FM15 - Ispravke

Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Baja пише:Pazi,brate dosta bolje onda znas od mene,al izgleda da mu se veceras bas skakalo,pogotovo u prvom poluvremenu :D
Čuo sam se sa njim, kaže i on je iznenađen brojem dobijenih vazdušnih duela, ali npr protiv Lučana nije dobio ni jedan vazdušni duel nakon ispucavanja golmana.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Sloba пише:
dukiss пише:
Danijel_CH пише:Skuleticu finishing bar na 18 staviti :baloon:
Možda bolje 20?
Ako ne za default igru onda za zimski peč apelujem da se poradi na realnosti. Gledaj, ako drugi budže svoje igrače mi ne moramo. Zadovoljan sam sa realnijom igrom. I iskreno... evo konkretan predlog. Od napadača iz JSL, ne sme ni jedan napadač da ima veči finishing od 12-13... event. 2-3 najbolja da imaju 14. Da ne pričam o nižim ligama. PLS svaki napadač maksimum 10-11 event najboljih par 12.

Trebalo bi se raditi na takvim stvarima a ni klince ne treba nabudžiti. Nisu ni oni kao pre.

Kad vidim igrače Dinama i Hajduka uhvati me muka... a mi ne moramo to da radimo. Samim tim što bi nam igra bila realnija. ;)
Aman, bio sam apsolutno ironican. Na svetskoj skali Skuletic ne zasluzuje ni 14 ili 15, a kamo li vise... kome daje golove, Nefciju ciji ne prosecan Current Ability u bazi na nivou otprilike Borca iz Cacka...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Škuletić po meni ne spada po bolje napadače lige dakle negde 13 maksimum finishing. Jbg. to je realno. On je dobar tj solidan za našu ligu ali čak i ovde više promaši nego što ubaci... :)
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Pa ako da 5 golova u Evropi, a pritom dva Ludogorecu koji igra Ligu Šampiona, nije baš napadač za domaću ligu samo...

A opet koji napadač više da nego što promaši...
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pa ja se trudim da budem objektivan što i jesam.

Bilo je i boljih napadača pa se nisu toliko budžili. Dajte onda i Kojiću 15-16, Fofani 15, Lazoviću obavezno 17...

Po meni (ali to je po meni) ni jedan od ovih nabrojanih ne više od 13... zato mnogi i uzimaju LŠ sa Pfc ili Czv nakon par sezona - konkretno dve ili tri. ;)

Isto finansije... i ovde konkretno mislim na večite. Po meni bi trebalo dodavati balance koji zavisi od prodatih igrača i dovedenih, međutim... transfer budžeti moraju da budu minimalni i ako igra zahteva drugačije radi održavanja ekipa tokom sezone.

I još jedan predlog... Partizan ili C. zvezda uopšte nemaju dugovanja kao što su u stvarnosti... ok, Cz je valjda smanjila sada i nije 50 ali koliko god da je namestiti ga kao i Partizanu 15-20... pre će se na igrici i privatizovati. ;)

Mogu ovako do sutra sa predlozima ako se ništa neće ubacivati ali realno predlažem i ako znam šta igra zahteva. U Cz realno Lazović klasa i možda još 2-3 solidna igrača ostalo kante neopevano a imaju ocene ko da su Bogovi ove igre. Isto u Pfc... pfff. Ako valja jedan dobar igrač maksimum, dva ili tri solidna... ostali kante a na igrici imaju ocene da mogu da igraju u jačim klubovima Turske ili Grčke. Po meni skroz nerealno. :)

Ne zamerite. Ja uvek predlažem. Samo sam izneo svoja zapažanja. :)
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Ko se budži? O.o
Neko došao lupio neku glupost i sad se stvorila diskusija oko toga?

I opet se priča vodi oko nekog linearnog smanjivanja, od čega nema ništa.

Svaki predlog je dobar, ali ovakva lupetanja treba da se sankcionišu, kao za Škuletića.
Последње учитавање од tadicweb дана 31 Авг 2014, 20:06, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pa dobro Tadiću. Svako ima svoje mišljenje. :) Ja sam samo rekao da konkretno i u skraćenom obliku da su Partizan i C. zvezda prejaki na FM u bilo kom pogledu shodno realnosti. ;)

p.s. Ako će neko da me sankcioniše zbog predlaganja onda super ali ovo možete očekivati i čim izađe fm 15. :)

Inače, ne lupetam. Ovo je sve bio predlog do predloga.

