KK Partizan [2013/14]

Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Na pojedinim sajtovima se spominje da smo u pregovorima sa Milkom Bjelicom...
Корисников грб
Musashi
Newgen
Поруке: 37
Придружен: 17 Апр 2013, 13:52
Место: Млечни пут
Status: Није на вези

Порука од Musashi »

Тешко да ће он доћи ако остане на снази ово правило са кошаркашким држављанством.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Код: Изаберите све

http://balkan-sport.net/kosarka/srbija/kk-partizan-dobija-veliko-pojacanje
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ima dosta zanimljivosti u ovom tekstu:
Pogotovo što su već sad Beogradjani favoriti za 4. mesto u svojoj grupi jer su Budivelnik i Nanter objektivno dosta slabiji od čete Duška Vujoševića.
Hmm,ja se ne bih slozio sa cinjenicom da su losiji :yesko:
Iz tima će ispasti ili Šalić koji će na pozajmicu ili Gagić koji bi posao slobodan igrač.
Nesto ne verujem da ce se Dule odreci svog projekta,a ne verujem ni da ce da pusti tek tako Gagica,mada,nije da ne bi bilo lose :yesko:
I jel se zna sta se radi sa Tripkom,jel jos trenira sa nama,jel postoji neka realnija opcija da ostane ili ? :fanman:
Fali nam malo suta,a onih 6 trojki za poluvreme Lotomatiki,nikad necu zaboraviti :D
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Tripko ne ume da prevede loptu! Šut mu je pomozi bože, kad ga krene super, a retko ga kreće. Svaku šestu utakmicu i to ako imate sreće. Odbrana katastrofa i da napomenem da je sad sav kao neka trska, ima da sjebe nogu pri doskoku.

Tripko. :slap:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Nenadjebiv brz sut iz driblinga,odbrana je kriminal to naravno,nikad mi nije jasno kako je to Dule trpeo,al ipak je Tripko jedan od njegovih veelikih ljubimaca :yesko:
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ako ga Dule dovede i da mu minutažu ispašće nevidjen licemer. Srao je Andjušiću da ne igra odbranu dovoljno dobro i na kraju su ga šutnuli iz ekipe, a 'vamo mu je Tripko kul. Jeste Tripko imao baš brz šut, ali šta mu vredi kada nije konstantan.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Nema nista od Tripka! Ako se dovodi nesto, dovesce se 4 na 5
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Uros Tripkovic je za Danila Andjusica, doktor kosarke - MJ23 licno, u bukvalno svim segmentima ove igre. Brzi i skolovaniji sut, skok-sut a ne SUT-SKOK prevashodno, ima bolji pregled igre, apsolutna je neistina da ne moze da prevede loptu, neki brzo zaboravljaju da je Uros bio dosta koriscen na pleju isto kao sada Bogdan. Odbrana mu nije jaca strana, ali daleko od toga da je neupotrebljiv u odbrani. Njega ni jedan igrac nije nadigrao na obe strane terena. Moze da isprati i zasmeta pri sutu svakom beku jer je dovoljno brz, za razliku od Danila koga odbrana apsolutno ne zanima. A sto se tice komentara da mu je sut ako krene dobro je i da krene svaki treci mec, mislim da to nije potrebno uopste da pominjemo. Radi se o coveku koji ima najkonstantniji sut od svih bekova sa ovih prostora.
Dule ne bi ispao licemer njegovim dovodjenjem. Zasto? Pa zato sto je dobro poznato da Uros osim suta ima odlicnu kretnju bez lopte i odlican sut iz driblinga. Ume sam da iskreira sut. Dule je sa Danilom na treninzima pokusavao par akcija ali Danilo jednostavno nije taj tip igraca. On je spot-up suter, ili ti suter iz mesta koji pogadja samo ako je sve u potpunosti izradjeno za njegov sut i ako ima dovoljno i prostora i vremena za to. Znaci da stane u mesto i ceka da ostatak tima odradi posao i doda mu pravovremen pas kako bi je on frljnuo ka kosu.
Uvek bi Urosa voleo u nasem timu, ne samo njega nego i Milenka i mnoge druge, to su momci koji su kod nas prelezali decije bolesti i pored svih nedostataka u njihovoj igri doneli nam mnogo trofeja i radosti. Mozda neki od vas nemaju dovoljno godina i nisu gledali sve utakmice Partizana toliko godina u nazad koliko ih ja gledam, pa zato i ne zelim da osudjujem bilo koga. Ali samo molim da one koji nisu gledali sve te momke na delu, sto na utakmicama sto na treninzima, da ih i ne komentarisu.
Gledao sam tog momka od njegovog prvog meca za Partizan, voleo ga kao rodjenog brata. Uros je najbolji suter kojeg je ova zemlja izbacila mnogo godina u nazad. On je bio i ostao rodjeni pobednik. Mnogi su posle njega bili dobri igraci i verovatno ce ih i u buduce biti, ali ni jedan nije bio pravi suter. Svi sad gledaju na Bogdana kao na novog Danilovica, Bogdan jeste veliki talenat i ima srce i nesto sto mnogi drugi nemaju, onu drskost da uradi nesto veliko. Ali daleko od toga da ima sut kao Tripkovic. Pa to klasican skok-sut iz udzbenika. Zato nemojte ljudi da kenjate po igracu kakvog svake godine prizivamo a nikada ga ne dovedemo.

