FM15 - Ispravke

Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

U tome je problem. To nije izjava. To je činjenica, po toj ustanovi, po tim parametrima, po njihovim istraživanjima, to je tako.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Kako to da imamo tri kluba u top 20, a opet imamo lošije regene od Hrvata, a bogami i od Slovenaca.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Samo pogledaj sta ja Ajax sve izbacio i kakve igrace! E sad ono neko uspe neko ne! Tu se ne gleda uspesnost nego BROJ koliko je fudbalera iz te skole popunilo druge klubove! Vi mesate babe i zabe :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

Preuzeto sa Partizanovog sajta:

U poslednjih osam godina ekipe Omladinske škole našeg kluba su 61 put učestvovale na turnirima širom Evrope i osvojile 16 prvih, 10 drugih i 12 trećih mesta.
Naš klub je organizovao sedam(7) međunarodnih kadetskih turnira na kojima su učestvovali najpoznatiji evropski klubovi: Real Madrid (5 puta), Bajern, Panatinaikos, Roma, Olimpik-Marsej, Porto, CSKA-Moskva, Barcelona, Fiorentina, PSV, Olimpijakos…
Naši kadeti su četiri (4) puta bili pobednici, a tri puta Real Madrid.
Последње учитавање од FTD дана 23 Јул 2014, 19:40, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Не ваља установа. 9 репрезентативаца Холандије поникло у Фејнорду, а 4 у Ајаксу. Јасно са оне листе јесте то да најбољу школу дефинитвно има Барса. Даље следе Реал и Лион, итд.

У топ 31 лиги Европе је глупо мерило. Ту су Кипар, Мађарска, Србија...

Немојте да се зајебавамо.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ma Чука kruzni napadacu
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Зајебах се, 11-6 је у корист Фејнорда по броју репрезентативаца.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

barsa i ostali dovode klince sa strane (čak su i bili kažnjeni zbog jednog takvog transfera) a ovo su čisto partizanovi igrači

Jbt svuda piše Ajaks prvi partizan drugi šta tu nije jasno :zelenko: Cepaju te inostrane turnire i deru sve te zvučnije ekipe na njima

Za Ajaks verujem da imaju najjaču, sećam se kad su igrali kvalifikacije lš protiv milana. Fazon sve njihovi igrači do 21 godine i dobro su odigrali.
Последње учитавање од dj90 дана 23 Јул 2014, 19:46, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Па то онда значи да Партизан треба да има 20 ЈЦ и 20 ЈРН, а не да нам буду бољи регени.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

zele пише:Kako to da imamo tri kluba u top 20, a opet imamo lošije regene od Hrvata, a bogami i od Slovenaca.
Sgve objasnio ovim pitanjem zele. Duki ce pogledati to kad se vrati sa odmora. moramo da dobijemo bolje regene nago sto je sad slucaj.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Код: Изаберите све

http://rfcyouths.wordpress.com/2014/07/08/fk-partizan-belgrade-youth-school/
bilo je price, pa pogledajte sta kazu stranci! :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Jeste da prvo nisam hteo da ulazim dublje u raspravu o OS Partizana, jer ne volim da se upustam u forumske rasprave, a pogotovo ne u rasprave sa ostrascenim navijacima, prosto ne mogu da ne odgovorim na ovu gomilu nebluoza.

Drzacu se iskljucimo cinjenica, ne novinarskih i burek clanaka i kupljenih tekstova od strane menadzera, vec samo cinjenica. Za razliku od pojedinih ljudi ovde.

Uzecu period od 2004. do danas.

Omladinska skola FK Partizana od 2004. do danas od ozbiljnih igraca je izbacila sledece:
Danka Lazovica
Andriju Delibasica
Sasu Ilica
Simona Vukcevica
Miralema Sulejmanija
Ivana Radovanovica
Stevana Jovetica
Adema Ljaljica
Ivana Obradovica
Matiju Nastasica
Lazara Markovica
Aleksandra Mitrovica
Milosa Jojica


Znaci 13 igraca za 10 godina, sto realno nije lose. Ali ajde da pre nego sto predjem na uporedjivanje sa nekim evropskim klubovima od kojih je Partizan navodno bolji, prvo cu da ih uporedim sa nekim nasim klubovima.