Šta će biti uneto od hrpe predloga koju ću izneti je stvar Dušana ali će za celu našu ligu biti izneseni predlozi, za svaki klub kada izađe FM 15. ;)
Последње учитавање од Sloba дана 31 Авг 2014, 20:09, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Tokelara пише:
Baja пише:Pazi,brate dosta bolje onda znas od mene,al izgleda da mu se veceras bas skakalo,pogotovo u prvom poluvremenu :D
Čuo sam se sa njim, kaže i on je iznenađen brojem dobijenih vazdušnih duela, ali npr protiv Lučana nije dobio ni jedan vazdušni duel nakon ispucavanja golmana.
Kad si vec sa njim u kontaktu,mozda bi mogao da pribavis neke podatke za Zvonka Jakovljevica,Nikolu Banjca i Danijela Zlatkovica,prvotimce od ove godine,koje bi trebalo ubaciti u bazu,naravno ako to Dule vec nije ucinio...
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Danijel_CH пише:Skuleticu finishing bar na 18 staviti :baloon:
Na ovo sam mislio. Ne na tebe. Ti si se samo nadovezao na ovu glupost.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Baja пише:
Tokelara пише:
Baja пише:Pazi,brate dosta bolje onda znas od mene,al izgleda da mu se veceras bas skakalo,pogotovo u prvom poluvremenu :D
Čuo sam se sa njim, kaže i on je iznenađen brojem dobijenih vazdušnih duela, ali npr protiv Lučana nije dobio ni jedan vazdušni duel nakon ispucavanja golmana.
Kad si vec sa njim u kontaktu,mozda bi mogao da pribavis neke podatke za Zvonka Jakovljevica,Nikolu Banjca i Danijela Zlatkovica,prvotimce od ove godine,koje bi trebalo ubaciti u bazu,naravno ako to Dule vec nije ucinio...
Sa Banjcem sam isto jako dobar, poslao sam Duletu vec informacije o njemu.
Nabavicu i za ovu dvojicu, ako Dule vec nije.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

tadicweb пише:Pa ako da 5 golova u Evropi, a pritom dva Ludogorecu koji igra Ligu Šampiona, nije baš napadač za domaću ligu samo...

A opet koji napadač više da nego što promaši...
Nefči sam naveo kao verovatno razlog koji je naveo ljude da pomisle da treba da mu se poveća Finishing - realno, ni Nefči, ni Ludogorec nemaju bolji prosečni Current Ability od Partizana u trenutnoj bazi, pa nam je bolje da ćutimo. A kako se Ludogorec plasirao u LŠ... to bolje da ne pominjemo.

Realno gledano, Škuletić je u prethodnih 5 sezona na 94 ligaške utakmice dao svega 21 gol, tako da mislim da mu je trenutni Finishing od 13 sasvim zadovoljavajuć. Ove godine je dobro krenuo, ako nastavi tako do polusezone, biće 14, ali da se ne zalećemo.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

dukiss пише:A kako se Ludogorec plasirao u LŠ... to bolje da ne pominjemo.
To što su prošli na penale ne umanjuje njihov uspeh, pa i Partizan je dva puta prošao u LŠ posle penala, pa je i jednom tako ispao. I nije mi jasno kako ekipa koja ima veoma dobru sezonu u LE iza sebe ima manji Avg. CA od Partizana.

Što se tiče Škuletića, bolje je da mu se sad poveća finishing na 14, pa ako ne bude nastavio u ovom ritmu, da mu smanjimo na 13, nego da čekamo da sabije polusezonu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

kao da je neka razlika između 13 i 14 pa se svađate oko toga :zelenko:
Корисников грб
stanly knife
Newgen
Поруке: 38
Придружен: 03 Окт 2011, 11:46
Место: belgrade
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од stanly knife »

