Ostale vesti i zanimljivosti

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Ostale vesti i zanimljivosti

Порука од Dule93 »

Sve sto nema svoju temu moze ovde :ole:

Satelit od šest tona danas pada na Zemlju!


Na Zemlju danas treba da padnu ostaci nefunkcionalnog američkog satelita, teškog šest tona. Niko precizno ne zna gde će delovi pasti, a Rusi prognoziraju da im je "meta" Indijski okean.


Слика

Naučnici prognoziraju da će satelit pasti negde u pojasu između 57 stepeni severne i 57 stepeni južne geografske širine, u kojem živi najveći deo svetske populacije. Kako je procenjeno, u opasnosti je površina od oko 400-500 kilometara, a gde će tačno delovi satelita veličine autobusa završiti, još nije poznato. Ipak, u NASI tvrde da jedino SAD nije u opasnosti, dok ruski stručnjaci misle da delovi završiti u Indijskom okeanu, severno od nenaseljenog ostrvskog arhipelaga Kroze.

Arhipelag Kroze je od 1938. proglašen rezervatom, na njima je smeštena naučna stanica "Alfred For" sa 20-30 saradnika i obitava velika populacija pingvina i foka.

Vode oko ostrva kontrolišu francuska vojska i međunarodna organizacija za zaštitu prirodne sredine "Grinpis".

Kako javlja Bi-Bi-Si (BBC) udar delova satelita u Zemlju očekuje se tokom večeri.

Američka svemirska agencija saopštila je pre dva dana da bi njen satelit mogao da padne na zemlju najranije 22. septembra, a najkasnije 24. septembra.

Očekuje se da padne 26 delova satelita koji ne uspeju da ne sagore na putu ka zemljinoj atmosferi. Istraživači navode da će se precizno mesto pada znati 12 sati pre udara u Zemlju


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vwnNTllrAdM[/youtube]

Američki stručnjaci su naveli da je rizik da neko pogine prilikom udara 1:3.200, ali ipak, NASA smatra da je mogućnost da neko strada "ekstremno mala" i da za 50 godina istraživanja svemira nije zabeležen slučaj da je bilo ko povređen zbog pada objekta iz svemira.

Preciznija saznanja o zonama u kojima bi satelit mogao da padne biće dostupna tek nekoliko časova pre njegovog udara.

S obziorm na to da 70 odsto površine Zemlje pokriva voda, naučnici se nadaju da će delovi satelita upravo završiti u nekom okeanu ili moru.

Stručnjaci u Srbiji nedavno su izjavili da su šanse da satelit padne baš nama "na glavu" male.

Satelit je lansiran 1991. godine sa šatla "Diskaveri" i funkcionisao je na visini od 600 kilometara.

(MONDO)
Последње учитавање од Dule93 дана 03 Окт 2011, 01:27, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Nisam znao gde da turim ovo, da li u Juznu Ameriku ili u muziku ili na neko trece mesto? Pa zato evo ovde
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Y9q0rbn2BI[/youtube]

A evo vam i vesti iz sveta i iz zemlje
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7W3wfIh1imo[/youtube]
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Hranila kokoške marihuanom!?
Слика
Policija u Vroclavu našla se na muci da li da kazni možda najstariju uzgajivačicu marihuane u Poljskoj koja je konoplju gajila jer se "osladila njenim kokoškama".

Beta/AP

Policijska patrola je u četvrtak u predgrađu Vroclava, na jugozapadu Poljske, uhvatila tek punoletnog mladića sa "cigaretom" marihuane i uzalud se obradovala da će je odvesti do dilera.

"Ubrao sam je tu u obližnjoj bašti", objasnio je mladić na pitanje gde je nabavio drogu, i pokazao mesto.

Policija je u bašti našla 17 velikih stabljika indijske konoplje, od koji je najviša imala 270 centimentara, kokoške i Poljakinju staru 77 godina koja im je drage volje odgovorila da je počela "da gaji to rastinje zato što prija njenim kokoškama".

