(FM14) Problemi i pitanja

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

To je do pirata. Ili kupi original ili se snađi na neki drugi način, ovde je piraterija zabranjena.
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Vodim Zenit,pun kur stranaca,a samo 7 mogu imati u prvom timu. Dovedem moldavca iz Anzia,koji ima rusko drzavljanstvo i oni ga racunaju kao stranca,ZASTO!?
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

Mislim da je do toga da igrac mora da provede odredjeno vreme u klubu do valjda 21 godine(u ovom slucaju ruskom) da bi se racunao kao domaci, mislim da cak nije bitno ni drzavljanstvo...
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

I ako ti stranac dobije drzavljanstvo Rusije mislim da tek kad nastupi za reprezentaciju vise se ne racuna kao stranac nesto je tako bilo na FM 11 msm. kad sam igrao sa rusima
Корисников грб
Dure_ns
First Team Coach
Поруке: 216
Придружен: 09 Мар 2012, 20:38
Место: London
Status: Није на вези

Порука од Dure_ns »

Jel ima neko problema sa runtime errorom od ovog najnovijeg patcha? Performanse kompa su mi lose,ali mi pre patcha mi nije izbacio nijednom runtime...Jel zna neko kako mogu to resiti?Imam original.
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Jedna situacija od mene, da vidim da li se nekom nešto slično dogodilo.

Dakle Phil Jones ima još 1,5 godinu do kraja ugovora, PSG ponudi kintu, odbijem, Phil popizdi ja malo popričam sa njim i kažem mu da ćemo ja, on i ManUTD zajedno da rastemo.
Ok, njemu se pojavi da mu je menadžer obećao da ManUTD osvaja titulu, i neće da pregovara o novom ugovoru.
Pff, pusi vind, no problem, odrađeno.

Međutim, i dalje lik nadrkan?! 6 mjeseci nakon ponude PSG-a, sa sve titulom i činjenicom da sam mu postao omiljena osoba, ja ne mogu da uđem u razgovor sa njim o novom ugovoru.

Šta da se radi, problem je dakle agent, sad ćemo ga mi najuriti. Ja ga očinski posavjetujem, on kaže da to nisu moja posla, ja ga malo klepnem, ništa strašno, i dečko shvati da stvarno njegov agent ne radi u njegovom najboljem interesu.

Međutim, i dalje ne mogu da pričam sa njim o njegovom ugovoru!

Novi razgovor, da vidim šta je sad problem, opet treba zajedno da rastemo, ovaj put ispada da sam rekao da ću da se pojačam! Hm, pojačam se ja, ali biće da on nije zadovoljan, jer i dalje ne mogu da pričam sa njim o novom ugovoru!

Ne preostaje mi ništa drugo nego da mu kažem da ću ga prodati ako ne produži ugovor, on se skenja i kaže da ne želi da ode, da je samo htio da dobije uslove kakve misli da zaslužuje, i da će se potruditi da do dogovora dođe.

Ok sine moj, ti ih bar zaslužuješ, dobićeš sve što treba, kilo para i klauzula.

Kita Marina sine Lazare, odem da mu ponudim ugovor, ne želi da priča sa mnom!

E sad, mogao sam da rizikujem, da vidim hoće li se to promijeniti za 6 ili 12 mjeseci, ali 46 miliona je ipak prevagnulo da Phil Jones sada igra za PSG.

Sisa.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Mislim da tu postoji problem sa tim kako se (i da li se uopšte) ti privatni razgovori sa igračem odražavaju na njegovo generalno raspoloženje. Konkretno, u nekoliko slučajeva sam primetio da izostane bilo kakav efekat. Primer: čovek ti dođe zabrinut što malo igra, ti mu kažeš da je klupaš i da ne može d aočekuje d abude starter, on odgovori da je to kul i kraj. Posle određenog vremena, opet ti se pojavi sa istom pričom, i tako u nedogled.

