Strani jezici

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Strani jezici

Порука од mmladja »

Vec se neko vreme razmisljam da pocnem da ucim neki strani jezik. Znam samo engleski, a to nije nista, engleski zna svaka budala. E sad, zanima me koje jezike ostali ovde govore kao i sta mi preporucujete da uzmem da ucim, navedite i neki razlog zasto bas taj. Nemacki me ne interesuje jer necu da se svadjam :) Takodje me ne interesuje norveski (ovo u slucaju da se Bard javi na temi). Inace, video sam da Kulturni centar Irana jednom godisnje besplatno organizuje kurseve persijskog (farsi) jezika, ali to tek tamo od oktobra. To mozda i odem da vidim, kul su Persijanci, mada ne znam kako cu se snaci sa onim slovima :wtf: Jel znate mozda jos tako neki KC koji organizuje kurseve za dzabe, nesto mi se ne daju pare jos i za to? Hvala
Корисников грб
HoffenheimFan
Assistant Manager
Поруке: 793
Придружен: 27 Мај 2011, 21:47
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од HoffenheimFan »

ma nadji negde uci francuski ili italijanski :D
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Ја учим Руски сад (обавезан) у гимназији. Није тежак језик много, слова су мање-више иста као наша има 25истих и 8 различитих, граматика је лакша од наше једно 10х бар ово што смо радили за ове 2 године, а још нам је неки незаинтересовани професор којег боли туки дал ћемо научити шта. :D Сад колико може бити користан у животу, појма немам, али је леп језик који се (чини ми се) лако научи.
džoni
Newgen
Поруке: 11
Придружен: 30 Јун 2011, 01:02
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од džoni »

Ja sam ucio francuski u srednjoj i ne bih ti preporucio da ga ucis ukoliko nemas bas mnogo volje i vremena, posto je gramatika mnogo teska. :gunman:
Корисников грб
Andrej
SFM Hall Of Fame
Поруке: 8212
Придружен: 10 Јун 2011, 20:49
Место: Kotor , Crna Gora
Status: Није на вези

Порука од Andrej »

ja pricam engleski i italijanski a na faksu sam ucio spanski
sta znam italijanski nije tezak ali generalno je tesko za ljude u srbiji da pohvataju njihova meka slova tipa kalčo...
ne znam sta da ti kazem meni ital i spanski nisu bili teski jer su mnogo slicni

a probaj sa ruskim jer je slican nasem
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

E ja cu se sloziti sa Andrejem (ili andrejom),italianski ti je bas lak,ne znam ga,ali imam drugaricu koja je studirala italianski i iz price njene sam zakljucio da je mnogo lak,jer ima dosta dj,ch i slicnih slova. To bi ti bila moja preporuka.

Sto se tice ruskog,ne bih se ni malo slozio sa Bubiem,ruski jeste lak za citanje i pricu,slova su im ista,a i ona koja nisu citaju se lako,ali gramatika im uopste nije laka,teza je od nase,ima vise sranja i sitnica,tako da ti to ne preporucujem iako je Bubi rekao da je lako.

A velika preporuka za sve,kao i za mene je arapski. Koliko god to vama bilo smesno i cudno zvucalo,realno treba nauciti to i boze zdravlja,jednog dana mozda otici u arabiju i raditi posten posao,za postene pare,jer znam dosta nasih ljudi koji su otisli tamo da zarade,ne za hleb,nego za kuce i stanove
Корисников грб
Sinke
World Class Manager
Поруке: 4357
Придружен: 26 Феб 2011, 20:47
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од Sinke »

Ma kleso u arabiji svi odlicno govore engleski,kad sam isao pre 3 godine kod rodjaka u Libiju sasvim normalno se na engleskom prica,ruski ti ne bi preporucio jer je tako reci zastareo,ne treba ti,a i slican je nasem tako da mozes da se snadjes na ruskom i bez nekog ucenja,nemacki je zivo sranje,ja ga sad imam u osnovnoj ali ne vreujem da cu ga nastaviti u srednjoj,zajeban je jezik a svaka rec ima po 10 petnaest slova i to sa onim njihovim jos kukicama,pa kat ti da nesto schmetterling zuchzaushen il tako nesto slomis jezik dok izcitas,ja bih ti preporucio italijanski ili francuski :cheers:
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Sinisa,nisi ti cuo leidenschaftliche bergsteigerin(to cudo nam daju u 5. raz. OS, razredu kada smo tek dobili nemacki :wtf: ).Slazem se za nemacki,nije toliko tezak samo ima dosta pravila citanja(to su ti Nemci,uvek neka pravila), ali je strasno ruzan.Probaj neki jugozapadni evropski(spanski,italijanski,francuski...).
Последње учитавање од TheBigOneFCB дана 08 Апр 2012, 14:28, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

nemacki je lak za ucenje, ali je ruzan...
Корисников грб
Etxeberria
Manager
Поруке: 1226
Придружен: 29 Нов 2010, 20:02
Место: San Mames
Status: Није на вези

Порука од Etxeberria »

Spanski je medju najlaksim jezicima za ucenje po meni.
I?
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Sale,pa nije bas lak,citanje je zeznuto,pisanje prelako,ali gramatika(nepravilni glagoli,red reci) je pakao...
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

prelako :D ucio sam ga cetiri godine citati prelako ima par pravila i to je to...
Шће
Assistant Manager
Поруке: 903
Придружен: 07 Јан 2011, 18:39
Место: Београд
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Порука од Шће »

