FM15 - Ispravke

Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Da se dotaknem i Marka Petkovica iz Zvezdw. Mislim da mu treba smanjiti ocjene jer je dosta dobro napravljen na 14ci. Ali, nemam sad fm pri ruci pa cu napamet. Positioning mu je bi trebalo da bude veci od 11-12, cesto ispada, zalijece se i sl. Lose postavljanje koliko toliko nadoknadjuje brzinom. Takodje, cini mi se da ima veliki leadership. To bi trebalo smanjiti jer nije vodja na terenu. Solidan centasut ima. Potencijal mu je 145 mislim, trebalo bi i to smanjiti malo na nekih 135-140. Kontam da ne treba drasticnije jer mouda i pokaze vise, al iz ove prve 3-4 utakmice ja sam ovako vidio. I omiljeni klub ku je Zvezda. Zna se kako je odbio ove preko puta :-D
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

tadicweb пише:

Код: Изаберите све

http://mondo.rs/a723766/Sport/Fudbal/Zvezdin-prelazni-rok-za-pamcenje.html
Klasičan naručeni članak, ali može biti vodilja za plate.

Pečnik sada igra za 120.000 evra po sezoni, koliko ima i Mijailović, a od novajlija najjači ugovor ima pozajmljeni Aleksandar Katai (96.000). Slede Miloš Bosančić (84.000), Damir Kahriman (60.000), Danijel Avramovski (60.000), Đorđe Despotović (60.000), Bogdan Planić (48.000), Nenad Gavrić (48.000), Stefan Đorđević (36.000), Predrag Đorđević (36.000), Nikola Antić (36.000) i Mamadu Mbođ (48.000).

Zato i ne treba da čudi to što su Terzić i Kokeza na pojačanja izdvojili 850.000 evra! Plaćeni su samo Planić, Gavrić i Avramovski, za koje su OFK Beograd, Napredak i Rabotnički dobili po 250.000. Mbođ je Dakaru plaćen 100.000.
Tadiću, osim Đorđevićeve plate, svi ostali podaci su već pominjani. Još jednom te molim da ne ponavljaš napisano.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

milpar пише:Da se dotaknem i Marka Petkovica iz Zvezdw. Mislim da mu treba smanjiti ocjene jer je dosta dobro napravljen na 14ci. Ali, nemam sad fm pri ruci pa cu napamet. Positioning mu je bi trebalo da bude veci od 11-12, cesto ispada, zalijece se i sl. Lose postavljanje koliko toliko nadoknadjuje brzinom. Takodje, cini mi se da ima veliki leadership. To bi trebalo smanjiti jer nije vodja na terenu. Solidan centasut ima. Potencijal mu je 145 mislim, trebalo bi i to smanjiti malo na nekih 135-140. Kontam da ne treba drasticnije jer mouda i pokaze vise, al iz ove prve 3-4 utakmice ja sam ovako vidio. I omiljeni klub ku je Zvezda. Zna se kako je odbio ove preko puta :-D
Retko kada komentarisem ocene igraca,medjutim ovo mi je zapalo za oko,pa samo da prokomentarisem.Prvo vodio sam Zvezdu,i dan danas igram sa njom.Petkovic i nije imao Bog zna kakve ocene,iako svakog igraca budzim maximalno.On i pored toga,imao je prosecne ocene.
Vodjstvo ima visoko,jer mozda nije vodja u Zvezdi,u kojoj je medju mladjima,ali ako je neko bio dugo vremena kapiten OFK Beograda,pritom veoma mlad,tamo je bio vodja,i zasluzeno je.Ove godine je sasvim solidan,a s obzirom da sam i bio na utakmici protiv Spartaka,moram da kazem da je pored Ristica igrac koji je tog dana pokazao najvise,tako da mislim da ga ne treba dirati,bar do zime,tada ce neke stvari biti jasnije.
Последње учитавање од Baja дана 02 Сеп 2014, 19:20, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Novi Pazar

