FM 2014 - diskusija

Sve o Football Manager-u 2014
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Igrica je odlična ove godine, barem meni.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

neme93 пише:
Mita86 пише:
ivanzj пише:Verovatno imas stiklirano exclude unrealistic targets ili tako nesto a imas retardirane skaute i asistente. Osim ako nije bag
Баг је. И мени је исто. Ово се не може играти док не изађе печ. Смеће. И сваке године иста прича. Питам се само шта они раде годину дана.
Zato se ovo i zove beta :yesko:
Све је то дивно и красно, ал док буде игрива како треба, проћи ће пола године и једно 2568 печева. Можда се то намјерно и ради како би нам игра била слађа после толиких мука. Ако је то у питању, одлична тактика, јер од нас праве зависнике, а дају нам на кашичицу. А ако није, онда су стварно неспособни, јер другог логичног објашњења нема.
:gunman:
Последње учитавање од Mita86 дана 23 Окт 2013, 08:40, учитано 2 пута укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ovaj ME mi je mnogo bolji nego ME na prošlogodišnjoj beti. Odigrao sam polusezonu sa Sasuolom, nisam primetio neke nenormalne rezultate, retardiranost golmana i sl. Što se tiče igrača na TL, meni je sve normalno, tako sam provalio da je Šahtjor stavio Tajsona na transfer listu. Da nisi pod embargom?
I mene nervira što ne pamti vidžete, pa moram svaki čas da ih pomeram levo-desno, ali toga je, čini mi se, bilo i prošle godine u ovo doba, pa su popravili. U svakom slučaju, mnogo stvari je prijavljeno i valjda će dobar deo toga popraviti do 31. :yesko:
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Dešava li se kod vas da ima odbrambenih igrača ispred lopte a golman ovako non-stop izleće???

Слика
Слика
Слика
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Još jedan BUG koji me užasno nervira...
Sve je objašnjeno na slikama:

Слика
Слика
Слика
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Mita86 пише:
neme93 пише:
Mita86 пише: Баг је. И мени је исто. Ово се не може играти док не изађе печ. Смеће. И сваке године иста прича. Питам се само шта они раде годину дана.
Zato se ovo i zove beta :yesko:
Све је то дивно и красно, ал док буде игрива како треба, проћи ће пола године и једно 2568 печева. Можда се то намјерно и ради како би нам игра била слађа после толиких мука. Ако је то у питању, одлична тактика, јер од нас праве зависнике, а дају нам на кашичицу. А ако није, онда су стварно неспособни, јер другог логичног објашњења нема.
:gunman:
Ima i drugog logicnog objasnjenja. Ako si se ikada bar amaterski bavio programiranjem, znas kako to funkcionise. I u najmanjem kodu kad nesto izmenis, desi se sranje ne tako retko. Sad zamisli da imas milione linija koda i da svako radi svoj deo. Kad se taj kod sklopi, logicno je da ce negde da ispadne sranje a vecina tih bagova golim okom nije vidljiva vec mora kroz samu igru da se nadje.

FM je igrica koja trenutno ima najverovatnije i najopsirniji kod od svih igara na trzistu, zato sto igra u sebi sadrzi mnogo stvari, mnogo opcija i mnogo AI odluka, sto u recimo PES-u, FIFI ili nekoj drugoj (pa i RPG igri) nije slucaj.

Bilo ko da uzme ovaj kod da sredjuje (mislim na kompanije, EA, KONAMI, BLIZZARD, Rockstar...), opet ce biti bagova i tako u krug. To je jednostavno neizbezno. Kad god ukucas i ubacis novi kod, postoji velika sansa da ti se pojebe nesto sto si ranije radio i sto je funkcionisalo normalno. I igre koje imaju 50 puta manji kod imaju bagove a da ne pricamo o kodu koji se nalazi u FM-u.

Jedina nada koja postoji je da u ovim delovima koje reorganizuju, odnosno pisu od nule, naprave neki sistem koji ce im omoguciti da lakse uoce greske prilikom izmena, ako je to uopste i moguce.

:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 23 Окт 2013, 14:16, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Порука од delboy »

Kao sto rekoh, a i evo sad posle 20 ak odigranih meceva, ova BETA je bolja bar 3 puta od prosle. Ne bih kao neki ovde davao konacnu ocenu igrice a full igrica jos nije ni izasla. Slazem se da moze bolje, ali ajde da sacekamo pravu verziju.
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Izbačen je patch, samo resetujte Steam da bi se skinuo.
Корисников грб
TOMARA
Assistant Manager
Поруке: 667
Придружен: 26 Нов 2010, 00:26
Место: Stara Pazova
Status: Није на вези

Порука од TOMARA »

A sta je ispravljeno ovim pecom? :cigara:
:zvezda: FOOTBALL MANAGER MANIAC :zvezda:
Слика
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

There is no change list so please do keep raising any issue you've come across.
Ne igram javnu betu, ali ako su vam dali verziju koju mi trenutno igramo, onda je ispravljeno dosta toga. ME je valjda noviji sad. Nama je juce stigao ME update pa ne verujem da su taj ubacili u igru (a mozda i jesu = vise ljudi da testiraju i pljuju), ali svakako bi trebalo da je noviji.

Da budem iskren, verzija ME koju smo mi imali pre javne BETE je bila daleko bolja od ovog sada, al verujem da to sto rade sada ima neki smisao i krajnji cilj.

:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 23 Окт 2013, 18:03, учитано 3 пута укупно.
Корисников грб
Mita86
Youth Team Coach
Поруке: 161
Придружен: 22 Дец 2010, 00:08
Место: Требиње
Status: Није на вези

Порука од Mita86 »

[/quote]

Ima i drugog logicnog objasnjenja. Ako si se ikada bar amaterski bavio programiranjem, znas kako to funkcionise. I u najmanjem kodu kad nesto izmenis, desi se sranje ne tako retko. Sad zamisli da imas milione linija koda i da svako radi svoj deo. Kad se taj kod sklopi, logicno je da ce negde da ispadne sranje a vecina tih bagova golim okom nije vidljiva vec mora kroz samu igru da se nadje.

FM je igrica koja trenutno ima najverovatnije i najopsirniji kod od svih igara na trzistu, zato sto igra u sebi sadrzi mnogo stvari, mnogo opcija i mnogo AI odluka, sto u recimo PES-u, FIFI ili nekoj drugoj (pa i RPG igri) nije slucaj.

Bilo ko da uzme ovaj kod da sredjuje (mislim na kompanije, EA, KONAMI, BLIZZARD, Rockstar...), opet ce biti bagova i tako u krug. To je jednostavno neizbezno. Kad god ukucas i ubacis novi kod, postoji velika sansa da ti se pojebe nesto sto si ranije radio i sto je funkcionisalo normalno. I igre koje imaju 50 puta manji kod imaju bagove a da ne pricamo o kodu koji se nalazi u FM-u.

Jedina nada koja postoji je da u ovim delovima koje reorganizuju, odnosno pisu od nule, naprave neki sistem koji ce im omoguciti da lakse uoce greske prilikom izmena, ako je to uopste i moguce.

:cheers:[/quote]

Све је то тачно и све си у праву. Одлично знам шта је програмирање и како то функционише. Али, ово је 21. вијек и ти багови треба да се сведу на неку реалну цифру, а не да излази свако мало печ са исправкама реда неколико десетина. То се не ради ручно, односно корак по корак, већ имају неки дефолт систем у који убацују дијелове. Ипак је то велика фирма и имају огроман буџет и профит. Још једна ствар која им не иде у прилог јесте што то раде уназад десет и више година, дакле нису почетници. Све то указује на логичан закључак, да се то можда намјерно и ради. Дакле, ја и даље мислим да је то њихов трик како би нас, ионако зависне, још више гурнули и ту фм-манију. Нису они нимало наивни.
:cheers:
Последње учитавање од Mita86 дана 23 Окт 2013, 18:11, учитано 1 пут укупно.
После сваког пада устајем, никад не одустајем, јачи постајем, до краја остајем!
Корисников грб
stallion
Youth Team Coach
Поруке: 98
Придружен: 15 Сеп 2012, 10:29
Место: NBG
Status: Није на вези