Policija još uvek nije odlučila da li će protiv starice biti podnesena krivična prijav za uzgoj marihuane, ali će stabljike biti uništene.

(MONDO/Beta) :xD:
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

ccc ona hrani kokoske, a ja nemam sta da ispusim kad ustanem ujutro :S
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Zatvorenici snimali film, "glumac" pobegao
U jednom zatvoru u Španiji prikazan je kratak film u režiji samih zatvorenika, ali je projekcija protekla bez glavnog glumca koji je nestao.

Слика

Zatvorenicima je bilo potrebno nekoliko meseci da snime film "Culpable" (Kriv), priču o ubici kojeg proganjaju njegove žtrve, a neobično ostvarenje predstavljeno je na godišnjem zatvorskom filmskom festivalu u severnom španskom gradu Leonu.

"Jedan od zatvorenika, učesnika ovog projekta, služio je poslednje mesece zatvorske kazne pa je imao pravo na redovne izlaske, ali se jednog dana nije vratio s jednog od tih dopusta", izjavio je portparol zatvorske službe.

Zatvorenici su bili primorani da završe snimanje svoje "drame iza rešetaka" bez glavne zvezde koja je nestala bez traga.

Za odbeglim "glumcem", koji je bio osuđen na šest godina zatvora zbog preprodaje droge i koji je trebalo da bude pušten početkom 2012, raspisana je poternica.

(MONDO)
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Umro tvorac "Zagora"


Izdavač italijanskih stripova "Teks Viler" i "Dilan Dog" i tvorac popularnih strip junaka "Zagora" i Mistera Noa Serđo Boneli, preminuo je jutros u Monci u 79. godini.

Слика

Boneli je umro u bolnici u koju je primljen pre nedelju dana. Boneli je bio sin Đana Luiđija Bonelija koji je 1948. godine stvorio lik Teksa Vilera, teksaškog rendžera, vođe plemena Navaho.

Serđo je počeo da radi u porodičnoj izdavačkoj kući kao kurir i radnik u skladištu, a 1957. godine dolazi na čelo izdavačke kuće.

Kao scenarista pod imenom Gvido Nolita stvorio je likove Zagora (1961) i Mistera Noa (1975), a kasnije je zamenio i svog oca na mestu scenariste stripa "Teks Viler".

(MONDO)
Корисников грб
Djolito
First Team Coach
Поруке: 389
Придружен: 18 Нов 2010, 23:26
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Djolito »

Zatvorenici snimali film, "glumac" pobegao
:aplause:
Ceteris Paribus!
Корисников грб
Eddy
Manager
Поруке: 1180
Придружен: 01 Нов 2010, 22:17
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Eddy »

Golman Mančester junajteda se osramotio: De Gea krao krofne

Слика
Mladi golman Mančester junajteda David de Gea (20) propisno se osramotio nakon što ga je obezbjeđenje u supermarketu "Tesko" uhvatilo u pokušaju krađe krofne.

Španski golman, koji je ovo ljeto došao na "Old Traford" iz Atletiko Madrida uz obeštećenje od 20 miliona evra, došao je u trgovinu u Mančesteru sa dvojicom prijatelja. Poslužili su se krofnama, a potom se neočekivano uputili prema izlazu, bez namjere da plate. Nisu, međutim, primijetili kamere koje su snimale njihovu avanturu.

Sve su putem ekrana pratili pripadnici obezbjeđenja, koji su špansku trojku zaustavili na izlazu i odveli ih u posebnu prostoriju. Iz "Teska" nisu htjeli da imenuju De Geu, ali je portparol trgovačkog lanca potvrdio za tabloid "San" da je problema s kradljivcima bilo:

"Naše obezbjeđenje je razgovaralo s mušterijom i problem je riješen."

"San" navodi da u "Tesku" nisu zvali policiju i da protiv nestašnog čuvara mreže neće biti preduzete nikakve mjere.