Edit: Al sam se i ja nakenjao. :slap:
Stvarno ne volim da slusam pljuvanje po igracima koji su igrali u Partizanu i to od strane momaka koji su imali po 7-10 godina kad su ovi igrali u nasem klubu.

Bjelica je izgleda vrlo izvestan da ce doci, moguce i jos neko sa njim i to bas tamo gde smo deficitarni.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Gledao sam mnoge nase igrace od svog prvog meca za klub, Uros, Novica, Milenko, Krstic, Kosta i mnogi drugi... Neke cak i na pripremama na Zlatiboru imao priliku i da gledam na treninzima i prijateljskim utakmicama, zato me licno pogode razna pisanja. Nemojte da se ko nadje prozvanim, ali ja ne pricam o Drazenu Petrovicu jer ga nikad nisam imao prilike gledati ni uzivo niti konstantno pa da donosim zakljucnke o njegovoj igri, iako sam pogledao mnoge njegove meceve, nisam merodavan da pricam o njemu. Zato ne volim da citam o nasim kosarkasima od ljudi koji nisu merodavni.

Edit: Zele ja te stvarno postujem, ali ti si navijac iz suprotnog tabora i normalno je da nemas lepo misljenje o nasim igracima.
Sinke, i tebe sam zgotivio, jer si dobar decko, ali koliko si ti godina imao kad je Tripko zatrpao Cibonu, ili Zvezdu ili bilo koga drugog?
Aleksandre, brate moj, zasto si ti protiv Tripka to mi nikako nije jasno? :argh:
Последње учитавање од Andrej дана 16 Окт 2013, 13:02, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5162
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Andrej, nisam protiv njega :) TNT je nesto sto sam najvise voleo i sad volim ta 3 igraca, ali mislim da Uros trenutno nije na radaru Duska Vujosevica eto! :yesko: Nisam rekao da igra lose odbranu da je ovakav i onakav o Urosu Tripkovicu, Novici Velickovicu i Milenku Tepicu mogu da kazem samo reci hvale! TNT
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ja se sećam onih Tripkovih prevodjenja lopte. Muka me hvatala kad vidim da on dobija loptu da je prevede. Dečko ima traumu od toga. Sećam se da je Dule skakao dva metra od zemlje kad mu je u uglu koji čine polovina i au linija uzmu i pukne kontra. Dečko je dobar kao bek šuter, ima zaista meku ruku, ali osim toga ništa. U odbrani su ga previše lako probijali. Nema muda.


