FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ono sto meni upada u oci od ovog novog peca i to posle samo 3 odigrane utakmice, to je postavka zivog zida. Svaki slobodni udarac oni otkrivaju veci deo gola i to blize igracu koji sutira. Ili ponekad jednostavno stanu dvojica u zivi zid a ovaj sutira sa linije sesnesterca. Uzas zivi.

Btw, ne vezano za ovo, bilo bi dobro postaviti tutorijal ili neko kratko objasnjenje kako se otarasiti nepotrebnih igraca,,,
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Add to unwanted list, sell or release. :D
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Nije poenta izgubiti pare tako sto ces stisnuti relase. Vec kako i zaraditi nesto ne takvom igracu. Ili ga jednostavno bar prodati po ceni koliko vredi. U proslim menadzerima mi je to islo lagano ali u ovom ne mogu nikoga da se otarasim. Stavise nisu bas toliko losi da ih niko nece. Ako jednog Jovancica hoce da kupi neki klub onda ima mesto za svakoga negde.
Корисников грб
uros
Manager
Поруке: 1783
Придружен: 28 Окт 2012, 22:45
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од uros »

Meni od sejva do sejva zavisi prodaja igraca. Jebiga, ja ih sve pokusavam sam da razrijesim duznosti i izvucem sto vise od kupaca, makar i na rate. :zelenko:
We'll keep the Red flag flyin' high!
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Ma brate makar i na rate i na broj postignutih golova, sve. Ali problem je sto niko ne nudi nista. Cak se pojave neki zainteresovani ali nece ni da cuju na iza upola manju cenu.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Meni se svidja sto sad kad nudim igraca mogu da trazim i procente. Uvek je lepo kad iznenada legne neki evro. :D
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Jel znas kada ti se ti procenti aktiviraju?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Kada ga prodaju.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Samo u slucaju da je cena veca nego sto su ga kupili.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Miksa
Youth Team Coach
Поруке: 174
Придружен: 26 Сеп 2012, 00:16
Место: Kraljevo
Status: Није на вези

Порука од Miksa »

Primetio sam da dosta igrača koji jedan period provedu bez kluba dosta rano završe karijere, ali kapiram da je to neki način da se baza čisti.
'So when I go home, sometimes, even when I had an amazing game, I always think about what I missed.' - Thierry Henry
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Igram sa Feyenordom, druga sezona, ono sto mi smeta je samo 25% od prodaje igrača mi upada u transfer budžet, izgleda je klub u finansijskim problemima, čim to ne mogu da povećam ni kad se obraćam upravi.

Recimo, prodao sam Jordy Clasiea Atleticu za 38 miliona evra, odmah isplaćeno bez rata, a u transfer budžet mi je ušlo 15 miliona, što predstavlja više od dogovorenih 25%, pa sam moguće sa tim i riješio te fin.probleme kluba.
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

beranac86 пише:Igram sa Feyenordom, druga sezona, ono sto mi smeta je samo 25% od prodaje igrača mi upada u transfer budžet, izgleda je klub u finansijskim problemima, čim to ne mogu da povećam ni kad se obraćam upravi.

Recimo, prodao sam Jordy Clasiea Atleticu za 38 miliona evra, odmah isplaćeno bez rata, a u transfer budžet mi je ušlo 15 miliona, što predstavlja više od dogovorenih 25%, pa sam moguće sa tim i riješio te fin.probleme kluba.
Igram i ja sa Fejenordom, evo sad pocinjem trecu sezonu...dok ne isplatis sve kredite ne racunaj da ces biti u plusu, znaci pre 2016 koliko mi se cini nista...ja sam srecom svaki put ubo sa pojacanjima, pa sam po zavrsetku prve sezone zaradio oko 50M od prodaje, a odbio sam ponude za Clasiea i India od 40 i 30 miliona...sad imam 100% za transfere, mada desava se cesto da spuste i na 75% u toku sezone jer gubim pare konstantno...evo sad sam prodao igrace za 40M a niko od bitnijih nije prodat...dovodio sam dosta i na free, npr. Carbonera iz Rivera, i lik za 38 utakmica u sezoni dao 35 golova...a npr. na pocetku sam doveo Carlesa Planasa, levog beka iz Barse za 200K evra a prodao ga posle dve sezone za 9.5M Fulamu...kupuj jeftino prodaj skupo, nema druge sa Fejenordom :D trenutno u timu imam Corchiu, Balantu, Umtitia, India, Romeua, Guida Pizara, Clasiea, Trindade de vilhenu, Salaha, Bruna, Depaya, Fiera, Zivkovica itd. tim mi puca od talenta a svi sem Depaya su malo placeni :)
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Dobra je ovo igra, ali opet me prati osjećaj od FM 13 da AI u svakom trenutku može zabiti gol iz ničega; korner, slobodnjak, autogol, bilo kakva napucana lopta.
Kad potpuno kontroliram utakmicu, stalno strahujem od tih golova i oni se redovno događaju, bez obzira na moje taktičke postavke.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ne znam da li vi gledate mec u 3d, ali ja gledam, i moram napomenuti jedno, a to je isuvise retaridranost kod igraca koji je na boku i treba da centrira ili da predribla. Znaci i kada sam ja u akciji i kada je komp, mnogooo cesto se desava da bek/krilo sutira loptu u odbrambenog igraca nekad i po 3x za redom, a ima otvoren centarsut i dovoljno prostora za pretrcavanje. Ili je to neki pokusaj driblinga. :slap:
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
foloW
Manager
Поруке: 1578
Придружен: 22 Јун 2013, 11:48
Место: Valjevo
Status: Није на вези

