FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Kreiramo bazu Srbije i Crne Gore za FM22. Ocene igrača, transferi, predlozi i kritike.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од Набеђен »

Која је фора са резултатима Србије у Лиги нација, кећемо са 1 бодом након 4 кола. Јел није могуће било убацити резултате који су се стварно десили?

Сад кад се преузме Србија осуђен сам да идем у дивизију Ц уместо у А у којој реално и припадамо.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Набеђен пише: 04 Дец 2022, 00:09 Која је фора са резултатима Србије у Лиги нација, кећемо са 1 бодом након 4 кола. Јел није могуће било убацити резултате који су се стварно десили?

Сад кад се преузме Србија осуђен сам да идем у дивизију Ц уместо у А у којој реално и припадамо.
Ovo nije u vezi sa ovom temom, jer mi ne podešavamo takve stvari u bazi. Koliko znam, takmičenja koja nisu licencirana ne mogu da imaju prave rasporede i ubačene rezultate.
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од jesusnavas7 »

Pozdrav svima.

Kao navijac Zvezde, potrudicu se da budem objektivan, imam nekoliko predloga po pitanju odredjenih igraca.

Srdjan Mijailovic
Tackling 10>14 ( Kao izraziti bwm-d, to mu je jedna od najacih karakteristika, najbolji klizeci u ligi definitivno)
Work Rate i Stamina 12>14 ( opet mnogo je veca radilca nego sto je ocenjen trenutno, veci radijus kretanja) Sve u svemu, prijatno sam iznenadjen nejgovim igrama do sada.

Aleksandar Pesic
Strenght 12-14 ili 15 ( Mozda ne 15, ali 14 po mom misljenju da, jer je bas ojacao, igra dosta ledjima, u nasoj ligi je dominantam u tome, u Evropi se pristojno borio sa stoperima koji su po FM-u snazniji od njega ( Knoster, Vitor Hugo, onaj iz Monaka itd). Mozda i dodati "Play with his back to goal".

Kanga

Posto nisam pri kompu, ne sluzi me bas dobro secanje, ali definitivno je s godinama sazreo, ne mnogo, ali sasvim dovoljno da dobije malo veci Work Rate, Positioning i Teamwork , sto ga definise kao DLP-S. Ispravite me ako gresim.

Sto se ostalih igraca tice, cudi me da je Urosevic jako lose ocenjen, Free Kick, Dribling, First Touch, Work Rate, Stamina, Determination i Leadership, moraju gore. Definitivno najbolji levi bek u ligi bez konkurencije.

Probacu da dodam jos neke predloge narednih dana.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Hvala najlepše, svi su predlozi dobrodošli.

Zahvaljujući Petru, celi je Partizan dodatno sređen, a Marko je unapredio jedan broj igrača, tako da će potencijali posle apdejta biti viši, konkretno ćemo imati petoricu igrača sa potencijalom -8, kako je ranije i najavio. Markov sud smatram najmerodavnijim, jer ne znam nikoga ko je odgledao veći broj utakmica omladinaca i kadeta. Ova uvećanja će, nadam se, podići i igrivost lige.

Pozdrav svima i prijatni vam bili praznici.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од milpar »

Заборавио сам ово написати прије једно 20ак дана када ми се десила ситуација на игрици, не утиче ништа на игру, али ето... Продао сам играча некоме за рекордне паре, и у новинама пише као "Оборен рекорд, највећа продаја од преласка Матеје Кежмана из ЗВЕЗДЕ у ПСВ".
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

milpar пише: 22 Јан 2023, 10:19 Заборавио сам ово написати прије једно 20ак дана када ми се десила ситуација на игрици, не утиче ништа на игру, али ето... Продао сам играча некоме за рекордне паре, и у новинама пише као "Оборен рекорд, највећа продаја од преласка Матеје Кежмана из ЗВЕЗДЕ у ПСВ".
Rekord je namešten kako treba i na nivou zemlje i na nivou Partizana, Zvezda se ne pominje, tako da uzrok baga nije baza, slobodno prijavi kao bag vezan za medije...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 29 Јан 2023, 09:12
milpar пише: 22 Јан 2023, 10:19 Заборавио сам ово написати прије једно 20ак дана када ми се десила ситуација на игрици, не утиче ништа на игру, али ето... Продао сам играча некоме за рекордне паре, и у новинама пише као "Оборен рекорд, највећа продаја од преласка Матеје Кежмана из ЗВЕЗДЕ у ПСВ".
Rekord je namešten kako treba i na nivou zemlje i na nivou Partizana, Zvezda se ne pominje, tako da uzrok baga nije baza, slobodno prijavi kao bag vezan za medije...
Realno sa prodaznim tranferima je tesko ja sam osvoijo Konfederaciju pa sam igraca prodao od 200k do 1.5m u nekim polovicnih klubova, jeste da kod mene u PFC su visak ali su tata mata za pola lige u EU :yesko:
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Hvala za taj podatak, ali ova tema je za ispravke u bazi podataka. Sistem funkcionisanja tržišta nije nešto što mi u bazi podešavamo...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

