~Sloboda i novi početak~

Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

~Sloboda i novi početak~

Порука од Mexes87 »

Слика

Povratak u srpski fudbal...


Nakon nekoliko godina pauze, u nedostatku motiva bavljenja fudbalom u Srbiji, na čudan način, Ivan IM se vraća fudbalu. Ovoga puta, rešen da uradi nešto što do sada nikada nije uspeo, a to je da osvoji EVROPSKI TROFEJ!!!

U mojim predhodnim pričama možete videti da sam vodeći Napredak, Javor, Radnički Kragujevac i Radnički Niš osvajao domaće trofeje i pravio velike rezultate. Ovoga puta, život me je odveo u podnožje Zlatibora, u Užice.
Klub gde su IKONE Bata Đora, Radomir Antić, Drulović, Vidić, Njeguš....

U ovom uvodniku ću vam ispričati kako je došlo do toga, da se nakon 2 godine pauze, vratim fudbalu...


Sa mora, u blato druge lige...

Слика

Po završetku posla sa Ivicom Tončevim u Radničkom, umoran od fudbala, rešio sam da malo pauziram. Kroz fudbal sam skupio nekih 160.000e i rešio sam da to investiram. Kupio sam plac nedaleko od Poreča i na njemu postavio kontejnere kako bih mogao za prihvatljiv novac da imam nešto na moru gde bih provodio i po 6 meseci godišnje.

Слика

Skromno ali za mene dovoljno. Pošto je u Istri sve skupo, plac od 5 ari i ova mala građevina me je izašla skoro 90.000e.
Ostalo je i novca za miran život dok se nešto ne desi. Upravo je u tome i caka bila. Pojavi se plac na Zlatiboru za prihvatljiv novac. Rešen da i tamo nešto kupim za sebe, zaputim se u sred sezone, jula meseca, put Zlatibora kako bih kupio još jednu nekretninu. Trebam da vas podsetim da su moji prijatelji Dejan Anđus, Milovan Jovanović, Milan Bard Živadinović, Zdravko Mamić, Nenad Lalatović... Ovoga puta sam zaobišao da svratim u Beograd gde bi ih sigurno video i odlučio da idem inkongnito.

Zlatibor se izgradio...

Слика

Sedeo sam u restoranu kraj jezera i potpisao ugovor o kupovini neke parcele za 40.000e. I dok ispijam kapućino, zvoni mi telefon:
‚‚Halo dečko, čujem da si u mom kraju! Bata Đora ovde!''
-Poštovanje Đoro. Kad ste pre čuli da sam tu?
-Slusaj da skratim priču. Voleo bih da me sačekaš tu imamo nešto važno da pričamo.
-Čekam vas kod jezera...


Stajao sam kraj jezera, kad se iz šume pojavi Milovan Đorić

Слика

-Vidi, znam da si dosao sa mora i da nemas puno vremena, ali bih da te pitam jednu prostu stvar. Da li bi hteo da vodiš Slobodu Užice?
-Otkud ta ponuda? Vi ste u klubu i dalje?
-Ma ja sam uvek u klubu. Treba nam neko da nas izvuče iz ponora. Tolike si uspehe napravio, mislim da bi mogao kroz dve godine da nas vratiš na veliku scenu.

Krv se ubrzala u meni na samu pomisao da izadjem na stadion koji se zove Radomir Antić... Vratio mi se sjaj u očima, i glasno izgovorih:


DA!!!
:knight:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 1.

Порука од Mexes87 »


Upoznavanje sa klubom

Слика

Kako i obično biva, po preuzimanju trenerske funkcije prionuo sam na rad. Odmah sam saznao da mi je budžet zapravo nikakav, kao i da ne postoji prostora da dovedem svoj stručni štab. Morao sam da se oslonim na trenere koje sam zatekao u klubu. Što se tiče igračkog kadra, ni tu nisam bio Bog zna kako zadovoljan.

Očekivanja od predsednika u debitanskoj sezoni:
1. Obezbediti opstanak u ligi.
2. Promovisati nekog igrača iz naše fudbalske škole.
3. Igrati u formaciji 4-3-3.
4. Uspostaviti atmosferu u klubu.

Za sve to dobio sam odrešene ruke u kreiranju situacija u klubu. Bacio sam pogled na igrački kadar i video sam svega nekoliko poznatih imena.
Na golu sam video da ne poznajem nijednog golmana. Kažu mi Vukašinović je dobar golman. Ja gledam, tanko mi to deluje. U odbrani sam zatekao iskusnog Petra Jovanovića (40) koji ima neverovatnu karijeru. Oko njega bih gradio odbranu. u Sredini kroz maglu se sećam Miloša Ristića (27) iz Mladosti Lučani. U napadu sam prepoznao Šušnjara (30), momka kojeg sam trenirao u Jagodini dok sam bio pomoćni trener.

Petar Jovanović (40)

Слика

Miloš Ristić (27)

Слика

Đorđe Šušnjar (30)

Слика

Sve to, deluje mi jako tanko. Opstanak je velika stvar. U ligi gde imate Zvezdin Grafičar, Loznicu, Želju iz Pančeva, Radnički NB, Rad, Novi Sad biće pravi izazov opstati. Mogu slobodno da kažem da nikad jača druga liga nije bila.
Bilo je neophodno da pronađem pojačanja koja bi dostojno mogle da nose dres kluba iz Užica. Zaputio sam se put Beograda da se konsultujem sa prijateljima koji su mi već zamerili dolazak u Slobodu i druženje sa Bata Đorom.

Seo sam u svog Mercedesa i do Beograda obavio nekoliko razgovora. Najpre sam pozvao Zdravka Mamića:

-Bok Ive, kak si stari?
-Ćao dobri moj Zdravko, evo me sišao sa Zlatibora, preuzeo sam Slobodu i treba mi pomoć u vidu pojačanja!
-Gle stari, ne mogu ti pomoć, znaš u kak sam problemima, a da ne pričam da ti te igrače ne možeš si priuštit. Bruno, Oršić, Livaković su igrači koji igraju za Hrvatsku. Ostali su svi kandidati. Ovo dole u juniorima svi koštaju po milion. Zaboravi, ali čim stanete na noge, tu smo.


Znao sam da ću tu teško naći pojačanja. Okrenuo sam Miška Taksistu:

-Alo Miško, čuo si gde sam, iskopaj mi neke igrače ljubim te!
-Vidi dečko, na jedan imam igrača, dečko je novi Ćavinijesta! Kad dodješ u Bg idemo da ga vidimo!


Moraću i sam da potegnem veze kako bih doveo kvalitetno i provereno pojačanje. Čim sam stigao, seo sam sa Anđusom i Živom u Maderu...

