FM15 - Ispravke

Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

O ovome sam pisao jos ima nesto manje od godinu dana,ali nije ispravljeno.Imate Vladimira Gacinovica sa 8500482 i sa 62094034,tako da bi od te dvojice bilo dobro napraviti jednog,a drugog na brisanje.
Ove godine su genijalni Gruzini napravili kopiju Ivana Vucetica,naime Ivan Vucetic 62005090 je trebalo da bude prebacen u Zestafoni jos prosle godine (znam,nisu poslali zahtev),a onda su ga napravili ove godine sa 59063424,tako da ovog drugog treba prijaviti,izbaciti,il kako vec to ide.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Pisao si o Gaćinoviću, ali na pogrešnom mestu - obojica su u bosanskoj bazi, ne znam ko trenutno radi Bosnu (vrši se nekakva tranzicija na neki novi tim), tako da mogu samo da im prijavim, pa kada urade...
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Jedan on njih je tada jos uvek bio u nasoj bazi Dule,kao trener Vojvodine.Uglavnom ja znam da nije do tebe greska,al samo da prijavim.To znam,samo sto su oni u toj "tranziciji" vise od godinu dana...
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

lepo rekoh još davno da se ne budži falkao, dosta mu je samo da ima 5 zvezdica kao u fm14 (tj u dodatku koji urađen) a ne da se budži da bude vunderkind a ne može vola da ubode

Samim tim što igra u zvezdi ne može da dođe do punog potencijala jer zadnji igrači koje su izbacili a da vrede su otišli u penziju a falkau će vrhunac biti neka turska ili kineska liga
Последње учитавање од dj90 дана 30 Окт 2014, 00:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Neće.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Radnicki Kg dobio novog trenera nesto poznatiju facu Neska Milovanovica, a s njim je dosao jos jedan. Ne znam mu ime ali znam da je dosao direktno iz kluba koji igra u petoj ligi (gradska liga) :)
Evo i ime - Predrag Stojanovic.....vise detalja ne znam ali je dobar prijatelj Milovanovica :D
Последње учитавање од srbinho дана 30 Окт 2014, 11:17, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

srbinho пише:Predrag Stojanovic
Po imenu bi rekao da je moj nekadašnji trener u beton ligi. :D
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

nickname mu je Stole :) Meni je bio trener pre godinu dana i nije los trener naprotiv garantujem da je bolji od velike vecine u "super" ligi ali.....iz beton u super ligu....odma znas da je neka mutljavina u pitanju :zelenko:
Последње учитавање од srbinho дана 30 Окт 2014, 13:23, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ajde ljudi odradite malo realnosti kada već budžite zvezdine pojedince iz YOUTH što zapostavljate ove druge ko da su šugavi? Reče mi i sad jedan na fb "...da ova dvojica igraju u zvezdi bili bi ubice ovako su osakaćeni...". Stvarno je malo pristrasno. Inače ne kažem ja da treba da bilo ko bude nabudžen... čak... daleko od toga... Srbiju svesti na nivo Azerbejdžana i to je to. Milina za igranje. Realno.

Inače... ta dvojica su Zlatković (OFK) i Islamović (Partizan) mada i drugi igrači Partizana su očajni. Dok pojedinci (a nisu iz zvezde, ali ni Partizana) su odlični i sa 16-17 godina i tako dalje...

Ništa lično ali mora da se napravi neki balans čak ni to nije sada slučaj. Zvezdini omladinci su daleko ispred Partizanovih i igrača ostalih klubova, daleko.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Koji zvezdini omladinci?

Zvezda u U19 nema nijednog igraca koji moze da bude pri prvom timu. Mali Zlatkovic iz OFK-e je dobar.

