Акне, бубуљице..

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Акне, бубуљице..

Порука од bubi.ue »

Занима ме пошто ми бубуљице излазе отприлике већ 3, 4 године, можда и више, каква искуства имате са уклањањем истих.. Ја сам покушавао 100 неких крема (чак и ону "акне интезив формулу" од 2500, 3к ил тако нешто), лосиона не знам ни ја шта ал једноставно се стално јављају. Наравно као и већина сам цедио па сад имам и поприличан број флека већ.. Знам да има по нету разних реклама и сра*а ал ће сви наравно свој производ што више хвалити.. Дакле занима ме, јесте ли успели да спречите њихову појаву и уклоните већ настале са неком кремом/лосионом ил било чиме? И да ли је неко користио ону крему "Contractubex" за уклањање флека од акни, јер прочитах негде да то уклања чак и ожиљке од операција? :upyours:

Помало глупу тему отварам (знам да ће некима бити и смешно), ал ме занимају ваша искуства, јер дадох силне новце без икаквог ефекта а страшно ме нервирају... :censored:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Evo ti pravo resenje:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LxrW2cU4O88[/youtube]
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
samson
SFM Hall Of Fame
Поруке: 7745
Придружен: 05 Нов 2010, 23:41
Место: Podgorica
Status: Није на вези

Порука од samson »

U pubertetu je bilo toga, ali djeciji sapun sa bebom koja se brcka na omotu:) To isusuje lice i pomaze kod uklanjanja. Takodje Nivein gel za umivanje je dobar jer takodje isusuje i zateze lice.

Higijena prije svega pa san redovan i ishrana(sto manje masno i slatko)
What we do in life echoes in eternity!!
*****************************
Šarm Beograda i huk sa Marakane
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Да немаш још неко решење? :zelenko:

ЕДИТ: Видећу са тим сапунима, за ово доле знам, ал је око исхране (слаткиша) мало теже :D
Последње учитавање од bubi.ue дана 12 Јун 2012, 18:45, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
botoX
First Team Coach
Поруке: 491
Придружен: 01 Нов 2011, 21:57
Место: Мостар
Status: Није на вези

Порука од botoX »

мање га бацај углавном. :cheers:
Support Velez, It's logical!
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ishrana nista previse zacinjeno...
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Evo sad i ja ozbiljno :D
Ja sam isao kod koznog lekara(ne znam kako se to strucno kaze xD), i on je napisao neki recept, otisao sam do apoteke i oni su smuckali neku tecnost, i dali su mi neki sapun, nemam pojma koji. Uglavnom, to mi je dosta pomoglo, u poslednjih godinu dana nisam ni koristio jer ne izlaze vise. I kao sto Samson rece, higijena.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Дерматолог ваљда :) Ја никако да се наканим да одем, а ваљало би..
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

Bratori i ja sam imao taj problem, i dan danas ga imam ali manje, ja sam se spasio kremom solea, a moze i Garnier za suvu kozu u nekom crvenom pakovanju, uveece posle tusiranja i ujutru posle umivanja obavezno sam mazao i evo sad skoro ni da nemam ni oziljke ni nista. :cheers:
Последње учитавање од Trle дана 12 Јун 2012, 20:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Pinki
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3307
Придружен: 08 Нов 2011, 15:06
Место: Republika Srpska
Status: Није на вези

Порука од Pinki »

Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

E pa bubi,ja cu ti dati najbolji savet sto se toga tice...
Sve te probleme sam i ja prosao,lice mi je stvarno bilo katastrofa,bio sam pun,probao sam razna govna i jebeni doroslovac,koji suri kozu i bolje rakiju da mazes po licu nego njega.
Elem,muku sam mucio do 3 srednje,a onda sam lepo otisao kod kozmeticara 2 termina po 3 sata i lagano,jedna po jedna bubuljica,dok sve nije ocistio. Jeste da sam posle svakog tretmana izgledao kao babura,ali mi je dosta pomoglo. Stavljao sam neku kremu,koja je boje pudera,u gustom tecnom stanju,neki puder pred spavanje i posle 2 meseca vise problema nisam imao.
Postoje laseri koji otklanjaju oziljke,samo sto to traje.
Moj ti je savet da uradis isto,odes kod koznog,pa kod kozmeticara i lagano,jedna po jedna...sve to prodje,ne brini..

