Ostale vesti i zanimljivosti

Mesto za neobavezna ćaskanja
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sloboda medija/govora/mišljenja, ljudska prava, obrazovanje.
Sve to na uštrb nekih socijalnih prava. Obnova titoizma/komunizma ili socijalizma neće doneti ta nekadašnja socijalna prava.

Kako je ta država funkcionisala, možemo da analiziramo u nedogled. Ekonomske posledice i dan danas osećamo, o kulturnim da ne govorimo, a od mentalnih i psiholoških ćemo se i narednih 50 godina lečiti.
A da ne pričam o austro-marksistima, komunistima i njihovoj teoriji o velikosrpskoj hegemoniji i koliko je to dalekosežne negativne posledice imalo po ovu našu Srbiju u vremenu u kojem živimo.

Objasnio bih tu državu (Jugoslaviju), ali me žešće mrzi, da toliko pišem. Ni taj predsednik, a ni ta država nisu vredni toliko reči potrošiti, da je sreće pa da sve to kolektivno zaboravimo.

Jedan naš istaknuti intelektualac je na pitanje ko je najgori vladar Srbije u istoriji odgovorio sa Josip Broz Tito.
Последње учитавање од zele дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Zele, ispisao si dosta toga, a i dalje ne sretoh čoveka za svojih 35 godina zivota koji kaze da je bolje danas nego u tom periodu. To je suština, a mi nakon svih desavanja na prostorima tadasnje Juge mozemo samo da pisemo o visoko nacionalnom naboju kod svih naroda koji su činili tadasnju drzavu. Svaka vlast koja je dolazila nakon toga i koja ce doci, donece neko novo usmerenje po pitanju nacionalne svesti, tako prosto drzava funkcionise ali to nije tema i ideja moje price vec ovo sto sam napisao u prvoj recenici. I da je sve to na uštrb nekih socijalnih prava, sto mogu a i ne moram da se slozim, nisu to tek samo neka socijalna prava vec prava da zivis, radis i zaradjujes. Na ustrb radio beograda 1 i tv beograda od 1960 godine ili koje vec, dok danas pises o medijima ,a od 200 , 198 je rezimsko. Malo degutantno.

Ja ti nisam komunista ali mi je drazi i on od kapitalisticko neoliberalnog uredjenja, u prevodu ko ima pare taj jebe i jede,a ostali ...pa jbga, sto nemaju. Sto se tice posledica...pa nisam siguran bas da osecamo posledice toga, vise su posledice nove moderne demokratske uredjene zemlje na papiru, akcija pod nazivom privatizacija koja se svodi na ovo gore napisano o sexu i gladi. Sto se tice zaborava, sve posle Dusana Silnog bi trebalo zaboraviti iz razloga sto je sve posle njega vodilo do usitnavanja drzave. Ljudi izgleda zaboravljaju da je SFRJ nastala od kraljevine ujedinjenih naroda, znaci i to da zaboravimo. A pre toga dok smo medjusobno svadjali oko svega sa bracom, familijom, ujacima, rodjacima i sekli, i to da zaboravimo. Onda znaci istoriju da zaboravimo i sve u vezi toga. Ja po defaultu nisam iskljuciv covek i volim da razmisljam u pravcu da ''svako vreme nosi svoje breme'' ali da mi dečaci koji su za 35 godina zivota stvorili nista kazemo da je covek koji je bio lider 6 drzava, 4 religija, u cijem je vremenu drzava dozivela prosperitet (da li njegovom ili prilikama u svetu svejedno ali je u njegvom) i koji je drzao sve to na okupu , zbog koga je plakalo bukvlano ne pateticno 20 miliona ljudi...znas kako... i ja ne podnosim Mesija ni malo ali je on ćale voleo ga ja ne voleo ga. :)

