TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Stavis play out of defence ako mislis na to ili u podesavanjima kod golmana imas distribute to defenders...
Sé un hombre
kojke88
Youth Team Coach
Поруке: 63
Придружен: 03 Нов 2011, 14:04
Место: obrenovac
Status: Није на вези

Порука од kojke88 »

uradjeno. hvala :cheers:
de gea
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 19 Сеп 2012, 01:39
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од de gea »

Ovako, poceo sa Evertonom i moja vizija je da igram brzo, da igram tranziciju, nesto sto je Zoze Murinjo radio u RM. U odbrani da igram presing na oko 3/4 terena (na vezni red, posto mi stoperi nece stvarati probleme). U napadu da idem sa oko 4-5 igraca.
Ovo su moje instrukcije za sad.
Слика
Evo ovako slicno zelim da izgleda, naravno uz kvalitetan presing.

Код: Изаберите све

http://www.youtube.com/watch?v=Uf0tVCs2xFQ
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Tebra ovo su klasicne kontre... To sto ti hoces uopste ne lici na ovu igru Reala.
Po tvojim uputstvima bi trebalo da bude rigid u napadu i very fluid ili fluid u odbrani...
Mozda bi i uspelo ovo short passes i pass into space, ali pod uslovom da pass into space znaci i prebacivanje lopte sa desnog krila na levo u prazan prostor, sto ovde nije slucaj.
Ja bu ovde umesto short passes ubacio direct i hassle opponent(za presing), i stavio Counter/Fluid.
Sé un hombre
de gea
Newgen
Поруке: 24
Придружен: 19 Сеп 2012, 01:39
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од de gea »

Ako mozes onda da mi pomognes kako da dobijem to sto je Murinjo radio u RM.
Koje bi to instrukcije bile?
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Napisao sam ti gore, formacija ti je ok. Izbaci kratke pasove i ubaci direktnije, takodje ubaci i hassle opponent da bi igrao presing. Po meni to je to, i igraj sa Counter i Fluid instrukcijama. Ako ne bude rezultata ti se igraj malo sa timskim instrukcijama i nadji koja odgovara :D
Sé un hombre
Корисников грб
era997
Newgen
Поруке: 31
Придружен: 09 Дец 2012, 11:11
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од era997 »

Jel greska ako stavim obojici stopera LD?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

NIje. Ako ti je krš ekipa i imaš mentalno loše štopera stavi im LD. Mnogo je bitnije da li će biti defend, cover ili stopper.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
era997
Newgen
Поруке: 31
Придружен: 09 Дец 2012, 11:11
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од era997 »

Moze pomoc kako da namestim ovaj tandem stopera?
Слика
Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Zavisi kakvu odbranu igraš. Gueye na ld-defend, a Martinovic ld-stopper, mada može i cd stopper. Ali sve to zavisi kakvu odbranu i protiv kakavog napada igraš i da li imaš dmc-a ili ne. Jer ako staviš ovakvu postavku, a dodje ti ekipa sa amc-om i dva napadača, a ti nemaš dmc-a, razjebaće te samo tako, jer stopper izlazi ispred defanzivne linije, može da se desi da ti Martinovic ode na amc-a i ostavi prazan prostor u koji će napadač da uleti. Nije tako jednostavno samo staviš štopere i to je to, moraš složiti celu ekipu.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Kakva su vasa iskustva sa 3-5-2 taktikom? Igra li ko u tom sistemu? :)
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Nisam s njom igrao, ali Juve me svaki put oduva :slap:
Sé un hombre
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Ja igram sa Atalantom. Stigao sam skoro do polusezone i tako igrajuci cackao, podesavao i evo nekoliko kola nisam menjao nista.

