FM15 - Ispravke

Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Da se ne zezamo, oko tog Stojanovića. Jedan Nastasić je dosta bedno izgledao kod nas, a gledajte gde je dogurao.

Sad je na Duletu, da li da budžimo ljude koji imaju dobre sezone u juniorskim prvenstvima i koliko su ta prvenstva uopšte značajna ili da nastavimo kao do sada i da gledamo ko je priključen u prvom timu, ko igra za prvi tim ko je u reprezentaciji i tome slično...

A opet mi ako ne prođemo grupu na ovom EP za mlade, nema šta da se borimo, jer mi pobogu jednu Ukrajinu nismo mogli da dobijemo, ali otom potom, da sačekamo rasplet.

Bili smo mi i polufinalisti pre Ljubinka na tom prvenstvu i to prvi u grupi ispred Francuske, Španije i Turske 2009. sa Stanojevićem, pa ni sa jednim igračem se nije ludovalo iz te generacije, a ona je ovako izgledala:

12 Aleksandar Kirovski
2 Aleksandar Miljković
3 Dejan Blagojević
4 Slobodan Medojević
5 Nemanja Crnoglavac
7 Danijel Aleksić
9 Nemanja Milić
10 Adem Ljajić
13 Miloš Cvetković
14 Uroš Matić
15 Milan Milanović

Substitutes
1 Nikola Matek
6 Gojko Ivković
8 Filip Djuričić
11 Milan Pršo
16 Filip Pjević
17 Mihajlo Cakić
18 Milan Bubalo

Ali bukvalno ni sa jednim, većina su bili prosjek suvi, bez ikakvog potencijala. Čak i Ljajić kakav je potencijal bio u stvarnosti nije bio kao recimo sada Živković na FM-u ili pre njega Lazar Marković.
Ovi igrači sa prošlog, šampioni, za njih sam se lično zalagao da se urade sa velikim potencijalima i ostajem pri tome da tako treba da stoji bar još i ovu verziju FM-a, ali ovi sada ako ne prođu bar grupe mislim da nije realno da se radi na njihovom nabudžavanju pretjeranom.

2005. godine smo opet bili polufinaliste, dobili u grupi Njemce 4:2, bili prvi u grupi, pa su igrači opet bili skromno urađeni na FM.

Postava:

1 Aleksandar Jović
2 Predrag Pavlović
3 Marko Djalovic
4 Gojko Kačar
5 Milan Perendija
6 Milan Smiljanić
7 Vladimir Bogdanović
9 Borko Veselinović
10 Nebojša Marinković
11 Marko Markovski
14 Borislav Pavlovic

Substitutes
12 Dejan Muštur
8 Nenad Lazareski
13 Nenad Djurović
15 Ljubomir Stevanovic
16 Nenad Tomovic
17 Stefan Djurović
18 Nemanja Arsenijević


2007. smo ispali u grupama, a postava je izgledala ovako:

1 Branislav Danilović
3 Nemanja Zlatković
4 Miloš Karišik
5 Jagoš Vuković
14 Ivan Radovanović
6 Nikola Gulan
8 Miloš Bosančić
10 Miralem Sulejmani
11 Dušan Tadić
15 Dragomir Vukobratović
9 Rodoljub Marjanović

Substitutes
12 Živko Živković
13 Zoran Milovac
17 Nenad Srećković
16 Miloš Živanović
18 Nenad Marinković

2011. smo opet bili polufinalisti. Postava:


Nikola Peric Nikola Peric (19 Years)
Nenad Lukic Nenad Lukic (18 Years)
Milos Jojic Milos Jojic (19 Years)
Goran Causic Goran Causic (19 Years)
Darko Brasanac Darko Brasanac (19 Years)
Uros Vitas Uros Vitas (19 Years)
Ivan Rogac Ivan Rogac (19 Years)
Marko Petkovic Marko Petkovic (18 Years)
Danilo Kuzmanovic Danilo Kuzmanovic (19 Years)
Uros Cosic Uros Cosic (18 Years
Aleksandar Pesic Aleksandar Pesic (19 Years)

Spasoje Stefanovic (18 Years)
Jovan Krneta Jovan Krneta (19 Years)
Aleksandar Pantic Aleksandar Pantic (19 Years)
Andrej Mrkela Andrej Mrkela (19 Years)
Djordje Despotovic Djordje Despotovic (19 Years)
Filip Malbasic Filip Malbasic (18 Years)
Nikola Trujic Nikola Trujic (19 Years)

2012 (najgori rezultat 4. u grupi iza Hrvata, Engleza i Francuza) Postava:

