Football Manager 2015 - Diskusija

Sve o FM15
Invader
Newgen
Поруке: 18
Придружен: 20 Нов 2014, 19:37
Место: Balkan
Status: Није на вези

Порука од Invader »

Ovaj FM je urađen onako, da moraš imati 5x više CCC i HC na utakmici, da bi bilo koga dobio. Naravno mojim napadačima sa 16/17 finishing treba 3-4 šanse za gol, dok protivnički vrhunski napadač sa 10 finishingom lagano zabija po 2 komada na utakmici. Centaršut na prvoj stativi i lagani gol.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Poslije ovog peca kad stisnes continue nestaje ono browse dugme u vrhu ne mozes nekad da prekines onaj proces
Корисников грб
Markus_Wolf
First Team Coach
Поруке: 302
Придружен: 09 Нов 2013, 16:04
Место: Шумадија
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Markus_Wolf »

Filip991 пише:Da li postoji razlika imzedju originala i pirata ne znam, ali ako postoji, zalim ove sto igraju krekovano verziju onda xD mada ni mi nismo nista bolje prosli ako nas ne obraduju nekim igrivim patchom inace ce ovo biti bacene pare. Trenutno se tesim sto sma iz tri puta davao pare :zelenko:
Naravno da postoji razlika. Trenutno original ima puno vise bagova :zelenko:
"I sut u dupe je korak napred"
Корисников грб
TheBlues
Manager
Поруке: 2419
Придружен: 21 Сеп 2011, 12:07
Formacija: 4-3-3
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од TheBlues »

Kad vec ima tema recenzija od strane vlasnika sajta (gde, gle cuda, FM ocenjen sa 9.5/10), mislim da bi bilo pozeljno da neki mod napravi temu sa pullom da ocenimo fm (bar od 1-10, ne mora da ide u minus :zoro: ), ili se ceka februarska zakrpa ? :xD:
"Football is simple. But the hardest thing is to play football in a simple way." Johan Cruyff
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

DS_RS пише:Poslije ovog peca kad stisnes continue nestaje ono browse dugme u vrhu ne mozes nekad da prekines onaj proces
Ja mogu. Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Isao sam load sve dok ne dobijem, da vidim koliko je "realna" igra. I kad sam napokon, posle jedno 5 loada dobio opet sam ostao sokiran.

Слика

1. Broj suteva vs. broj suteva u okvir gola vs. broj golova = ocena golmana. Pa neko ko odbrani 15 suteva mora da ima barem 7.0
2. pozicija timova na tabeli i koliko sam puta morao da igram ponovo kako bi dobio ovaj mec. Gubio sam utakmice sa 20+ mojih suteva naspram njihova 3 (1 u okvir) od kojih su 2 nacinjena u 90. kad sam krenuo sa svima u napad.

3. a to sto Vosa ne moze ni remi da odigra i sto daje po 4 komada ko od sale, a ja primam goove i igram ko Inter sa Mihom stalno X, o tome necu ni da pricam


Edit: Ne znam da li mi je i jedan sut iz slobodnjaka zavrsio u okvirima peterca. Obicno zavrsi blize korneru nego golu :gunman:
Последње учитавање од Filip991 дана 14 Дец 2014, 12:38, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
dule_lfc
Youth Team Coach
Поруке: 56
Придружен: 02 Нов 2010, 18:37
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од dule_lfc »

nisu valjda izbacili mogucnost da se kazni igrac....
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Jel se desava vama da igrac primi loptu i onda je ostavi tu i nastavi da trci bez nje?

Situacija:
Postizem gol za 3:2 protiv Intera u 82om minutu, podesim taktiku na contain, svim igracima namestim defanzivne role i tad krece cirkus. U narednih 7 hajlajtova za redom moji igraci 4 puta prime loptu, ostave je tu i nastave da trce napred bez nje, i 3 puta dodaju protivnickom igracu u noge za kontru.

Ili oni pasevi "u vazduhu" iako je igrac na 3 metra od njega, a protivnickih nema?
Корисников грб
mika89
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 13 Мај 2012, 02:38
Место: SO
Status: Није на вези

Порука од mika89 »

Covece,ajde sto je jos relativno neigriv,nego ne mogu da se snadjem ni na ovom "redizajniranom"interfejsu.Elem,gde je opcija (ako je ima) kao na proslom FM-u,kada odem na "search" da vidim listu igraca i onda gore,na vrhu ekrana biram recimo Transfer listed,for loan,free...
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Слика
Корисников грб
mika89
Newgen
Поруке: 21
Придружен: 13 Мај 2012, 02:38
Место: SO
Status: Није на вези