Sa pregovorima oko ugovora je najstrašnija situacija, tu sam nekoliko puta dolazio u pšroblem sličan gore navedenom. Najčešće sam ostajao bez igrača i bez obeštećenja. Otpusti on agenta, jednog, drugo, i ništa, nemam mogućnost da pregovaram. Ulazio, proveravaj na svakih par nedelja ima li promena, slaba vajda. I tako, oni igraju, srećni, nemaju nikakav problem ali i dalje neće da pregovaraju za novi ugovor. Pretnje transfer listom ne urode plodom, i na kraju 6 meseci pred istek ugovora potpiše za drugi klub.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Имам "проблем", баг шта ли је, 5. сам сезона са Звездом, већ 2 сезоне хоћу да узмем неку бољу репрезентацију или Србију. Али за те 2 сезоне само се једном отворило место селектора Словачке и Јужне Кореје, и то је то. Ниједна друга репрезентација није отпустила селектора, Србију води Ђуровски од како сам почео сејв, тј. изабран за селектора након Михајловића, за то време редовно 4., 5. завршава у квалификацијама и нон-стоп му стоји стејбл за џоб статус. Дешава ли се то коме још? Баш редовно пратим ослобађа ли се место селектора било које репрезентације, ал ништа..
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

I kod mene slična situacije. Odlaze sa posla samo kada se penzionišu. Jesi probao sa nekim u21, u23 ili u19 selekcijama? Meni se dešavalo da me dosta puta odjebu, iako sam već imam dobru reputaciju, ali mi je Italija u23 prihvatila prijavu pa sam ih vodio na OI.

Mislim da je Dane(madness) ima sličan "problem". Vodio je klub na Islandu i hteo da preuzme reprezentaciju i nakon 20 sezona i svih uspeha koje je imao, uvek mu kažu kako su počastvovani što je on zainteresovan da preuzme reprezentaciju i uvek uzmu nekog nebitnog lika.
Последње учитавање од zele дана 10 Апр 2014, 17:35, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Нисам пробавао са млађим, али што се тиче Србије ни ту се није отварало место јер бих добио у поруци у инбоксу. Ја сад немам ту врсту проблема, јер нисам дошао ни до тога да имам прилику уопште да аплицирам за селектора неке репрезентације (те 2 шансе пропустио, нешто ме није привлачило да водим Словачку и Јужну Кореју), тако да не знам сад да ли би ме ангажовали или не, ал ми је још горе ово што се не отвара ниједно место.
Последње учитавање од bubi.ue дана 10 Апр 2014, 17:47, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Ma to bagcina teska i kod mene taj Djurovski vodi Srbiju (70 na svijetu) dodje mi da udjem u editor i da mu dam otkaz :xD:
Последње учитавање од DS_RS дана 11 Апр 2014, 00:56, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Управо, исто тако негде око 70. места... Пропаде генерација са њим.
Корисников грб
Tomas
Manager
Поруке: 1156
Придружен: 05 Авг 2011, 13:31
Место: Beograd
Has thanked: 58 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Tomas »

Koliko je pametno imati golmana u timu koji je sklon cestom povredjivanju, razmisljam da dovedem Jana Oblaka kome je istekao ugovor u Benfici, pa se dvoumim posto mu je injury proneness cak 15?
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Pa najbolje da pogledas kakav je bio sa istorijom povreda, ako nije imao duzeg odustva a presao si nekolike sezone u igri dovedi ga
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Ja moram ovde pitati posto preko Pretrage ne mogu da nadjem a link mi ostao bookmarkovan na kompu na poslu :(.
Dakle treba mi spisak klubova koji imaju najbolje uslvoe za treniranje klinaca. Hvala
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/mogunosti-i-uslovi-za-razvoj-igraa-vt10710.htm
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

@Ronin
Imas listu ovde

Код: Изаберите све

http://www.mypassion4footballmanager.com/2014/01/fm14-clubs-best-youth-facilities.html
Последње учитавање од Socivar дана 15 Апр 2014, 21:56, учитано 1 пут укупно.
Trust me, i'm the Doctor
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

@ socivar
Hvala i tebi, u svakom slucaju.

A sad mi treba neki dobar tutorijal za online igranje.
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

Kako da nagovorim mog igraca da potpise novi ugovor kad ne zeli da pregovara, jel ima neki nacin? Puljese i Sule nece da pregovaraju a bili su mi jedni od najstandardnijih igraca, ne prodaju mi se a ne bih ni da ih pustim za dzabe...celu sezonu sam na svakih par dana ulazio da im ponudim ugovor ali nece ni da cuju...ajde da nisu igrali pa da ih razumem ali ovako ne kapiram...probao sam da otpuste agenta, hvalio ih tokom cele sezone ali jok, nema sanse...pa ako ima neko neku ideju neka iznese, bio bih mu zahvalan...
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Zaprjetis mu da ce na transfer listu ako ne potpise novi ugovor, mada i to je malo vjerovatno da ce ti pomoci tacno je taj dio ubagovan, on otpusti agenta i zna se desiti da opet nece da pregovara
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”