Team/player instructions - shouts Vs sliders

Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Team/player instructions - shouts Vs sliders

Порука од Jovan »

Nakon 10ak godina izbacena je opcija da se putem slajdera podesavaju instrukcije ekipi i igracima ponaosob, vec se sada to cini putem ''shoutsa'' koje smo vec imali prilike da primenjujemo na prethodnim verzijama u toku samog meca.

Kako ste zadovoljni novom promenom, da li ste uspeli da pronadjete dobitnu kombinaciju za nacin igre koji zelite da sprovedete na terenu? Koliko ce ovo promeniti nacin pravljenja taktika?
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Порука од Filip991 »

Ovo je realna zivotna prica. Tesko je oprostiti se od slajdera ali sta cemo.

Meni se licno svidja jer igracu i ekipi mozes da kazes sta zelis od njih da urade na terenu i kako da se ponasaju, krecu...
Slajderi su karakteristika FMa kao sto su to i kuglice (2D) i to je bio jedan od zastitnih znakova FMa ali je bilo nerealno u odnosno da stvaran zivot da ti kazes ekipi/igracu pravite direktne pasove ne 7, nego na 8 :xD:

Kad bude izasao neki tutorijal sa objasnjenjima za sve te stavke mislim da ce ljudi i te kako oberucki prihvatiti ovu promenu :winner:
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Jedan veliki plus sa shouts od mene. Mislim da striktno slusaju instrukcije koje im se daju.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Ovo je sada jos vise olaksalo igru, ali nista cudno, onako je FM iz godine u godinu sve laksi, sminka i samo sminka.
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
kiba
World Class Manager
Поруке: 3915
Придружен: 29 Мар 2012, 18:00
Место: Niš
Status: Није на вези

Порука од kiba »

Meni je u pocetku bilo bezveze i rekao sam "Ma daj sta je ovo, nema sanse" ali posle sam shvatio da je bolje i lakse. Za sad mi ide dobro sa taktikama :zelenko:
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Konacno nema vise onih 'urcevih slajdera :ole: Ovako je dosta realnije.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Slazem se, samo da vise neko napravi dobar tutorijal i prevod o Team i Player instruction!!! Molim vas!!!
Корисников грб
parmantije
Newgen
Поруке: 11
Придружен: 30 Сеп 2013, 20:44
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од parmantije »

Eto i ja da zamolim, ako može neko u skorijoj budućnosti da napiše nešto detaljnije o Team i Player instructions. Ja svakako znam prevod svake od instrukcija, ali me recimo veoma zanima šta je to što dobijam uključivanjem te opcije/instrukcije, i kakva mi igra/formacija/vrsta igrača potrebna da bih mogao da dam takvu instrukciju. Tako nešto recimo :) Probao sam na svoju ruku da dajem instrukcije i prosto ne ide. Ne kažem da je do instrukcija, ali i treninge sam podesio, i taktiku. Jedino što cepam istu formaciju za svaki meč, ne znam koliko je to pametno :)
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Biće vrlo brzo i jedno i drugo. :cheers:
Корисников грб
petarda
First Team Coach
Поруке: 328
Придружен: 26 Авг 2011, 12:02
Место: Novi Sad
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од petarda »

Da li ja to dobro vidim ili ne vidim!? U PI vise nema opcije da igracu kazes kako da markira? Zona ili covek? I nigde ne vidim opciju da postavis nekog kao playmakera? Ko je target i kako da mu sibas lopte?
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Pozitivna stvar je sto nema slajdera vise, a negatovna ta sto su dosta toga izostavili.....al jbg da sad odma postave sve ne bi niko kupio FM sl. godine...jbn kapitalisti...
Корисников грб
bperic83
Youth Team Coach
Поруке: 57
Придружен: 04 Нов 2010, 07:15
Место: Smederevo
Status: Није на вези

Порука од bperic83 »

petarda пише:Da li ja to dobro vidim ili ne vidim!? U PI vise nema opcije da igracu kazes kako da markira? Zona ili covek? I nigde ne vidim opciju da postavis nekog kao playmakera? Ko je target i kako da mu sibas lopte?
To sam i ja hteo da pitam ... ako da namestim Zonal/Man Marking i Playmakera? Asistent mi kao kaze ko je dobar za ulogu playmakera, ali dzaba kad ne znam gde da mu stavim da to i igra .... a steta da Ozilu ne bude definisano da je playmaker :D
Корисников грб
Mental Mickey
Youth Team Coach
Поруке: 87
Придружен: 16 Сеп 2011, 11:26
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Mental Mickey »

Ja sam u pocetku bio odusevljen novim taktikama, ali sad vidim da to i nije bas toliko super. Ima i slajder svojih prednosti.
Ovde je super sto se neke instrukcije potiru i odmah se iskljuci ono sto je kontra. S druge strane, ako npr. imas u timu DMC-a, odmah su mu iskljucene neke instrukcije koje on verovatno ne moze da obavlja ili nema takve ocene. Ali sta ako ja imam nekog dobrog zadnjeg veznog koji ima kreativnost 14-15? Ja ne mogu da mu dam opciju da bude kreativan i to je glavni minus ove nove taktike.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Stavis mu da bude DLP
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Ronin »

Mislim da je ova opcija zahtevnija pa moras da "vices" cesce ako igras neki tvrdji ili neizvesniji mec. Ja u derbijima ako povedem malo "olabavim" sa napadom i pritiskom/presingom, dok manje timove treba gaziti do kraja. Ako protiv slabijih ekipa spustis tempo otvaras im prostora da iz nekog prekida ili kontre daju gol. I mislim da je to jedna od bitnih razlika u odnosu na prethodne verzije-u ranijim si mogao da vodis 3:0 na HT i da napravis sve 3 izmene i da budes siguran da mec ostaje bar 3:0 (ako ne das gol, neces ga ni primiti u vecini slucajeva), dok u 14 nema opustanja i to je dobro, traze posvecenost mecu svih 90min.
fedzy
First Team Coach
Поруке: 218
Придружен: 10 Јан 2011, 02:13
Место: SKV
Status: Није на вези

Порука од fedzy »

U pocetku mi je bilo cudno bez slajdera, ali sada vidim da je ovo dobra promena.

btw. shvatio sam da sam u ranijim serijalima namestio igracima uloge, a onda sam im potpuno redefinisao sve instrukcije i to nije imalo skoro nikakve veze sa ulogama koje sam namestio.

sada je sve mnogo realnije.
Последње учитавање од fedzy дана 21 Нов 2013, 02:07, учитано 1 пут укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”