kolika rasprava oko skuntelara. :zelenko:
ovako, on i nije neki napdac koga odlikuje zavrsnica, ali u mnogome doprinosi igri partizana svojom pre svega kretnjom u napadu, a onda i agilnoscu. tehnicki nije potkovan, pregled igre mu je slab al sve nadoknadjuje svojom snagom i agilnoscu. cesto se izvlaci na krila praveci visak i odatle razigrava nadolazece igrace iz sredine. pa eto vam ukratko a vi iz ovoga izvucite ocene. ali evo da vam kazem da kretnja u napadu treba da bude 15. moj predlog. ako zelite dalje cu ga obrazloziti.
i jos kad smo vec kod igraca partizana veoma vidna promena je u igri petra grbica. kojeg bi trebalo doraditi.
ajd i za njega da napisem koju rec. prosle sezone slab, letargican i nezinteresovan, u ovoj totalno drugaciji igrac. prodoran sa iznad prosecnom brzinom za nasu ligu. tehnika i baratanje loptom mu je sasvim solidno, sa krila po prijemu lopte zna se cesto ubaciti u sredinu tako da mu vise odgoara opis iside forward nego winger. svakako treba povecati pace na bar 14-15.
non mollare mai!
Корисников грб
Baja
Global Moderator
Поруке: 2412
Придружен: 08 Нов 2010, 18:59
Место: Beograd
Has thanked: 22 times
Been thanked: 52 times
Status: Није на вези

Порука од Baja »

Stefan Drljaca 62097360,koji je po database-u golman Slavije Sarajevo,je ustvari golman Zeleznika.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

zele пише:
dukiss пише:A kako se Ludogorec plasirao u LŠ... to bolje da ne pominjemo.
To što su prošli na penale ne umanjuje njihov uspeh, pa i Partizan je dva puta prošao u LŠ posle penala, pa je i jednom tako ispao. I nije mi jasno kako ekipa koja ima veoma dobru sezonu u LE iza sebe ima manji Avg. CA od Partizana.

Što se tiče Škuletića, bolje je da mu se sad poveća finishing na 14, pa ako ne bude nastavio u ovom ritmu, da mu smanjimo na 13, nego da čekamo da sabije polusezonu.
1) Da, slažem se, ali MI treba da se zapitamo zašto je to tako, a ne da gonimo Bugare da ojačavaju Ludogorec.

2) Ne vidim logiku, prema ovome je učinak iz prethodnih mesec dana važniji od učinka i prethodnih 5 godina? Stojim pri tome da zasad ostane 13, jedino Milosavljević u našoj ligi ima 14, a on jeste bolji u završnici od Škuletića, to ne može da se porekne.
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Moglo bi se u omiljene poteze za Aleksandra Kovačevića iz Zvezde dodati Shoots With Power, jer dečko jedino zna da šutne iz sve snage, pa gde završi lopta. Moje neko mišljenje, jer u svakom meču ima bar 1-2 šuta, i svaki ide iz sve snage.

Nejca Pečnika bi trebalo malo poboljšati jer je bio najbolji Zvezdin igrač prošle sezone, i konstantan, pa bi predložio kontinuitet na jedno 15.
stanly knife пише:kolika rasprava oko skuntelara. :zelenko:
ovako, on i nije neki napdac koga odlikuje zavrsnica, ali u mnogome doprinosi igri partizana svojom pre svega kretnjom u napadu, a onda i agilnoscu. tehnicki nije potkovan, pregled igre mu je slab al sve nadoknadjuje svojom snagom i agilnoscu. cesto se izvlaci na krila praveci visak i odatle razigrava nadolazece igrace iz sredine. pa eto vam ukratko a vi iz ovoga izvucite ocene. ali evo da vam kazem da kretnja u napadu treba da bude 15. moj predlog. ako zelite dalje cu ga obrazloziti.
i jos kad smo vec kod igraca partizana veoma vidna promena je u igri petra grbica. kojeg bi trebalo doraditi.
ajd i za njega da napisem koju rec. prosle sezone slab, letargican i nezinteresovan, u ovoj totalno drugaciji igrac. prodoran sa iznad prosecnom brzinom za nasu ligu. tehnika i baratanje loptom mu je sasvim solidno, sa krila po prijemu lopte zna se cesto ubaciti u sredinu tako da mu vise odgoara opis iside forward nego winger. svakako treba povecati pace na bar 14-15.
Prošle sezone Petar Grbić je očajno igrao, tako da na osnovu ovih par utakmica ne bi trebalo lako donositi zaključke, nego da se to sačeka do kraja decembra, videti kako igra i onda za Zimski update predložiti, to je neko moje mišljenje.