Порука од stallion »

jeste karna ispravljeno je dosta toga , Levandovski nema potpisan ugovor sa Bayernom, Krasic je u BAstiji itd , da ne navodim sve :cheers:
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Mita86 пише: Све је то тачно и све си у праву. Одлично знам шта је програмирање и како то функционише. Али, ово је 21. вијек и ти багови треба да се сведу на неку реалну цифру, а не да излази свако мало печ са исправкама реда неколико десетина. То се не ради ручно, односно корак по корак, већ имају неки дефолт систем у који убацују дијелове. Ипак је то велика фирма и имају огроман буџет и профит. Још једна ствар која им не иде у прилог јесте што то раде уназад десет и више година, дакле нису почетници. Све то указује на логичан закључак, да се то можда намјерно и ради. Дакле, ја и даље мислим да је то њихов трик како би нас, ионако зависне, још више гурнули и ту фм-манију. Нису они нимало наивни.
:cheers:
Necu nista da kazem posto ne znam ni sam. Svasta moze biti :D
Ali generalno oko profita malo znam, posto sam "blizak" sa nekim ljudima iz kompanije. Znam da im je FM13 zbog piraterije (odnosno nemanja iste) doneo najvecu zaradu od svih prethodnika, i ja mislim a i cini mi se da se taj porast u novcanom smislu odrazio na FM14. Ako ovde uspeju isto sto i sa FM13, mislim da cemo se lepo iznenaditi sa sledecim FM-om. Znam da jos ni ovaj nije izasao, ali samo kazem.

Ne smatram ni ovaj FM losim. Cak stavise, u ovoj fazi a i u ranijoj fazi igra je daleko napredovala u poredjenju sa prethodnikom.

Dacu ti jedan primer. Prosle godine kad nam je stigla beta (ne ova javna), nisam mogao mesec dana da igram fm normalno. bilo je zilion bagova koji unistavaju igru (sve se to ispeglalo do zvanicnog izlaska). Ove godine kad sam dobio fm, mogao sam prakticno u istoj toj fazi da zapocnem karijeru i da pikam bez problema. To je jos jedna stvar gde vidim ogroman napredak, a verujem sve to zahvaljujuci lovi koju su uzeli od 13-ice.

Necu da ispadne da ih branim ili nista slicno. Nije da i imam nesto protiv njih ili bilo koga, samo ti kazem neko moje misljenje vezano za celu situaciju.

:cheers:
Последње учитавање од Karna дана 23 Окт 2013, 18:33, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
insomniac_cro
First Team Coach
Поруке: 221
Придружен: 26 Сеп 2013, 21:55
Место: Split
Status: Није на вези

Порука од insomniac_cro »

Seru puno, 50 € za igru tj mali update je previše!
Glavna promjena je baza, a za nju su zaslužni igrači koji je rade besplatno! :gunman:
Последње учитавање од insomniac_cro дана 23 Окт 2013, 19:53, учитано 1 пут укупно.
Dropbox signup (dodatnih 500 MB free)
https://db.tt/iowuLCtr
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Karna пише:
Necu da ispadne da ih branim ili nista slicno. Nije da i imam nesto protiv njih ili bilo koga, samo ti kazem neko moje misljenje vezano za celu situaciju.

:cheers:
ma ne ispada
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Nzm. dal ste pisali o tome, ali primjetio sam da je moguce ponuditi agentu igraca postotak od sledece prodaje, i da kod nekih brazilskih igraca menadzer vec drzi odredjen postotak njegovog ugovora i da mu je potrebno isplatiti naknadu za to
Корисников грб
Qgla
Newgen
Поруке: 14
Придружен: 06 Сеп 2012, 11:36
Место: Novi Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Steam: trumicbg
Status: Није на вези

Порука од Qgla »

Ja ne mogu bitniji sud da dam pošto mi igra zabode uvek 17.08. - crash dump ... Save mi kreće od 13.08. ... odigram prijateljsku reprezentacije i posle toga ćao-zdravo ... ponovio sam do sad 6x ... :slap:
Корисников грб
srga90
First Team Coach
Поруке: 421
Придружен: 14 Нов 2010, 00:24
Место: Bajina Bašta
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од srga90 »

