Serbian Data Update 2014 (by Karna)

Mesto za napravljene lige, klubove i druge korisne dodatke i pomagala.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Serbian Data Update 2014 (by Karna)

Порука од Karna »

SERBIAN DATA UPDATE 2014
by Karna
Слика

Serbian Data Update predstavlja sve ispravke igraca i transfere koji su se desili u Srbiji nakon zakljucavanja zvanicne baze i izlaska igre.
Zahvalnost dukiss-u koji mi je dostavio veliki deo informacija potreban da ovaj update bude sto bolje i preciznije odradjen.

Baza sadrzi preko 1700 promena, a neke od njih su:
- CA/PA pojedinih igraca (npr. Abiola Dauda)
- Ocene pojedinih igraca (npr. Nemanja Janicic, Nikola Peric, Slavoljub Srnic...)
- Ubaceni agenti (Fali Ramadani, Ranko Stojic, Nikola Damjanac, Stevan Mikovic...)
- Ubaceni pojedini igraci (npr. Luka Jovic)
- Izmenjene uprave (Vojvodina, Rad, Timok...)
- Neki transferi
- Izmena podataka kod nekih igraca (pozicija, visina/tezina, broj na dresu, datum rodjenja...)
- Ispravljeni nazivi pojedinih klubova i takmicenja
... i jos mnogo toga.

Uputstvo za download/instalaciju:
- Nakon klika na link ispod, kliknite na Subscribe
- Upalite vas FM2014
- Odaberite opciju DOWNLOADS pa u desnom gornjem uglu STEAM WORKSHOP
- Sacekajte par minuta da se ucita (deluje kao da se igra blokira, ali to je zbog opterecenosti servera)
- Trebalo bi da vam se otvori automatski u tabu "Subscribed" (ako ne, kliknite na Subscribed tab)
- Odaberite Serbian Data Update 2014 i u donjem desnom uglu kliknite na Install
- Nakon toga procedura je ista kao i svake godine -> Kada odaberete New Game, otvorite Editor Data Files i stiklirajte Serbian Data Update 2014

Слика Слика Слика
Слика Слика Слика
Слика Слика Слика
- Data Update je kompatibilan sa Media Pack-om i mogu biti aktivirani u isto vreme.

- Sve vezano za Srbiju sto nije ovde a mislite da treba da bude, molim Vas da prijavite u odgovarajucu temu za research:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/ispravke-podataka-za-fm2014-vt10592.htm
DOWNLOAD
(from Steam Workshop)
DOWNLOAD
(Regular Download)
Последње учитавање од Karna дана 15 Нов 2013, 15:09, учитано 7 пута укупно.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

a zašto ne staviš normalan link?
ako je to da se ljudi privuku da kupe original bzvz je, uvek će biti više onih sa ...

NEMA PRICE O TOME NA FORUMU
Последње учитавање од dj90 дана 06 Нов 2013, 19:26, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
JaroPFC
Youth Team Coach
Поруке: 119
Придружен: 29 Окт 2010, 19:28
Место: Sombor
Status: Није на вези

Порука од JaroPFC »

Ja imam orginal, pa i mene smori kada moram da ucitavam 10 minuta da bi skinuo :lol:
Да волим црно беле
Поносно кажем свима,
Волим то славно име,
И дивим се само њима...
Корисников грб
RASMC
Assistant Manager
Поруке: 698
Придружен: 09 Апр 2012, 14:57
Место: Niš
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од RASMC »

Da li je Dauda poboljšan ili ste mu smanjili ocene?
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Dauda jeste poboljsan ali mu je smanjena ocena za Important matches koja je bila 15 (van svake pameti).
Imas ss njegov kada kliknes na download.

@JaroPFC
To je zbog grafike koju imas. U SI-ju su prevideli to posto se grafika u beta fazi ne koristi. Kada preimenujes folder graphics (ako ces neko vreme da se bavis steam workshop-om) onda radi super.

U svakom slucaju radi SI na tome da ispegla taj bag.
Последње учитавање од Karna дана 07 Нов 2013, 13:54, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
botoX
First Team Coach
Поруке: 491
Придружен: 01 Нов 2011, 21:57
Место: Мостар
Status: Није на вези

Порука од botoX »

Prica o pireteriji je STROGO ZABRANJENA!