Слика

-Vidi dečko, otkud ti ideja da sarađuješ sa tom belosvetskom protuvom Belčom (Milovan Đorić)? Pa ja sam sa njim ratovao na 6 fronta. Treba ti iskusni Vuk u Užicu da te čuva od tih ALA! Krenuću sa tobom! - Milan Živadinović
-Hvala Živo

-Ne bih se baš složio sa Živom, mislim da Đora dole dobro kadroviše čim je tebe uzeo za trenera. To je moje mišljenje i mislim da trebaš da poslušaš Miška Taksistu i pod hitno da uzmeš tog malog. - Anđus
-Već sam dogovorio dolazak njega, mada ga i sam znam.


Nikola Krčmarević (30)

Слика

Radi se o momku bogatog igračkog iskustva. Pozicija sredina terena. Igrao u Grčkoj, Indiji, Slovačkoj, Farskim Ostrvima...

Kretajući i muvajući se po stadionima od Sinđelića do Dobanovaca, razogovarao sam sa mnogo ljudi iz sveta fudbala, pa i sa simpatizerima. U razgovoru saznao sam da jedan iskusan igrač trenira zbog sebe na Zvezdari i da nema klub, odmah sam otišao da ga potpišem...

Žarko Marković (35)

Слика

204cm visoki štoper, uvek potreban u ekipi.

Preko mojih veza u Taboru iz Sežane, prijatelji su mi preporučili Slovenca, igrača koji može da igra na pozicijama levog i desnog beka.

Žan Humar (25)

Слика

Morao sam i ja da reagujem i pozovem par igrača koje sam i sam trenirao i znam da su provereni. Potreban mi je bio golman i jedan krilni igrač koji može da posluži i u napadu da zameni Šušnjara ako bude potrebno i tu su uskočili:

Bojan Šejić (38)

Слика

Iskusni golman koji mi je branio dok sam vodio Napredak.

Marko Mrkić (26)

Слика

Prekaljeni igrač koji me je dobro služio dok sam vodio Radnički iz Niša.

Golmani:

Слика

Odbrana:

Слика

Sredina:

Слика

Napad:

Слика

Kad sve stavim na papir i svedem, mislim da mogu do sredine tabele. Sve preko toga mislim da bi bio neverovatan uspeh. U svakoj liniji imam po nekog iskusnog igrača i ponekog klinca. Na golu je iskusni Šejić, u odbrani gospodare Jovanović i Marković, a uz njih su dobra dopuna Cvetić i Humar. Pomažu im Golubović i Rade Glišović(jedan od 3 brata Glišović)Na sredini kolo vode Krčmarević i Ristić, a društvo im prave Rašković (20) i Mihailović (21), perjanice našeg tima. U napadu je knjiga spala na Šušnjara, Jeremića, Đukića (19) i Marka Mrkića. To je svega 15 igrača ujednačenog kvaliteta. Ostali u klubu nisu taj nivo i tu su da čine rotaciju. sedam u Mečku, iza mene je Živa sa RAV4 i krećemo put Zlatibora gde trebamo da pripremimo ekipu. Radnici su poceli da zidaju vikendicu.

Слика

Ukoliko vam se sviđa početak ove priče, javite! :cheers:
Svakako mi je drago ako ima ko da čita!


:punker:

Корисников грб
markic
Assistant Manager
Поруке: 728
Придружен: 05 Нов 2010, 14:01
Место: Beograd
Has thanked: 14 times
Been thanked: 21 time
Status: Није на вези

Re: ~Sloboda i novi početak~

Порука од markic »

Samo napred :fanman:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 2.

Порука од Mexes87 »

Tim nije skup najboljih pojedinaca, već skup pojedinaca koji najbolje funkcionišu zajedno u celini.


Слика

Od momenta kada smo stigli u Užice počela su da se otvaraju pitanjal, prvo gde ću biti smešten. Odabrao sam kućicu na Zlatiboru i smestio se tamo. Primetio sam da je gomila igrača bila smestena i po 5 u jednom malom apartmanu pa sam insistirao da se to promeni, i da ih bude manje. Jer kada vam dodje Žare Marković od 205cm još ako ga stavite u krevet sa nekim bilo bi problema. Momak je igrao u Kairatu gde je uzeo velike pare i uživao veliki komfor.

Sledeći problem je bila ishrana igrača. Imali su dva obroka, a taj drugi sveo se na pljeskavice i komplet lepinje. Uveče bi ždrali neku jeftinu salamu. Na moje insistiranje u klub je došao kuvar koji će se u buduće starati o njihovoj ishrani.

Kako je koja nedelja prolazila na Zlatiboru su sve češće odsedali Anđus, Živa, Milovan, Boško Đurovski... Pratili su moj rad kao i uvek i bili podrška...

Слика

Brine me ova ekipa. Nemamo nijednog kapitalca u ekipi. Nit imamo veznog da pravi razliku, niti je u napadu neko dominantan... Mogu da kažem da odbrana uz golmana deluje solidno. Treba mi neko da nosi ekipu...
Ivane... Ne trebaš da brineš, gledam treninge i mogu ti reći da ‚‚tim nije skup najboljih pojedinaca, već skup pojedinaca koji najbolje funkcionišu zajedno u celini.''-Boško Đurovski


Svakako je u pravu. Žalim što nemamo novca u klubu inače bih ga odmah uzeo za pomoćnika. Neverovatan osećaj ima za fudbal.

Слика

Kao što možete videti, nakon niza od 10 utakmica bez poraza krenuli su raznoliki rezultati.
Vredno pomena mogu biti pobede nad Inđijom i Kabelom gde se protivnik nije ništa pitao, kao i debakli od Rada, Grafičara, Želje iz Pančeva...
U ovom delu sezone individualno izdvajam sledeće igrače:

Najviše golova Đorđe Šušnjar - 16
Najviše asistencija Andrej Đukić - 8
Najviše puta igrač utakmice Žarko Marković - 4
Najviše duela na utakmici Petar Jovanović - 2.47
Najopomenutiji igrač Miloš Ristić - 10 žutih kartona

Tabela

Слика

Sloboda na visokom drugom mestu!

Pohvaljeni smo od struktura u klubu da smo do sada uradili veliki posao. Prvih 6 ekipa je u prilici da se bori za najviši plasman. Iako je meni bio zadatak da ostavim ekipu u Prvoj Ligi Srbije, ja sam nekako verovao da možemo do boljeg plasmana od donjeg dela tabele. Dobio sam i novi ugovor gde mi je plata mesečna podignuta sa 500e na 700e.

