Koju formaciju koristite?

Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Koju formaciju koristite?

Порука од Dule93 »

Ja licno najvise molim 4-1-2-1-2 sa dva centralna vezna. Uz to kontrol ili ataking mentalitet ali mi se i ne pokazuje previse dobro na ovom fm-u.Probao sam i sa krilima, odmah sam dao par golova iz centarsuta ali mi je boljka stvaranje sansi dodavanjem.
Корисников грб
A.Boghossian
Manager
Поруке: 1121
Придружен: 05 Нов 2010, 03:15
Место: Parma, Italy
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од A.Boghossian »

sa zvezdom sam se prošetao kroz ligu sa jednom taktikom za sve protivnike, kontrol mentalitet uz par timskih i individualnih instrukcija, 4-1-3-2 (gk, dr, dc, dc, dl, dmc, mr, mc, ml, st, st) prošao sam i grupu lige evrope u istoj formaciji, al sam menjao sve ostalo u zavisnosti od okolnosti skoro svaki meč.
buffon, thuram, benarrivo, sensini, cannavaro, fuser, baggio, boghossian, veron, chiesa, crespo
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

4-4-2 je keva. Krila moraju da budu brza i radilice, i to je to, nesto tipa Valencia. Obavezan jedan CF, jebac. U slucaju da protivnik ima trougao na sredini, tog CF-a na AMC i cao zdravo.7 Na sredini DLP(S) i BTB, ne previse ofanzivni da ne bi dolazilo do velike praznine izmedju odbrane i sredine.
Obozavam tako da igram :shy:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Nema bolje od 4-1-4-1, control, slow, stick to position. Tako da ide ovako Golman standardno defend, DR i DL su support full back, stoperi su uglavnom limited defend, jedino ako imaju mentalne ocene preko 15 bivaju central, zatim DMC je achor, dok MR i ML klasicni wingeri na attacak, a MCR je advanced playmaker support, MCL je BWM support i napadac je poacher.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

4-1-2-1-2 usko i J***m pa rasturam tako, polako ce 10 godina.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Ma 4-1-4-1 je keva, moze da se kombinuje na 100 nacina.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
This is Anfield
Newgen
Поруке: 47
Придружен: 30 Окт 2011, 15:07
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од This is Anfield »

Tik'al interesuje me,jel igras na balanced ili nesto drugo ?
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Džajo5 пише:4-1-2-1-2 usko i J***m pa rasturam tako, polako ce 10 godina.
Reci kakve instrukcije stavljas?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

rajs5 пише:
Džajo5 пише:4-1-2-1-2 usko i J***m pa rasturam tako, polako ce 10 godina.
Reci kakve instrukcije stavljas?
Zavisi kakve igrace imam na raspolaganju. ali se za sada efikasno pokazalo:
dr/dr full back support
dc central / defend
defensive mid/ support
desno cm/support
levo adv.play/ attack
am/attack
desno poacher
levo adv.forward
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Igram uvek nesto prilagodjeno igracima u timu. Trenutno najvise koristim 4-2-3-1, funkcionise bolje nego na 13.

Shorter passing
Retain possession
Work the ball in box
Play out of defence
Slower tempo

Posto imam dobre tehnicare od 65-75 posto poseda.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Džajo5 пише:Zavisi kakve igrace imam na raspolaganju. ali se za sada efikasno pokazalo:
dr/dr full back support
dc central / defend
defensive mid/ support
desno cm/support
levo adv.play/ attack
am/attack
desno poacher
levo adv.forward
Ja igram slicno , samo sto su mi oba mc-a i dmc bili bwm jedno vreme, i odlicno mi se pokazalo, primao sam najmanje golova u ligi ali sam najmanje i davao. :zelenko:

EDIT: Jel gledate one zvezdice što nudi sama igrica koliko kom igraču odgovara uloga ili se pridržavate taktici?
Последње учитавање од Dule93 дана 28 Окт 2013, 12:52, учитано 1 пут укупно.
kuig
Youth Team Coach
Поруке: 170
Придружен: 14 Нов 2010, 07:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од kuig »

Ja menjam kako kome najviše odgovara za svaku utakmicu, gledam zvezdice
Последње учитавање од kuig дана 28 Окт 2013, 13:31, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Ma kakve zvezdice. ko hoce da igra, igrace ono sto mu se kaze, ko nece dovidjenja prijatno, shit happens.
mada to je samo sa igracima koji su u klubu. posle kada dovodim igrace, dovodim one koji mogu da igraju to sto hocu.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Džajo5 пише:
rajs5 пише:
Džajo5 пише:4-1-2-1-2 usko i J***m pa rasturam tako, polako ce 10 godina.
Reci kakve instrukcije stavljas?
Zavisi kakve igrace imam na raspolaganju. ali se za sada efikasno pokazalo:
dr/dr full back support
dc central / defend
defensive mid/ support
desno cm/support
levo adv.play/ attack
am/attack
desno poacher
levo adv.forward
A Team instruction?
Smrdza
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 15 Окт 2012, 10:22
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Smrdza »