Ja nisam video da je neko ovde predlagao uopste ocene za mladje kategorije bilo kog tima, sve sto ima je Dule ubacio sam i mislim da mu je Joca malo pomogao jer poznaje dosta njih iz vecitih.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hm, Jović je ako se ne varam previše dobar? ;) A šta je pokazao do sada? Isto pojedince večitih smanjiti iz prvog tima... Lazoviću neke ocene recimo obavezno iz Partizana. Ninković je očito smanjivan? I treba... samo one koji pokažu nešto treba dirati. A Jović dok se ne dokaže treba ga držati slabijeg ali ne puno... isto Pantić iz Partizana ili Živković... šta su oni pokazali? Žile ima samo brzinu i ništa više skoro... ništa ne pokazuje... a Pantić je slab skroz... kao Jović u zvezdi.. pa nek ga traži Real kolko hoće ali bi na menadžeru trebalo da bude realno da ocene budu prema rl.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Jel ti shvataš da se ocene unose na osvnovu prethodnih sezona? Niko nije mogao da pretpostavi kako će oni igrati u seniorima. Jović, Živković i Pantić su imali odlične statistike u mlađim kategorijama. Jović je čini mi se i redovno bio najbolji strelac i igrao uvek za starije od sebe.

I piši konkretne promene ocena, a ne smanji ovog, povećaj onog.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Sloba пише:Ajde ljudi odradite malo realnosti kada već budžite zvezdine pojedince iz YOUTH što zapostavljate ove druge ko da su šugavi? Reče mi i sad jedan na fb "...da ova dvojica igraju u zvezdi bili bi ubice ovako su osakaćeni...". Stvarno je malo pristrasno. Inače ne kažem ja da treba da bilo ko bude nabudžen... čak... daleko od toga... Srbiju svesti na nivo Azerbejdžana i to je to. Milina za igranje. Realno.

Inače... ta dvojica su Zlatković (OFK) i Islamović (Partizan) mada i drugi igrači Partizana su očajni. Dok pojedinci (a nisu iz zvezde, ali ni Partizana) su odlični i sa 16-17 godina i tako dalje...

Ništa lično ali mora da se napravi neki balans čak ni to nije sada slučaj. Zvezdini omladinci su daleko ispred Partizanovih i igrača ostalih klubova, daleko.
Koji crni Zvezdini omladinci,Jovic nista bolji nego u stvarnosti,jedino ko je posebno uradjen,i da u igrici pokazuje je Ristic,a ja sam prvi trazio da se poveca jer pratim konkretno njegov razvoj,jer mi se cini kao trenutno najtalentovaniji momak u zemlji.Inace,ako nisi znao ocene variraju i to dosta u odnosu od ucitavanja do ucitavanja baze.Uzmi par puta i kreiraj novu igru,videces i sam.A i Dule ti je lepo rekao,ako imas konkretan i REALAN predlog za odredjene ocene,odredjenog igraca potkovan cinjenicama,napisi.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Da budemo na nivou Azerbejdžana? Na FM? Stvarno?

Predloži nešto konkretno, najlakše je palamuditi. Kada je prelazni rok i kada se radi research, nema nikoga da predloži konkretne ocene za omladince, a najlakše je biti "general posle bitke" pa pričati ovaj je dobar, a igra ko penis, a opet smo na trećini sezone tek.

Jović nema još ni 17 godina, a oborio je već neke Zvezdine rekorde koji su jako dugo na snazi. U svim omladinskim kategorijama je celoj zemlji i inostranstvu pravio decu, a tek za U16, U17 reprezentaciju su on i Šaponjić bukvalno dali 90% golova.

Valjda na osnovu toga što je najmlađi strelac Zvezde u istoriji i najbolji igrač tog reprezentativnog uzrasta zaslužuje status koji ima na FM.

Živković je neko ko je igrao prvu postavu i nosio ovaj Partizan sa 17 godina, cijelu prošlu polusezonu. Briljirao je na U19 prvenstvu, stižu ponude za njega sa svih strana, spekuliše se da je već prodat za 5-6 miliona evra. Dečko sa 18 godina igra za U21 reprezentaciju.