Desio se i jedan skandal sa novcem, a to je da je Bata Đora dobio na ruke da odnese igračima i trenerima plate. Po rečima predsednika tu je bilo nekih 12.000e. Dvomesečne plate i premije su volšebno nestale tako što je Bata Đora navodno pokraden.

Anđus je pomenuo ovaj uspeh u svojoj emisiji u kojoj je pričao o istoriji Slobode, kao i o aktuelnostima.

Слика

,,Pripadnici F odeljenja krstare ovom Zemljom... Umalo me infarkt nije udario kad sam jutros pogledao jutarnji program Pinka gde gospodin Bata Đora izjavljuje da su u Slobodi dobro plaćeni igrači. Dakle javljaju se pajaci, mediokriteti, metuzalemi i pričaju budalaštine. Pa tamo nema para za šampon. Šta može Đora, da plati kafu? Da nije trenera i tu još nekih ljudi neću da ih spominjem moji su drugovi tu ne bi bilo ni za pljeskavicu. Još poziva predsednika ove zemlje da mu pomogne da nadje 12.000e koje su mu pokrali kako bi deca Slobode imale plate za Novu Godinu. Kako da ne. Kaže ..Vučiću čuj me'' pazi tebe da čuje... Ta priča za tu krađu služi za oblajhane babe, za crvenokose dokone gospođe, za onaj najniži seljački talog u ovoj zemlji, koji hoće u Evropu...''

Andjus se oglasio u svom tonu, a ja ću vam pokazati još neke detalje iz našeg kluba...
Naime posle analize stručnog štaba ustanovili smo hijerarhiju u timu.

Слика

Lider ekipe je Petar Jovanović koji ima 40 godina i njegova igra se bazira na iskustvu.
Živa mu je dao savet zlata vredan koji ga čuva u dobroj formi.
Kazao je:
-Vidi dečko, dobro si dete, kvalitetan si... Pusti trčanje u napad. Ti si bek, šta će ti da odeš gore u narod i da nemaš snage da se vratiš. Lepo odes do one linije centra, tamo gde stoji kofa. Dođeš do nje, umiješ se i vratiš se nazad. To je štos!!!

Слика

Polusezona...

Dok je pauza trajala, igralo se Svetsko Prvenstvo u fudbalu. Francuska je na penale bila bolja od Engleske. Brazil je bio bolji od Nemačke u igri za treće mesto.

Samo dan nakon velikog finala, slavio sam slavu Svetog Nikolu. U pauzi između ribe i špricera zazvonio je telefon, a na displeju je pisalo Zdravko Mamić.

-Dobro veče dobri moj Ive. Srećna slava tebi i tvojima. Imam si jednu dobru vest za tebe. Upravo sedim sa jednim momkom koji bi možda došao kod tebe u Užice. Ima veliko iskustvo i mislim da bi ti dobro došao. Dobar tek večeras i bok stari!

Tino-Sven Šušić (31)

Слика

Sin Seada i rođak Safeta Šušića poseduje veliko iskustvo. Igrao je za Genk, Hajduk, Standard, Maccabi, Anwerp, Venlo, Sarajevo, Kuban i Tabor. Ima snažan udarac levom nogom i igra na poziciji veznog igrača. Biće značajno pojačanje.

Krećemo u drugi deo sezone!
:knight:












Корисников грб
Beli Brat
Newgen
Поруке: 39
Придружен: 01 Окт 2019, 12:01
Место: Ivanjica
Klub koji vodite: Fk Crvena Zvezda
Mood:
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: ~Sloboda i novi početak~

Порука од Beli Brat »

Samo napred bravo :punker:
Na zalost Bard nas je odavno napustio.. :headhurt:
"Zvezdini su navijaci
od atomske bombe jaci.."
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 3.

Порука од Mexes87 »

Sloboda je u SUPERLIGI SRBIJE!!!

Слика

Ispod svakog očekivanja, Fudbalski klub Sloboda iz Užica se plasirao u MozzartBet Superligu Srbije.
:cheers:


Слика

Sezonu smo završili na drugom mestu sa 18 pobeda, 7 poraza i čak 12 nerešenih rezultata! Uprava je oduševljena iznenađujućim rezultatima.

Слика

Bilo je na proleće nekih neverovatnih rezultata kao što su dve vezane pobede nad Željom koji je tada bio prvoplasirana ekipa na tabeli. Zatim spektakularna pobeda nad Trayalom 3:4 gde je Tino Sven Šušić postigao Het-trik za pobedu. Deca Crvene Zvezde na kaljenju u Grafičaru su nam bili kost u grlu tokom cele sezone.
:gunman:


Слика

Statistički podaci govore da su nam najbolji igrači bili upravo štoperi.

:banned:

Слика

:zoro:
Reči predsednika su bile jako ohrabrujuće. Naime dobio sam pohvale i ocenjeno je da je meni zabranjen odlazak iz kluba po svaku cenu zbog ovog uspeha.


Слика

Po mišljenju navijača ovo su bili momenti za pamćenje. Pobede nad IMT i Inđijom kao i gol sa 28m Žareta Markovića


Слика

Novinari su takođe bili puni pohvala za ove rezultate:

Слика

Ovo je najbolji sastav koji je igrao ove sezone:

Слика

Dešavanja u klubu nakon ulaska u viši rang...

Nakon što smo završili sezonu, proslavili i odmorili, morao sam da obavim mnogo razgovora na temu ostajanja i odlaska iz kluba. Svakog igrača smo pozvali na razgovor. Uglavnom su se igrači stavljali na raspolaganje osim jednog.
Žare Marković je šokirao sve u klubu sa izjavom da odlazi u penziju:

Слика

-Mislim da je vreme da se penzionišem. Imam fenomenalnu sezonu iza sebe tako da mi neće biti žao što sada prekidam. Osećam i da mi je telo tromo. Nije lako vući 204cm i 101kg... Hvala vam na svemu, zauvek ste u mom srcu...
Bila je to teška vest za sve nas u klubu. Žare je bio stub ekipe. Sedeli smo na sastanku u klubu i pričali o planovima za sledeću sezonu... Složili smo se da je ekipi neophodno minimum 6 pojačanja kako bi mogli da funkcionišemo kako treba. Problem je predstavljao problem kada se umešao novac u sve to.

Слика

Predsednik kluba Dragan Marjanović obratio nam se svima u kancelariji:
-Momci, našao sam sponzora, imaćemo novac za pojačanja, a možda čak i za jači stručni štab!

Svakako rečenice koje ulivaju poverenje. Na nama i skautima je sada da nađemo rešenje za određene pozicije.
Za kraj insert iz Anđusove emisije gde je gostovao Milan Bard Živadinović.