"Tesko", međutim, ima pravilo da svako ko je uhvaćen u krađi ima zabranu ulaska u njihove trgovine tri mjeseca.

Hoće li to biti primijenjeno i na De Geu nije poznato, baš kao ni odgovor na pitanje zašto se mladić koji zarađuje oko 70.000 funti sedmično doveo u tako neugodnu situaciju zbog krofne koja košta 1,19 funti.
Слика
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Pusti me ženo, zvaću policiju!

Muškarac iz Amerike zvao policiju da prijavi devojku koja ga je terala da vode ljubav.

Слика

Kada je policija dobila dojavu o napadu, nije očekivala da će u kući zateći muškarca koji beži od svoje devojke koja ga spopada.

"Samo sam htela seks, jel' tražim previše", rekla je Melina Minaršić policajcima kada su pokucali na vrata.

Mladić koji je uputio poziv za pomoć je objasnio policajcima da je njegova partnerka došla iz provoda pijana i krenula da ga "maltretira". Pošto nije želeo da spava sa njom, Melisa je postala agresivna.

Policija ju je privela i odredila kauciju od pet hiljada dolara.

(MONDO)

A budale :slap:
Корисников грб
Djolito
First Team Coach
Поруке: 389
Придружен: 18 Нов 2010, 23:26
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Djolito »

AAhahahhahahaha koji konj :zelenko:
Ceteris Paribus!
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Не верујем... :lol:
Корисников грб
TSG
World Class Manager
Поруке: 4557
Придружен: 11 Нов 2010, 18:47
Место: Banja Luka
Status: Није на вези

Порука од TSG »

Hahaha koji kreten :slap: :xD:
Корисников грб
m15k3
Manager
Поруке: 2279
Придружен: 27 Нов 2010, 08:39
Место: Brcko, BiH
Status: Није на вези

Порука од m15k3 »

neko mora da bude i glup :slap:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Kakva muškarčina!
Dok se vi brijete penom za osetljivu kožu i novim žiletom, mackate kremom i stavljate afteršejv, ovaj Rus se brije lopatom!
Слика
Aleks Karpenko (35) iz Nižnjeg Novograda kaže da je shvatio da previše novca troši na kozmetiku i žilete, i odlučio da se oproba u "alternativnim" metodama.

"Brijači su skup i nepotreban luksuz! Moj deda, veteran Drugog svetskog rata, pričao mi je kako su se u rovovima brijali bilo kojom alatkom do koje bi mogli da dođu", ponosno priča Karpenko.

Od dede je naučio da se brije najpre nožem, zatim sekirom, a sada je prešao na naoštrenu lopatu i kaže da ga odlično služi.

"Uvežbao sam tehniku i zaista ne osećam nikakvu razliku u rezultatima, žilet nije u prednosti. Mada moram priznati da je moja žena vrisnula prvi put kada me je videla sa sekirom ispred ogledala", rekao je on.

(MONDO)

:xD:
Корисников грб
chule
Assistant Manager
Поруке: 715
Придружен: 24 Окт 2010, 19:28
Место: Šabac
Status: Није на вези

Порука од chule »

Ovi rusi su ludi totalno.. Nije trebao ni penu da stavlja, mogao je na suvo, sta ima veze xD
Najveći bludnik grada Čikaga
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

ekskluzivni intervju, Larisa Rikelme
Pokazala bih grudi i na Zvezdinom 'severu'

Ona voli Zvezdu - Najpoznatija svetska navijačica, čiji je zanosni dekolte postao zaštitni znak Paragvaja, za Press otkriva da bi u večitom derbiju navijala za crveno-bele, da joj gaćice koštaju kao prosečan automobil, da vodi ljubav uz tehno i da bi sa tribina podržala Novaka Đokovića


Слика

Poslednje Svetsko prvenstvo u fudbalu pamti se po Ćaviju i Inijesti koji su reprezentaciji Španije doneli prvi pehar. Pamti se i po bledom izdanju Lionela Mesija, po Nemcima turske krvi na čelu sa Ozilom. Ipak, čini se da je najveća zvezda poslednjeg Mundijala bila na tribinama, a ne na terenu. Naravno, radi se o Larisi Rikelme, navijačici Paragvaja, čije su grudi zauzele više novinskog i televizijskog prostora od driblinga Kristijana Ronalda.