@dukiss je su vneseni novi stadioni koji se gradi i na koji ce igraju klubove i zimskom apdejtu?
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Ako misliš na Leskovac, Zaječar i Loznicu - da. Namešteni su kao izgrađeni.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 17 Феб 2023, 18:13 Ako misliš na Leskovac, Zaječar i Loznicu - da. Namešteni su kao izgrađeni.
Da da na nih sam mislio ovo sa novo najavenih niko jos nezna dali ce da bude :yesko:
Корисников грб
Megatone
Newgen
Поруке: 13
Придружен: 26 Нов 2010, 01:19
Место: Island
Has thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од Megatone »

Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

Megatone пише: 19 Феб 2023, 20:33 Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Nema smisla i Urosevic da bude PA119 pa to je to sta ces :zelenko:
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Megatone пише: 19 Феб 2023, 20:33 Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Ovo nismo podesili mi, nego SI, pitaću o čemu se radi. Hvala što si ovo zapazio.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

dark warrior™ пише: 20 Феб 2023, 05:23
Megatone пише: 19 Феб 2023, 20:33 Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Nema smisla i Urosevic da bude PA119 pa to je to sta ces :zelenko:
Posle zimskog apdejta su Uroševićevi CA i PA 127. Njegov PA ne može da bude viši od CA, jer ima 28 godina. Da li misliš da treba da ima više od 127?
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

Megatone пише: 19 Феб 2023, 20:33 Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Dobio sam odgovor na ovo pitanje - Srbiju su pridodali istočnoj Evropi, a Makedonija je potpala u isti koš gde je Grčka da izjednače broj zemalja po regionima. Rekao sam im da je ovo u principu pogrešno, ali ne mogu da ga poprave za FM2023, nego odlažu za FM2024.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dark warrior™ »

dukiss пише: 24 Феб 2023, 17:59
dark warrior™ пише: 20 Феб 2023, 05:23
Megatone пише: 19 Феб 2023, 20:33 Zasto je Srbija i dalje u Eastern Europe regionu a Bosna, Hrvatska, Crna Gora u South Europe.
Nema nikakvog smisla.
Nema smisla i Urosevic da bude PA119 pa to je to sta ces :zelenko:
Posle zimskog apdejta su Uroševićevi CA i PA 127. Njegov PA ne može da bude viši od CA, jer ima 28 godina. Da li misliš da treba da ima više od 127?
Ako mene pitas ja bi njega stavio minimum na 130 jer je u ovog momenta bar po mene jedan od najboljih igraca partizana
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

dark warrior™ пише: 03 Мар 2023, 13:55
dukiss пише: 24 Феб 2023, 17:59
dark warrior™ пише: 20 Феб 2023, 05:23
Nema smisla i Urosevic da bude PA119 pa to je to sta ces :zelenko:
Posle zimskog apdejta su Uroševićevi CA i PA 127. Njegov PA ne može da bude viši od CA, jer ima 28 godina. Da li misliš da treba da ima više od 127?
Ako mene pitas ja bi njega stavio minimum na 130 jer je u ovog momenta bar po mene jedan od najboljih igraca partizana
Pa dobro, trenutno najbolji igrač Šerifa u bazi ima 116, drugi najbolji 114, treći 107, a prosečni Current Ability prvog tima im je 102. Tako da mislim da je 127 za Uroševića i više nego dovoljno.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од milpar »

Запослио сам тренера у Графичару, и након пар мјесеци сам пронашао бољег у претрази. Међутим, не могу да га отпустим ни једном од оне двије опције. Он прихвати споразумни прекид сарадње, и стигне ми обавјештење да је бивши, али и даље остане као тренер. Све су прилике да се мора чекати истек уговора.
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Diskusija, ispravke i predlozi ocena

Порука од dukiss »

milpar пише: 09 Мар 2023, 19:52 Запослио сам тренера у Графичару, и након пар мјесеци сам пронашао бољег у претрази. Међутим, не могу да га отпустим ни једном од оне двије опције. Он прихвати споразумни прекид сарадње, и стигне ми обавјештење да је бивши, али и даље остане као тренер. Све су прилике да се мора чекати истек уговора.
Ako prihvati prekid i stigne ti obaveštenje, a on ostane kao trener, to je onda bag, tako da slobodno možeš da prijaviš preko SI community foruma kao bag vezan za B tim.
Закључано

Повратак на “FM24 Research”