Порука од foloW »

Tik'al пише:Ne znam da li vi gledate mec u 3d, ali ja gledam, i moram napomenuti jedno, a to je isuvise retaridranost kod igraca koji je na boku i treba da centrira ili da predribla. Znaci i kada sam ja u akciji i kada je komp, mnogooo cesto se desava da bek/krilo sutira loptu u odbrambenog igraca nekad i po 3x za redom, a ima otvoren centarsut i dovoljno prostora za pretrcavanje. Ili je to neki pokusaj driblinga. :slap:
Nekad je sutne u gol aut
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Da, i to se desava, izuzetno veliki bag koji nije ispravljen nijednom zakrpom.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
beranac86
Youth Team Coach
Поруке: 131
Придружен: 26 Јун 2011, 13:23
Место: CG
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од beranac86 »

Kloppo пише:
beranac86 пише:Igram sa Feyenordom, druga sezona, ono sto mi smeta je samo 25% od prodaje igrača mi upada u transfer budžet, izgleda je klub u finansijskim problemima, čim to ne mogu da povećam ni kad se obraćam upravi.

Recimo, prodao sam Jordy Clasiea Atleticu za 38 miliona evra, odmah isplaćeno bez rata, a u transfer budžet mi je ušlo 15 miliona, što predstavlja više od dogovorenih 25%, pa sam moguće sa tim i riješio te fin.probleme kluba.
Igram i ja sa Fejenordom, evo sad pocinjem trecu sezonu...dok ne isplatis sve kredite ne racunaj da ces biti u plusu, znaci pre 2016 koliko mi se cini nista...ja sam srecom svaki put ubo sa pojacanjima, pa sam po zavrsetku prve sezone zaradio oko 50M od prodaje, a odbio sam ponude za Clasiea i India od 40 i 30 miliona...sad imam 100% za transfere, mada desava se cesto da spuste i na 75% u toku sezone jer gubim pare konstantno...evo sad sam prodao igrace za 40M a niko od bitnijih nije prodat...dovodio sam dosta i na free, npr. Carbonera iz Rivera, i lik za 38 utakmica u sezoni dao 35 golova...a npr. na pocetku sam doveo Carlesa Planasa, levog beka iz Barse za 200K evra a prodao ga posle dve sezone za 9.5M Fulamu...kupuj jeftino prodaj skupo, nema druge sa Fejenordom :D trenutno u timu imam Corchiu, Balantu, Umtitia, India, Romeua, Guida Pizara, Clasiea, Trindade de vilhenu, Salaha, Bruna, Depaya, Fiera, Zivkovica itd. tim mi puca od talenta a svi sem Depaya su malo placeni :)
Ja osim Clasiea od bitnih igraca nisam nikog prodao, poceo drugu sezonu, konstantno odbijam ponude za de Vrija, Janmata, India. Tu su mi i Vilhena, Buicijus, Pele, Nelon. Na free doveo Fernanda DM iz Porta, kupio Andriju Zivkovica i Mitrovica, i to me kostalo dobre pare, kao i stopera Drausia, brazilac bio u Viteseu.
Корисников грб
shirajzl
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1605
Придружен: 29 Авг 2011, 23:57
Место: Hrvatska
Status: Није на вези

Порука од shirajzl »

Kažu iz SI-a "ne obaziri se na broj šuteva, važno je stvoriti dovoljno CCC i HC"

Слика

U ovih šest utakmica, moji su promašili 8 CCC i 14 HC.

Ide jedan mali odmor od FM-a nakon ovoga.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Meni je Mitrovic za poluvreme promasio 4 ccc, popizdeo sam.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

šta je ccc i hc ?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”