Kenan Ragipović - AMC - 12
Miloš Mijić - AMC - 11, pace - 11

Rad

Raspopović - Acceleration - 12

Spartak

Stefan Milošević - composure - 8, concentration - 10, decisions - 10
Srđan Plavšić - AMC - competent (15)
Vladimir Torbica - passig - 13, corners - 10
Milorad Balabanović - heading - 11
Danijel Farkaš - marking - 11

Radnički Kragujevac

Georgije Ilić - Stamina - 9, acceleration - 10
Žarko Trifunović - throwing - 8, tendency to punch - 9

Crvena Zvezda

Nikola Mijailović - anticipation - 11, creativity - 11
Darko Lazović - acceleration 15
Đorđe Rakić - teamwork - 11
Predrag Rajković - anticipation - 10 (nema potrebe veće, prilično je nesiguran kod ubacivanja sa strane)
Mihailo Ristić - passing - 12

Radnički Niš

Vladan Pavlović - composure - 10, decisions - 11
Nenad Filipović - reflexes - 12, rushing out - 8, anticipation - 9, composure - 9
Ivan Pejčić - finishing 10

Jagodina

Slađan Mijatović - povećati malo CA, acceleration - 11, pace - 11, crossing - 10
Filip Arsenijević - anticipation - 10
Ivan Cvetković - leadership - 12
Milan Milanović - anticipation - 10

Mladost

Eze - agility - 12
Nemanja Milunović - composure - 10, concentration - 10

Napredak

Zoran Popović - rushing out - 9,
Ibrahima Ndiaje - acceleration - 13, first touch - 9, composure - 9, teamwork - 12, agility - 10, off the ball - 11, strenght - 10
Bojan Božović - heading - 12, penalty taking - 7, aggression 11, concentration - 10, off the ball - 11
Dušan Mićić - creativity - 11, aggression - 15
Miloš Cvetković - free kick taking - 8
Aleksandar Vasiljević - creativity - 9
Vukašin Tomić - smanjiti CA, povećati anticipation (premsešno je da ima 3 ili 4)

Čukarički

Nemanja Stevanović - povećati CA
Rajko Brežančić - decisions - 9, composure - 11
Dragoljub Srnić - anticipation - 12, first touch - 12
Slavoljub Srnić - aggression - 12, leadership - 10
Nenad Mirosavljević - finishing - 14, agility - 11

Borac

Stefan Živković - free kick takin - 9, off the ball - 11, teamwork - 9
Miljan Mutavdžić - off the ball - 11, finishing - 9

Donji Srem

Đorđe Crnomarković - DL (competent), crossing - 8, decisions - 8, stamina - 9
Bojan Beljić - agility - 11
Marko Prijević - acceleration - 9, agility - 10

OFK Beograd

Nikola Vasiljević - concentration - 10

Voždovac

Supiću ne povećavati ocene, preočajan je ove sezone. Svaku loptu odbija, ali već ima veliki throwing.

Partizan

Vladimir Volkov - anticipation - 12, off the ball - 13
Voja Stanković - anticipation 11, positioning - 13
Darko Brašanac - tackling - 10
Danko Lazović - teamwork - 12, crossing - 12, acceleration 12, agility - 12
Petar Škuletić - finishing - 13, first touch - 11, anticipation -12, off the ball - 12
Ismael Fofana - dribbling - 11, flair - 11, agility - 12
Petar Grbić - passing - 12, teamwork - 12
Andrija Živković - first touch - 13, stamina - 10, off the ball - 12, teamwork - 11
Danilo Pantić - first touch - 12, acceleration - 11
Saša Ilić - agility - 12, crossing - 12, dribbling - 14, first touch - 13, determination - 14

Voždovac

Stefan Tripković - aggression - 9, composure - 12

Vojvodina

Mijat Gaćinović - agility - 12
Enver Alivodić - creativity 12, preferred moves - look for pass rather than shot
Mirko Ivanić - flair - 13, finishing - 11, first touch - 11, decisions - 9, teamwork - 13
Lazar Veselinović - finishing - 13, first touch - 11, strength - 12, anticipation - 11, teamwork - 12


Ovo je samo nastavak ispravki koje sam predložio na trećoj strani ove teme.
Последње учитавање од tadicweb дана 02 Сеп 2014, 22:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Darko Lazović
Aceleration +1, sa 14 na 15
Pace +1, sa 14 na 15
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Nakon produzenja ugovora sa Vozdovcem,Stefan Babovic je i zvanicno legenda tog kluba.Inace u onom delu sto ima koji broj preferira odredjen igrac staviti mu dres sa brojem 8.