PS. Pratio sam Partizan više od Zvezde, zato što volim da gledam dobru košarku.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Nemanja.
Youth Team Coach
Поруке: 122
Придружен: 23 Јул 2011, 15:07
Место: Звездара
Status: Није на вези

Порука од Nemanja. »

Сви се ми сећамо Трипка из његових дана у Партизану. Питање је какав је он сада? Не верујем да је напредовао, а да је назадовао није искључено.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Jel on propustio celu prošlu sezonu zbog povrede/operacije? Ne sećam se nešto.



PS. Sećam se da je neke špance utrpao u gostima jedno. Unikahu?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Сви се ми сећамо Трипка из његових дана у Партизану. Питање је какав је он сада? Не верујем да је напредовао, а да је назадовао није искључено.
Ajde na ovo da odgovorim.
Uros Tripkovic sasvim sigurno nije pokvario svoj sut, brzina izbacaja i kretnja su mu sasvim sigurno ostale. Mozda su ga povrede usporile, ali i sa tim je sasvim sigurno bolji od mnogih koje bi svi vi voleli da vidite u nasem klubu. E sad postavlja se pitanje sta ti smatras pod tim napredovati ili nazadovati u kosarci? Kosarka se uci dok si jos klinac, ili je naucis do svoje 16-17 gdine ili ne. Uros je sa svojih 17 godina vec bio igrac, sve nakon toga je bilo nadogradjivanje njegove igre. Za sve ove godine koliko on nije u klubu, dobio je jednu stvar koja je nama sada najpotrebnija, a to je iskustvo. Zamisli ti sad naseg Bogdana da ima jos bar 3-4 godine iskustva kakav bi igrac bio, njemu je ovo tek druga godina igranja kosarke. A Tripku koja je ovo godina igranja kosarke? Pa on je i prosle sezone igrao odlicno i u Spaniji i kanije u Turskoj je ispogadjao dovoljno toga. ZAto mislim da tvoja konstatacija nije na mestu. Decko vec 11 godina igra kosarku i to uglavnom evroligasku kosarku, a tek je naunio 27 godina. Prosle godine je u Turskoj imao 10 minuta i skoro 5 poena u evroligi, za 3 je sutirao preko 42%, po meni to je sasvim dobro.
Evo i njegove statistike u evroligi u dosadasnjoj karijeri:

Код: Изаберите све

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=BFB&seasoncode=E2013
Ne cini mi se da je nesto pao sa igrama. Pravi suteri nikada ne gube osecaj, a ne radi se o igracu koji je bio van kosarke godinu dana vec je igrao i veoma ozbiljnu ligu i veoma ozbiljno evro takmicenje.
Последње учитавање од Andrej дана 16 Окт 2013, 15:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Jel on propustio celu prošlu sezonu zbog povrede/operacije? Ne sećam se nešto.



PS. Sećam se da je neke špance utrpao u gostima jedno. Unikahu?
Nije propustio sezonu, igrao je prvi deo u Valjadolidu, a onda je igrao top 16 za Fener.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Da li je uopšte realno da on dođe kod nas?
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Andrej пише:Gledao sam mnoge nase igrace od svog prvog meca za klub, Uros, Novica, Milenko, Krstic, Kosta i mnogi drugi... Neke cak i na pripremama na Zlatiboru imao priliku i da gledam na treninzima i prijateljskim utakmicama, zato me licno pogode razna pisanja. Nemojte da se ko nadje prozvanim, ali ja ne pricam o Drazenu Petrovicu jer ga nikad nisam imao prilike gledati ni uzivo niti konstantno pa da donosim zakljucnke o njegovoj igri, iako sam pogledao mnoge njegove meceve, nisam merodavan da pricam o njemu. Zato ne volim da citam o nasim kosarkasima od ljudi koji nisu merodavni.

