Ulični hodač

Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Ulični hodač

Порука од Džajo5 »

Pozdravljam vas momci i devojka(sumnjam, al ajde). Danas nam je divan dan, izašao FM15 te je red da se polako kreće u osvajanje livada i polja. Cilj ove priča je da vam predstavim moje avanture po evropi uz malo sreće i osvajanje iste. Btw, ovo će ujedno biti i test izdržljivosti novog kompa, pošto će prvih nekoliko sezona biti dosta teško za njega, zbog čega ćete videti i sami.

Da krenemo sa upoznavanjem.

Izabrane države:
Слика
Jevreji me ne interesuju, neka ih tamo u africi gde im je i mesto. Od izabranih liga, malo sam probrao šta me interesuje a šta ne, tj. u jačim ligama sam ostavio samo više lige, ne i najniže.

To izgleda ovako nešto:
Слика
Ukupan rezultat je:
Слика
Biće zanimljivo, ali videćemo. nadam se da ću posle nekoliko sezona moći izbaciti neke najniže lige kako bih malo ubrzao igru.

E sad, ko sam ja? Čovek čudnog imena a još čudnije glave.
Слика
Mogao sam i neku sliku da stavim, al nebitno sad.

Evo i dodatnih informacija o meni:
Слика
Pošto sam hteo da sejv bude što realniji, odlučio sam se za sledeću kombinaciju licenci i reputacije:
Слика
Valjda će me neko zaposliti. Imam ja viziju, al niko neće ni da je čuje, no dobro.

Za kraj, evo i napravljenog profila:
Слика
Igru krećem u junu 2014. u Srbiji kako već dolikuje. na sreću, dosta ekipa je bez trenera:
Слика
Nadam se da će me neko pozvati barem na intervju. Lično bih rado izbegao Norvešku, jer sam na FM14 počinjao upravo tamo, ali ako se ništa ne pojavi moram i tamo da probam. Najradije bih možda u Rumuniju, Mađarsku ili Belgiju, no ko zna šta će biti.

I za kraj:
Hodajte sa mnom! :cheers:
Danijel_CH
Status: Није на вези

Порука од Danijel_CH »

Prezivas se Shimak :wtf: Celi moj zivot je laz :ass:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Nemoj da spamuješ Danijele, niko ti neće čestitati rođendan! :nasty:
Корисников грб
Keyser Söze
World Class Manager
Поруке: 3053
Придружен: 29 Апр 2011, 18:46
Место: Bogatic
Status: Није на вези

Порука од Keyser Söze »

Ja sam jebeno uvek mislio da je Jan Simak u bikam a star neki lik dao ime iz zajebancije :D :D

edit: da ima veze sa pričom, svaka čast na odabiru kluba :D :xD:
Последње учитавање од Keyser Söze дана 07 Нов 2014, 16:21, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Mihailo
First Team Coach
Поруке: 477
Придружен: 21 Јул 2013, 21:21
Место: Serbia
Status: Није на вези

Порука од Mihailo »

Srećno! Prati se normalno :ole:
Look, I'm not like a boss. I am the boss!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Jebeno ime. :xD:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Stigla i prva ponuda:

Слика

Nažalost, ovu sam odbio jer mi se ne igra 46 utakmica po sezoni. :xD:


Evo još jedne:

Слика

Imaju 10 MC igrača u ekipi. Ni jedno kršteno krilo. Next.
Последње учитавање од Džajo5 дана 07 Нов 2014, 22:37, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Слика
Слика
Konačno sam našao klub koji je dovoljno interesantan i u kojem mogu da krenem svoju trenersku karijeru. Idem u daleki i hladni Island, ali predivnu zemlju gde sam već imao neke uspehe tokom igranja FM.

Evo igrača u ekipi:
Слика
Taktika sa kojom ćemo igrati:
Слика
Nemaju neke trofeje, osim druge lige, treće i nekog nebitnog kupa:
Слика
I za kraj, evo stanja u ligi:
Слика
Evo i kolki su budžeti i finansije dole:


Слика
To je to za sad, valjda nisam ništa zaboravio. Cilj je opstanak i videćemo kako će nam ići.