Filip Pajovic Filip Pajovic (18 Years)
Srdjan Mijailovic Srdjan Mijailovic (18 Years)
Uros Spajic Uros Spajic (19 Years)
Nemanja Radoja Nemanja Radoja (19 Years)
Filip Stojkovic Filip Stojkovic (19 Years)
Ivan Petrovic Ivan Petrovic (19 Years)
Sasa Ivkovic Sasa Ivkovic (19 Years)
Marko Poletanovic Marko Poletanovic (18 Years)
Aleksandar Cavric Aleksandar Cavric (18 Years)
Stefan Dimic Stefan Dimic (19 Years)
Aleksandar Mitrovic Aleksandar Mitrovic (17 Years)

Miroslav Grujicic (18 Years)
Lazar Rosic Lazar Rosic (19 Years)
Marko Pavlovski Marko Pavlovski (18 Years)
Boris Varga Boris Varga (18 Years)
Djordje Radovanovic Djordje Radovanovic (19 Years)
Uros Djurdjevic Uros Djurdjevic (18 Years)


Prvenstva na kojima smo igrali 2001, 2005, 2007, 2011, 2012.
Sve ovo samo ide u prilog da nemamo tendenciju da divljamo čim naša U19 dođe do polufinala ovog takmičenja.
Последње учитавање од tadicweb дана 23 Јул 2014, 11:50, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Totalno si promasio sustinu i uopste nisi shvatio o cemu sam ja pisao. Niko ovde ne prica o divljanju i da pravimo 50 wonderkidova vec da napravio nasu bazu sto realnijom, a realnost je da talenata i te kako imamo i da nikako ne smemo da ih ubogaljimo samo iz razloga sto tripujemo da ako je losa liga da to automatski znaci da nema talentovanih igraca u njoj. Po meni mi trenutno od wonderkidova imamo: Zivkovica, Pantica, Rajkovica i Jovica, a pored njih ima jos nekoliko vrlo talentovanih klinaca koji takodje saluzuju dobar PA, ne kao ova cetvorica, ali dobar svakako da. Uz to generacija koja je prosle godine osvojila evropsko za mlade nikako ne sme da se sada osakati, vec im treba zadrzati PA kakav imaju ondosno kakav im je stvaljem posle tog uspeha, pa onda mozda tek od zimskog apdejta menjati nesto kada vidimo u kom smeru su krenuli.

Inace sto se tice ove sadasnje mlade generacije ona je takodje vrlo dobra, i izhave nisu mogli da pobede ni ukrajinu su zaista smesne. Momci su bili bolji i od Ukrajine(i to mnogo) i od Nemacke samo im je falilo malo vise srece, a realno igrom su zasluzili 6 bodova iz ta dva meca, ali nekada sreca u sportu igra kljucnu ulogu, a nazalost u ova dva meca je bila protiv nas.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

eto kad pogledamo ove postave vidimo da svi igrači osim ljajića i jojića nisu ništa napravili
tako da mislim da treba ostaviti kako je trenutno lako će povećati kasnije ako bude trebalo

jedino regeni stvarno treba da se pojačaju
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

dj90 пише:eto kad pogledamo ove postave vidimo da svi igrači osim ljajića i jojića nisu ništa napravili
tako da mislim da treba ostaviti kako je trenutno lako će povećati kasnije ako bude trebalo

jedino regeni stvarno treba da se pojačaju
A sta je sa Filipom Djuricicem, Medojevicem, Kacarom, Nenadom Tomovicem, Ivanom Radovanovicem, Sulejmanijem, Tadicem, Urosem Spajicem, Mijailovicem? Jel oni nisu nista napravili?

Plus ima tu jos dosta mladih igraca koji ce tek nesto da naprave i koji jos nemaju ni 20 god.

Mnogo bre pametujete i pisete samo da bi ste pisali bez ikakvih argumenata i cinjenica.

Nista ne treba da se ostavlja, vec ako hocemo da pravimo realnu bazu treba da se pravi odmah, a kasnije ispravlja i doradjuje ako neso ne bude dobro. Ponovicu po hiljaditi put mi imamo jako talentovanih klinaca sto dokazuje cinjenica da imamo dosta igraca u ligama petice. Problem nastaje kada ljudi pocnu da mesaju ligu i cinjenicu da nam je liga losa sa talentovanim klincima i onda tripuju kako nema talentovane dece. Problem je sto se jako plitko gleda na stvari i ne sagleda se zasto je liga losa, a losa je jer se ne radi pametno sa tom decom, ne forsiraju se, vec se gleda da se uzme bilo koji dinar na njima i prodaju se sa 17-18 god, umesto da se zadrze 2-3 sezone naprave neki rezultati pa ih onda prodas 5 puta skuplje. Kada bi ovi nazovi strucnjaci u nasoj ligi radili kako treba i forsirali tu decu garantujem da bi liga bila neuporedivo jaca.