Ovo je vec 5 menadzer kako igram 4-5-1 i toliko je dobra da ne mogu da je promenim iako me je iskreno smorila ali se malo plasim da necu moci tako dobro da skockam taktiku sa drugim rasporedom igraca na terenu. Uglavnom igram sa Zvezdom jedinom i u trecoj sezoni trofej u ligi sampiona je na dohvat ruke a najkasnije u 6-7 sezoni osvajam.
Evo kako to izgleda:

gk-sweeper keeper (defend)

dr-full back (attack)
dcr-ball playing defender (stopper)
dcl- isto kao drc
dl- isto kao dr

dmc-deep lying playmaker (support)

mcr-box to box midfielder
mcl-advanced playmaker (attack)

amr-advanced playmaker (attack) ili u zavisnosti od ocena i prirodne pozicije stavljam winger (attack) i inside forward (attack)
aml-isto kao amr

stc-advanced forward (attack) ili complete forward (attack) ali kompletnog moram da sacekam par sezona jer u Zvezdu ne mogu odmah da dovedem tako dobro i kompletnog spica

Control
Fluid
Roam from position
Short passing
Deep Defensive line
Odugovlacenje-trosenje vremena
Mnogo igraca se prikljucuje napadu gotovo svi
Closing down more
Wide
Exploit the Wings

Mozda vam deluje kao smaracka taktika ali golovi i sanse samo prste. Mnogo srece mi je donela ova taktika. Igraju bas onako kako sam namestio. Svrsavam na njihove akcije, stvarno nisu normalni kako peglaju da ne kazem kao barsa... barsu ne gotivim pa me malo i nervira sto nikako da promenim ovu taktiku koja po igri bas podseca na cuvenu blaugranu.

:zvezda:
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

This is Anfield пише:Tik'al interesuje me,jel igras na balanced ili nesto drugo ?
Rigid.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

A.Boghossian пише:sa zvezdom sam se prošetao kroz ligu sa jednom taktikom za sve protivnike, kontrol mentalitet uz par timskih i individualnih instrukcija, 4-1-3-2 (gk, dr, dc, dc, dl, dmc, mr, mc, ml, st, st) prošao sam i grupu lige evrope u istoj formaciji, al sam menjao sve ostalo u zavisnosti od okolnosti skoro svaki meč.
Ne znam kako sljaka ovde ali ta taktika u FM13 je keva stvarno! Ja sam sa Blackburnom igrao tu taktiku uz standarne moje 4-4-2. Igrao sam ( gk,dl,dc,dc,dr,dmc,mr,mc( advanced play )mr,st,st ) i osvojio PL, usao u finale LS. Fluid/Attacking
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Džajo5 пише:Ma kakve zvezdice. ko hoce da igra, igrace ono sto mu se kaze, ko nece dovidjenja prijatno, shit happens.
mada to je samo sa igracima koji su u klubu. posle kada dovodim igrace, dovodim one koji mogu da igraju to sto hocu.
My man! Upravo me to najvise nervira. Ne znam od kada su to uveli ( fm12, 13 .. ) ali su bukvalno servirali i sazvakali sve! F*ck that..gde je draz? Po meni se izgubila poenta malo. Pamtim dane kada si morao sam da provalis sta je najbolje za kog igraca..pa dok skontas, pa dok nadjes formaciju, nadjes taktiku..ijha...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

petarda пише:
A.Boghossian пише:sa zvezdom sam se prošetao kroz ligu sa jednom taktikom za sve protivnike, kontrol mentalitet uz par timskih i individualnih instrukcija, 4-1-3-2 (gk, dr, dc, dc, dl, dmc, mr, mc, ml, st, st) prošao sam i grupu lige evrope u istoj formaciji, al sam menjao sve ostalo u zavisnosti od okolnosti skoro svaki meč.
Ne znam kako sljaka ovde ali ta taktika u FM13 je keva stvarno! Ja sam sa Blackburnom igrao tu taktiku uz standarne moje 4-4-2. Igrao sam ( gk,dl,dc,dc,dr,dmc,mr,mc( advanced play )mr,st,st ) i osvojio PL, usao u finale LS. Fluid/Attacking

Prošao pentagon čelendž sa tom taktikom, dmc-support, dva mr/ml winger support, a u napadau dlf i poacher.

Nisam je probao na fm14, ali ću morati.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Socivar
World Class Manager
Поруке: 4235
Придружен: 08 Јун 2012, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Socivar »

Najvise volim 4-2-4 (2 MC, AMR, AML, TM, P), ali uvek nekako zavrsim igrajuci 4-1-2-2-1. Medjutim, na ovogodisnjem menadzeru me jebala odbrana samo tako, pa sam resio da isprobam Tik'alovu 4-1-4-1. Ne znam kako on igra, ali kod mene idu GK, FB, CD, CD, FB, A, W, BWM, AP, W, CF, Rigid, Control i za sad sljaka odlicno. Dovukao sam Lids sa 18.(8. kolo) na 4. mesto u Cempionsipu do polusezone. Ali moram probati neku krstenu 4-2-4 napraviti ili 4-1-3-2 sa 3 MC-a, da probam malo bez krila, da vidim na sta ce to da lici.
Trust me, i'm the Doctor
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”