Што се тиче тих бесплатних курсева, нисам видео да имају још неки за друге језике. Да знаш да персијски звучи занимљиво, искористи прилику бар из зезања да кренеш на тај курс. Ја планирам да почнем руски и/или португалски кад дам још овај један мртви испит и дипломирам, а након тога бих се позабавио грчким, онако за своју душу! :zelenko:
Следимо дух својих предака!
Корисников грб
Grom
Assistant Manager
Поруке: 769
Придружен: 06 Нов 2010, 16:24
Место: Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Grom »

Na znam u koju svrhu zelis uciti neki drugi jezik,mislim zbog kojih namena ako zelis da ucis zbog para onda uci Turski Japanski ili kineski jer tu su danas pare za prevodioce a ako zelis u bilo koju drugu svrhu da ucis mislim cisto da znas onda mozes bilo koji ne znma koji se bese prica u Svedskoj Svajcarskoj to su razvijene zemlje i opet moze dosta da ti znaci

Razgovor na medijima pred utakmicu i uspesan Team Talk je 80% vase efikasnosti vasih igraca.Jer ako tu pogresite dzaba vam bilo koja taktika ili trening
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Pa u Svici se prica i nemacki(sa malo varijacija) i italijanski a u nekim delovima i francuski.I ako se u nekom kantonu zvanicni jezik italijanski a ti ga ne znas nema sanse da se zaposlis,tj jako je tesko..Italijanski ti je OK,gramatika i nije tako teska,samo ako ne znas bas nista da beknes iz nekog jezika,svaki ce ti biti tezak.Spanski isto ne deluje tezak,ali realno ne znam gde ces moci da ga primenis,sem ako ne odes da svercujes koku u J.Ameriku,ili u samu Spaniju,koja je u istom sranju kao i mi :).Nemacki je izuzetno tezak,ucio sam ga 5 godina,gramatika je teska,citanje ti kad pohvatas kako se koja slova citaju nije tesko,a pisanje,pa i nije lagano.
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Sale citanje kao citanje je lako,ali kada zakomplikuju rec to je uzas.
Корисников грб
kovacica91
Manager
Поруке: 1348
Придружен: 28 Јан 2011, 18:44
Место: Kovacica
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Порука од kovacica91 »

E sad ako imas vremena i oces da naucis jezik samo da ga znas, arapski jezik jeste izazov, ja sam ucio u srednjoj francuski i nije tezak, da sam ucio ozbiljnije verovatno bi ga sad znao perfektno, nemacki uci brat u skoli i kaze da nije tesko, engleski i spanski zna svaka budala, italijanski ti je dobra opcija, mada se on govori samo tamo i nigde vise, ja da imam vremena sigurno bi isao na casove kineskog, zvuci mi zaista primamljiv, ima ovde kod nas u kovacici jedna porodica koja zivi ovde vec 10-tak godina i imaju curu od oko 18 g i ona me je ponesto pokusala nauciti, posto ona zna vec pomalo i slovacki a srpski prica ko da je odavde... Dakle moja preporuka su ti kinezi ili arapi, ako neces nesto od ovih sto se najvise koristi (Nem, Fra, Por...)
Последње учитавање од kovacica91 дана 09 Апр 2012, 01:12, учитано 1 пут укупно.
Ниједан клуб као тебе волети нећу, сваки твој пораз преболећу, бићу са тобом и у добру и у злу, запамти Звездо ја увек бићу ту!
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Hvala na predlozima. Francuski nesto ne bih, nekako mi je nerazgovetan, a i Francuzi su mi bezveze. Nemacki je na startu otpao, ruzan u p.m. Ruski mozda, mada me najvise vuku spanski i italijanski, pa cu videti nesto od toga, a i deluju mi najlaksi. Persijski gotovo sigurno krecem kad pocne taj kurs, mozda mi se i svidi. A da, razlog zbog kog bih naucio neki jezik je taj sto ne znam nista sem engleskog. Necu da svercuem kokain u Juznoj Americi, reketiram trgovce po Siciliji, cistim toalete po Austriji, J***m babe po Nemackoj :)
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Evo druže, da ti kažem ja. Znam engleski sjajno, ruski se sporazumevam, a nemački razumem učio sam latinski i dobro ga znam, a francuski čitam i razumem. Ako znaš ili si učio latinski, italijanski i francuski ima da ti bude laganica, nemački nije težak, možda je ružan, ali nije težak, ruski je predivan, izuzetno melodičan(zbog mnoštva samoglasnika), ja čitam dosta poezije na ruskom i sad mi je drago što mi je ruski bio obavezan u osnovnoj, a za španski znam samo da su se neki veoma odlični studenti napatili sa njim.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Bard
SFM Hall Of Fame
Поруке: 3355
Придружен: 25 Окт 2010, 15:15
Место: Beograd
Steam: bard_whtid
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Bard »

Uzmi spanski i italijanski, em dosta ljudi govori, em su laki... Ja bih ti rekao i ove moje, jer jednim jezikom pokrivas celu severnu Evropu, ali ajd' kad neces :P A umesto farsi, bolje nadji cist arapski, u prvoj godini sam pricao sa drugaricom koja ga je studirala, bukvalno od Tunisa do Irana se govori, samo su dijalekti u pitanju od drzave do drzave...

A na alfabet i pisanje s desna na levo se naviknes odmah, nije tesko.

PS. Finski je mnoogo lep, ali gramatika teska u pm

EDIT: Ako ipak hoces neki za svoju dusu, cisto znanja radi, onda latinski bez premca. Divan jezik, gramatika malo zeznutija, ali nije nesavladiva. Meni krivo sad sto sam se provlacio u srednjoj, jezik otkida
Последње учитавање од Bard дана 09 Апр 2012, 10:15, учитано 1 пут укупно.
We will remember
Skies may fade
And stars may wane
We won't forget
We will remember
Until the skies will fall
We won't forget
We will remember
We all shall follow doom
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”