U nasoj bazi odnosno nasoj ligi po meni mora biti talentovanih klinaca jer je to realnost i njih ima, ali ne treba da bude mnogo dobrih starijih igraca, jer njih nema mnogo i oni su jedan od problema slabosti lige i klubova. Samo treba rasclaniti te dve stvari i ne mesati ih i napravice se realna baza. Mada ubedjen sam da dukisa(valjda mu je tako nik) zna sta radi i da ce napraviti realnu bazu, a mi smo ovde da mu pomognemo, ali argumentovano, a ne da pisemo iz posta u post stvari bez pokrica i koje mu apsolutno nece pomoci.

Sto se tice regena tu se slazem da treba da budu malo bolji.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Tadic objasnio :cheers:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Tachini пише:
dj90 пише:eto kad pogledamo ove postave vidimo da svi igrači osim ljajića i jojića nisu ništa napravili
tako da mislim da treba ostaviti kako je trenutno lako će povećati kasnije ako bude trebalo

jedino regeni stvarno treba da se pojačaju
A sta je sa Filipom Djuricicem, Medojevicem, Kacarom, Nenadom Tomovicem, Ivanom Radovanovicem, Sulejmanijem, Tadicem, Urosem Spajicem, Mijailovicem? Jel oni nisu nista napravili?

Plus ima tu jos dosta mladih igraca koji ce tek nesto da naprave i koji jos nemaju ni 20 god.

Mnogo bre pametujete i pisete samo da bi ste pisali bez ikakvih argumenata i cinjenica.

Nista ne treba da se ostavlja, vec ako hocemo da pravimo realnu bazu treba da se pravi odmah, a kasnije ispravlja i doradjuje ako neso ne bude dobro. Ponovicu po hiljaditi put mi imamo jako talentovanih klinaca sto dokazuje cinjenica da imamo dosta igraca u ligama petice. Problem nastaje kada ljudi pocnu da mesaju ligu i cinjenicu da nam je liga losa sa talentovanim klincima i onda tripuju kako nema talentovane dece. Problem je sto se jako plitko gleda na stvari i ne sagleda se zasto je liga losa, a losa je jer se ne radi pametno sa tom decom, ne forsiraju se, vec se gleda da se uzme bilo koji dinar na njima i prodaju se sa 17-18 god, umesto da se zadrze 2-3 sezone naprave neki rezultati pa ih onda prodas 5 puta skuplje. Kada bi ovi nazovi strucnjaci u nasoj ligi radili kako treba i forsirali tu decu garantujem da bi liga bila neuporedivo jaca.

U nasoj bazi odnosno nasoj ligi po meni mora biti talentovanih klinaca jer je to realnost i njih ima, ali ne treba da bude mnogo dobrih starijih igraca, jer njih nema mnogo i oni su jedan od problema slabosti lige i klubova. Samo treba rasclaniti te dve stvari i ne mesati ih i napravice se realna baza. Mada ubedjen sam da dukisa(valjda mu je tako nik) zna sta radi i da ce napraviti realnu bazu, a mi smo ovde da mu pomognemo, ali argumentovano, a ne da pisemo iz posta u post stvari bez pokrica i koje mu apsolutno nece pomoci.

Sto se tice regena tu se slazem da treba da budu malo bolji.
Kačar, Radovanović i Mijailović ništa nisu napravili ako ćemo realno. Kačar je napravio to da u najboljim godinama igra u Japanu, Radovanović ispada svake godine iz Serije A, a Mijailović je ispao iz turske lige.

Ja ne sporim ni jednog trenutka da mi imamo talentovanih klinaca. Ali sporim to da igrači koji ne igraju za mlađe reprezentacije, koji imaju po 17-18-19 godina i ne dobijaju u onakvoj našoj ligi šansu za prve timove imaju neke potencijale.

Pa mogu menadžeri i novine da im nabijaju cijene koliko hoće. Onaj mali iz Javora otišao na probu u Arsenal, pa znam bar da su još 3-4 igrača iz Srbije išle na tu probu u Arsenal u prethodnih 10 godina, jel se sjeća neko Batrovića možda? Onog klinca iz Zvezde što ga Barselona tražila, pa je sad negde u Portugalu? Adamovića iz Partizana što je igrao za tim sveta, što ga tražilo pola Evrope, Lukića što ga je tražio Arsenal, pa sada igra u Donjem Sremu?

Nisam za to da se, na osnovu toga što se negde piše da neko nekog igrača traži, stavljaju prilično veliki CA i PA.