Код: Изаберите све

http://fkvozdovac.rs/?p=4442
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Većina predloga uvažena. Hvala!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

tadicweb пише:Predrag Rajković - anticipation - 10 (nema potrebe veće, prilično je nesiguran kod ubacivanja sa strane)
Da li je to anticipation ili decisions? Da li loše predvića let lopte, pa je promašuje ili je neodlučan kad treba da krene na loptu? Šta si hteo da kažeš.
tadicweb пише:Supiću ne povećavati ocene, preočajan je ove sezone. Svaku loptu odbija, ali već ima veliki throwing.
Ako svaku loptu odbija to je više tendency to punch. Nema to veze sa throwing-om, to je ocena za njegovu sposobno da baci loptu rukom. Ne znam kolika mu je ocena za TtP, ali ako odbija svaku, onda treba povećati, naravno, ako već nije preko 16. To bi već onaj ko ga je gledao bolje procenio.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Predrag Stankovic 62145123 koji je zimus dosao iz Brodarca u OFK Beograd,vise nije njihov clan,s obzirom da je letos cak trenirao sa Zvezdom u Termama Catez,a nisam nasao da je potpisao za neki drugi tim,tako da moze na free.
Последње учитавање од Baja дана 03 Сеп 2014, 20:05, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

zele пише:
tadicweb пише:Predrag Rajković - anticipation - 10 (nema potrebe veće, prilično je nesiguran kod ubacivanja sa strane)
Da li je to anticipation ili decisions? Da li loše predvića let lopte, pa je promašuje ili je neodlučan kad treba da krene na loptu? Šta si hteo da kažeš.
tadicweb пише:Supiću ne povećavati ocene, preočajan je ove sezone. Svaku loptu odbija, ali već ima veliki throwing.
Ako svaku loptu odbija to je više tendency to punch. Nema to veze sa throwing-om, to je ocena za njegovu sposobno da baci loptu rukom. Ne znam kolika mu je ocena za TtP, ali ako odbija svaku, onda treba povećati, naravno, ako već nije preko 16. To bi već onaj ko ga je gledao bolje procenio.
Ja sam ga gledao dva puta ove sezone i stvarno kad god lopta ide u njega on uglavnom gleda da je odbije.

A kod Rajkovića više verujem da je anticipation, zato što on krene uglavnom, ali dosta puta promaši let lopte...
Корисников грб
osasa
First Team Coach
Поруке: 492
Придружен: 28 Апр 2011, 11:52
Место: Izbiste
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од osasa »

Mihailo Ristic Crvena zvezda
ML (18) MC (20)
Free Kick - 12-13
Creativity 12-13
Passing 12-13
Acceleration 12-13
Pace 11-12
CA oko 95 PA oko 140
Na celom svetu samo Crvena Zvezda!!!
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Možda malo pretjerano za nekoga ko je odigrao tek jednu utakmicu za Zvezdu i možda bi bilo bolje da se sačeka zimski peč za takav potencijal, jer i sa ovim što mu je sada stavljeno se razvije u sasvim solidnog igrača.
Последње учитавање од tadicweb дана 03 Сеп 2014, 21:09, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Mozda bi trebalo da sa saceka sa odredjivanjem PA ali mu CA treba podici shodno statusu u timu.
Dosta puta se desavalo da CA ostavite od prosle sezone kada su igraci bili po mladjim kategorijama i onda su u FM-u neupotrebljivi za prvi tim.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Ristić ima PA od 140 još od polufinala prvenstva za U19, mislim da mu je to odgovarajuć PA u ovom trenutku. Ako pokaže više, penjaćemo...
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Ako Šupić mogo odbija lopte, ako se misli na šuteve koji nisu toliko jaki, onda je to slab Handling i Decisions, a ako boksuje centaršuteve onda jeste Tendency To Punch u + i Handling u - .

