SFM Assistant manager

Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Mozda je onda do personality ili determination?
Sé un hombre
Корисников грб
Convict
First Team Coach
Поруке: 429
Придружен: 29 Нов 2010, 09:21
Место: Montenegro,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Convict »

Trebaju mi 2 savjeta: Kako podesiti target man-u da mu saigraci loptu daju u noge, ono ,,Target man supply-pass onto feet,, ili kako li je vec bilo na proslim FM, ne mogu nikako da nadjem? I druga stvar, ima li neko savjet kako da podesim kornere da ga makar nekad umuljam? Ja po navici pokusavam da napadnem near post, pokusavao sam oba stopera da stavim da napadaju blizu stativu, jedan na flick-on a drugi attak near post, ali nesto mi slabo ide...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Ja ih ostavim po defaultu kod kornera, tu mi ulece 1 od stopera, a drugi je na 2 stativi...
A to su izbacili cini mi se, ni ja ne mogu da nadjem to :P
Sé un hombre
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

Слика

stavio bih da igra špica, šta mislite koja bi mu uloga bila najbolja i koju ocenu bi trebao da mu nabudžim
on je idealan za krila ali njih imam tako da bi ga na špica isprobao
Последње учитавање од dj90 дана 27 Дец 2013, 21:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Deep lying forward, advanced foward.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Sta mislite jel sve uredu ? I da li da dodajem tempo i koji brzo ili sporo ? :)

I jos jedno pitanje ,player instructions da li i njih da dodajem jel bolje sa njima :D :fanman: :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Nepotrebno si nabacao instrukcije...
Izbaci play narrower,stick to position,be more disciplined.
Ja bi umesto push higher up stavio drop lower, a mozda bi i ubacio pass into space.
Role si im stavio ok, mozda bekovima da stavis automatic...
Sé un hombre
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Izbacio sam be more disciplined i stick to position ,ubacio pass into space i higher tempo (temp sam ubacio negde oko 70 minute ) ,ostalo ostavio isto i pobedio City u gostima 2:3 :yesko: :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Nmg ja sa Newcastlom jbg Englezi previse jaki :D Nego vratio sam se Parmi <3 ... Pa jel mi moze neko pomoci oko Player instrukcija bio bih mu jako zahvalan ne znam sta da stavim ,evo vam SS od Timskih instrukcija i Role igraca ... I ako sta ne valja kod timskih instrukcija recite :)

Слика

P.S. Voleo bih kad bi mi Vladar pomogao jer mi on nekako najbolje pomogne i kaze sta sve treba u potpunosti :cheers:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Instrukcije za igrace ne diraj za sada, prvo reši timske. Meni se na prvo oko čini da ih je previše, ne mora da znači i da ne funkcionišu dobro. Međutim, ono što sam predlagao i ostalima, predložiću i tebi. Počni od par instrukcija, onih za koje sis siguran da ti trebaju. Na njima gradiš ostale, dodaješ jednu po jednu, vidiš kako se ponašaju i stvaraš pravu kombinaciju. Na primer: nemaš visoke igrače napred, prirodno, želećeš da gradiš napad od odbrane, stavljaš golmanu da disribuira obrambenima i da igra kratak pas. Zatim, stavljaš timsku instrukciju play out of defence, eventualno kombinuješ još sa short passing i to ti je dovoljno za početak. Onda pratiš mečeve, posmatraš i zaključuješ. Work the ball into the box ti je dobra solucija, mada ne mora da znači da će se pokazati dobro, ja je koristim i nemam problema, volim takvu igru.
Za sada ukloni get stuck in i hassle opponents, te dve mi se ne čine kao dobar izbor za Parmu. Oko rola, pogledaj pa vidi kako funkcionišu, meni smetaju ovi wing back, mnogo je to otvorena odbrana po bokovima. Ako nemaš problem sa njima nek ostanu, kombinovano sa if napred prave dobre napadačke akcije. Fali mi jedan plej bliži tvojoj polovini, idealno bi bilo na dmc-u, možda da iskombinuješ nešto takvo, a bwm na mc-a da staviš? -To naravno ako imaš nekoga da ti odigra kvalitetno na pleju pozadi. I štopere možda treba menjati, ja ih volim kada su na istim rolama i zaduženjima, pa posle opposition insturkcijama korigujem stopper/cover zadatake. Vidi kako će ti funkcionisati pa ćeš znati ima li potrebe za menjanjem.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Upravo sada krecu prijateljske utakmice a one su tu upravo da vidim sta valja a sta ne valja ... Ipak cu promeniti ove role bekovima ,ostalo ostaviti isto ,i probacu sa Puglieseom na DM a Onazi na MC ili cak kupiti boljeg jer imam jos 43 M budzeta :yesko: ... Desni bek dolazi Danilo ,tako da sam odbranu skroz upotpunio za narednih par sezona , e sad oko timskih instrukcija znaci da ukinem Hassle opponents i get stuck in i nista da ne dodajem vise ? :) i opet mi se sve nesto vrti oko player instrukcija kome bih mogao i sta staviti :cheers:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Rekoh, ja bih ukinuo sve osim par za koje si siguran da ti trebaju, ostale dodaješ naknadno. Znači da ti ni ove play narrower, exploit the middle i drill crosses nisu neophodne za sada. Širinu ćeš videti kako izgleda sa ovim rolma, pa ako bude potrebe ti sužavaj igru. Danilo može da ti odradi odlićno i limited full back, razmišljaj i o toj roli, mnogo znači kada pored štopera imaš makar jednog beka na toj roli. Onda bi mogao i da planiraš o asimetričnom napadanju, tipa: winger uz lfb na jednoj strani, a na suprotnoj if i fb. Konkretne insturikcije igrača će doći posle, trebaće ti vreme da uočiš kom igraču fali koja insturkcija, sve će se to iskristalisati vremenom. Ono što možeš da uradiš svima na početku, to će ti biti jasno i u pripremnim utakmicama je da smanjiš broj šuteva iz daljine onima koji su bezopasni kada šutiraju sa distance, da ne bi trošio napade uzalud.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Kakve karakteristike trebaju da imaju taktike kad se igra protiv ekipa koje imaju po 6 igraca u sredini ne racunajuci napadace. Znaci taktike tipa 4-1-2-1-2 i 5-3-2, pogotovo ova 2, jer mi najvise problema zadaje :slap:
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