I OS FK Vojvodina je od 2004. do danas izbacila sledece ozbiljne igrace:
Milosa Krasica
Ranka Despotovica
Milana Stepanova
Zeljka Brkica
Gojka Kacara
Danijela Aleksica
Dusana Tadica
Slobodana Medojevica
Aleksandra Kataia
Miroslava Stevanovica
Sergeja Milikovica-Savica

Znaci 11 igraca sto je za samo 2 igraca manje od Partizana.

Iz OS OFK Beograd u istom periodu je izbacio sledece igrace:
Slobodana Rajkovica
Branislava Ivanovica
Duska Tosica
Marka Basu
Nenada Krsticica
Aleksandra Ignjovskog
Milana Rodica
Marka Pavlovskog
Sasu Zdjelara

9 igraca, znaci 4 igraca manje od Partizana.


Iz OS FK Crvena Zvezda u tom periodu je izbacila sledece igrace:
Nemanju Vidica
Boska Jankovica
Vladimira Disljenkovica
Dragana Mrdju
Filipa Djordjevica
Vladimira Stojkovica
Dusana Bastu
Aleksandra Kolarova(nije igrao za prvi tim ali je izdanak Zvezdine skole)
Nemanju Matica(nije igrao za prvi tim ali je izdanak Zvezdine skole)
Nenada Tomovica
Filipa Djuricica(nije igrao za prvi tim ali je izdanak Zvezdine skole)
Urosa Spajica
Srdjana Mijailovica
Petra Golubovica(nije igrao za prvi tim ali je izdanak Zvezdine skole)
Urosa Cosica


15 igraca, sto je vise od Partizana. Stim da se kod Zvezde vidi jedan veliki problem, a to je da mnogim talentovanim igracima iz svoje OS nije pruzila sansu, ali opet ti igraci su ponikli u njenoj OS i izdanci su iste, pa to sto nisu igrali za prvi tim nema veze sa pricom oko kvaliteta OS. Cak i da oduzmemo 4 igraca koji nisu zaigrali za prvi tim opet je to 11 svega 2 manje od Partizana. Mada uzmimo i to da ima tu jos mladih igraca koje nisam hteo da uvrstim dok se jos ne pokazu kao sto su npr Jankovic, Simic, Maksimovic, Suljagic itd.

Po svemu ovome vidi se da Partizan nije cak ni u Srbiji mnogo bolji od pojedinih klubova, ako je uopste bolji(to je sad stvar ukusa).

E sad da se dotaknemo te Evrope i nekih klubova od kojih je navodno Partizan sto se tice rada OS bolji, po raznim ''strucnim casopisima".

OS Fk Barselona je u tom istom periodu izbacila sledece igrace:
Fernanda Navara
Djovanija dos Santosa
Bojana Krkica
Pedra
Oskara Lopeza
Mesija
Luisa Garsiju
Sergija Busketsa
Dzerarda Pikea
Tiaga Alkantaru
Fabregasa
Kristijana Telja
Dzonatana Dos Santosa
Mark Muniesa
Isaka Kuenku
Rafinju
Dzerarda Deuloefua

To bi bilo 17 igraca i to kakvih 17 igraca. Jel Partizan bolji?

Ajmo dalje....

PSV:
Samo trenutno sad u prvom timu PSV-a ima 12 igraca iz njihove OS, tako da nema potrebe uopste da pisem koga su sve izbacili u poslednjih 10 godina.

Fejnord:
U prvom timu Fejnorda trenutno ima 16 igraca iz njihove OS, tako da takodje nema potrebe pisati koga su sve izbacili u poslednjih 10 god.

Slicne situacije su i u Ajaxu, Az Alkmaru itd.

Sad sam se vec smorio, a i spava mi se, a nisam se jos dotakao Italijana, Engleza, Francuza, pa ni Spanaca osim Barselone. Tako da to mogu ovih dana ako bude bilo potrebno dodatno da se pojasni navijacima Partizana da to sto neki burek novinar ili samoproklamovana ''strucna'' agencija kaze da Partizan ima 2.najbolju OS u Evropi to ne znaci da je to zaista tako. Ne treba uvek gutati sve sto ti se servira, vec treba nekada misliti i svojom glavom.

