AS Monaco by Tokelara

Recenzije timova Football Manager 2012
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

AS Monaco by Tokelara

Порука од Tokelara »

Association Sportive de Monaco Football Club

Слика

Puno ime kluba:Association Sportive de Monaco Football Club
Osnovan: 23.8.1924.
Nadimak kluba: Les Monegasques
Vrednost tima: €23M
Kontinentalno takmicenje:/
Predvidjanje medija: 1st
Menadžer: Marco Simone
Kapiten: Ludovic Giuly
Zamenik kapitena: Petter Hansson
Stadion: Stade Louis II
Ocekivanja uprave: Ulazak u Ligue 1 sa prvog mesta na tabeli
Budžet: Winner €0/155k p/w

Istorija i informacije

Association Sportive de Monaco Football Club (French izgovor: [a.sɔ.sja.sjɔ̃ spɔʁtiv də mɔnaˈko] poznatiji kao AS Monaco je francuski klub koji je osnovan 23.8.1924. godine sa sedistem u Fontvielleu u Monaku. Trenutno se takmice u drugoj diviziji Francuske (Ligue 2). Monaco je jedan od trofejnijih francuskih klubova sa osvojenih prvenstava drzave i 5 drzavnih kupova. Igrali su u dva evropska finala, ali oba puta su bili porazeni (Kup Uefa 1992. godine i Liga Sampiona 2004. godine). Stadion na kojem igraju je Stade Louis II koji ima kapacitet od 18,523 mesta. Klub je najvece uspehe postigao 70-ih i kasnih 80-ih godina 20. veka pod vodstvom Luciena Leduca i Arsena Wengera. Tradicionalne boje kluba su crvena i bela.

Слика

Igracki kadar u FM 2012:

Слика

Golmani:

Ako odlucite da vodite Monaco vas prvi izbor na poziciji golmana svakako treba da bude 23-godisnji Francuz Johann Carrasso koji je na pozajmici iz Rena. Kao zamena za Carasa tu je iskusni Sebastien Chabbert. Tu je i 19-godisnji Martin Sourzac.

Слика
Слика

Odbrana:

Odbrana je dosta jak deo tima. Na poziciji stopera tu si dva iskusna igraca 31-godisnji Rabiu Afolabi i 34-godisnji Petter Hansson. Tako da na poziciji stopera treba dovesti jednog mladog igraca, koji ce biti zamena za ova dva igraca. Na poziciji desnog beka je mladi 19-godisnji Dennis Appiah, tu treba dovesti jednog iskusnog desnog beka, koji ce pomoci Dennisu da se sto bolje razvije. Poziciju levog beka pokrivaju dva mlada i vrlo perspektivna igraca: 18-godisnji Layvin Kurzawa i 23-godisnji Vincent Muratori, tako da je ta pozicija odlicno pokrivena.

Слика
Слика
Слика
Слика
Слика

Sredina:

Sredina terena je solidno pokrivena, ali treba je poprilicno pojacati. Desnu stranu pokriva iskusni kapiten Ludovic Giuly i sigurno da mu treba dovesti back-up igraca, koji ce ga menjati, jel je Ludovic poprilicno star i tesko da ce izdrzati celu sezonu. Na levoj strani preporucujem 23-godisnjeg Chrisa Malonga. Malonga je igrac koji dugo moze biti nosilac ovog tima i sigurno je jedna od najjacih karika Monaka. Na sredini bi moj izbor pao na Nampalys Mendy-a i Sambou Yatabare-a. Tu je jos i Stephane Dumont.

Слика
Слика
Слика
Слика

Napad:

Na poziciji napadaca postoje tri igraca koji ulaze u uzi izbor za prvu postavu. Tu su dva iskusna i jedan mladi igrac: 31-godisnji Marama Vahirua, 34-godisnji Thorstein Helstad i 23-godisnji Frederic Nimani. Po mom misljenju treba napraviti spoj mladosti i iskustva u napadu sto znaci Nimani+jedan od dvojice iskusnijih.

Слика
Слика
Слика

Taktika:

Sudeci po igrackom kadru, sa Monakom treba forsirati napadacki stil igre, ali mali problem mogu da predsavljaju stariji igraci, koji verovatno nece izdrazti celu sezonu u jednom ritmu, ali u Monako postoji puno talenata koji mogu da ih zamene u svakom trenutku. Evo taktike za koju bih se ja verovatno odlucio kad bih igrao sa Monakom:
Слика

Zakljucak:

Monaco je sigurno jedan od zanimljivijih timova za vodjenje u FM12: Vracanje stare slave, azurna obala i fina ekipa sigurno daju motiv vise. Monaco je pravi spoj mladosti i iskustva. Prva sezona moze lagano da se zavrsi na prvom mestu, ali za nesto vise u Ligue 1 treba dovesti nekoliko pojacanja. Treba sto vise gurati mlade igrace, kojih u Monaku zaista ima dosta.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
sale4s
Manager
Поруке: 1867
Придружен: 23 Јун 2011, 15:56
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од sale4s »

Odlicno uradjeno :cheers:
Trle
Manager
Поруке: 2729
Придружен: 19 Феб 2011, 23:54
Место: Bojnik
Status: Није на вези

Порука од Trle »

:aplause:
Корисников грб
TheBigOneFCB
Manager
Поруке: 2159
Придружен: 02 Мар 2012, 20:16
Место: Београд
Status: Није на вези

Порука од TheBigOneFCB »

Fantasticno napravljeno.
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Hvala vam :cheers:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
Nick Logan
Youth Team Coach
Поруке: 139
Придружен: 02 Мај 2011, 12:34
Место: Pancevo
Status: Није на вези

Порука од Nick Logan »

Odlično, dalo mi je jos vise motivacije da igram sa Monakom. Pokusacu sa ovom taktikom ali isto mi se svidela i 4231 takitka
OOOH TO BE A GOONUH!!!
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Drago mi je da si zadovoljan, i forsiraj sto vise mlade igrace ;)
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
vinjak126
First Team Coach
Поруке: 242
Придружен: 09 Окт 2011, 16:08
Место: Loznica
Status: Није на вези

Порука од vinjak126 »

ja sam tek sada video ovo ... ja cu fm 13 da krenem sa monako.... inace sjajno si ovo uradio
Пошаљи Одговор

Повратак на “Opisi Timova / Club Reviews”