Što se tiče Rajkovića, premlad je, i nema toliko iskustva, pa je sve to malo slabiji Determination, i eventualno ako baš mnogo fejluje na ubačaje sa strane da je to slabiji Aerial Ability kombinovan sa Concetracion i Positioning.
Последње учитавање од srga90 дана 04 Сеп 2014, 21:26, учитано 1 пут укупно.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Rajkovic je klinac bez mnogo iskustva i takve greske su normalne(npr Nojer ih je njegovih godina pravio jos vise, pa vidite gde je sad), ali ne pravi ih od evropskog za mlade, jer ulazi polako u ritam i to je ono sto mu je falilo i zbog toga je pravio grese. Ipak decko nije branio godinu dana i trebalo mu je malo da uhvati ritam, ali to ne znaci da je on los u proceni lopte, vec jednostavno mlad je i nije imao kontinuitet utakmica i to jako utice na mlade igrace. Sad vec nakom 4 utakmice za redom u prvenstvu deluje dosta sigurnije i tek ce da deluje sigurno. Tako da nisam za to da se bilo sta smanjuje zbog 1-2 greske koje je napravio dok nije bio u formi, jer to nema nikakve veze sa njegovim znanjem. To u najgorem slucaju ima veze sa njegovim (ne)iskustvom i formom.


Sto se tice Supica on svakako zasluzuje povecanje ocena. Ima odlicnu sezonu iza sebe u kojoj je po statistici bio najbolji golman u ligi i samim tim zasluzuje odredjena unapredjenja u ocenama i CA.
Последње учитавање од Tachini дана 05 Сеп 2014, 00:30, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Odgledao sam preglede sve četiri utakmice Zvezde. Takve greške i dalje pravi, pogotovu iz centaršuteva. Druga je stvar što ni jedna nije završila u golu.

I stvar je u tome što to nije smanjenje, jer je on na fm14, imao 5-6 taj isti anticipation, tako da mislim da su tih 10 sasvim realni, ako ne i pretjerani, jer će sa svojim PA da ih navuče na 12-13 lagano.

Supić je na 4 utakmice primio 12 golova, a opet iz svakog kluba ga "tjeraju" i odlazi na free. U Vojvodini sam ga dosta baš gledao dok je bio i bio je jako nesiguran kroz ceo tok prvenstva.
Smatram da su mu ocjene realne, s tim što zaista previše gleda da odbije loptu pri intervencijama.
Последње учитавање од tadicweb дана 05 Сеп 2014, 07:35, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Baja пише:
milpar пише:Da se dotaknem i Marka Petkovica iz Zvezdw. Mislim da mu treba smanjiti ocjene jer je dosta dobro napravljen na 14ci. Ali, nemam sad fm pri ruci pa cu napamet. Positioning mu je bi trebalo da bude veci od 11-12, cesto ispada, zalijece se i sl. Lose postavljanje koliko toliko nadoknadjuje brzinom. Takodje, cini mi se da ima veliki leadership. To bi trebalo smanjiti jer nije vodja na terenu. Solidan centasut ima. Potencijal mu je 145 mislim, trebalo bi i to smanjiti malo na nekih 135-140. Kontam da ne treba drasticnije jer mouda i pokaze vise, al iz ove prve 3-4 utakmice ja sam ovako vidio. I omiljeni klub ku je Zvezda. Zna se kako je odbio ove preko puta :-D
Retko kada komentarisem ocene igraca,medjutim ovo mi je zapalo za oko,pa samo da prokomentarisem.Prvo vodio sam Zvezdu,i dan danas igram sa njom.Petkovic i nije imao Bog zna kakve ocene,iako svakog igraca budzim maximalno.On i pored toga,imao je prosecne ocene.
Vodjstvo ima visoko,jer mozda nije vodja u Zvezdi,u kojoj je medju mladjima,ali ako je neko bio dugo vremena kapiten OFK Beograda,pritom veoma mlad,tamo je bio vodja,i zasluzeno je.Ove godine je sasvim solidan,a s obzirom da sam i bio na utakmici protiv Spartaka,moram da kazem da je pored Ristica igrac koji je tog dana pokazao najvise,tako da mislim da ga ne treba dirati,bar do zime,tada ce neke stvari biti jasnije.
Gledo sam ga i ja protiv Vose uzivo i prve dvije na tvu i bio je jedan od losijih na terenu. Takticki je jako lose stajao, ispadao i sl. Mada, mozda je bio los dan. Kako hocete. :-D Na krsju krajeva, bolje je sto je bolji. :-D
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