Tražiš za Stojanovića PA i CA i neke ocjene, a ta njegova selekcija je na domaćem terenu izduvala za Evropsko prvenstvo, a za višu selekciju nije pozvan. To što je odigrao korektno protiv par slovenačkih trećeligaša (a i to je upitno i tu je odbrana bila bušna i primali su se golovi) mu ne daje baš referencu za status jednog od većih talenata. Pa više je Jovanović postigao od njega.

Neko je već napisao, jako je nezahvalno baviti se predviđanjem i talentom u našoj ligi.

Dušan će se sjetiti slučaja Bilbija.

Konkretno za Rajkovića, on je strahovito nazadovao prethodnih godinu dana, ali opet nisam ni za to da se smanjuju postojeći potencijali, jer mislim da su osvajači zaslužili da budemo uz njih bar još jednu sezonu.

Čak mislim i da su igrači tipa Saše Lukića, Miladina Stevanovića, Nemanje Jakšića, Mihaila Ristića, Marka Grujića i više nego korektni na menadžeru. Plus cela generacija koja je osvojila, a ti sad tražiš još?

Od stvarno potvrđenih ekstratalenata tu mogu samo da se uzmu Živković i Pantić jer igraju za starije selekcije, u njima dominiraju i redovno igraju u Partizanu. Većina ostalih nije do sada bila ni na marginama svojih ekipa. Ako se pokaže da će igrati ove sezone nemam ništa protiv da i oni tu budu uključeni, ali to su činjenice.

Naravno imamo i igrače koji tek treba da krenu da igraju te po 16-17 godina kao što su Šaponjić, Jović, Vanja Milinković-Savić. To su tri igrača koja dominiraju u svojim selekcijama.

I vezano za učinak od ove godine, ja ne iznosim mišljenje, već iznosim činjenično stanje. Ako ne prođemo grupe, džaba nam i da smo bolja ekipa od svih njih zajedno.
Последње учитавање од tadicweb дана 23 Јул 2014, 16:07, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

луди пише:Нема Јовића у бази.
Ima ga u bazi vec 2 ili 3 godine unazad, al ga igra ne prikazuje.

Orthodox пише:Mozda koristis doatak nas u kome ga ima, inace zvanicno ga nema jos u igri jer tek sad se ubacuje njegovo godiste. Ili ga jedino ja nemam, nesto jeste od ta dva. :cheers:
Dodatak u kome je Jovic (ako je moj dodatak) sadrzi iste podatke kao i u zvanicnoj bazi za FM14 za Luku Jovica.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Kačar, Radovanović i Mijailović ništa nisu napravili ako ćemo realno. Kačar je napravio to da u najboljim godinama igra u Japanu, Radovanović ispada svake godine iz Serije A, a Mijailović je ispao iz turske lige.

Ja ne sporim ni jednog trenutka da mi imamo talentovanih klinaca. Ali sporim to da igrači koji ne igraju za mlađe reprezentacije, koji imaju po 17-18-19 godina i ne dobijaju u onakvoj našoj ligi šansu za prve timove imaju neke potencijale.

Pa mogu menadžeri i novine da im nabijaju cijene koliko hoće. Onaj mali iz Javora otišao na probu u Arsenal, pa znam bar da su još 3-4 igrača iz Srbije išle na tu probu u Arsenal u prethodnih 10 godina, jel se sjeća neko Batrovića možda? Onog klinca iz Zvezde što ga Barselona tražila, pa je sad negde u Portugalu? Adamovića iz Partizana što je igrao za tim sveta, što ga tražilo pola Evrope, Lukića što ga je tražio Arsenal, pa sada igra u Donjem Sremu?

Nisam za to da se, na osnovu toga što se negde piše da neko nekog igrača traži, stavljaju prilično veliki CA i PA.

Tražiš za Stojanovića PA i CA i neke ocjene, a ta njegova selekcija je na domaćem terenu izduvala za Evropsko prvenstvo, a za višu selekciju nije pozvan. To što je odigrao korektno protiv par slovenačkih trećeligaša (a i to je upitno i tu je odbrana bila bušna i primali su se golovi) mu ne daje baš referencu za status jednog od većih talenata. Pa više je Jovanović postigao od njega.

Neko je već napisao, jako je nezahvalno baviti se predviđanjem i talentom u našoj ligi.

Dušan će se sjetiti slučaja Bilbija.

Konkretno za Rajkovića, on je strahovito nazadovao prethodnih godinu dana, ali opet nisam ni za to da se smanjuju postojeći potencijali, jer mislim da su osvajači zaslužili da budemo uz njih bar još jednu sezonu.

Čak mislim i da su igrači tipa Saše Lukića, Miladina Stevanovića, Nemanje Jakšića, Mihaila Ristića, Marka Grujića i više nego korektni na menadžeru. Plus cela generacija koja je osvojila, a ti sad tražiš još?