Слика

Anđus:
-Dakle odigrava se farsa, drama, humor i satira... Odigrava se Nušić, Radoje Domanović... Ovo je neverovatan uspeh jedne Slobode. Doveden je trener specijalac. Apsolutni. Date mu osrednji tim, nema čak novca ni za pojačanja, on napravi uspeh. Dakle na sve to ono bup uspeh. Bata Đora priča o nekakvom petogodišnjem planu. Od toga nema ništa. Ovaj trener ih uvede u viši rang bez da je tražio skupa pojačanja. Na sve to on mrtav ladan priča o nekakvom sistemu rada u Slobodi. Sve budale Živo...
Živa:
Ne ali ja moram da odgovorim, prozvan sam i moram. Ovde svi koji završe karijeru, jure odmah u glave klubove. Gledajte Čuveni Belčo je uvek znao da odigra duplu igru. Sada se poliva pepelom podguzna muva. Čuo sam da će biti i love za plate kao i za nove.

Mi smo uz trenera i pomagaćemo!



Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: ~Sloboda i novi početak~

Порука од Mexes87 »

Beli Brat пише: 21 Дец 2022, 23:16 Samo napred bravo :punker:
Na zalost Bard nas je odavno napustio.. :headhurt:
Živeće kroz nas večno!
:zvezda:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 4.

Порука од Mexes87 »

Letnje pripreme i prelazni rok
Sezona 2023/24.


Слика

Krenuli smo sa pripremama u dosta oslabljenom sastavu. U penziju su otišli štoper Marković i golman Šejić, klub je napustilo 6 igrača. Neophodno je bilo da se pojačamo. Jača liga, još jači izazovi...

Od bitnijih igrača u klubu su ostali rezervni golman Stefan Đoković, veteran na desnom beku Petar Jovanović, stoperi Cvetić i Glišović, levi bek Humar, vezni igrači Ristić, Krčmarević, Šušić i Mihailović, krila Jeremić, Đukić i Petrović i napadač Šušnjar

Neophodno je bilo da dovedemo prvog golmana, levog beka, stopera, veznog igrača, i barem jedno krilo i jednog napadača.

Prvi problem sa kojim sam se susreo je bila niska reputacija kluba. Shodno tome, niko nije želeo da dodje u naš klub. Kako koga kontaktirate, dobijete negativan odgovor. Uđem u sastav Crvene Zvezde, Partizana, TSC, Čukaričkog, Vojvodine, pa to je kilometarski daleko od nas. Kontaktiram menadžera, on mi ponudi Danila Pantića, Čalušića, Baždara, Lutovca, Mirčevskog, N'Diajea... Klubovi prihvate cifru koju im ponudim, ali oni ni da čuju za nas... Morao sam da potegnem svoje ljude...

Kontaktirao sam Zvezdana Terzića povodom jednog igrača Grafičara koji je nedavno debitovao i za tim Zvezde. Igra na poziciji štopera i izuzetno bi značio mojoj ekipi. Odobrio je dolazak i on se priključio našem timu.

Слика

Fallou Fall (19) - DC

Dolazak Falla je dočekan sa oduševljenjem u klubu. Predsednik Dragan je podigao i kredit kako bi se dodatno pojačali za narednu sezonu. Međutim, sve bi to bilo tako sjajno da prste nije umešao Milovan Đorić - Belčo. Čim je doznao da je na račun legao novac od kredita, pustio je neke menice na kontu pozajmica koje je on navodno davao klubu 90-tih godina...

Слика

‚‚Platiće mi sve do dinara'' - Belčo na happy.tv

Klub je taman krenuo uzlaznom putanjom, naišli smo na na nove probleme. Bukvalno svi u klubu su krenuli u poteru za igračima. Po mogućstvu bez ugovora, jeftini i voljni da dođu u naš klub... Živa, Miško, Andjus, Boško Đurovski, i naši skauti krenuli smo u potragu za igračima. Najpre je Boško Đurovski doveo proverenog igrača za 0 dinara.

Слика

Srđan Dimitrov (30) - AMRLC

Živa je napustio zemlju i otišao u Afriku da obiđe 3 zemlje u kojima je skaut i pokupi neke igrače.
U međuvremenu Miško Taksista reaguje sa dovođenjem trećeg pojačanja.

Слика

Nikola Mirković (32) - GK

Došao je iskusni golman da preuzme mesto među stativama.

Ekipa već izgleda puno bolje. Fale nam još igrača, ali sa ovim do sada smo popunili neke rupe u timu.
Na roštilju u mojoj vili na Zlatiboru, sedeli smo i vagali kako dalje. Pridružio nam se i Predsednik Dragan Marjanović.

Predsednik:
Ja ne mogu da verujem. Sedeo je samnom u kancelariji svaki dan i tako da nam zabije nož u leđa...

Anđus:
Da čujemo Živu!

Živa:
Rekli ste pravu stvar. Nož u leđa, pa to je njegov štos. Na delo stupaju hohštapleri, banditi, crnoberzijanci koji na muci ovog naroda, zarađuju enormne pare. Lepo je rekao naš prijatelj Vučić da se takvima mora doakati!

Anđus:
Nisam mislio to gospodine Živadinoviću, mislio sam, kako ćemo dalje... Šta ćemo sa klubom? Kako da pomognemo?

Živa:
Pa gledajte ićićemo. Idemo vi i ja u Keniju. Tamo ima igrača za 10 maraka. A znate kakve su im ženske majku ti poljubim...


Слика

Valeriano Ncham (27) - MC
Igrač zadatka kojeg je lično Živa doveo da obavlja prljave poslove na sredini terena. Krasi ga snaga, duel igra, brzina oporavka i klizeći startovi. Živa kaže da je ponikao u Interu iz Milana.

Слика

Anđus je preko svojih kontakta u Španiji pre svega preko Zorana Stojadinovića odradio jedan deo posla.
Kontaktirao je Zorana:
-Zoki, jel si gledao Barselonu za vikend?
-rekoh ti ja da će igrati gegen presing celu utakmicu.
-sto se mene tiče samo neka se tako nastavi... Nego htedoh da te pitam za nekog fudbalera za Slobodu?
Mozda imam jednoga... Igrao za Milano u mlađim kategorijama.

Слика

Nosa Obaretin (20) - DLC
Nigerijac 193cm visoki levi bek koji može da igra i na poziciji štopera. Došao je kao pojačanje koje bi trebalo da od Humara preuzme poziciju levog beka.