Danilo Pantić je tek napunio 18, za njega i duže znam od Živkovića jer svi živi su pričali o njemu. Svi treneri i stručnjaci da je zmaj. Trenutno je najbolji igrač U19 reprezentacije i razbio je na kvalifikacionom turniru.

Pričaš o deci koja imaju po 17-18 godina i kako igraju ovako ili onako. Oscilacije su i više nego normalne u tom periodu. Sjećam se Lazara Markovića koji je kao i Živković imao brilijantne partije i one na osnovu kojih bi rekao da je za Donji Srem, a i sada dosta oscilira jer je i dalje mlad.

Jović se fenomenalno kreće, otvara u prostoru i pod ogromnim je pritiskom (od menadžera, Terzića, Lalatovića...) pa ne igra rasterećeno, ali ne sumnjam da će imati sjajnu karijeru i da će postati odličan napadač za reprezentaciju.

I kakav Azerbejdžan? Kada Azerbejdžan bude treća zemlja po izvozu fudbalera u svetu onda može da bude kao mi. Prosek igrača u ligi ti je manji od 25-26 godina. Svi guraju klince, jer se ovde od prodaje živi. Pogledaj Kostića, Filipovića, Dražića, Srniće, Radoju... Puna liga klinaca. Što se mene lično tiče mi bi mogli i jači da budemo u tom pogledu klinaca, ali i sada vjerujem da je liga visoko realno urađena u pogledu ocena i klinaca.

Vjerujem da će Ristić, Jović, Rajković, Živković i Pantić svi biti igrači za TOP5 liga.
Последње учитавање од tadicweb дана 31 Окт 2014, 08:29, учитано 1 пут укупно.
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Nasi igraci su talentovani i sami vidite i to cak kroz FM da im poraste potencijal u drugom serijalu FM-a kad pobegnu odavde. Tako da sto se mene tice potencijali nasih igraca bi trebali biti i veci i to pogotovo onih igraca koji ne spadaju u top talente. Problem je u nekim drugim stvarima i to najvise u finansijama tako da jedino imam zamerke sto sve to oko finansijskog stanja nije ubaceno u FM....mada sam citao da se sad teze nasi igraci zadrzavaju u 15-ici i valjda je sad sve to blize realnosti. Trebali bi da razmisle da ubace korupcijski atribut za celnike klubova :zelenko: Kad vec teze realnosti nekad idu do kraja ok je fer-plej i sve to ali realan zivot je druga prica na Balkanu....
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Ivan Gospavic (Turbina Vreoci),u istoriji mu pise prve tri sezone da je igrao u nekoj Turbini iz Albanije,pa samo to da se ispravi.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Posle odlaska trenera Vladimira Popova sa klupe srpskoligaša Doline rukovodstvo kluba je odmah reagovalo i na klupi dovela trenera Milana Stojanoskog nekadašnjeg igrača Partizana i reprezentativca Makedonije koji je do sada kao trener radio u Lokomotivi i pirotskom Radničkom.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Marko Divjak 62056742 igra za PIK Prigrevica.Moj brat od tetke Dinko Emic 5755029 - GK Coach Hajduk Lion.U Donjem Sremu nedostaju Marko Mazalica 62001613 i Balsa Pelicic (napadac rodjen 5.8.1995. u Podgorici,dosao iz Partizana\Teleoptik).Demir Kadric 62140505 i dalje igrac Novog Pazara,ima dvojnu registraciju u Josanici,kao i Grujic u Zvezdi i Kolubari.Miroslav Savanovic 5759552 u prethodnoj polusezoni nastupao za Sheikh Russel KC (Bangladesh).
Takodje,kada izadju svi dresovi,moglo bi se poraditi na ispravljanju osnovnih boja u poredjenju sa onima po defaultu.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

lachbata
Assistant Manager
Поруке: 659
Придружен: 10 Сеп 2013, 18:38
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од lachbata »

Nemanja Matic je sa Uba, a ne iz Sabca, kako pise u FMu.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”