Zanosna južnoamerička lepotica u ekskluzivnom intervjuu za Press ističe da joj je prva asocijacija na Srbiju teniski broj jedan - Đoković, da bi volela više da sazna o našoj zemlji, ali i da se podjednako dobro snalazi na duplericama svetskih magazina i na teatarskoj pozornici, pred ozbiljnom publikom.

Da li si čula za srpski večiti derbi između Partizana i Zvezde?

- Naravno, čak sam deo atmosfere videla i na nekim Jutjub klipovima. Pošto je Crvena zvezda, koliko je meni poznato, u crvenoj i beloj boji, baš kao i moj Paragvaj, nema sumnje za koga bi navijala. Ako uskoro posetim Beograd, eto mene na tribinama, fudbalske mečeve ne propuštam. A možda me i primeti neka kompanija iz Srbije, pa me angažuje za promociju, ko zna? Mislite da imam šanse?

Na poslednjem SP u fudbalu proslavila te je i fotografija sa mobilnim telefonom u dekolteu. Da li se to dogodilo spontano i koliko si marketinških ponuda mobilnih operatera i proizvođača imala posle toga?

- Bila je to jedna vešta provokacija. Priznajem, uživam u provokaciji, a to je i u ženskoj prirodi. Uostalom, možda je i to bio deo neke kampanje... Posle toga, mnogi su me zatrpali ponudama, ali ne volim da se ponavljam. Imam posla preko glave. Posle tih fotografija, moje ime je postalo jedno od najtraženijih imena na internetu, što je bio popriličan šok za mene. Ipak, prija mi popularnost i drago mi je da se mnogo priča o meni.
Da li bi se pojavila u sličnom scenariju i na tribinama teniskog turnira. Recimo, ako bi te naš Novak Đoković zamolio?

- Đoković ne mora da me moli, podržavam ga i ovako. Ako bi me pitao, možda bi se i aktivirala po tom pitanju, što da ne. Mislim da je on prilično harizmatičan...

Слика

Da li nam možeš obećati posetu Srbiji?

- Mogu... A da li možete verovati ženi koja važi za fatalnu?
Koja muzika prati tvoje romantične krevetske avanture?

- Kada sam sa partnerom, predigra počinje laganim džezom. Kada se malo „zagrejemo", onda možemo da pređemo i na neki tehno. Na osnovu toga, možete zaključiti i kakva sam u krevetu. Ali, iskreno mislim, kada je osoba pored tebe prava, trenutak će biti savršen, bez obzira na okolnosti, mesto i muziku.
Imaš li tetovaže? Da li bi pre istetovirala Če Gevaru ili Dejvida Bekama?

- Totalno sam luda za tetovažama! Imam ih čak desetak po celom telu, a neću otkrivati na kojim mestima, već ću zagolicati maštu mojih fanova... Pogađajte! Hm... Svaka čast slavnom revolucionaru, ali mislim da bih ipak pre na svoje telo stavila sliku Bekama.
Kompletan ekskluzivni intervju sa Larisom Rikelme pročitajte u štampanom izdanju Pressa
Lopte su okrugle

Larisa Rikelme, dvadesetšestogodišnja paragvajska glumica i foto-model, spada u red retkih žena koje su do svetske slave došle preko fudbala. Iz senke proseka izašla je u ulozi vatrene navijačice fudbalske reprezentacije Paragvaja, a u tome joj je značajno pomogla i fotografija sa mobilnim telefonom u dekolteu tokom utakmice između te reprezentacije i Slovačke na prethodnom Mundijalu.