I jos ovo. U skandinaviji je socijalisticko uredjenje, Kanadi, Australiji, London danas dobio socijalistickog gradonacelnika inace muslimanske veroispovesti, Kina predavanja drzi na temu ekonomije i razvitka, Koreja ne vidim da se zali a poslednje dve su komunistickog uredjenje totalitarnog, Venecuela, Argentinski prevrat itd itd. Dok ne izmisle nesto drugo sto prkosi kapitalizmu, socijalizam mi je veoma blizak. Resis dilemu u par koraka. Sad odmah. Zagviris u dzep i shvatis koliko je sati.
Последње учитавање од Orthodox дана 06 Мај 2016, 21:55, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Za nas bedne male zemljice na ovom balkanu koje sprenhezujemo srpskohrvatski ta Jugoslavija ovakva ili onakva je jedini izlaz uvek bila, nasuprot toga imamo ovo a to je nista. Problem juge je bio sto je bila nakrivo nasadjena i zasnovana na lazima a da se sad gradi i da se gradi na iskljucivoj koristi trajala bi do armagedona. Ali sto smo mi ovde glupi to je sad druga stvar.
Последње учитавање од Makarije дана 06 Мај 2016, 22:34, учитано 2 пута укупно.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Objasni otac u dve rečenice i prejeba mene koji napisao novi zavet :) A to mu bese sutina. Hvala i od mene koji nisam nostalgičar ali postujem svaki dan te drzave.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Princip gruneš 5 ljudi na jedno radno mesto, pa četvorica lelemudaju, dok jedan radi, a svi primaju istu platu nije mogao da se održi. Još kad se na to doda da proizvod koji taj jedan mučenik prozivodi, a ostali gledaju kako nastaje ne može da se proda nigde izvan granica zemlje u kojoj nastaje, pa sunovat je bio neminovan. Mislim, može to, ali svi da rade za 5 dolara mesečno. Što nas opet stavlja u neki kolonijalni položaj na kom smo sada.

Meni keva kaže, jeste sine, ali ja sam s 25 godina mogla od plate i regresa da odem avionom na more dve nedelje, bahatim se i još da mi ostane. Al' zaboravlja da napomene da je ona u toj državnoj knjižari radila s još četiri radnice i da je to preduzeće svake godine bilo u minusu i da im je plate davala druga firma. A, druže nije normalno da na jednom radnom mestu ima 2-3 zaposlena viška, pa da te drugi krpi.

I nije kriv isključivo neoliberalni kapitalizam zato što ljudi u Srbiji nemaju posla, nego je vodjenje pogrešne politike u prethodnim periodima prouzrokovali ovo sada. O čemu pričam? To trpanje ljudi u fabrike i održavanje neke veštačkog blagostanja dovelo nas je do masovnih otkaza. Prosto, 5 radnika koji ne proizvode konkurentan proizvod ne mogu da imaju platu i posao. Ako neko ume da potkiva konje, a više se ne koristi kočija ili niko ne ore pomoću konja, pa kako onda taj čovek da radi nešto?! Tako je i sa svim tim radnicima, zaostali načini proizvodnje i zastareli proizvodi nemaju više prodju na tržištu i ljudi ostaju bez posla, a ionako ih je bilo viška na tom nesrećnom radnom mestu. Tu je problem što sistem nije ponudio prekvalifikaciju/obuku radnika i(li) modernizaciju fabričkih postrojenja. Zašto to nisu uradili, pa zato što je bilo lakše veštački održavati blagostanje, nego nešto zapravo uraditi. Lakše je gruvati još radnika gde ih je već previše, nego smanjiti broj zaposlenih, organizovati prekvalifikaciju, poboljšati ili promeniti proizvod. I na sve to, država je zakazala s obrazovanjem, jer nije pratila trendove i moderne tokove, pa obrazovni sistem nam je na nivou Jugoslavije 70-tih godina. I mi još uvek izbacujemo pogrešno kvalifikovan kadar koji nema gde da se zaposli.

Što se tiče medija, pa neka ima i jedan slobodan, opet je bolje nego tada, jer tada su bila samo dva medija i nijedan nije bio slobodan. Kao što reče Mustafa Nadarević u LZN - "novinar ode u CK i oni mu kažu šta je istina". Tako danas funkcionišu Pink, Informer, Studio B, RIK i šta ti ja znam. Ali uvek ima neki tračak slobode bez brige da će te sačekati neko kao Ćuruviju ili da ćeš završiti na golom otoku, kao što je bilo u prethodnim socijalističkim i komunističkim uredjenjima.

Što se tiče ovih evropskih zemalja s navodnim socijalizmom, to je socijal-demokratsko uredjenje, nastalo pre svega iz zdravog kapitalizma i zdravog demokratskog sistema, pa se to ne može porediti s onim što se ovde dešava.

O Kini ne treba govoriti, to je posebna priča i taj sistem ne može se nigde ponoviti. Više razloga je za to. Pola zemlje nije naseljeno, čekaju ih ogromni infrastrukturni projekti na nenaseljenim oblastima, a imaju skoro tri milijarde ljudi. Odgovor se sam nameće, pošalješ stoku u pustaru da gradi za neki dinar. U prevodu robova i jeftine radne snage koliko hoćeš. Hong Kong ne računam, to su Britanci 100 godina razvijali i to se ne može smatrati relevantnim kada se govori i Kini i komunizmu.