Edit: Zele ja te stvarno postujem, ali ti si navijac iz suprotnog tabora i normalno je da nemas lepo misljenje o nasim igracima.
Sinke, i tebe sam zgotivio, jer si dobar decko, ali koliko si ti godina imao kad je Tripko zatrpao Cibonu, ili Zvezdu ili bilo koga drugog?
Aleksandre, brate moj, zasto si ti protiv Tripka to mi nikako nije jasno? :argh:
Imao sam dovoljno godina da pratim kosarku,i Partizan tada,mozda ne kompletno kosarkasko znanje,ali se svakao secam meceva iz perioda TNT-a,za koji sam jako vezan,jer su oni prva generacija Partizana koju pamtim,a Novica inace,sto sam vec i pisao,jedan od mojih najomiljenijih igraca,dete ulica Zemuna,jedna od najkompletnijih cetvorki svog vremena,trenirao u mladjim kategorijama sa mojim burazerom u Zemunu,strasan lik..
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

Uros je trenirao sa nama, e sad dal jos trenira tu informaciju nemam. Dule ce pokusati da uzme Bjelicu i time zakrpi rupe unutra, a cilj mu je da uzme i jednog igraca spolja. E sad ko ce biti taj igrac spolja nisam siguran, ali obzirom da ce to sasvim sigurno biti domaci igrac, a da slobodnih domacih igraca na pozicijama 1-3 koji bi nam valjali ima dovoljno, mislim da trenutno niko nema tacan odgovor ko dolazi i sta je realno. Markovic, Rasic, Tripkovic, Milutinovic... Ja izmedju ova 4 igraca vidim resenje za nas na spoljnim pozicijama.

Edit: Sinke, pretpostavljao sam da si odrastao uz ove momke, ali i sam si rekao jednu stvar, koju sam ti ja rekao. Tvoje kosarkasko znanje je tada bilo mnogo manje, mislim ni sada ono nije dovoljno da ti vidis neke stvari koje ces kroz par godina videti.

Recimo Slavko Vranes je bio pljuvan iz svih usta kada je igrao kod nas i to sve do Final4 sezone, a niko nije video da je upravko nas AirSlavkan napravio od Pekovica zver kakva je sada. Par godina kasnije sve se mnogo lakse shvati. Pustis da vreme protekne i shvatis sta je bilo dobro a sta ne. Recimo Bo je po vecini navijaca bio najbolji plej koga smo ikad imali, on to i jeste verovatno, ali te sezone smo imali najkompletniju prvu petorku, bez i jedne mane. Na to su nadogradjeni bili par rezervista koji su odlicno odradjivali posao i 2-3 klinca koji su samo skupljali minute. Kada je pocinjala ta sezona svi su bili razocarani, ali sad bi sve dali za jednog Robertsa koji nije nista bolji od Gista recimo, ili recimo Marica pre Jawai-ja, iako je Jawai sada u Barsi (povredjen istina, ali je odigrao perfektno proslu sezonu). Jednostavno Partizan nikad nije imao kompletnog igraca, vodju, zvezdu, ili kako god hoces da nazovem to. Nas klub je bio skup pojedinaca koji imaju svoje vrline i mane, ali kada od tih pojedinaca sastavis tim, ciji je trener Dule, dobijas ekipu koja je izuzetno jaka. DUle je trener koji svakom igracu nadju namenu i od njega napravi nesto sto kasnije svima izgleda kao jednodimenzionalan igrac. Evo sada ljudi ispljuju Tripka i uporedjuju ga sa Andjusicem koga su najurili iz italijanske lige, pa Tepica, pa mnoge druge... To su sve timski igraci, a nama je u ovom trenutku upravo takav igrac i potreban. Da nije tako, Dule bi mogao vec sutra naci dva crnca koji ce da nabijaju statistike a ostatak tima bi krpio njihove propuste u odbrani i ostalo. TK je sposoban da svakome da 20 poena, ali on to ove sezone tesko da ce uraditi vise od 2-3 puta, zato sto je to Duletov cilj, da se ne istakne pojedinac nego tim.
Последње учитавање од Andrej дана 16 Окт 2013, 16:32, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Air Slavkan je bio i vise nego koristan sa svojih 229 kod nase zone 1-3-1,kad jos tu dodas Robertsa,i Veselog na trojci(sa onakvim rasponom ruku),i lukavog Kecmana na beku,dobijas gotovo neresivu napadacku enigmu za nase protivnike :yesko:
A inace,jel ste spremni za sutra? :cheers:
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”