Порука од mika89 »

Hvala Gagi.Gde su je zaturili,strasno...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

mika89 пише:Covece,ajde sto je jos relativno neigriv,nego ne mogu da se snadjem ni na ovom "redizajniranom"interfejsu.Elem,gde je opcija (ako je ima) kao na proslom FM-u,kada odem na "search" da vidim listu igraca i onda gore,na vrhu ekrana biram recimo Transfer listed,for loan,free...
Слика
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
nøno
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 14 Дец 2014, 23:34
Место: Србија
Status: Није на вези

Порука од nøno »

Po meni, sto se interfejsa tice, sve je stvar navike, i ja sam u pocetku bio zbunjen i pod utiskom da su mi promakle neke sitnice sto se tice taktika, treninga, ali sve u svemu, nije ni lose ovo, samo treba vremena da se naviknes
Necu sad ja ako ceo narod jede vajkrem, sad ce Nino Vipan da se maze kremom po dupetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Gagi пише:nisu valjda izbacili mogucnost da se kazni igrac....
Mozes da kaznjavas jos kad dobije crveni i slicno
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

[quote="Filip991"]

Slika

Koliko vidim sa ove fotke, živi zid se i dalje postavlja sa pogrešne strane.
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

Ja sam juce umalo popizdeo, sva sreca pa se zavrsilo dobro po moj tim. Dakle, vodim 2:1, 75. minut i ja skupim igru, kazem da igramo short passing, da iznose nisko loptu iz odbrane i da igraju low tempo. To, sto ma koju taktiku postavis komp, ukoliko gubi sa 1 razlike, obavezno od 85 do 90+ minuta ima sansu za sansom, dok ti u istom slucaju nemas ni jednu od 65. minuta, to je posebna prica. Ali, u ovom slucaju, sa ovim podesavanjima, moj Arsenal je igrao bukvalno potpuno suprotno. Izvodili su aut brze nego protivnicki tim, cim uzmu loptu oni istog sekunda siknu dugu loptu ka napadacu, krila i bekovi bukvalno stoje i trce uz aut liniju, jedno kratko dodavanje nisu imali, sve one lopte sto se kaze "u bunar", kao da mi jurimo rez ... sve vise sumnjam da ona podesavanja imaju ikakvog uticaja osim da s emi tripujemo da kao nesto menjamo. Izgleda je bitno samo psiholoski odraditi posao, koferencije, motivacija i sl .....
Za prethodna 2-3 menadzera trebalo je da imas makar Continental B Licencu da bi mogao da znas sta radis i odigras kako zelis ... za ovaj treba zavrsiti medicinski faks, smer psihologija, jer od jednog odgovora novinarima utakmica od lagano dobijene moze postati kosmar. Najbolje je izgleda na pocetku izabrati da budes trener koji nema veze sa taktikom, ali da sunes maksimalni motivating i te psiholoske fore, to izgleda vise pali ovde :)
YOU CAN'T BUY CLASS!
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Paul Scholes пише:
Filip991 пише:
Slika

Koliko vidim sa ove fotke, živi zid se i dalje postavlja sa pogrešne strane.
da, tako je. Vidis taj "detalj" nisam ni primetio u moru nelogicnosti koje nam je doneo ovaj FM.

Ima li nekih najava novom updateu ili mogu da pocnem da ucim? :zelenko:
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Ne mogu da verujem da su izbacili opciju u Team Selection da neselektovane igrace moze lakse ubaciti u tim tako sto levo od njihovog imena udaris levi klik pa izadje padajuci meni sa svim pozicijama u timu
Na ovo sam se zalio prosle nedelje i za to vreme nisam imao nijedan mec, jbg. volim da natenane ronjam u junu i pocetkom jula. I danas igram prvu prijateljsku i po navici selektujem igrace i po navici koristim levi klik, kad ono izadje meni sa svim pozicijama i rezervama. Svaka cast za patch :)
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

to je, misli, jedina dobra stvar u celom ovom patchu, da ne kazem u svim ovim patchevima.

A jel i kod vas retardirano, da ne mozete sami da naprvite team view (ili kako se vec zove, kad ubacujete kolone u pregledu ekipe), tacnije da vam neki tabovi fale, da se velicina menja kako ona hoce, umesto da se smanji, on pomeri neki peti, obrise poslednju kolonu...
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Cini mi se da je ovaj patch doneo i opciju zumiranja pri replay situacijama kod golova (sto je takodje vredno pohvale).
Takodje napokon sam video i "makazice", doduse izvedene od strane protivnickog napadaca.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2015”