Je l bi mogao da živiš u Severnoj Koreji? Ljudi umiru od gladi, imaju jednu televiziju gde im pune lobanju nekim sranjima, kako su pobedili Brazil u fudbalu i šta ti ja znam. A veliki vodja sebi i svojim precima gradi kipove veličine Kolosa s Rodosa i kenja narodu kako je njegov predak jahao jednoroge. Komunizam u punom sjaju.

Pogledaj na šta ti liči Venecuela, raspada se država, ljudi nemaju 'leba da jedu, pukao je socijalističkiu balon. Ostale države Južne Amerike će pratiti taj trend. Jednostavno, uzeti socijalizam i baciti ga negde ne uspeva, potrebna je vrhunska podloga za tako nešto, a to su samo skandinavske zemlje imale.

London dobio laburistu za gradonačelnika, a u ostatku države ti laburisti pukli. I to sve to pored ogromne krize konzervativaca, koji nisu bili u ovakvom sranju odavno. Britanija je danas ovo što jeste zahvaljujući konzervativnoj partiji i kabinetu Margaret Tačer, a ne zahvaljući Kalaganu i Bleru.

Nije Jugoslavija imala prosperitet, nego je imala privid prosperiteta, postoji razlika. A sve to što je Broz uradio isplivalo je na videlo u poslednjoj deceniji prošlog veka.

Posebna tema je srpsko stanovište i kulturna politika u titoističkoj Jugoslaviji.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Samo jos jedna replika na izlaganje. Nije bilo odrzivo. Do 1980. godine je bilo odrzivo i u korak sa vremenom, drzava je bila super uredjena. Onog trenutka kada je konj prestao da se potkiva jer nije bilo kočija, tada je to trebalo neko drugi da razmislja, samo za to nije bio kriv on koji je u svom vremenu dao sve od sebe, nego ovi nakon njega koji nisu na vreme shvatili da je posle Tita tehnlogija napredovala , inače da se ne lazemo, u tom vremenu Jugoslavija je bila ispred oostalih zemalja i u tehnologiji. Znaci tada je bilo, danas nije. Majke je lepo rekla. I ako je neko dugi placao platu, to je model fukiconisanja ali je radnik bio zadovoljan. Island - 0 kriminal, 0 nezaposlenosti. Proterali kompletno sve banke i kapitalisticko uredjenje je samo svratilo kod njih i oterano. Najveca kapitilistcka drzava USA, najvise zaduzena, najvece krize pravila, najvise ekonomije zacrnila.

Ne , ne bih voleo da ivim u Koreji, mada je skoro otisao otisao jedan nasih ljudi i ne vidim da je kukao :)

Nego mogli bi dugo na ovu temu, strah me da ne zloupotrebimo forum i politicke svrhe. Brisite sve ovo :)
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Britanci nikoga nikad nisu razvijali, vec su otimali ko i sto su austrijanci pravili pruge u bosni ne da razvijaju vec sa izvlace. Mala digresijica. I to komunizam ovo ono, komunizam je u teoriji najkuliji ali u praksi se svodi da sve zavisi od ljudi a ljudi su od mesa a meso se kvari, tako da...
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Makarije, pa brate, ajde onda svi da živimo u teoriji.

U teoriji moja keva je pre 4 godine otišla u penziju, a u praksi sam morao prošle godine da pozajmim soma jura da bi joj uplatili godinu dana staža na minimalcu, jer joj firma nije uplaćivala 2-3 godine. Jebiga, teorija - praksa soma jura razlike.

Mando, trebalo je predvideti da se konji neće potkivati zauvek, pa školovati ljude sedamdesetih za nešto što će doći u sledećoj deceniji. Jebiga, velike vodje su vizionari i nisu samo snalažljivi u datom trenutku, bitna razlika.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Makarije
First Team Coach
Поруке: 322
Придружен: 24 Авг 2011, 14:07
Место: Djevrek od kartona
Status: Није на вези

Порука од Makarije »

Ja samo kazem kako je. Ne da nesto jeste ili nije ili treba.
Sektasko-cigansko leglo - (kvazi)serbian-fm.....
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Vezano za Severnu Koreju nije tako kako se govori u medijima.

Obrazovanje im recimo nije nešto, to za Brazil je bila sprdnja na zapadne države i rečeno je posle. Svi rade i svi imaju za sebe, nema nezaposlenih. Ali da je diktatura veća nego u ostalim komunističkim državama, jeste.. ono je baš brutalno ali nije ni tako kako se prikazuje u medijima da nemaju da jedu i slično...