Od stvarno potvrđenih ekstratalenata tu mogu samo da se uzmu Živković i Pantić jer igraju za starije selekcije, u njima dominiraju i redovno igraju u Partizanu. Većina ostalih nije do sada bila ni na marginama svojih ekipa. Ako se pokaže da će igrati ove sezone nemam ništa protiv da i oni tu budu uključeni, ali to su činjenice.

Naravno imamo i igrače koji tek treba da krenu da igraju te po 16-17 godina kao što su Šaponjić, Jović, Vanja Milinković-Savić. To su tri igrača koja dominiraju u svojim selekcijama.

I vezano za učinak od ove godine, ja ne iznosim mišljenje, već iznosim činjenično stanje. Ako ne prođemo grupe, džaba nam i da smo bolja ekipa od svih njih zajedno.
[/quote]

Bold1:
Gojko Kacar je 6 godina igrao u Bundes ligi i to veci period jako dobro. Bio je jedno vreme standardni reprezentativac i odigrao je 25 meceva za nacionalni tim. To sto je sad bio na pozajmici u Japanu nije zato sto je los fudbaler, vec zato sto je poslednjih 1-2 godine imao dosta povreda koje su ga trenutno unazadile u karijeri. Ne bih rekao da nije nista napravio u karijeri.
Ivan Radovanovic igra od 2008. u Italiji i mahom u seriji A, ne igra u najjacim klubovima, ali opet igra u dobroj ligi u kojoj je odigrao vise od 100 meceva. Takodje je i povremeni reprezentativac. Opet ne bih rekao da ni on nije nista napravio.
Srdjan Mijailovic
Decko koji ima svega 20 godina, debitovao za reprezentaciju sa samo 18. god. Standardan je u svom timu i igrao je dobro. To sto su oni ispali iz lige ne mozes njemu da svaljujes i totalno je bzvz argument. Isto takoja mogu reci igra u timu koji je zamalu u prvoj Robijevoj sezoni izborio Evropu. Oni su ispali iz lige jer imaju dosta problema unutar kluba.Sam Mijailovic je talentovan i mlad fudbaler koji ce tek da napravi dobru karijeru, a vec je na ok putu. Po meni ni za njega ne mozes reci da nije nista napravio, pogotovo kada uzmes u obzir da ima svega 20 god.

Inace ovo je klasican pokusaj onoga sto ti radis a to je da izvuces 1/8 posta koji tebi odgovarai na osnovu njega pokusavas da ubedis nekoga u tvoje ideje. Zato si elegantno zaobisao Djuricica, Sulejmanija, Tadica, Spasica, Tomovica itd. koje sam takodje nabrojao. Smesno zaista.

Bold2:
95% igraca za koje sam predlagao da se poveca PA igraju za mladu reprezentaciju, ili su bar prekomandovani u seniorski tim i za sada igraju lepo na pripremama i vaze medju ljudima koji ozbiljno prate mladje selekcije sa talente. Nije to na osnovu nekog meca protiv nekog treceligasa. Inace sto se tice sanse u nasoj ligi ni to ti ne moze biti nikakav argument jer imas more igraca koji nisu nikada dobili sansu kod nas, a sad kidaju. Npr medju njima ti je Matic trenutno jedan od nasih najboljih igraca. Jel to onda znaci da on nema talenta jer nije igrao u TSL?

Bold3:
Nisam trazio CA niti ocene, samo da mu se poveca PA, jer je do sada imao jako nizak, a bio je prosle god u omladinskoj ligi mozda i najbolji stoper, a imas ovih drugih koji imaju veci PA od njega. Ne bih bas rekao da je to onda realno, zar ne? Jel njegova mlada reprezentacija na domacem terenu izduvala zbog njega?

Bold4:
Po cemu je to Rajkovic nazadovao i gde si to ti video? Ako mislis na ovaj kiks protiv Nemacke to nije nikakvo nazadovanje, vec obicna greska koja se desava mladim golmanima kao sto je on. Pa pogledaj samo Nojera njegovih godina i na pocetku karijere kakve je greske pravio, pa ga pogledaj gde je sad. A ne mislim da su ga Nemci zbog tih greski nazivali igracem koji nazaduje.

Bold5:
Gde sam ja to trazio za bilo koga od njih neka unapredjenja osim za Ristica neka manja? Pogotovo za sampionsku ekipu nisam trazio neka povecana, vec sam napisao da za sada treba ostaviti kako jeste. Najlakse je kada se nema pravih argumenata izvrtati necije reci i pisati neistine kako bi se potkrepile svoje ideje koje su inace potpuno netacne.

Bold6:
Pa i ja sam napisao da treba Zivkovic i Pantic da imaju medju najvisim PA, a uz njih i Jovic i Rajkovic jer mora covek biti slep da ne vidi njihov talenat.