Gotovo smo sklopili ekipu, a ja sam otišao do Niša kako bih sa Ivicom Tončevim pričao o mogućim pojačanjima. Naime pitao sam za Savu Petrova, Nikolu Štulića i Miljana Škrbića. Sva trojica su tip napadača koji nama odgovara.
Dobio sam negativan odgovor, pa čak i na pozajmice. Ali me je uputio na brata Novicu Tončeva koji ima igrača kojeg želi da pozajmi.

Слика

Novica mi je objasnio da ima igrača kojeg želi da pozajmi. Naš predsednik je rekao da mu ponudim sobu na Zlatiboru koja je u njegovom vlasništvu i 20% od sledeće prodaje jer ne želi da razigrava talentovanog momka od 20 godina kako bi ga Radnik posle prodao za veliki novac. Novica je pristao na sve to i momak je došao kod nas.

Слика

Vukašin Bogdanović (20) - ST
Ponikao u Realu sa Nišave zatim se kalio u Vojvodini i jednu godinu stasavao u Radniku iz Surdulice gde je postigao svega 1 gol na 9 utakmica. Visok je 183cm i tip igrača najbliži Goncalo Ramos.

Sklopili smo ekipu. Na pitanje novinara da li će biti još dolazaka, moj odgovor je bio ‚‚nadam se''. I zaista je tako. Želim da ekipu pojačam sa jedim kapitalcem, a predsednik je i pored svih nedaća koje su zadesile klub odvojio još jedan stan na Zlatiboru da proda ili trampi u slučaju da nagovorimo nekoga da dođe.

Sezona je u jeku i rezultati su sledeći:

Слика

Sloboda - Trayal 3:0

Odmah na startu derbi iz prošle sezone. Trayal je predvodio na sredini terena Miloš Jojić. Kod nas su debitovali Mirković, Fall, Nchama i Dimitrov. Briljirao je golman Mirković i pokazao nam da se možemo osloniti na njega. Odigrali smo odličnu utakmicu i pobeda je bila naša.

Слика

Sledeća utakmica je bila sa Vojvodinom. Kladionice su bile baš na njihovoj strani.
Poveli su oni u 13. minutu nakon loše intervencije Cvetića.
Isti igrač poravnava u 62. minutu glavom posle kornera. I onda za 20 minuta postižemo još 3 gola i utakmicu privodimo kraju 4:1 za Slobodu!

Slede dva poraza, od Napretka 1:2 i Crvene Zvezde na Marakani 1:3.
Pobedili smo Kolubaru 2:0, igrali nerešeno sa Novim Pazarom 1:1 gde su nam postigli gol u poslednjoj sekundi meča. Zatim smo pobedili Radnik iz Surdulice 2:1. Živa me je posavetovao da Vukašin Bogdanović, inače bivši igrač kog je Novica Tončev otpisao, mora da počne utakmicu jer takvi igrači uvek osete želju da se dokažu u takvim utakmicama. Mali je postigao gol za pobedu nad Radnikom 2:1.

Novica Tončev je uleteo u svlačionicu Radnika na kraju utakmice i napao trenera Simo Krunića koji mu je rekao da slobodno pusti malog, da nije kvalitet...

Слика

Regovala je policija i sve se smirilo na kraju.
Već sledeći vikend TSC nas je odučio od fudbala u Bačkoj Topoli. Zaista jedna ekipa koja je mnogo jaka na svim pozicijama, našla je rupe u našem timu i iskoristila neuigranost koju još uvek pokušavamo da ispravimo i pobedili su nas 0:4.

Za kraj deo emisije koju vodi Željko Pantić gde nas je na kratko pomenuo.

Слика

,,Kriminal koji potresa ovu zemlju od strane Zvezdinih čelnika video se na utakmici sa Slobodom. Udruženim snagama Zvezdana Terzića i Bata Đore pobeđena je hrabra Sloboda. Poveli su posle sjajnog slobodnog udarca Sušića i disciplinovano se borili dok sudije nisu došle na scenu. U zadnjem minutu pred poluvreme puštaju gol Pešića iz čistog ofsajda... I posle naravno kartonima utišali Užičane i laka pobeda Zvezde...

Слика

Što se njih tiče, sve je regularno...

Sezona je tek počela... 28. je Avgust... Lutovac je slobodan igrač i pokušavam svim snagama da ga dovedem. Plaši me da neću uspeti, a on mi je velika želja ovog prelaznog roka.
Čujemo se uskoro!

:warrior:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 5.

Порука од Mexes87 »

Kostur tima i podizanje na viši nivo

Слика

Sekstet u MozzartBet Superligi Srbije predvodi ekipu u borbi za opstanak. Reč je o igračima koji su izneli prošlu sezonu, a sada su standardni u najvišem rangu pa je red da ih pomenem.

Marko Jeremić (30) je levonogi lucidni igrač koji igra na poziciji desnog krila.
Aleksandar Cvetić je (28) je stameni štoper koga krasi velika borbenost. Slabiju tehniku sakriva strašnom borbenošću.
Petar Jovanović (41) je najstariji igrač u ligi ikada. Iako u godinama, telo mu je kao u mladića i sve svoje partije igra na iskustvo.
Andrej Đukić (20) je naš bonus. Igra na pozicijama krila i ima izuzetan osećaj za asistenciju.
Miloš Ristić (28) je naš plejmejker. Služi se levom nogom i izuzetno je nesebičan.
Đorđe Šušnjar (31) je naš sigurni centarfor. Konkretan je u napadu i dosta pomaže u otvaranju igre.


Sve su ovo igrači koji poseduju određeni kvalitet. Međutim na sastanku kojem smo imali odžanom u Šeheru sa stručnim štabom i mojim prijateljima predočio sam im šta nam fali.

Слика

-Želim da posedujemo loptu, da se mi pitamo na terenu. Ovi igrači... Oni ne mogu sami da donesu to. Potrebna nam je dopuna. Želim da dovedemo lucidne igrače, brze igrače. Igrače koji brzo razmišljaju. Pa će onda ovi naši doći do izražaja. Želim da podignemo igru na viši nivo! -U dahu sam izgovorio.

Asistent:
-Šefe slažem se, mi na treningu dajemo 200%, ali ovi momci prosto nemaju to što treba

Živa:
-Gledajte nemaju iskustva... O čemu mi ovde pričamo već godinu dana. Dajte da se ne lažemo. Dokle će ovaj Užički napaćeni narod gledati lupanje lopte na palac. Mi moramo da kao sedamdesetih godina da uvedemo tradicionalnu ševu.
Anđus:
-Ja nikada nisam video ovako demode tim. Bez štosa, bez utrčavanja, bez neke magije. Kada smo mi dali gol makazicama? Ili na primer da je neko lobovao golmana. Nikad. Fudbal je, šta je fudbal? Daš gol...!