A inače kad smo kod brzine, jeste brz igrač, isto tako bi trebalo povećati Acceleration i Pace za po +1 Darku Lazoviću, i Aleksandru Čavriću iz OFK-e, koji su najbrži igrači u našoj u ligi na svojim pozicijama i koji su to dokazali prošle sezone, uprkos povdredi.
Последње учитавање од srga90 дана 01 Сеп 2014, 21:15, учитано 1 пут укупно.
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

milpar пише:
dukiss пише:
milpar пише:I trebalo bi nekako dodati u Legende Zvezde generaciju 1991 koja jw proglasena kao 6. Zvezdina Zvezda (pravda za Genija).
Sve igrače iz generacije... svi znamo da je ova odluka doneta iz nekakvih čudnih razloga i potpuno je besmisleno da izjednačavamo i rezerve iz 1991 sa starijim legenadama Zvezde. Ako mislite da još neki igrač treba da bude legenda, predložite individualno, dodavanje cele generacije nije baš pametno.
Znam sve, i ko ju je donio i zasto i da je kretenska i sve to, ali je validna. Mislio sam ako moze da se uradi na foru kao najbolji tim sezone sto ide, dakle da u legendama pise "Generacija 1991", spojler na to i onda da se pojavi kao formacija i na njoj igraci iz finala, a na klupi ostatak. I Ljupka nekako dodati. Je li Vladimir Cvetkovic u ikonama ili omiljenim? I on ima velike zasluge za 1991.
Takav format nemam način da ubacim u bazu - dakle, samo individualni igrači i osoblje. dodao sam Cvetkovica.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

stanly knife пише:kolika rasprava oko skuntelara. :zelenko:
ovako, on i nije neki napdac koga odlikuje zavrsnica, ali u mnogome doprinosi igri partizana svojom pre svega kretnjom u napadu, a onda i agilnoscu. tehnicki nije potkovan, pregled igre mu je slab al sve nadoknadjuje svojom snagom i agilnoscu. cesto se izvlaci na krila praveci visak i odatle razigrava nadolazece igrace iz sredine. pa eto vam ukratko a vi iz ovoga izvucite ocene. ali evo da vam kazem da kretnja u napadu treba da bude 15. moj predlog. ako zelite dalje cu ga obrazloziti.
i jos kad smo vec kod igraca partizana veoma vidna promena je u igri petra grbica. kojeg bi trebalo doraditi.
ajd i za njega da napisem koju rec. prosle sezone slab, letargican i nezinteresovan, u ovoj totalno drugaciji igrac. prodoran sa iznad prosecnom brzinom za nasu ligu. tehnika i baratanje loptom mu je sasvim solidno, sa krila po prijemu lopte zna se cesto ubaciti u sredinu tako da mu vise odgoara opis iside forward nego winger. svakako treba povecati pace na bar 14-15.
Opisi se ne ubacuju u bazu, igra ih proceni na osnovu ocena.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Код: Изаберите све

http://mondo.rs/a723766/Sport/Fudbal/Zvezdin-prelazni-rok-za-pamcenje.html
Klasičan naručeni članak, ali može biti vodilja za plate.

Pečnik sada igra za 120.000 evra po sezoni, koliko ima i Mijailović, a od novajlija najjači ugovor ima pozajmljeni Aleksandar Katai (96.000). Slede Miloš Bosančić (84.000), Damir Kahriman (60.000), Danijel Avramovski (60.000), Đorđe Despotović (60.000), Bogdan Planić (48.000), Nenad Gavrić (48.000), Stefan Đorđević (36.000), Predrag Đorđević (36.000), Nikola Antić (36.000) i Mamadu Mbođ (48.000).

Zato i ne treba da čudi to što su Terzić i Kokeza na pojačanja izdvojili 850.000 evra! Plaćeni su samo Planić, Gavrić i Avramovski, za koje su OFK Beograd, Napredak i Rabotnički dobili po 250.000. Mbođ je Dakaru plaćen 100.000.
Последње учитавање од tadicweb дана 02 Сеп 2014, 10:13, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”