Слика

Lagana igra. Znaci da sa sto vise kratkih dodavanja dodjem do gola protivnika. Primetio sam da rola Trequartista radi mnogo bolje nego AP pogotovu sada kada nema vise da ne nameste utrcavanja u dubinu odnosno vracanje po loptu od strane pleja. U liniji u vezi kao sto vidite imam 2 CM-Support koji non stop drze poziciju i odatle vrse presing znaci pretezno mi sluze za defanzivu. Namestio sam im znaci sto manje rizicnih pasova i sto manje driblanja. Iako igram skupljeno sto je i logicno posto nemam igrace na krilnim pozicijama bekovi su ofanzivno naorijentisani i daju sirinu u napadu. Posto su mi kako sam i rekao vise defanzivno orijentisani bekovima sam dao tu slobodu da se pridodaju napadu i da upucuje centarsute uvek kad im se ukaze prilika i to najcesce na prvu stativu sto je proizislo iz cinjenice da igram bez krilnih igraca. I ono sto je zajednicko bekovima i centralnim veznim jeste da vrse konstantan pritisak na protivnicke igrace primoravajuci ih na greske. Kao sto rekoh na pocetku nekoliko zadnjih utakmica nista nista menjao oko taktike a ono sto moram jeste iznosenje lopte. Golman distribuira loptu jednom od trojice cd i sada se desava centralni odbrambeni igraci imaju problem sa iznosenjem lopte ako se napadaci ili jos ako ekipa igra i sa amc izvrse presing pa se nekoliko puta desilo da sasecu pas.

Evo neke utakmice koje sam izdvojio:

Слика

Слика

Слика

I tabela posle 16 odigranih utakmica. :cheers:

Слика
Последње учитавање од laza95 дана 01 Јан 2014, 21:21, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Prilicno ti je ofanzivna taktika, ako radi dobro sto bi je menjao?! Samo pazi da imas i backup taktiku... Meni su izvalili taktiku koju sam igrao, pa sad svi protiv mene igraju 4-2-3-1 posto su izvalili da imam problema protiv nje. Do tad sam igrao 4-2-4, sad menjam 4-1-2-2-1 i 4-2-3-1 u zavisnosti od protivnika i njegove taktike...

Shvatio sam jednu dosta bitnu stvar sto se tice odbrane i napada. Dakle, gledaj da u veznom redu (gledano bez krila) ne budes nadjacan tako da protivnik ima trougao a ti liniju. U odbrani AMC lako moze da udje iza ili izmedju tvoja dva vezna i napravi karambol, a u napadu taj isti stoji izmedju tvoja dva vezna (tako da ti je vezni bez lopte markiran i ne moze da izbegne tu markaciju).
Takodje ako su linije odbrane (protivnika) dosta blizu (igra sa 2 DM) tvoj AMC je ne upotrebljiv. Ako igras protiv ekipe koja igra sa krilima, u napadu ce ti bekovi biti bespomocni i gubices lopte, u odbrani ti preti opasnost od protivnickih bekova (doduse imas 3 CD tako da ce verovatno skinuti te centarsuteve...

Prati kuda ti se krece lopta i polozaj igraca (kako tvojih tako i protivnickih), isto to i u odbrani... :cheers:
Последње учитавање од tanke14 дана 01 Јан 2014, 22:12, учитано 1 пут укупно.
Sé un hombre
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Razmisljao sam da spustim jednog cetralnog na libera i da mu dam attack ili support rolu kako bi popnuio rupu na dmc ili da jednom centralnom veznom igracu dam dlp rolu sa nekim modifikacijama i odlucio se za drugo. :) DLF-Support sam promenio False Nine tj. laznu devetku prvenstveno zbog njegove kretnje i bunjenja i razvlacenja odbrane protivnika. I spustio sam odbranu na drop deep. Pobedio sam Juventus 2:1 kuci i sada mi beze 5 boda. A jebeno glupo ispao od lacia iz kupa. :/
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Sta da stavim DC-ovima od Player Instrukcija , i AML - IF i AMR - IF :D ? :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
laza95
Manager
Поруке: 1875
Придружен: 11 Јул 2011, 10:55
Место: Kladovo
Status: Није на вези

Порука од laza95 »

Ajde opisi stil igre malo ili jednostavno postavi sliku timskih instrukcija i objasni problem. :)
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ja ne stavljam player instructions, jer se cesto desi da je u kontradiktornosti neka instrukcija sa teamskom instrukcijom i uvek kad sam stavljao player instructions gubio sam meceve...
Bez instrukcija imaju slobodu da rade sta hoce, ako ne igraju dobro postoji izmena. :poz:
Sé un hombre
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Слика
Слика
Слика

Почех неки дан овако, па ако имате какав коментар, пишите... :)
Последње учитавање од milpar дана 03 Јан 2014, 22:12, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Pretrpano instrukcijama...
Sé un hombre
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”