Ja
-Izvinite gospodo o tome vam upravo pričam... Anđuse zovi Stojadinovića i reci mu da nam nađe levo krilo. Ja ću da ga platim ako treba. Živo ti i ja idemo na Novi Beograd i do Zemuna. Imamo tamo neka posla.

Živa:
-Vozi ti, Toyota mi je na servisu...

Слика

Na Novom Beogradu, pravo iz IMT doveli smo proverenog igrača, sjajnog driblera, lucidnog i iskusnog Alena Stevanovića!
Produžili smo do Zemuna, tačnije Teleoptika gde znamo da trenira još uvek nedokazani Zlatan Šehović koji je nakon odlaska Ilije Stolice iz Partizana pod mandatom Gordana Petrića sklonjen i više se nije vratio. Ja verujem u tog momka. Partizan je zacepio cenu i na njega je otišao još jedan stan na Zlatiboru, a uzeo ga je Ivica Ilijev. Šehović je igrač koji zna da igra fudbal. Jak je na lopti i odličan u oba pravca.
Za to vreme Zoran Stojadinović je poslao ugovor za reprezentativca Kanade Richie Ennina. Jak je ugovor zatražio, a ja sam rešio da iz svog džepa mu platim bonuse ukoliko ih ostvari. Rizikovao sam, ali sam morao jer nam je račun u blokadi. Inače reč je o brzom, konkretnom krilu koje zna da koristi prostor ispred gola.
Insistirao sam na još jednom igraču. Nisam smeo da ostavim vremešnog Petra Jovanovića samog na desnom beku cele sezone. Doveo sam slobodnog igrača Marka Mandića. Momka koji zna fudbala i ima srce za 2 coveka.

Nek se igra fudbal na stadionu ‚‚Radomir Antić''!

Слика

Tako je glasio tekst u novinama nakon dolaska ovog pokera za kraj.
Prepoznali su i novinari naš trud da napravimo tim koji će se ravnopravno takmičiti.

Слика

U kupu nam ide jako dobro, ali i u prvenstvu! Nakon velike potrošnje sa Partizanom usledile su teške utakmice sa Zvezdom i Čukaričkim gde su igrači bili valjano umorni. Uzeli smo veliki bod lideru prvenstva. Nakon toga sve sigurniji nastavljamo.
Golman Mirković se provredio na 4 meseca, ali odlični mladi Đoković radi veliki posao da se ne oseti odsustvo sjajnog Mirkovića.

Na tabeli smo 6.
Mogu da zaključim da ima dosta kvalitetnih ekipa, a pre svega bih izdvojio Partizan kao lidera i Zvezdu kao pratioca, zatim Napredak, Radnički Niš, Čukarički, Radnik, Vojvodinu i TSC. Naravno i mi smo u tom društvu, na iznenađenje navijača i fudbalske javnosti u Srbiji.

:punker:

Javljamo se na polusezoni, do tada vas pozdravlja ekipa iz Slobode!

Слика

:knight:


Корисников грб
Gagulaa
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 25 Дец 2022, 19:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: ~Sloboda i novi početak~

Порука од Gagulaa »

Zelim ti borbu za gornji deo tabele i sto vise bodova na strani.Uzice opet igra Super ligu :ave:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Re: ~Sloboda i novi početak~

Порука од Mexes87 »

Gagulaa пише: 25 Дец 2022, 20:25 Zelim ti borbu za gornji deo tabele i sto vise bodova na strani.Uzice opet igra Super ligu :ave:
Hvala brate, borimo se! :gunman:
Корисников грб
Mexes87
Youth Team Coach
Поруке: 97
Придружен: 01 Мар 2011, 20:56
Место: Grocka
Has thanked: 10 times
Been thanked: 88 times
Status: Није на вези

Nastavak 6.

Порука од Mexes87 »

"...Da smo svi zdravi, pa da se pitamo..."

Слика

‚‚Radimo uživo emisiju KCN Sport, kao i svakog utorka, neuralgični događaji potresaju ovu zemlju. Bavićemo se naknadno politikom, u fokusu je fudbal, fudbalske prilike u Srbiji, navijači i tako dalje. Za početak bih čestitao Slobodi na sjajnoj igri. Dakle srpski Milano igra prelep fudbal. Na gol više kao nekada Barcelona sa Rajkardom, Gvardiolom, Titom Vilanovom i Luis Enrikeom. Ovo ostalo ne bih pominjao, ovo ostalo je humor i satira, burleska... Dakle
Kike Setijen, Kuman, Barhuan, Ćavi to je lako štivo i ne podleže ozbiljnom fudbalu. Inače kolokvijalno ‚‚Srpski Milano'' sam mu ja dao nadimak. Dakle ja sam krstio u ovo novo doba ovaj klub. A da ne pričam da podsećaju malo na tu ekipu sa sredine dve hiljaditih. Elem oni rade sjajan posao.

Слика

Ja sam lično bio tu kada predsednik kluba Dragan Marjanović kaže treneru da ga zanima isključivo da ostane u ligi u prvoj godini. A ovaj se umeša u plejof. Znao sam kada su došli ti igrači da će ekipa igrati ozbiljan fudbal. To se osećalo. Taj Fall iz Grafičara, potom Šehović za koga sam bio skeptik jer sve ove godine je talenat i nikako da proradi. Lično ga je trener doveo i vidi se da ima njuh za igrače ima špurijus, dakle ima njušku koga da dovede. Da ne pominjem Nchama, dakle jedan igrač za prljave poslove koji kada nije na terenu, Sloboda ima problem u igri, pa onaj Kanađanin Eninn, zatim Alen Stevanović. To je već ozbiljan talenat. I gde je našao ovog špica, na jugu Srbije u Surdulici. sedi na klupi igrač od 3m evra. Ja vam garantujem ako ovako nastavi ićiće i preko 3m evra. Vukašin Bogdanović, on je zver. Dalje, igra Slobode se zasniva na tome, ima dva beka kakva trebaju reprezentaciji Srbije. Mislim na ovog Šehovića i Mandića... Oni se izbacuju, dupliraju bokove i prave problem odbrani po celoj Srbiji. Jesu derbije pogubili, ali nisu imali ni sreće. Videćemo dalje u prvenstvu. Moja prognoza igraće plejof i pobediće minimum 2 utakmice od 7 u plejofu. Kao šampiona vidim Partizan, ali imaće problema u derbiju.

:punker:

Rezultati:

Слика

Bogdanović sam srušio Trayal!