Laku noc!
Последње учитавање од Tachini дана 24 Јул 2014, 00:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Otisli smo predaleko u dokumentaciju sa obe strane. Nije los ovakav vid rasprave ali mislim da Dušanu oteževamo posao sa gomilom postova koji nisu usresredjeni na ispravke baze. Dakle , trebalo bi da se jasno na fokusiramo na to šta treba ispraviti u odnosu na FM 14 u FM 15. Dakle ajmo da izvucemo pouke iz ove diskusije koja je po meni vrlo dobra i da kazemo sta je to sto nam treba.

1. Poboljsati regene koji izlaze iz Srbije jer izbacujemo puno dobrih igrača koji igraju po ino klubovima . Naravno, stoji i ono ''ali'' ti igrači nisu ni blizu nosioca igara u svojim klubovima te od tih boljih regena u domen wonderkid-a svrstati samo neke i to iz klubova OFK, Vojvodina, Partizan, Zvezda.

2. Zadrzati potencijale mladica koji su igrali na prethodnom sampionatu, a takodje dati igračima koji sada nastupaju u U19 repki dobar PA jer su igrama i srazmerno igračima koji su isto god, a dolaze iz zemalja zapada, zasluzili da se nadju bar po potencijalu rame uz rame sa njima. Ako npr Dinamo ima takve klince koji su u igri zveri, a njihova repka je daleko kvalitetom ispod naše, onda bi naši bar morali za 2 ocene da se više ''crvene'' nego Hrvatski. (uzeo sam samo primer ali to vazi i za Spaniju, englesku, Nemačku, Francusku itd itd). Ukoliko se desi da neko konstatuje da to nije realno sa nase strane, demantovacu ga da svakako nije realno samim tim sto stranci svoje igrace ''budze'' pa cemo budziti i mi nase nerealno uporedo sa njima. Kad ostali budu u ravni, bicemo i mi. Mi smo šampioni Evrope u U19 i to mora da se postuje.Tacka.

3. Zvezdi, Partizanu, OFKi i Vosi pojacati nivo omladinske skole tj yoth segmenata u igri.

4. Jos uvek se pojavljuje nesto veci br stranih igraca u JSL posle 6,7 sezona, pretezno laino amerikanaca ali je situacija puno bolja nego lane. U svakom slucaju pokusati da se i to svede na minimum jer sad trenutno u svim rangovima takmicenja u Srbiji igra neznatan br stranaca koji nije ni blizu onoga sto se desava u fmu. Probati da se iskoriguje taj deo price.

5. Voditi racuna o uopstenom podizanju ocena igraca u JSL jer od bitnih transfera u evropske klubove ostvaren je i vise nego skroman bilans. Jedan Darko Lazovic koji je nema sumnje jedan od najboljih igrača lige-slabo je trazen. Drincic koji je iskocio u Partizanu i Alivodic koji je kidao u Vosi nisu imali skoro ni jednu ponudu, tako da su igraci u JSL bar sto se mene tice vrlo limitirani izgleda. U ovo igraci ne mislim na klince o kojima sam gore pricao vec na formirane igrace za kojima je potraznja vrlo vrlo slaba.

Sada ajde da nastavimo dalje sto se tice ispravki kako bi ulepsali bazu koliko god moze.
Последње учитавање од Orthodox дана 24 Јул 2014, 01:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Ljudi stvarno odoste daleko. Od svih koje ste nabrojali , a nabrajali ste bezveze, postoji smao 3 ,4 igrača koji su world class player-i. Ostali su igraci first team (zamenjivi), rotation i back up. Key player je stvarno njih nekoliko i to je vec problem Srpskog fudbala u globalu. Ajde procitajte sta sam napisao i slozite se sa tim da mozemo da uokvirimo pricu.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pola ovih iz barse što si nabrojao su smešni :zelenko:

je*eš samo školu ja bi tu dodao i igrače koji nisu iz škole a koje je lansirao partizan tipa savića ili fejsu i par stranaca
jedini stranci iz zvezde koji su vredeli su gaj i kastiljo (klea ne bih da računam tu)
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

@tadic ti si Bog izvrtanja teza definitivno. Dok dj90 ne mogu da shvatim nikako ozbiljno jer imam osecaj kao da je u pitanju dete od 13 god.
Ne vredi pokusao sam plasticno da objasnim da Partizan nema 2. najbolju OS u Evropi i da je daleko od toga, ali dzabe zaludjenost i ostrascenost su gadna stvar. Tako neka bude Partizan ima najbolju OS na svetu.