I jenu i drugu napadaš po krilu, mada možeš i drugi pristup da primeniš kada je dijamant u pitanju. Na primer, ja sam ga rešavao sa 41311(3 mc) i uzimao im loptu u vezi, otimao posed i kontrolisao meč. TO je ekstremnija varijanta, potrebno je dosta prilagođavanja, čačakanja po taktici i opozicionim instrukcijama. Ovako gledaj da stvoriš višak po bokovima, brani se duboko i pazi na amc-a, opasni su kada imaju dva napadača ispred sebe. Na krilima pravi akcije sa napadački orijentisanim bekovima i krilima, odatle se uvek nešto izrodi.
Последње учитавање од Vladar дана 03 Јан 2014, 13:24, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

da li su dovoljna 2 vezna protiv ovih formacija?
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Kako mogu biti dovoljna dva vezna, koja je to formacija sa samo dva vezna igrača?
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Слика

Za pocetak ? :)
Od Player instrukcija sam stavio golmanu da odigrava kratko ka Bartri a on ce dalje ,stavio sam i na BMW support kako bi i on predao loptu od Bartre ka Puglieseu recimo ,probao sam sa Puglieseom na DM al ne cini mi se nekako dobro ... Od ostalih Player Instrukcija stavio sam bekovima da trce uz liniju , i AMRu Dribble more i roam from position i ostalo nista vise :fanman:
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Vladar пише:Kako mogu biti dovoljna dva vezna, koja je to formacija sa samo dva vezna igrača?
Ma gledajuci bez krila, posto igram 4-2-4. Ili bi bolje sluzila 4-3-3(u obliku slova V)...
Sé un hombre
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

KosWonderkid#11, javi kakvi su rezulati i opšti utisci o igri.

Tanke, 41212 i 532(2wb-a) se dosta razlikuju, samim tim ne bih poistevećivao pripremu igre za te dve taktike. Obe napadaš po krilu, bilo koja formacija koja ti to može obezbediti je dobra osnova. Ako hoćeš da uzmeš veći posed, onda praviš drugačije planove, moraš da obezbediš brojnjiji vezni red od protivnika.
Последње учитавање од Vladar дана 03 Јан 2014, 17:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Vladar,

Слика

Evo rezultata sa pripremnih utakmica , mogu reci da sam zadovoljan ... Prvu utakmicu nista nisam dirao i ostavio sam one 3,4 instrukcije ,ali Setubal je preslab pa smo ih dobili ... No utakmicu protiv Celzija sam morao nesto menjati dobro je da je ostalo 0-2 ,istina imali smo i mi prilika ,ali morao sam nesto raditi sa odbranom ,Hazard se sa 30 m usece u 5 m lagano i niko mu ne uzme loptu ,isto je to radio i Tosic kada smo igrali protiv CSKA ,odlucio sam da im zadam da napadaju protivnika i to cvrsto tako sto sam dodao Hassle opponents i Get Stuck in ... i mogu reci da se to isplatilo ,ne samo u odbrani nego i u napadu kada igramo cvrsce neko uzme loptu pa se stvori kontra ili polukontra i zato smo efikasniji u ove zadnje 3 tekme ... Ipak sve u svemu videcemo sta ce biti u Seriji A ... I Hvala ti na pomoci :) :cheers:
Proud to be a Gooner ! <3
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”