Bold7:
Cinjenicno stanje nije tvoje misljnje koje uporno pokusavas da predstavis kao neku cinjenicu, cinjenicno stanje nije kada izvrnes moje postove i izvuces ono sto tebi odgovara kako bi opravdao tvoje ideje. Cinjenice su da nasi mladi igraci cesto prave uspehe na raznim takmicenjima, cinjenice su da imamo dosta igraca koji igraju u ligama petice, a nekada su bili ti mladi igraci, cinjenice su da imamo sampionsku selekciju od prosle godine itd. Najveca cinjenica je da mi kako nacija imamo talentovanih igraca i da samim tim i u FM moramo da imamo talenata! Sa ovim zavrsavam dalju raspravu jer nemam vremena za istu.
Последње учитавање од Tachini дана 23 Јул 2014, 16:54, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Pa ako na 6 prvenstava igra 120 igrača i uspe samo 10, kakav je to onda argument? Ti tvoji nabrojani onda nisu pravilo već izuzetak, ali dobro...

Isto kao što Matić nije pravilo već izuzetak...

Rajković je nazadovao po tome što godinu dana nigde nije branio, a bio je u idealnom timu i najbolji golman prvenstva, a sad na tri utakmice ima tri ista kiksa, koja su baš posledica tog nebranjenja i nedostatka samopouzdanja.

Imamo talentovane igrače u stvarnosti i imamo ih na FM, ali praviti od svakog igrača koji odigra dobro za juniorski tim zvezde i partizana nekog talenta je smešno.

Samo mislim da model koji smo imali do sada treba da nastavi da se primjenjuje jer se pokazao dobrim, pogotovu u prethodne 2-3 godine.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

tadicweb пише:Pa ako na 6 prvenstava igra 120 igrača i uspe samo 10, kakav je to onda argument? Ti tvoji nabrojani onda nisu pravilo već izuzetak, ali dobro...

Isto kao što Matić nije pravilo već izuzetak...

Rajković je nazadovao po tome što godinu dana nigde nije branio, a bio je u idealnom timu i najbolji golman prvenstva, a sad na tri utakmice ima tri ista kiksa, koja su baš posledica tog nebranjenja i nedostatka samopouzdanja.

Imamo talentovane igrače u stvarnosti i imamo ih na FM, ali praviti od svakog igrača koji odigra dobro za juniorski tim zvezde i partizana nekog talenta je smešno.

Samo mislim da model koji smo imali do sada treba da nastavi da se primjenjuje jer se pokazao dobrim, pogotovu u prethodne 2-3 godine.
Nije bas da je uspelo samo 10 od 120, ali dobro. Ponavljam pogledaj lige petice i vidi koliko nasih igraca ima tamo. Uostalom ne postoji zemlja gde svi mladi igraci uspeju, pa tako to nije slucaj ni kod nas, ali ponavljam opet to ne znaci da nema talenata. Opet problem generalizovanog i povrsnog gledanja na stvari.
Nisu to nikakvi izuzetci jer takvih igraca kao Matic koji kod nas nisu dobili sansu imas brdo samo me je mrzelo da nabrajam, mislio sam da je lako zakljuciti da je to samo primer, ali ocito da treba da se crta.

3 greske(mada bile su 2, od toga jedna na prijateljskom mecu) ne mogu se nikako nazvati nazadovanjem, za Rajkovica se moze reci da je stagnirao jer nije branio, ali da je nazadovao ne mozes reci nikako.

Nigde nisam rekao da se od svakog igraca koji se pokaze u omladincima pravi talenat i predlozio sam samo povecanje za Ristica i Stojanovica i rekao da bi Jovic(posto do sada nije bio u FM) trebao da bude medju igracima sa najvecim PA u nasoj ligi jer i slep vidi da je decko jedan od najvecih talenata koje smo imali poslednjih xy god. Tako da stvarno ne vidim gde su to svi igraci koji pokazu nesto u omladinskim timovima. Mada ne cudi me taj komentar posto nastavljas u svom stilu izvrtanja tudjis reci u nedostatku pravih argumenata.

Takodje nigde nisam govorio da se menja sisetm rada, vec sam iznosio svoja neka zapazanja i predloge, cemu ova tema i sluzi.