Слика

Najgora utakmica u sezoni

Nažalost već sada možemo da proglasimo ovu utakmicu za najgoru iako do kraja ima još dosta da se igra. Prosto na utakmici sa Vojvodinom ništa nije išlo kako treba. Najpre je Fall u 8. minutu u želji da očisti loptu slabijom nogom koja je išla sa strane udario potkolenicom i poslao u rašlje našeg gola. Marko Jeremić je brzo izjednačio. Na scenu stupa golman Đoković koji je dodao loptu Mirku Topiću za 2:1 za Vojvodinu. Sledeća u nizu grešaka je bila kada je Mandić vratio golmanu loptu, a ovaj je promašio i to je bio drugi autogol za 3:1. Nakon toga igra se raspala i bilo je pitanje koliko će biti do kraja.
Inače nakon te utakmice smo odlučili da ćemo dovesti još jednog golmana na polusezoni. Mirković je bio povređen, a mladi Đoković očigledno nedorastao za ove zadatke.

Слика

Od te utakmice Mandić je počeo da pruža sve bolje partije i istisnuo iskusnog Jovanovića iz startne postave.

Sud radi svoj posao!

Слика

Ukoliko vas interesuje dokle je stigla stvar sa Bata Đorom stvar je jasna. Otišli smo na sud kako bi raspravili ko je u pravu oko para. Inače bezobrazna ponuda Bata Đore je bila njegov prijatelj preuzme prava na Bogdanovića, Šehovića i Falla, a da on zauzvrat odblokira račun kluba. Taj predlog, predsednik je odbio! :gunman:

Krenulo se u aktivnu potragu za golmanom. Na scenu stupa Živa i predložio je golmana kojeg je hvalio nakon derbija Crvene Zvezde sa Partizanom koji je odigran pre 6 godina.

Слика

,,Ovog igrača da dovedemo! Dečko se sada namazao iskustvom, bio je malo vani, prošao i starlete i sve redom. U pravim je godinama i one kikseve iz derbija više neće da pravi! Dečko je siguran igrač, dečko je pouzdan igrač...''


Слика

Doveli smo Filipa Manojlovića iz Spartaka (27) za 27.000e

Kada sada pogledamo naš tim i napravimo odnos godina, kvaliteta, igračkog zenita, možemo da podvučemo i kažemo da imamo dobar potencijal. Golman ulazi u najbolje godine za golmana. Od starijih Jovanović (41) je već rezerva i polako ga Mandić nasleđuje kako treba, zatim Alen Stevanović (33) može još da da fudbalu i ostaće sa nama i dalje. Krčmarević, Sušić, Šušnjar i Dimitrov su polako na zalasku karijere i svakako su svoj zenit odavno prošli, ali su kapitalni kada uđu sa klupe. Svi ostali igrači su u odličnim godinama i možemo da zaključimo da je lepa budućnost pred nama.

Tabela:

Слика

Na visokom 4. mestu se nalazi Sloboda! Velika stvar za naš klub i naš grad. Svakako to niko nije očekivao od nas. Srpski Milan igra jako dobro i mi trenutno živimo svoje snove... Predsednik Marjanović kaže da je spremio bonuse za igrače, pa makar izgubili sve utakmice do kraja.

Japan je u modi!

Слика

Nakon dobrog rezultata Japana na svetskom prvenstvu u Kataru, posebnu pažnju je privukla njihova borbenost, organizovanost i fizička priprema. Na kraju je u oko upao trener Hajime Moriyasu koji se nakon ispadanja poklonio publici u znak izvinjenja što nije uradio više za svoju zemlju. Poželeo sam takvog trenera za pomoćnika.
A koga da pitam i da mi kaže bolje nego selektor Dragan Stojković Piksi i njegov pomoćnik Kacuhito Kinoshi!

Слика

Dočekao me Dragan kako dolikuje, a upoznavanje i kafu je ugovorio Boško Đurovski. Uz kafu i rakijicu, pohvalio je moj rad i rekao da prati Slobodu ove godine u prvenstvu. Pomenuo je da ima potencijala i da uz dobar rad, jedan ili dva igrača mogu da budu na dobrom putu ka reprezentaciji.

,,Dragane... Oduševljen sam kako Japanci rade svoj posao. Ovaj naš Kinoshi je naučio i himnu, peva je kao da je Srbin. Voleo bih da imam takvog pomoćnika. Jel bi mogao da mi preporučiš takvog?''

,,Kinoshi je zauzet, inače bih ti pomogao, lako bi se adaptirao. Ali evo, pozvaćeš ovog čoveka. Iskusan je, disciplinovan, odlične procene ima, taktički jako dobro obučen. Sa mladima je fenomenalan. Nećeš se pokajati...

HIROSHI MIYAZAWA

Слика

Uz njega sam angažovao ambicioznog trenera Miroslava Vulićevića, momka koji je igrao za mene u mom prošlom mandatu. Kondicioni trener je bivši trener Zvezde i Ludogoreca Vladimir Čepzanović.

U svakom pogledu, gledamo da se pojačamo i budemo bolji. Podržite nas, da nastavimo još jače!

:rockon:
Корисников грб
Gagulaa
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 25 Дец 2022, 19:45
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: Nastavak 6.

Порука од Gagulaa »

Mexes87 пише: 28 Дец 2022, 23:40
"...Da smo svi zdravi, pa da se pitamo..."

Слика

‚‚Radimo uživo emisiju KCN Sport, kao i svakog utorka, neuralgični događaji potresaju ovu zemlju. Bavićemo se naknadno politikom, u fokusu je fudbal, fudbalske prilike u Srbiji, navijači i tako dalje. Za početak bih čestitao Slobodi na sjajnoj igri. Dakle srpski Milano igra prelep fudbal. Na gol više kao nekada Barcelona sa Rajkardom, Gvardiolom, Titom Vilanovom i Luis Enrikeom. Ovo ostalo ne bih pominjao, ovo ostalo je humor i satira, burleska... Dakle
Kike Setijen, Kuman, Barhuan, Ćavi to je lako štivo i ne podleže ozbiljnom fudbalu. Inače kolokvijalno ‚‚Srpski Milano'' sam mu ja dao nadimak. Dakle ja sam krstio u ovo novo doba ovaj klub. A da ne pričam da podsećaju malo na tu ekipu sa sredine dve hiljaditih. Elem oni rade sjajan posao.

