Procenti?

Novi ste u FM-u?Ovde otvarajte teme i postavljajte sva pitanja vezana FM i problemima koje vas muče
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Procenti?

Порука од rambo05 »

Potrebna mi je pomoc,ne znam zasto se ovo desava.Naime pokusavam da prodam jednog igraca koji je tu od kada sam preuzeo klub,ali svaki put stoji da ce 90% transfera da ide agent third party.Sta je to i zasto se to desava posto mu u ugovoru nista tako ne pise.I ono najbitnije moze li to nekako da se izbegne?
Samo da napomenem da sam vec produzavao ugovor sa njim i nista slicno nije bilo u nijednoj klauzuli koju sam mu dao.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

To znači da će 90% od novca koji dobiješ otići agentu, šta ti je tu čudno? Odakle agentu toliki procenat, pa uprava mu ponudila da kupi, a on pristao. Mislim da ima negde opcija da otkupiš njegov procenat, ali nisam siguran, Najčešće se ovo sreće u Južnoj Americi, Argentinska liga ima dosta takvih ugovora i većina je tako nameštena prema realnoj stanju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Ma nije mi cudno nego nigde nista ne pise pa ne mogu da vidim taj procenat.Hvala na odgovoru probacu da pronadjem tu opciju da otkuoim njegov deo.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Guglao sam o ovome i pise da igracu u profilu pise da li je u vlasnistvu nekog agenta i da moze da se otkupi tako sto se ode na na make ofer i onda se ponudi koliko procenata i za koliki novac zelis da kupis.Ali ja nista od ovoga nemam pa cak ni ovo make ofer.
Последње учитавање од rambo05 дана 31 Јул 2014, 01:34, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Pogledaj medju klauzulama koje klub ima.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ako igraču u profilu piše da deo njegovog ugovora drži agent, onda možeš da ponudiš pare da ga otkupiš. Ako postoji klauzula po kojoj određen procenat ide trećoj strani, ne možeš. Kao što reče zele, to je vrlo česta pojava u J. Americi.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Evo sta pise u njegovoj klauzuli
Слика
A u njegovom profiliu ne pise nista niti ja mogu da ponudim da otkupim taj procenat.Ne znam da li to drzi njegov agent ili neko treci ali meni ni jedna opcija nema koja bi trebalo da ima kod ovakvih situacija.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ne možeš da otkupiš tu klauzulu.
rambo05
Youth Team Coach
Поруке: 106
Придружен: 28 Апр 2014, 14:40
Место: KG
Status: Није на вези

Порука од rambo05 »

Ok hvala.Moracu da se pomirim sa cinjenicom da cu da izgubim na njegovom transferu jer je moja lopovska uprava sklopila takav ugovor.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Pusti ga da ode na free, uteraj agentu k***c.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

U principu postoji mogućnost da uprava otkupi taj procenat od agenta, ali ti na to ne možeš da utičeš a takođe je i retka pojava da se to dogodi.
Корисников грб
Igorz
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 20 Јун 2013, 21:35
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Igorz »

ja sam to resio jednom tako sto sam otpustio igraca(pavlovski-ofk beograd,75% islo agentu)i odmah mu ponudio ugovor dok je bio free
Пошаљи Одговор

Повратак на “Pomoć i Pitanja/ Help & Questions”