Imas usmenu opomenu!
Последње учитавање од botoX дана 07 Нов 2013, 17:23, учитано 1 пут укупно.
Support Velez, It's logical!
Корисников грб
Mire03
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 08 Мај 2011, 13:46
Место: Батајница
Status: Није на вези

Порука од Mire03 »

Поставите ово на неки нормалан линк, да могу сви да скину лепо, без зајебанције са овим субскрајбовима...
Циганин сам то не мења ствари!
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

nema od toga ništa, vidiš da forsiraju da se kupi original ko da smo u švajcarskoj
Корисников грб
Bakero
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 03 Дец 2011, 20:54
Место: Nis
Status: Није на вези

Порука од Bakero »

Druže, oni su uložili vreme, elan i znanje da naprave igru. Zar ne misliš da zaslužuju da se to plati...čak i u znak zahvalnosti za ovako dobru zabavu koju nam omogućavaju sve ove godine.

Jbg, navikli smo da sve uzimamo za "dž". :slap:

Igra uopšte nije skupa! Deset dinara dnevno možeš valjda sebi da priuštiš.

Na kraju, pročitaj još jednom moju prvu rečenicu...

Izvinjavam se za spam!
Pozdrav!
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од dj90 »

ko ima nek im plati
da živim u švajcarskoj platio bi i 100€

uostalom to nije razlog da se stvari kače na steam a ne na običan sajt odakle mogu da skinu i sa originalom i ovi drugi

obuzdaj svoju pricu o švajcarskoj i nemoj da pricas o pirateriji
Последње учитавање од dj90 дана 10 Нов 2013, 15:30, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

E ovako, da se oglasim i ja i automatski da odgovorim ljudima koji mi pisu u inbox.

Ovaj fajl je samo za original igru i skida se samo preko Steam Workshop-a. Verzija za regularan download nije planirana, a mozda je postavim kasnije.

Price da je ovo nekakva akcija odnosno borba protiv piraterije i da sam ovo uradio da bi navuko ljude da kupuju original nije tacna i ne pije vodu. Ja sam kao prvo, kao sto svi vidite niko i nista na ovom forumu. Nemam boju i nikakvu funkciju, i samim tim ne ucestvujem niti navlacim forum da ucestvuje u bilo kakvim kampanjama. Odma da se razumemo, apsolutno podrzavam Mandu koji se bori da FM-ovce odvuce od pirata i koji potencira prodaju originala. Tako treba i svaka cast na tome.

Kao sto je rekao Bakero, nije tesko odvojiti po 50 dinara dnevno i skupiti para za original, koji ruku na srce u poredjenju sa svetskim cenama i ostalim igrama ovde na forumu nije skup. Takodje, svi smo svesni, da kolko god vi pljuvali ili ne FM, igracete ga tokom cele godine.

Ja se vec godinama unazad trudim da sa ostalim ljudima odavde unapredim srpsku fm scenu koliko god mogu, a da pritom za to ne trazim nista. Svoje vreme koje mogu da potrosim igrajuci fm, gledajuci filmove, da odem negde, trosim na editor i sam pravim data, media update i nase srpske i zonske lige i to mi oduzima dosta vremena. Da se razumemo, meni je drago kad mogu da napravim sve to da ljudi imaju i da sto bolje uzivaju, ali zapamtite da ja od toga nemam ama bas nista. Mnogi od vas ne znaju i ja ne zelim i ne volim da pricam o tome, ali preko leta mnogo vremena provedem da bih pomogao Duletu i doterao zvanicnu FM bazu do sto veceg realizma, i tako vec godinama unazad.

Sve sto vecina vas treba da uradi je da instalira fm, ubaci sve ovo ako hoce i da igra.

Takodje, mene iskreno bas briga dal ce neko da ima ovu ili onu verziju igre. Meni ni iz dzepa ni u dzep. Samo vas molim da imate malo razumevanja i cenite rad ljudi na forumu, koji isto kao ja ovo ne rade zbog sebe vec zbog vas i nemaju nikakvu licnu korist od toga. Kritika je naravno uvek dobrodosla, i ja ljude pozivam da kritikuju moj rad, kako bih ja dalje mogao sto bolje da radim, ali ta kritika mora biti konstruktivna.

Nadam se da razumete poentu koju hocu da iskazem ovde.

Hvala!!!

:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 10 Нов 2013, 15:50, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Karna, svaka ti je na mestu! Ali ljudi nece ni da citaju a ni da slusaju! Koliko puta smo rekli i pricali o tome! Uglavnom podrzavam sve sto si reko i stojim iza toga! Meni takodje svi znaju ne treba mod, prihvatio sam ga da bi pomogao ovim ljudima u borbi da FM postane ozbiljna igra i da konacno u svojoj omiljenoj igri dobijem Srpski jezik! :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
Mire03
Newgen
Поруке: 30
Придружен: 08 Мај 2011, 13:46
Место: Батајница
Status: Није на вези

Порука од Mire03 »