PS to nije znak da ti posle toga nece izlaziti uopste,izadju i meni sad,ali po jedna najvise dve.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

kLeSa пише:Postoje laseri koji otklanjaju oziljke,samo sto to traje.
А и требаш да издвојиш неких 100-тинак јевреја.. :yesko:

А нешто ми се не свиђа баш то, да ти једну по једну сређује јер претпостављам да на већини места ожиљци остану?
Корисников грб
The Rock
Assistant Manager
Поруке: 565
Придружен: 16 Јун 2011, 18:42
Место: Despotovac
Status: Није на вези

Порука од The Rock »

Слика

Ovo je meni resilo problem... 2-3 puta nedeljno... :yesko:
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Oziljci ti ostaju ako ih ti kopas,kao sto je meni keva kopala noktima...
Kod ovog lika (koji je inace kozni lekar) sto mi je sredjivao lice,isao sam na bas ozbiljan tretman... Prvo dobro operem lice sapunom,osusim,on mi namaze neku mast,kremu,sta je vec na lice,stavi gazu i stavi masku koja se greje,tako ja lezim sa tom maskom 15ak minuta,a lice se greje,da se opusti koza.. kad se opusti,krece sa skidanjem,podkozne bocka i izvlaci iz njih maksimum,bukvalno do kraja ih cedi,dok ne prestane da krvari (tako i treba da se cede).
Od njega mi nisu ostali oziljci,ali su mi ostale rupice od mitisera koje mi je keva cedila,ali nisu toliko vidljivi. Vide se kad mi se priblizis bas...
Veruj mi,plati i 5 tretmana i odrzavaj lice i bice to ok.


PS sad sam skapirao zasto si Bubi. Bubi- bubuljica,pa joj tepas Bubi :xD:
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Ako nije neko bas tesko sranje sa kozom, najvise je do ishrane. Trudi se da jedes povrca dosta, trudi se da pijes i sto vise vode. Mene je preporodilo.
Корисников грб
Clint Eastwood
Manager
Поруке: 1183
Придружен: 13 Нов 2010, 21:38
Место: Kragujevac
Klub koji vodite: Brighton
Mood:
Status: Није на вези

Порука од Clint Eastwood »

Špricen,špricen :zelenko:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CwchAgwXwXw[/youtube]
Слика
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

The Rock, ово сам користио још пре 2, 3 године, није било баш великог ефекта..

Распитаћу се Клешо, можда и пробам тако, мада ми се чини да је боље прво дерматолога да посетим.. Иначе волим да им тепам.. :shy:

Perihel Afel, није баш екстремни случај какве сам виђао, али често се деси да имам једну ил две оних белих, и не могу са њима нигде да мрднем из куће, сјебао сам подоста лице цеђењем, тако да имам доста флека (не ожиљака)..

ОВО сам нашао једино за ожиљке поред ласерских сређивања, па ме баш занима јел користио ко..
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Stefane, probavao sam i ja sve i svašta i ne vredi. Vremenom sve manje ih je, ponekad očistim rakijom lice. Išao sam i na te tretmane, izlazio sam sa natečem posle toga i nisam vidio neki napredak u tome. Uglavnom sad ih je manje nego prije, higijena i način ishrane isto tako ti mogu pomoći. :cheers:
FTD
Manager
Поруке: 2182
Придружен: 28 Апр 2011, 15:48
Место: Srbija
Status: Није на вези

Порука од FTD »

Imam i ja strasan problem sa tim. Imao sam bas dosta akni i bubuljica na licu, onda sam kupovao Acne Intensive Formulu nekih 2 meseca sam mazao, i mogu ti reci da sam uklonio akne i ocistio lice. E sad ostali su mi mitiseri i to bas dosta i bubuljice izlaze ponekad ali nije vise strasno kao pre. Mitisere mi ponekad keva cedi. Bio sam kod dermatologa i preporucio mi je neku kremu za bubuljice i rekao mi je da odem kod kozmeticara na tretman. Nisam otisao, ni sam ne znam zasto

Слика

Evo ti slika kreme, mogu ti reci da mi pomaze kad mazem, bubiljice bar nisu upaljene.
E sad sto pricate za ishranu i higijenu, slazem se ali nije kod svakog ista situacija. Zavisi od koze, ja imam dosta masnu kozu, umivam se 3,4 puta dnevno kako bih cistio lice, a i dalje imam bubuljice. Dok na primer drugar je imao bubuljice bas upaljene dosta i kad ih je skinuo pitao sam ga sta je radio on je rekao da je poceo da se umiva ujutru ( :banned: ).
Tako da najbolji savet koji mogu da ti dam je da odes kod dermatologa na pregled i reci ce ti on sta dalje.

Edit: I naravno slatko svedi bukvalno na minimum.
Последње учитавање од FTD дана 12 Јун 2012, 22:05, учитано 1 пут укупно.
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Само ви користите Акне интензив формулу, па ће и вас баба да ожени! :hoho:

Дерматолог је најбоље решење, на основу типа коже ће вам рећи шта да користите. Или замолите неку рибицу на коју се ложите да помогне око скидања бубуљица. :pedo:
Следимо дух својих предака!
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”