:poz:
Lucifer
Assistant Manager
Поруке: 878
Придружен: 21 Феб 2011, 23:07
Место: Kruševac
Formacija: 4-1-2-3
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Lucifer »

Moja ekipa Þróttur :D Srecno :cheers:
Technique is not being able to juggle a ball 1000 times. Anyone can do that by practicing. Then go and work in the circus. Technique is passing the ball with one touch, with the right speed, at the right time, to the correct foot of your team mate.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

До јаја, биће занимљиво пратити каријеру.

Али какво курчење са бројем лига. Овако је само Лепотан са ФМС пишао по сиротињи.
Корисников грб
rouz
Youth Team Coach
Поруке: 123
Придружен: 06 Јан 2011, 04:07
Место: Beograd Karaburma
Status: Није на вези

Порука од rouz »

svaka cast , treba imati volje .. prati se :fanman:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Hvala svima što pratite. :cheers:

Što se tiče broja liga, nije kurčenje, komp je jak, ali bez grafičke što i nije bitno za FM. Jednostavno, drkao sam se sa državama/ligama pola sata i onda sam popizdeo i stavio ovako. Vremenom, ako rezultati budu zadovoljavajući, ću izbaciti više od polovine liga.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Prva utakmica:

Слика

Umalo odmah beg iz zone ispadanja. :(
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Džajo5, i Island ima svog Toleta :xD:
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Završena sezona na Islandu. Cilj nam je bio opstanak u ligi, klub sam sa ovakvim stanjem na tabeli:
Слика
Nažalost ekipa nije zadovoljavala kvalitetom, pa je bilo i nekih promena:
Слика
Ta dva igrača su značajno podigl kvalitet ekipe. Evo i njihovih profila, gde možete i da vidite da su sasvim solidno odigrali:
Слика
Слика
Sada da se vratimo onim bitnijim stvarima a to su rezultati. Ekipa je bila u rasulu posle rezultata mojeg prethodnika:
Слика
Moraj u onoj stvari, igrači ne baš kvalitetni a treba se vaditi iz zone ispadanja. Dodatni problem je bila i taktika sa kojom smo igrali, jer u sred sezone igrači su morali da je uče iz početka.

To se odrazilo i na početne rezultate:
Слика
Posle ovih rezultata smo već bili u ozbiljnom zaostatku od 7 bodova od pozicije koja nas ostavlja u ovoj ligi. Međutim, igrači su se polako navikli na taktiku i sistem i počeli smo malo bolje da igramo:
Слика
Najbitnija utakmica je bila od predzadnja gde smo u direktno okršaju rešavali ko će ispadnuti iz lige. na sreću, kao što možete videti, tu utakmicu smo dobili i tabela na kraju sezone izgleda ovako:
Слика
Cilj je ispunjen, to je najbitnije. Sada, što smo ubedljivo najslabiji tim u napadu to je već druga stvar. Mada sa 4 postignuta gola u 10 utakmica sa prethodnim trenerom i ovo je dobro.

Dobili smo neku nagradu od 25k evra, od čega je polovina otišla igračima, te su nam finansije u kurcu:
Слика
Dosta loša situacija i teško da ćemo bez promocije nekako to rešiti , jer prodajom igrača sigurno nećemo. Možda i ako nas sreća posluži u kupu.

Evo i igrača koji su izneli sezonu:
Слика
Niko se nije previše isticao, osim možda dvojca koji sam doveo na sredini sezone. Ipak su zajedno učestvovali u više od polovini naših golova. :D

Tokom ove polusezone, nekoliko puta sam tražio da idem na trenerski kurs, kako bih stekao svoju prvu licencu, ali je to uprava uvek odbila uz obrazloženje da nema para. Ipak, nije protraćena sezone, jer sam svoje ocene ipak poboljšao:
Слика
Poboljšao sam technique training i man management. Nadam se da će vremenom sve biti b olje i bolje.

To je sve od prve sezone, ne znam ni sam da li da ostajem na Islandu ili da pokušam naći posao u nekoj drugoj zemlji. Da sam odradio barem prvu licencu, sigurno bih pokušao, ali bez nje mi se nešto ne rizikuje. Sa druge strane, ko zna kad će ovaj klub imati para za licencu.

Ukratko bi to bilo sve, čujemo se možda sutra, iako nisam ni ja siguran šta ću uraditi. :poz:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Слика
Završio sam svoju misiju na Islandu. Pošto nema šanse da u skorije vremen vidim licencu zbog finansija, zbog istih nemam šanse da pojačam ekipu jer je WB čudom u minusu na početku sezone, rešio sam da podnesem ostavku i oprobam se u klubu koji je finansijski jači, kako bih stekao preko potrebne licence.