Mislim da treba ovde da zavrsimo ovu raspravu jer idemo malo u off topic, a ocito da pojedinim ovde neke stvari ne ulaze u glavu.

Inace slazem se sa svime sto je Orthodox napisao.
Последње учитавање од Tachini дана 24 Јул 2014, 01:15, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Zamilio bih samo da se Proleteru ne kradu igrači, zaista nema smisla, prvo Aca kaže da je Tošić Partizanovo dete, a sad i Tadić piše da su i Vlada Ivić i Zvonimir Vukić Partizanova deca. Ne volim to da se radi, uznemiruje me to, jer sam iz okoline Zrenjanina i zaista nije lepo da jednom klubu koji je ugašen(izgleda da se ponovo radja, sada pod imenom Proleter 2006) uzimate i uspomene. Hvala.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Tachini пише:@tadic ti si Bog izvrtanja teza definitivno. Ne vredi pokusao sam plasticno da objasnim da Partizan nema 2. najbolju OS u Evropi i da je daleko od toga, ali dzabe zaludjenost i ostrascenost su gadna stvar. Tako neka bude Partizan ima najbolju OS na svetu.

Mislim da treba ovde da zavrsimo ovu raspravu jer idemo malo u off topic, a ocito da pojedinim ovde neke stvari ne ulaze u glavu.

Ne možeš da mi objasniš da nešto nije, kada je međunarodna ustanova utvrdila da po njenim parametrima jeste.

Ja tebi ne mogu da objasnim da to nije ostrašćenost već činjenično stanje, utvrđeno od strane nezavisnih ljudi iz Švajcarske, na uzorku skoro cele Evrope.

@Orthodox, žao mi što nisi ostavio post, jer nije realno kako i kakve je igrače nabrajao.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18920
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 246 times
Been thanked: 255 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

tadicweb пише:@Orthodox, žao mi što nisi ostavio post, jer nije realno kako i kakve je igrače nabrajao.
Jbga, slucajno obrisah sve umesto samo citiranje koje zauzima pola strane. Izvini jos jednom.
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

Kako mozes da poredis Partizanovu skolu sa Vojvodinom ili Ofkom? Partizan ima najbolju skolu kod nas i to je cinjenica, svidelo se to tebi ili ne.
Idemo redom:
Ranka Despotovica
Despotovic je ponikao u Loznici, bar sam takav podatak nasao na internetu.
Danijela Aleksica
Po cemu je on ozbiljan igrac? Jos jedan propali talenat, koji otkad je napustio Vosu, daj Boze da je skupio ukupno 15-20 zvanicnih utakmica.
Aleksandra Kataia
Sta je on uradio u karijeri pa je ozbiljan igrac? Otisao u Olimpijakos i seljakao se po pozajmicama. Odigrao je solidnu sezonu u Platinasu u Grckom prvenstvu i on je ozbiljan igrac?
Miroslava Stevanovica
I on je ozbiljan igrac, sigurno.
Sergeja Milikovica-Savica
Sasu Zdjelara
Takodje je glupost sto si njih dvojicu uvrstio u spisak. Dodaj onda Pantica, Zivkovica, Radonjica.


Sve u svemu, uvrstio si na spisak igraca neke prosecne. Nemam zivaca ni vremena sad da komentarisem svakog pojedinacno, ali kakve si igrace nabrojao mogao si komotno da dodas onda Partizanu Babovica, Scepovica, Aksentijevica, Ninkovica, Gulana, Nemanju Tomica, Ivana Obradovica itd.

Zvezdu nisam hteo da komentarisem, jer neke igrace koje si naveo uopste nisu prosli Zvezdinu omladinsku skolu.
Последње учитавање од FTD дана 24 Јул 2014, 01:24, учитано 1 пут укупно.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”