove strane), problem je sto se desavaju mnogo cesce nego sto bi trebalo. Mene recimo nervira sto na 9 od 10 meceva sa dosta slabijim ekipama ja moram da strepim za krajnji ishod meca cak i kad vodim sa 3:0 a protivnik 60 minuta ne predje pola, jer kad krene da s epriblizava kraj meca onda ma sta radio oni jurisaju ka mom golu i sam osevaju sanse. Ostane nekad 3:0, 3:1, ali ne mogu da verujem da moji ne mogu za to vreme da predju pola. Mada se cesce desi da dodju makar do neresenog ishoda, ne retko i do pobede :-/
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Znači koliko sam sada popizdio, mislio sam da će ovaj lap top da leti kroz prozor sa 6. sprata... 4. sezona sa PFC, igram 2. kolo kvalifikacija za LŠ sa Anortozisom, prvi meč dobijem kući 4:0, nisu mi šutnuli na gol.
Idemo na revanš, kontam da odradimo posao protiv presmiješne ekipe, 3. 8. 21. minut, ja gubim 3:0! Da sam primio još jedan do poluvremena, ode ovaj kroz prozor. Međutim smiriše se nekako, dođe poluvrijeme, izjebem im familiju do 14. koljena svima redom, vrate se na teren i naprave 10 CCC u drugom poluvremenu, jedva uvaljamo 2 gola i izgubimo 3:2, a ovi kojima najbolji igrač ima finishing 13, ccc 3/3. I kako da čovjek ostane normalan igrajući ovo sranje...

I da, vi koji vodite PFC/CZV, kako vam igraju ostali domaći klubovi u Evropi? Kod mene su toliko tragični da je to gore nego u RL, npr. u 3. sezoni su svi ispali u 1. kolu kval. za LE, dok su ove godine Rad i Čuka ispali u 2. dok Napredak evo igra 3. kolo sa Gimaraešom, i to je čini mi se prvi put da je neko od njih dogurao do 3. kola u ove 4 godine.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

I kako da čovjek ostane normalan igrajući ovo sranje...
Nikako... Ja odlucio da peglam samo klasik, mada je i tu isto sranje ME, al bar se manje zamajavas sa sitnicama koje realno nemaju nikakvu poentu. I batalio sam Evropu, igram Juznu Ameriku i planiram MLS da opalim koju sezonu. Ozbiljne sejvove ne treba ni pocinjati, cisto gubljenje nerava...
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Ja sam se potpuno prebacio na FMC, znam da ovdje nije baš prihvaćen, ali jednostavno ne mogu više trpiti idiotizme u interakciji s igračima, team talku i sl.
Ima previše nerealnih situacija i reakcija igrača koje onda ruše moral jednom, dvojici pa onda cijeloj ekipi i sve od u pm.

Svaka čast vama koji to trpite ili još bolje, kojima je to zanimljivo. Ja priznajem poraz.
Krenuo sam u identični save u FMC kao i u punoj verziji, ostvario sam praktički jednako prosječne rezultate, ali živcirao sam se jedno 5 puta manje.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Preuzeo sam reprezentaciju u 2017 i ne pamtim da smo imali bolji tim a da se nisu raspali do pomenute godine. Od sredine pa do spiceva ne znas koga bi prije pozvao pogotovo krila predobra :fanman:
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Jbt. imam osjećaj kao da i dalje igram beta verziju! Posle svake, ili bar svake druge utakmice, ja moram da dođem ovdje da napišem neku zamjerku. Jebeno je nerealno koliko kretenskih golova primam. Situacija sledeća: Slobodan udarac, lik pogađa prečku, ili pogađa po sred golmana a on boksuje loptu na peterac, njihov igrač natrčava na nju i zabija gol, a u tim momentima kako se lopta odbija od prečke ili golmana, moj igrač koji čuva tog njihovog, već uveliko kreće da trči od gola, ka protivničkoj polovini. Znači na prethodnih 10 mečeva palo je bar 5-6 golova na taj način.
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

DS_RS пише:Preuzeo sam reprezentaciju u 2017 i ne pamtim da smo imali bolji tim a da se nisu raspali do pomenute godine. Od sredine pa do spiceva ne znas koga bi prije pozvao pogotovo krila predobra
Kod mene Advokat popio otkaz posle EURA, krenule priče kako ću da ga naslijedim, ja kontam gotova stvar, prijavim se za posao, kad ono oni postave Ljubišu Stamenkovića :argh:

Odem ja kod Toleta, J***m mu mater, sutradan me zove Putin, kaže od danas si selektor Rusije :zelenko: Ja rekoh dobro. Odem malo da bacim pogled na njihove igrače, ono 80% reprezentacije spremno za penziju :slap:

Na prvom okupljanju prosjek godina bio preko 30, još nema igrača jer mi nije bila uključena ruska liga. Sad sam je tek uključio od juna 2017. i ima nekih dobrih klinaca, moći ću da spustim prosjek na 28 :D

U međuvremenu smo odigrali kup konfederacija, prošli grupu i završili 4. Pred taj kup, zovem ja Toleta i kažem mu: "Ajd' mi pošalji tog tvog Stamenog mentola vamo u Moskvu da mu objasnim sa mojim penzionerima kako se igra fudbal. Čisto da se malo zagrijemo, neće proć ništa bolje nego kad je vodio Borac prošle sezone pa sam mu trpao 3x po 5 komada." I tako i bi, skoro...

Слика
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Reče neko da ima ludih rezultata i taj neko je u pravu. U Danskoj nije ni blizu ovog ludila u Engleskoj. Okačio sam na njihov ftp tekmu Bolton - Bournemouth 6-10, pa neka srede to. Mislim, škk. Kad AI reši da ga mune, munuće ga kako god i kada god. Uvek polazim od sebe kad izgubim ne znam ni ja kako, gledam da ispravim to, šta znam, ali mi se čini da se nekad i ne pitam uopšte i da će komp uraditi šta god isplanira.
Последње учитавање од Gagi дана 19 Дец 2014, 09:13, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Opet im baguje sejvovanje. Prvo mi se ucinilo nakon izlaska peca da sve radi normalno sad zna da sejvuje preko 5 minuta, odem u prodavnicu i vratim se on jos sejvuje :wtf:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

zaboravih da okaćim ss-ove

Слика

Слика
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

presli na rukomet :wtf:
"I sut u dupe je korak napred"
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”