Toliko od mene, pozdrav.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

i ja sam za to da se nastavi kao i do sada, ocene su ok svi su oni talenti i traže ih evropski klubovi u igrici tako da ne vidim šta je sporno sada. Nije realno budžiti im još ocene

Ja sam samo za regene, svake godine se na bliskom istoku i africi pojavljuju neki maradona regeni a kod nas ćorak, Trebalo bi bar 2-3 komada svake godine u jsl i po jednoh u psl i nižim ligama da imamo a i uzmimo u obzir da samo jedan Partizan ima drugu najjaču školu fudbala u evropi
Последње учитавање од dj90 дана 23 Јул 2014, 18:07, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

dj90 пише:i ja sam za to da se nastavi kao i do sada, ocene su ok svi su oni talenti i traže ih evropski klubovi u igrici tako da ne vidim šta je sporno sada. Nije realno budžiti im još ocene

Ja sam samo za regene, svake godine se na bliskom istoku i africi pojavljuju neki maradona regeni a kod nas ćorak, Trebalo bi bar 2-3 komada svake godine da imamo a i uzmimo u obzir da samo jedan Partizan ima drugu najjaču školu fudbala u evropi
Niko nije ni govorio da se budze ocene samo PA nekima da se poveca, samo treba citati sta ljudi pisu ne pisati 10 istih postova napamet.

Za regene se slazem da nije do sada uopste bilo realno i da bi morali da imamo bolje regene. E sad da Partizan ima drugu najjacu skolu u Evropi to bas i nije realno niti je tacno. Neki nasi klubovi kao sto su Zvezda, Partizan, OFK i Vojvodina imaju dobre omladinske skole, ali se ne moze reci da su medju najboljim u Evropi, pogotovo sto nam je infrastruktura svetlosnim godinama u zaostatku za ozbiljim evropskim klubovima(pa samim tim tako i u FM treba da bude), ali onda tu opet dolazimo do toga da i pored toga mi imamo vrlo talentovane dece sto opet ide u prilog svemu onome o cemu sam poslednja 2-3 dana pricao ovde.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

svejedno, ni ocene ni pa im ne treba budžiti više

a to za drugu najjaču školu svi pričaju. Čak i stranci
Partizan has won several awards for its youth work, including "Best European Youth Work" in 2006,[99] and the club's youth school has been declared the second-best in Europe after that of Ajax Amsterdam.
FK Partizan Belgrade’s Youth School as second only to Ajax
Dakle po meni bi partizan trebao da ima svake godine bar jednog ekstra regena a jsl još po dva tri.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

dj90 пише:svejedno, ni ocene ni pa im ne treba budžiti više

a to za drugu najjaču školu svi pričaju. Čak i stranci
Partizan has won several awards for its youth work, including "Best European Youth Work" in 2006,[99] and the club's youth school has been declared the second-best in Europe after that of Ajax Amsterdam.
FK Partizan Belgrade’s Youth School as second only to Ajax
Dakle po meni bi partizan trebao da ima svake godine bar jednog ekstra regena a jsl još po dva tri.
Nekima ne, nekima da, nekima mozda treba smanjiti itd. Nikako kao sto si ranije rekao ne dirati nista, onda ne treba ni da imamo ovaj research.

Ti verujes svemu sto cujes ili procitas na internetu?

Ako bi realno gledali partizanova skola nije ni medju 10 najboljih kamo li druga. Uostalom da je tako dobra ne bi Zvezda ove godine(a i mnogih predhodnih) bila prvu u skoro svim mladjim kategorijama, vec bi bilo obrnuto i to ubedljivo na strani Partizana.

Ako Ajaks ima najbolju skolu(a verovatno ima) jel ti stvarno mislis da Partizan ima drugu najbolju? Treba da uzmes u obzir da npr Ajaks ima ogranke svoje skole i kampove u pola zemlja ove nase planete zemlje. Partizan da bi bio drugi morao bi da ima bar 80% razvijenu omladinsku skolu kao Ajaks, a nema ni 50%. Gde je tu Barsina, Arsenalova, Portova, Mancesterova, Borusijina itd. da ne nabrajam dalje, a moglo bi se jos dosta nabrajati.

Pod ovim ne mislim da ima losu, jer nema ni losu, ima dobru, ali ne medju najboljima.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ti simpatizujes FK Crvenu Zvezdu Tacini?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

pa partizan nije prvi u mlađim kategorijama pošto ti igrači igraju na stranim turnirima koji se održavaju tokom cele i godine i koje partizan redovno osvaja skoro sve.
Partizan ima više prvotimaca u evropi nego sve te škole koje si nabrojao ali šta ima da se raspravljam više

Uostalom dosta o partizanu i zvezdi znaju ovi što rade ocene sve ovo o njima nego si ti prvi započeo pa da odgovorim
Последње учитавање од dj90 дана 23 Јул 2014, 18:52, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tachini
First Team Coach
Поруке: 319
Придружен: 07 Нов 2010, 12:54
Место: NY
Status: Није на вези

Порука од Tachini »