Слика

Ja sam lično bio tu kada predsednik kluba Dragan Marjanović kaže treneru da ga zanima isključivo da ostane u ligi u prvoj godini. A ovaj se umeša u plejof. Znao sam kada su došli ti igrači da će ekipa igrati ozbiljan fudbal. To se osećalo. Taj Fall iz Grafičara, potom Šehović za koga sam bio skeptik jer sve ove godine je talenat i nikako da proradi. Lično ga je trener doveo i vidi se da ima njuh za igrače ima špurijus, dakle ima njušku koga da dovede. Da ne pominjem Nchama, dakle jedan igrač za prljave poslove koji kada nije na terenu, Sloboda ima problem u igri, pa onaj Kanađanin Eninn, zatim Alen Stevanović. To je već ozbiljan talenat. I gde je našao ovog špica, na jugu Srbije u Surdulici. sedi na klupi igrač od 3m evra. Ja vam garantujem ako ovako nastavi ićiće i preko 3m evra. Vukašin Bogdanović, on je zver. Dalje, igra Slobode se zasniva na tome, ima dva beka kakva trebaju reprezentaciji Srbije. Mislim na ovog Šehovića i Mandića... Oni se izbacuju, dupliraju bokove i prave problem odbrani po celoj Srbiji. Jesu derbije pogubili, ali nisu imali ni sreće. Videćemo dalje u prvenstvu. Moja prognoza igraće plejof i pobediće minimum 2 utakmice od 7 u plejofu. Kao šampiona vidim Partizan, ali imaće problema u derbiju.

:punker:

Rezultati:

Слика

Bogdanović sam srušio Trayal!

Слика

Najgora utakmica u sezoni

Nažalost već sada možemo da proglasimo ovu utakmicu za najgoru iako do kraja ima još dosta da se igra. Prosto na utakmici sa Vojvodinom ništa nije išlo kako treba. Najpre je Fall u 8. minutu u želji da očisti loptu slabijom nogom koja je išla sa strane udario potkolenicom i poslao u rašlje našeg gola. Marko Jeremić je brzo izjednačio. Na scenu stupa golman Đoković koji je dodao loptu Mirku Topiću za 2:1 za Vojvodinu. Sledeća u nizu grešaka je bila kada je Mandić vratio golmanu loptu, a ovaj je promašio i to je bio drugi autogol za 3:1. Nakon toga igra se raspala i bilo je pitanje koliko će biti do kraja.
Inače nakon te utakmice smo odlučili da ćemo dovesti još jednog golmana na polusezoni. Mirković je bio povređen, a mladi Đoković očigledno nedorastao za ove zadatke.

Слика

Od te utakmice Mandić je počeo da pruža sve bolje partije i istisnuo iskusnog Jovanovića iz startne postave.

Sud radi svoj posao!

Слика

Ukoliko vas interesuje dokle je stigla stvar sa Bata Đorom stvar je jasna. Otišli smo na sud kako bi raspravili ko je u pravu oko para. Inače bezobrazna ponuda Bata Đore je bila njegov prijatelj preuzme prava na Bogdanovića, Šehovića i Falla, a da on zauzvrat odblokira račun kluba. Taj predlog, predsednik je odbio! :gunman:

Krenulo se u aktivnu potragu za golmanom. Na scenu stupa Živa i predložio je golmana kojeg je hvalio nakon derbija Crvene Zvezde sa Partizanom koji je odigran pre 6 godina.

Слика

,,Ovog igrača da dovedemo! Dečko se sada namazao iskustvom, bio je malo vani, prošao i starlete i sve redom. U pravim je godinama i one kikseve iz derbija više neće da pravi! Dečko je siguran igrač, dečko je pouzdan igrač...''


Слика

Doveli smo Filipa Manojlovića iz Spartaka (27) za 27.000e

Kada sada pogledamo naš tim i napravimo odnos godina, kvaliteta, igračkog zenita, možemo da podvučemo i kažemo da imamo dobar potencijal. Golman ulazi u najbolje godine za golmana. Od starijih Jovanović (41) je već rezerva i polako ga Mandić nasleđuje kako treba, zatim Alen Stevanović (33) može još da da fudbalu i ostaće sa nama i dalje. Krčmarević, Sušić, Šušnjar i Dimitrov su polako na zalasku karijere i svakako su svoj zenit odavno prošli, ali su kapitalni kada uđu sa klupe. Svi ostali igrači su u odličnim godinama i možemo da zaključimo da je lepa budućnost pred nama.

Tabela:

Слика

Na visokom 4. mestu se nalazi Sloboda! Velika stvar za naš klub i naš grad. Svakako to niko nije očekivao od nas. Srpski Milan igra jako dobro i mi trenutno živimo svoje snove... Predsednik Marjanović kaže da je spremio bonuse za igrače, pa makar izgubili sve utakmice do kraja.

Japan je u modi!

Слика

Nakon dobrog rezultata Japana na svetskom prvenstvu u Kataru, posebnu pažnju je privukla njihova borbenost, organizovanost i fizička priprema. Na kraju je u oko upao trener Hajime Moriyasu koji se nakon ispadanja poklonio publici u znak izvinjenja što nije uradio više za svoju zemlju. Poželeo sam takvog trenera za pomoćnika.
A koga da pitam i da mi kaže bolje nego selektor Dragan Stojković Piksi i njegov pomoćnik Kacuhito Kinoshi!

Слика

Dočekao me Dragan kako dolikuje, a upoznavanje i kafu je ugovorio Boško Đurovski. Uz kafu i rakijicu, pohvalio je moj rad i rekao da prati Slobodu ove godine u prvenstvu. Pomenuo je da ima potencijala i da uz dobar rad, jedan ili dva igrača mogu da budu na dobrom putu ka reprezentaciji.

,,Dragane... Oduševljen sam kako Japanci rade svoj posao. Ovaj naš Kinoshi je naučio i himnu, peva je kao da je Srbin. Voleo bih da imam takvog pomoćnika. Jel bi mogao da mi preporučiš takvog?''

,,Kinoshi je zauzet, inače bih ti pomogao, lako bi se adaptirao. Ali evo, pozvaćeš ovog čoveka. Iskusan je, disciplinovan, odlične procene ima, taktički jako dobro obučen. Sa mladima je fenomenalan. Nećeš se pokajati...

HIROSHI MIYAZAWA

Слика

Uz njega sam angažovao ambicioznog trenera Miroslava Vulićevića, momka koji je igrao za mene u mom prošlom mandatu. Kondicioni trener je bivši trener Zvezde i Ludogoreca Vladimir Čepzanović.

U svakom pogledu, gledamo da se pojačamo i budemo bolji. Podržite nas, da nastavimo još jače!

:rockon:
Prati se,puna podrska..Lepo je videti da postoji volja i zelja za kvalitetnim izvestajima..Nadam se da ces mnogima posluziti kao inspiracija.(ozbiljno razmisljam) :motor:
Пошаљи Одговор

Повратак на “FM24 Menadžerska soba / Manager stories”