Slika je svetlosnom brzinom obišla svet, da bi do tada relativno anonimna Larisa postala jedan od globalnih seks-simbola i najtraženijih imena na internetu, dok joj je čuvena španska „Marka" dodelila prestižnu titulu „devojka Svetskog prvenstva". Provokativna latino lepotica nastavila je, poučena tim iskustvom, da brendira svoje poprsje, pa je na grudima istetovirala „Axe", što predstavlja ime paragvajskog dezodoransa koji promoviše.

Da je milioni fudbalskih poklonika širom sveta ne zaborave, pobrinula se najavama javnog striptiza u slučaju sportskih uspeha njenih miljenika, a neka od obećanja je, na zadovoljstvo mnogih, i ispunila. Rikelmeova je na krilima preko noći stečene popularnosti pozirala i za brazilski „Plejboj", učestvovala u argentinskoj verziji „Plesa do zvezda", kada voditelj nije odoleo da ručno „odmeri" njene atribute pred milionskim auditorijumom.

Larisa je navodnu ljubav prema „bubamari" majstorski iskoristila za ličnu promociju i izgradnju internacionalne karijere, zbog čega nosi nezvanični epitet najpoznatije svetske navijačice.
:flag: :triprsta: :zvezda: :zvezda:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Umro steve jobs :headhurt:
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Bako, šta to radiš?!
Ova starica je uhapšena zbog nedoličnog ponašanja, tačnije, zbog toga što je vodila ljubav sa mlađim muškarcem na zadnjem sedištu svog auta (?!).
Слика
Rita Danijels (71) uhapšena je dok je imala seksualne odnose na zadnjem sedištu svog "Bjuika", sa momkom koga je prethodno pokupila u baru.

Rita i njena "seksi igračka" Tim Adams (54) upoznali su se u baru, malo su više popili i odlučili da se do kraja lepo provedu – na zadnjem sedištu njenog auta.

Najbizarnije od svega je to što se ceo događaj odvijao na parkingu lokalnog restorana, u sred bela dana, pa su mnogi imali šta i da vide, ali i da pozovu policiju.

Kada je policija stigla automobil se i dalje "ljuljao", a oni su golupčićima morali da kucaju na zamagljena stakla da otvore. Nakon što su napustili automobil, uhapšeni su zbog javne golotinje i nedoličnog ponašanja na javnom mestu.

(MONDO)
:xD: :winner:
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Šišaj na "izbačen iz škole"
Regan Smit (11) iz Velike Britanije neće ići u školu neko vreme…
Слика
Majka jedanaestogodišnjaka iz Velike Britanije, povukla je sina iz škole jer su ga nastavnici izbacili sa časa zbog "anti-školske frizure", a onda pripretili isključenjem i premeštajem.

"Naravno da mi se ne dopada to što moj sin ne ide na časove, ali odakle nastavnicima pravo da izbacuju učenika sa časa zbog kose?", rekla je majka dečaka ošišanog na "čirokanu". "Rekli su da je njegova frizura 'protiv te ustanove'".

Nastavnici "Penket" škole iz Varingona naredili su Reganu da se ošiša, ili će ga prebaciti u odeljenje sa problematičnim učenicima.

Upravo iz tog razloga je njegova mama Kristi rešila da se inati obrazovnom sistemu i povukla sina iz škole do daljnjeg.

"Već šest godina se šiša na 'čirokanu' i nikada nije bilo problema. Kada sam ga upisivala u školu pitala sam jednog roditelja hoće li ta frizura praviti problem i rekao mi je da neće. Sada su mu naredili da se ošiša ili će biti premešten u odeljenje sa slabijim učenicima, iako ima sve petice", rekla je Kristi.

Majka dodaje da je frizura njenog sina deo njegovog identiteta."Čak ni ne nosi kosu podignutu kad ide u školu…jednostavno nemaju prava tako da se ponašaju".

(MONDO)
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

:omg: :letsgo:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”