Tik'al пише:Ti simpatizujes FK Crvenu Zvezdu Tacini?
Ja simpatizujem sto realniji FM, a ti vidim FK Partizan.
dj90 пише:pa partizan nije prvi u mlađim kategorijama pošto ti igrači igraju na stranim turnirima koji se održavaju tokom cele i godine i koje partizan redovno osvaja skoro sve.
Partizan ima više prvotimaca u evropi nego sve te škole koje si nabrojao ali šta ima da se raspravljam više

Uostalom dosta o partizanu i zvezdi znaju ovi što rade ocene sve ovo o njima nego si ti prvi započeo pa da odgovorim
Jel ti stvarno verujes u ovo sto pises? Ajde molim te mi navedi samo 2-3 od tih silnih turnira koje osvajaju redovno(svake godine ili kao god) mladi igraci Partizana? Zbog kojih ne mogu da igraju dovoljno dobro u nasoj omladinskoj ligi(kao da drugi ne igraju razne medjunarodne omladinske turnire, vec samo Partizan, pa se jadni izmore) i osvoje istu i ako su 2. najbolja skola fudbala u Evropi.

Da me drugi ne razumeju pogresno, nemam ja nista protiv Partizana, niti mislim da imaju losu skolu fudbala, sta vise mislim da imaju dobru, mozda je najbolja u Srbiji, ili medju 2 najbolje, ali je presmesno kada neko veruje u internet price kako je ta skola 2. najbolja na svetu.

A ova recenica je pobednicka: Partizan ima više prvotimaca u evropi nego sve te škole koje si nabrojao ali šta ima da se raspravljam više

Posle nje bilo sta da napisem bice suvisno, tako da definitivno odustajem od ovih rasprava.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Tachini, to sto si boldovao je tacno! Partizan je izbacio i prodao od 2001 godine najvise svojih omladinaca i prodao ih na inostrano trziste nego Barca, Arsenal, Man Utd, Inter Juve i Milan zajedno! Svi ti klubovi kupuju gotove igrace, kao i CZV zao mi je sto je tako i sto si ti Zvezdas pa ne mozes da shvatis, niko nije kriv upravi kluba pa pusti Maksimovica u Domzale i jos ko zna koliko Zvezdinih omladinaca zavrsilo je na margini zato sto su kupovani Barkos, Molina, Salas, Bronovicki, Sisic i komplanija! Dotle je Partizan pravio Jovetica, Tosica, Savica, Nastasica, Lazara Markovica, Mitrovica!
Radi se o tome da Partizan izbacuje igrace za inostranstvo, to je delimicno zbog Teleoptika (fala Zeki i Bjeki do neba) to je ono sto fali Zvezdi! E sad neko uspe neko ne! Recimo niko nije predpostavljao da ce jedan Stefan Savic da bude igrac ili Nastasic ili Ninkovic ali eto vidis upornost se isplati! Sama zarada FKP od transfera igraca po transfermarktu je ogromna i meri se sad u stotinu miliona evra za 8 godina! To nije mala para, e sad sto je kod nas politika u sportu tih para nema i ne moze da se ulaze vise u omladnice da bi postali jos bolji! To mozda najbolje moze Joca Nisic da ti objasni, decko koji je Zvezdas u Partizanovoj skoli fudala, neka ti kaze zasto ne ide u Zvezdu!
Nemoj da besnis stani i pogledaj sta ljudi kazu! :yesko:
Последње учитавање од Alexandar_81 дана 23 Јул 2014, 19:31, учитано 1 пут укупно.
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Definitivno si se sam diskreditovao.

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/top-20-omladinskih-skola-evrope-partizan-drugi-barsa-cetvrta-ofk-kao-junajted-zvezda-20/49062

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2013&mm=03&dd=28&nav_id=699538
Ovo su dve različite godine.

To nisu internet priče to su istraživanja najrelevantnijih statističkih sportskih institucija u svetu. Slobodno iznesi mišljenje o toj ustanovi, možda i oni navijaju za partizan.

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/fudbal-bez-granica/75785

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/evropa-nam-zavidi-partizan-drugi-zvezda-sesta-po-izvozu-igraca-grafika/69191

Ima i ovoga.

A što se tiče turnira. Ozbiljno ne mogu da povjerujem da nisi informisan.

Ukucas samo nesto od ovoga na guglu (Partizanovi kadeti, pioniri, juniori osvojili turnir, pa dodaj bilo koje ime države, ili naziv turnira, vjerujem da je Vijaređo jedan od najjačih, pa pogledaj koliko puta su samo bili u finalu).
Последње учитавање од tadicweb дана 23 Јул 2014, 19:33, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
луди
Manager
Поруке: 2604
Придружен: 25 Мај 2011, 23:30
Место: Filmski Grad
Status: Није на вези

Порука од луди »

Смешна је изјава да Ајакс има најбољу школу у Европи, а камо ли да Партизан има другу.
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”