Разумем ја све то. Захвалан сам вам на свему томе што радите ових година, али брате можда неко једноставно не може да да паре за игрицу. Схватам ја и да 50 дин на дан одвојити није много, али не могу сви, схватите. Постави на други линк молимо те ко брата, па нек скидају и једни и други, као што си и сам рекао, теби ни из џепа ни у џеп. :cheers:
Циганин сам то не мења ствари!
Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Nisam zeleo da komentarisem u vezi ovih fora sa steamom,ali sam ipak odlucio da to uradim,zasto bas u ovoj temi to ne znam. Kao prvo cela svrha toga da ovaj sajt promovise original fm je stvarno dobra ali isto ako misilm da je SI sa ovim oko steama napravio veliku glupost, oni prakticno teraju narod da kupi original takve akcije se obicno rade tako sto se ubaci MP mod.SI godinama unazad pokusava da ubedi ljude koji kupuju original da ce sve preduzeti da zabrani pirateriju ali ta prica naravno kao i svake godine ne pije vodu,mnogo ozbiljniji projekti od ovog nisu uspeli da se zastite od piraterije tako da nece ni ovaj.Kao drugo Karna, tvoj rad pratim i jako mi se dopada to sto pokusavas da ispravis greske koje postoje u Srpskoj ligi,ali isto tako mislim da si trebao da ispostujes i one koje nemaju original i da ovo postavis na nekom noramlnom linku koji ne zahteva original,jer ti od ovoga ne dobijas nikakvu nagradu.I kao konacno trece uskoro ce ljudi koji imaju steam i kupljen FM poceti ovo masovno da re-uploaduju i tako da krse sve ono sto ste vi radili jednostavno pirata koji igraju FM ima vise od onih koji igraju original,oni ce uzeti credit,mozda i zaraditi neku kintu od toga sto uploaduju.Ali sve je to stvar izbora.

Jos jednom smatram da je jako glupo to sto lupate cenzuru clanovima kada se prica o pirateriji jer u principu kada se ovaj forum osnovao niko od nas nije imao original a ni onaj koji je izlazio sledece godine.Svi vi koji lupate cenzuru razmislite koliko ste piraterijiskih sadrzaja koristili od kada koristite racnar pa se zapitajte malo zasto lupate cenzuru.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Maree, da se razumemo ja prvi stavim download i regular i steam ali Karna je decko koji radi resrch sa Dukissom i naravno da mu je u interesu da zastiti to sto uradi, definitivno treba prvo da probaju oni koji su kupili original, a ostali nek sacekaju neko vreme! Ipak neko ko daje pare ima malu prednost! Nemoj da mislis da imam nesto protiv ja sam prvi koji je igrao i na drugi nacin, ali mislim da je njegovo legitimno pravo kako ce svoj proizvod da stavi na download! Nemojte da mi zamerite! :yesko:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Moram da se umešam na kratko, da ne ode priča u nebulozu i nepotrebnu diskusiju.

Prvo, ovo je Karinain tema. Nemojte da je spamujete, poštujte autora iste.
Drugo, objasnio je čovek sve gore. Takva su pravila, takav je njegov izbor, takav je naš izbor.
Treće, mis mo zvanični reprezent Sport Interactive kompanije i jedan od 6 vodecih sajtova u Evropi sto se tiče FM-a. Pravila igre su definisana jasno i oko toga nema razgovora.
Za kraj, nije Švajcarska ali su ljudi izvadili pare i platili igru. Prema tome, uvek i uvek će oni imati prednost i pogodnosti u odnosu na ostale - zašto? Pa zato što su oni odvojili 20 paklica cigareta ili uskratili neko svoje uzivanje da bi igrali FM , a neki drugi to nisu uradili. Ja ako platim kartu za bioskop, gledam film sad i odmah, a ko ne kupi kartu, gledaće taj film nešto kasnije ili odmah ali u losijoj verziji i sa losijim snimkom.

Neke stvari moraju da se razgranice. Ljudi iz Svajcarske idu na more u Španiju, ja u Crnu Goru. Ako je potrebno da objasnjavam zasto, onda jbga. Da li mogu da kukam i ja za špankim morem, mogu. Da li će mi pasti sa neba-nece.

Dosta vise o ovoj diskusiji, izvolite u temu vezano za diskusiju o tome pa tamo pisite. Ovde update . Tačka.
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Kako ovo mogu da uparim sa zonskim ligama a da mi taj Dauda i Pecnik budu sa ovim ocenam? (naravno i sve druge izmene)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

probaj da merdžuješ preko dbc fajlove preko editora...
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

da radim sta? :zelenko:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jesi nekad radio u Excelu? Imaš opciju Merge. Spojiti, sjediniti. Probaj da spojiš ta dva fajla, to se radi u editoru, pročačkaj malo.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '14/ Editor files and misc add-ons '14”