Definitivno pošto me to zanima i funkcionisanje rada različitih država pod različitim političkim opcijama proučavao sam sve to. Ima i svoje dobre ali i loše stvari. Onaj Amerikanac budala eto skoro otišao da krade propagandni materijal u komunističku zemlju... :xD:

Vezano samo za ekonomiju Island je jako pozitivan primer a mada sam čuo da skoro imaju ponovo nekih nedaća koje ipak nisu tolike, evo nešto o Argentini od pre par godina...

Код: Изаберите све

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=01&dd=08&nav_id=572027
Laos nije loš međutim oni su siromašni za razvijanje infrastrukture pa je zato država u zaostatku. Možda i jedna od retkih država gde se ne vide klasično komunistički grandiozni objekti.

:cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 07 Мај 2016, 00:14, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Amer je debil i treba da robija. A Koreja prima socijalu od Kine i Rusije u lekovima i hrani, narod u nekim delovima zemlje opasno gladuje. Al' se zato za neke raketne probe ima uvek.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Zele objasnio u ovom komentaru gore. Ovaj sistem daj svima i da svi rade i da imaju kakvu takvu platu danas funkcionise u Evropi jedino u Bjeorusiji.
zele пише:Posebna tema je srpsko stanovište i kulturna politika u titoističkoj Jugoslaviji.
A sto se tice teritorijalnog uredjenja, covjek napravi jedno bar 2 lazne drzave/nacije/pokrajine na stetu Srbije i sto je najjace jos te ubjedi da to nije na tvoju stetu nego ti treba biti za ponos sto se sastojis od toliko dijelova...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

zele пише:jer joj firma nije uplaćivala 2-3 godine
Ali imala je slobodu medija, govora i slicno :) . To buraz, to Mandic prica. Nego , jebemo mater svima, politika je svako svoja priča, konstruktivna razmena misljenja je jedno ali nije joj mesto ovde, mada sve dok su ljudi normalni nema problem, medjutim, ima nas raznih te ne bih da brinem o mogucim problemima, a i postenone volim ove teme na FM forumu :)
DS_RS пише:A sto se tice teritorijalnog uredjenja, covjek napravi jedno bar 2 lazne drzave/nacije/pokrajine na stetu Srbije i sto je najjace jos te ubjedi da to nije na tvoju stetu nego ti treba biti za ponos sto se sastojis od toliko dijelova...
Nemačka je sastavljena od milion regija , jedna drugu ne jebe i sve dok je tako, brinuce za sebe a i za celinu koja je delotvorna. Kad je Juga prestala da bude delotvorna svako jke i poceo da brine za sebe. USA je sastavljena od 50 drzava pa je ok. Ne vidim problem decentralizacije , vidim problem separacije, a u tom periodu o toj temi niko nije smeo da zucne jer ovaj sto nije valjao drzao sve to po kontrolom savrseno, a i zasto bi zucnuo neko kad ima dobar zivot i porodicu koja je mirna. Gde deca nisu besna, kuca nije tesna.

Jebes politiku, kad se zavrsi sve ovo, brisite ovo. Strah me da ne uleti neko agresivniji u pricu, pojebamo koncepciju.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Orthodox пише:Ali imala je slobodu medija, govora i slicno :) . To buraz, to Mandic prica.
Državna firma, to je tugica, "nešto - promet", ne sećam se. Posle toga radila godinama kod privatnika, dan joj nije zafalio.

Nemačka i SAD imaju jasne nacionalne politike, kako na unutrašnjem, tako i na spoljnopolitičkom planu. Ti jasno definisani ciljevi ih drže na okupu. Pritom su Nemačka i SAD su svoje države stvorile u krvi sopstvenog naroda (Bizmark je ognjem i mačem ujedinio te državice, a Ameri su imali svoj rat za nezavisnost), a prvobitna Jugoslavija se stvorila na ledjima samo jednog naroda i dobroj volji, a i velikoj žeji ostalih konstituenata da se odvoje od Austrougarske.

Mi jasnu i nacionalno ustrojenu politiku nemamo, to je naša muka. Brinemo o svemu, podredjujemo se svima, a narodu sve gore i gore. Jedan od mnogih razloga je i taj što je srpska nacionalna politika gotovo satanizovana u titoističkoj Jugoslaviji, a srpsko stanovište zabranjeno, pa je usled toga nestala i tradicionalna srpska intelekktualna elita. Danas su svi neki evropejci, teže nekim internacionalama i ko zna čemu, a verujte da tu nema rešenja za probleme Srbije.