Qgla пише:Ja ne mogu bitniji sud da dam pošto mi igra zabode uvek 17.08. - crash dump ... Save mi kreće od 13.08. ... odigram prijateljsku reprezentacije i posle toga ćao-zdravo ... ponovio sam do sad 6x ... :slap:
Radi li posao da odeš na odmor?
Sve što sad, hoćemo je, da budeš opet ona prava Zvezda kao nekad pre...
U nama i dalje, teče krv CRVENO-BELA što se lila za tebe!!
'Ajmo sad, glasnije, za ono zbog čega se živi zbog čega se umire!!!
Корисников грб
Fon Karajan
Assistant Manager
Поруке: 812
Придружен: 15 Мај 2011, 22:36
Место: Алексинац
Status: Није на вези

Порука од Fon Karajan »

Људи, ја не знам како се вама ово свиђа ја покушавам али стварно покушавам да играм али после 3 утакмица највише морам да изађем и толико се изнервирам да узмем да слушам музику и дубоко дишем да се смирим. :zelenko: :nasty: ово је ужасавајуће кад год (УВЕК!) када играч на 20-25 метара од гола крене да вуче лопту и нико му је не узме шутне у оквир гола то је гол. Голмани одрађени ужасно. Превише мораш да се удубиш у игру, није то онај менаџер од раније. Скинуо сам 2006 да се одморим од ове демо верзије.

Без ових слајдера као да сам слеп. Неки резултати типа 4-9 као ватерполо да су играли, а не утакмица у ЈСЛ. Ја капирам Толе и све то, али ово је превише. Одбрана реагује ужас, играчи са неким потезима када гледам :wtf: :wtf: :wtf: што неко рече горе, тешко да ћу ако буде оваква да дам новац за следећу верзију.

И мој одговор на оно 'ко се мало разуме у програмерски посао' и оно типа 'ако нађете грешку пријавите им на форуму' ја капирам да је тешко, али јбт примају плату да ураде нешто и сад ја морам да трошим своје време да бих им пријавио грешку за шта сам дао 50% месечног дуга за струју :slap: просто, ако не умеју да направе нећу више да купујем иако волим, играћу 2006, 2007 шта већ баталићу. Преокрети су невероватни, свака утакмица ја поведем, они преокрену, па ја и свака утакмица исто. Не могу да победим неки тим који бих у '13 победио лагано 3-0.

Играч да гол и има оцену 6.1?! Да неко не помисли да не посвећујем довољно пажње тактици, све сређујем од тимске тактике до сваког играча појединачно али џаба када неки играч који нема оцену већу од 13 пређе 3 моја и закуца у гол са 20 метара лагано. Не знам шта више да набројим, а да није поменуто. Извините због дуже поруке али стварно сам изнервиран, надам се искрено да ће да се среди у коначној верзији ово је неподношљиво. :nasty: :nasty: :nasty:
Наочаре црне, у џепу бели цвет
јачи смо од судбине нека пуши цели свет!

Корисников грб
Qgla
Newgen
Поруке: 14
Придружен: 06 Сеп 2012, 11:36
Место: Novi Beograd
Formacija: 4-2-3-1, 4-3-3
Steam: trumicbg
Status: Није на вези

Порука од Qgla »

Probaću.

Inače ... ja fm13 nisam ni video kako izgleda, a kamo li igrao ... napravio sam pauzu godinu dana.

Ovo malo što sam čačkao 14-cu ... pa ... stare navike se teško menjaju ... mislim da je to jedini problem ... Novo ne mora uvek da bude i bolje, ali navikavam se polako na drugačiji trening i izmene prilikom formiranja taktike.

Trening sam prepustio asistentu. Videću na šta će to da liči.

Svi ostali problemi koji se javljaju ... nadam se kada izađe full verzija da će biti rešeno.

Primetio sam da su mi mnoge utakmice sa puno golova, da odbrana nije onakva na šta sam navikao od ranije (godinama u nazad), ali želim da verujem da je do privikavanja na novi sistem "taktiziranja".

Makar sam u reprezentaciju pozvao neke igrače, a ne "pevače" i Ramadanijeve pulene koje ne mogu da nađu pošten angažman ...

Obratio sam malo pažnju i na meni voljeni crno-beli tim ... :slap: . Više mi se sviđa ono što Voša ima da ponudi.

EDIT: probao sa odmorom nije upalilo ... sad ispočetka
Последње учитавање од Qgla дана 24 Окт 2013, 00:32, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2014”