tadicweb пише:Odgledao sam preglede sve četiri utakmice Zvezde. Takve greške i dalje pravi, pogotovu iz centaršuteva. Druga je stvar što ni jedna nije završila u golu.

I stvar je u tome što to nije smanjenje, jer je on na fm14, imao 5-6 taj isti anticipation, tako da mislim da su tih 10 sasvim realni, ako ne i pretjerani, jer će sa svojim PA da ih navuče na 12-13 lagano.

Supić je na 4 utakmice primio 12 golova, a opet iz svakog kluba ga "tjeraju" i odlazi na free. U Vojvodini sam ga dosta baš gledao dok je bio i bio je jako nesiguran kroz ceo tok prvenstva.
Smatram da su mu ocjene realne, s tim što zaista previše gleda da odbije loptu pri intervencijama.
Nemam FM14 trenutno kod sebe, pa nisam mogao da vidim koliki je anticipation Rajkovicu, tako da se moj post nije donosio na tu ocenu, vec generalno na njega i sta je bio njegov problem. Inace odgledao sam i ja sve 4 utakmice i nisam bas video da je nesto gresio. Sta vise video sam da je iz utakmice u utakmicu sve sigurniji i da je i vise nego ocigledno da su mu falile utakmice i da je to bio glavni problem kod njega.

Sto se tice Supica, mislim da je cela prosla sezona gde je bio statisticki najbolji golman lige i gde je imao stvarno dobru sezonu mnogo merodavnija od svega 4 utakmice u ovoj sezoni u timu koji igra ocajno i gde on nije kriv za vecinu tih golova, za neke mozda jeste, ali svakako nije glavni krivac sto je primio 12 golova, daleko od toga. Jednostavno tim mu igra ocajno i cesto ga ostavljaju na cedilu sa glupim greskama koje prave u odbrani. Tako da mislim da zasluzuje malo povecanje CA i nekih ocena, nista drasticno, ali svakako malo da na osnovu minule sezone gde je bio dobar. Pa ako bude los ove lako je smanjiti u zimskom pecu, samo ne treba povrsno gledati na stvari i treba malo sire sagledati sitaciju, jer nije uvek golman kriv za golove i ne znaci uvek da je los ako primi mnogo golova, ima tu jos milion faktora i sve ih treba sagledati.
Последње учитавање од Tachini дана 05 Сеп 2014, 12:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
stanly knife
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 03 Окт 2011, 11:46
Место: belgrade
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од stanly knife »

ne znam dal je neko napisao, nsiam video al dodati drincicu preferred move: curls ball. jer stvarno njegove lopte imaju dosta felsa.

FK Javor Matis

Igor Stojakovic (AMC,AML, AMR)-acceleration 10, pace 11, strenght 8, creativity 13, passing 14, technique 12, first touch 13 preferred move: tries killer ball

Stefan Drazic (FC)- acceleration 13, pace 12, strengh 12, off the ball 12, finising 11, composure 8, jumping13, heading 12, technique 10

Nemanja Gojačanin (RB,LB)- acceleration 13, pace 13, crossing 9, marking 10, tackling 12, agility 14, concentration 10

Ibrahim Walidjo (DC, DL)-agresion 16, jumping 13, positioning 13, acceleration 9, pace 10, bravery 14, concentration 9, stamina 14
non mollare mai!
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”