Nije li u toj istoj Jugoslaviji bila krilatica "slaba Srbija za jaku Jugoslaviju"? Trebaće nama još 50 godina da se oporavimo od katastrofe koju nam je komunizam naneo. Sistemske probleme koje je komunizam uneo u društvo mi 25 godina ne možemo da iskorenimo. Bojim se da ćemo ih se otarasiti tek kad poslednja generacija jugoslovenskih rukovodilaca i političara umre, što znači za nekih 50 godina. Možda ni tad, ako oni uspeju nekako da po istom modelu razmišljanja i rada poduče neke naslednike.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Umro Bata Zivojinovic...

Pocivaj u miru, legendo.
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Floyd Mayweather ponudio je Conor McGregor-u $50,000,000 za novogodosnji mec u Las Vegas-u.

50M za smrt :D
Корисников грб
kLeSa
World Class Manager
Поруке: 3305
Придружен: 13 Нов 2010, 14:08
Место: Srbija - Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од kLeSa »

Irac bi mu zavuko pesmaju u mozak za 3 minuta.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Dobice irac po picki kao protiv Diaza. Vrhunski je borac al nema on sta da trazi niti u jacim kategorijama a pogotovo ne u drugoj disciplini kao sto je boks koji mu nije ni primarna ni sekundarna tehnika u mma.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Код: Изаберите све

http://startit.rs/cargo-paypal-zakon-prekrsaj/
J***m ti i drzavu i sistem i zakone.

CarGo, jedan od nasih IT startapa sa velikim potencijalom dobio kaznu od narodne banke srbije ili koga vec, u iznosu od milion dinara. Stvar je sledeca:
-terete ih za nezakonito naplacivanje usluga. Kada kazem nezakonito, mislim na koriscenje paypala.

U Srbiji je ustvari srpskim firmama zabranjeno naplacivanje bilo kakvih usluga srpskim stanovnicima u stranim valutama. Zanimljivo je to sto paypal nema dinarsku valutu. Sto prakticno znaci da srpske firme, ciji su korisnici/musterije srbi, ne mogu da koriste jebeno najbolju i najjednostavniju i najmasovniju platformu za usluge placanja, paypal. U sustini, u Srbiji se paypal moze koristiti samo za slanje novca van zemlje. A toliko se jebeno pricalo o uvodjenju paypala.

Da se apsurd ove tuzbe digne na visi nivo, treba napomenuti da sama kompanija ne moze da zna adresu stanovanja ljudi koji koriste paypal i jednostavno ne mogu da imaju kontrolu nad tim i sve sto mogu da urade, i uradili su, je da jednostavno napomenu korisnike iz Srbije da ne koriste paypal.


Razumem ja u kakvom kurcu od zemlje mi zivimo, sve ja to kontam. Ali ne kontam jebeno zasto drzava pokusava da ujebe jedinu svetlu tacku u poslednjih 25 godina ovde, a to je IT industrija. Imamo gigante poput Nordeusa, momci koji su uradili Top Eleven, sada imaju 3 razvojna centra, Dablin, London i San Francisko. Poput Frejma, momci iz Niša, rade klaud platformu preko koje mozete da koristite razne programe bez obzira kakvo govno od kompa imali, trenutno su na vordu, ekselu i blenderu, al dogurace oni daleko, u prvom krugu fundraising-a pre fazon 6 meseci su skupili jebenih 10 miliona dolara. Zasto terati te ljude iz zemlje?

Ja razumem da oce da ih pokradu, al brate mili nemojte biti glupi. Sve te kompanije ce vredeti po par stotina miliona dolara za 5-10 godina i imati stotine zaposlenih. Tad kradite. Tad slobodno kradite. Al mojne da ih nokautirate cim stanu na noge.
Последње учитавање од neme93 дана 06 Јул 2016, 21:55, учитано 1 пут укупно.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

looool pa zar nije ovo reseno? Zbog toga upravo sto ne moze da se trguje stranim valutama u Srbiji je na kratko i bio ukinut paypal koliko se secam jer nisu hteli da se drkaju sa nasim zakonima pa kao kada se resi da ce se vratiti, pa posto sad moze da se koristi kontao sam da su i resili ali k***c kada zivis u govnetu u govnima si do kraja....nema neme u ovoj drzavi sve sto svetli gasi se, vucic izjavi treba obrazovati kadrove koji su potrebni, oni ugase informatiku kao obavezan predmet...bitno da su momke koji su svojim znanjem i trudom nasli da pravno gone dok se onaj sto je ubio prodavca lubenica i dalje seta kao da nista nije bilo...tuga
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM Kafana/FM Caffe”