Iz kluba odlazim čistog obraza, izborili smo lako opstanak ako se pogleda situacija kada sam došao, pojačao sam im malo ekipu i objasnio kako treba da se igra. E sad što je uprava bez ambicija i što ih boli kita to nije moj problem.

Javljam se kad nađem posao. :poz:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Džajo5, tako treba. Mrzim ne ambiciozne uprave. Jednom mi dosli neki turci u Celtic, nit daju pare nit podizu trenazni komplex nista, a klub u bolesnom plusu ekipa nikad bolje spakovana. Odmah nadjem klub bez trenera i predjem...

Srecno sa trazenjem kluba, ali bice tesko naci neku prvu ligu od tih ucitanih... :cheers:
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Слика
Nije se dugo čekalo na drugi posao. Iako je u ponudi bila Belgija, rešio sam da odem u Wels i to u klub sa kojim sam već imao neke uspehe na FM serijalima.
Aberystwyth Town F.C.
Слика
Ugovor kao ugovor i nije toliko bitan, tražio sam samo malo više para kako bih bio sigurniji ako bude zagustilo. Budžeti solidni za ovu ligu, očekivanja takođe realistična, pa možemo da krenemo u ofanzivu.

Evo malo klupske istorije:
Слика
Bez nekih značajnih trofeja, nadam se da će se to barem malo popraviti tokom mog boravka u Welsu. Naravno, pošto je cilj ići u što bolje klubove, ne bih da ostajem duže od 2-3 sezone, ali bih sigurno voleo da se zadržim nego na Islandu.

Igrački kadar opet nije nešto kvalitetan:
Слика
Najpotrebnije je rešiti golmana, levog beka i desno krilo. Ostalo može da posluži za sad, remont verovatno na kraju sezone. Ima nekih igrača i u rezervama koji nisu kvalitetni pa ću probati još dodatno da oslobim budžet. Naravno, najveća želja mi je dovesti bog i oca Šejna, ako to uspem, smatraću vođenje ovog kluba najjačim u ovom sejvu. Dodatni problem može biti i starost ekipe, ali to ću rešiti dovođenjem mlađih igrača, što i uobičajno radim.

Evo i pogleda na budžete i finansije:
Слика
Sasvim solidno za klub iz Welsa, naročito jer ima prostora za dovođenje igrača koji odgovaraju mojoj taktici.

Ono što je možda i najbitnije u ovom trenutku, je što je klub finansijski u plusu a to znači sledeće:
Слика
Trajaće neka 4 meseca i koštaće čitavih 750 evra, što je bilo previše za Islanđane.

To je to za sad, javljam se recimo u februaru kad odradim zimski transfer rok, odigram malo utakmica i nadam se napravim malo bolju ekipu.

Ćao. :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Taj klub je vodio jedan lik u 14ici... Gledao sam klipove na youtube-u :zelenko:

Srecno, mada biras tezi put za razvoj karijere... :cheers:
Sé un hombre
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Odigrao jedan mesec u Welsu, pa da javim kako ide.

U principu ne ide nikako:
Слика
Najgore od svega je, što smo ona 2 nerešena rezultata gde smo postigli golove vodili veći deo utakmice, ali nismo uspeli da zadržimo prednost do kraja. Igra nije toliko loša, ali rezultati su očajni.

Desilo se da npr. da gol na taj način da jedan DC pokuša da izbije loptu iz 16m, pogodi napadača, lopta se odbije do mog drugog štopera koji opet pokušavajući da ispuca loptu, pogodi istog tog napadača, ali se lopta odbije u gol. jbg, očaj.

Tabela izgleda zabrinjavajuće:
Слика
Već sad imamo zaostatak a ne ide nam najbolje. Nadam se samo da će se ponoviti Island i da će se posle uigravanja taktike poboljšati rezultati i da ćemo izboriti opstanak.

Najviše me nervira što imam 100k slobodnog budžeta za plate i 12k za transfere, ali niko neće da dođe. tj. niko ko bi barem malo poboljšao kvalitet ekipe. Pokušaću još sad u januaru da nađem neke igrače, ali izgleda da nema vajde.

čujemo se. :poz:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”