FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Filip991 пише: 29 Мар 2023, 20:22
Neven пише: 28 Мар 2023, 12:38 Sve je manje više ok u ovom FM-u sem što bih izdvojio transfere i finansije generalno koje su katastrofa po meni.
Uđem u LŠ sa klubom koji ima 0K za transfere i 18K/w za plate i uprava neće da mi da ni cent za transfer budžet,
Užasno kako su napravili ovo... Bukvalno ako želiš da igraš sa nekim nižerazrednim klubom kod nas treba ti 20ak sezona da klb postane ,,normalan''.
I koja je razlika, kako ocenjuše razliku, pošto sam se ja isto zaglavio u jednom brutalnom sejvu na 22 i nikako da pređem na 23 :xD:


Neven пише: 28 Мар 2023, 12:38 Sve je manje više ok u ovom FM-u sem što bih izdvojio transfere i finansije generalno koje su katastrofa po meni.
Uđem u LŠ sa klubom koji ima 0K za transfere i 18K/w za plate i uprava neće da mi da ni cent za transfer budžet,
Užasno kako su napravili ovo... Bukvalno ako želiš da igraš sa nekim nižerazrednim klubom kod nas treba ti 20ak sezona da klb postane ,,normalan''.
To je generalni problem već godinama zato postaje neigrivo posle nekoliko sezona. Kod mene Čukarički i Partizan redovno igraj Ligu Evrope, a još neki klub uđe u Konferenciju i žute banke nemaju
Pa da, nije mi jasno totalno. Kao da ne možeš više da napreduješ. Kao da je stavljen zid. Msm kako tvoj klub da napreduje kad ostali klubovi stagniraju? Nema smisla nimalo. Ozbiljno se razmišljam da pređem na Top eleven..(jbg ne znam da li smem da reklamiram ali svi znamo za njih).
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

dj90 пише: 31 Мар 2023, 14:56 pa to je realnost
ja bih još realnije pa da ni partizan ni zvezda nemaju baš para za transfere, ionako sve za dž dovode

sada je približnije realnosti nego pre, često se dešava da mi uprava u partizanu sama prihvati transfer, tako treba uvek da bude

pa da vidimo šta će da se radi u evropi kada igrači odu na prvu ponudu a para za transfere nigde
Pa jeste tako u prvoj sezoni, ali ako ti sačuvas klince i ne prodajes ih bud zasto kao ovi u realnosti a pritom dobije 2o M od evrope....pa logicno je da imas novac...bar 7 za transfere...i tako par sezona i eto ti....50ak M....problem je sto ostali klubovi u ligi ne prate tvoj razvoj kluba i vecito je liga sa losom reputacijom. :wtf:
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Корисников грб
provokator
Newgen
Поруке: 45
Придружен: 27 Окт 2010, 01:41
Место: Pancevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од provokator »

Ja sam totalno zbunjen kada sam 2024 usao u ligu sampiona a tamo nema grupa nego poput euroleague ima brdo timova i svako sa svakim a obelezeno je prvih 8 mesta da idu dalje......jer ovo neki bag ili njihova budalastina??
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Alexandar_81 »

To ti je novi format Lige Sampiona sa 36 timova i ne idu samo 8 dalje vec prvih 8 ide u top8 a drugih 8 igraju protiv timova od 17-24 mesta za top8. Ne igras sa svima vec iz prvog sesira dobijas 2 tima sa jednim kuci sa jednim na strani i tako iz svaka od 4 sesira! :cheers:
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
provokator
Newgen
Поруке: 45
Придружен: 27 Окт 2010, 01:41
Место: Pancevo
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од provokator »

hvala puno, skroz sam "ispao" iz price..... :ole:
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

koja je fora da kako igra odmiče sve sporije mi učitava dane, prve sezone je išlo sve brzo a kasnije sve sporije
čak sam i neke lige skinuo u međuvremenu i sa dve zvezdice podigao performanse na 3,5 ali džabe

da li ima veze što sam ubacio neke schortliste sa neta pa tu ima dosta igrača?
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Filip991 »

dj90 пише: 08 Апр 2023, 21:56 koja je fora da kako igra odmiče sve sporije mi učitava dane, prve sezone je išlo sve brzo a kasnije sve sporije
čak sam i neke lige skinuo u međuvremenu i sa dve zvezdice podigao performanse na 3,5 ali džabe

da li ima veze što sam ubacio neke schortliste sa neta pa tu ima dosta igrača?
Ima veze jer je veća baza, sejv ti više zauzima što se igra duže. Trebalo bi da je to razlog.
Probaj da izbacič neke lige koje ti nisu potrebne ili da ih prebaciš na view mod samo
Корисников грб
Ronin
Assistant Manager
Поруке: 692
Придружен: 15 Дец 2010, 14:30
Место: Šabac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Ronin »

Videti prvi gol sa današnjeg meča Haken-Hamarbi. I posle se mi ljutimo na FM... :winner:

https://www.youtube.com/watch?v=Vt0toPLvsGE
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

Filip991 пише: 09 Апр 2023, 14:03
dj90 пише: 08 Апр 2023, 21:56 koja je fora da kako igra odmiče sve sporije mi učitava dane, prve sezone je išlo sve brzo a kasnije sve sporije
čak sam i neke lige skinuo u međuvremenu i sa dve zvezdice podigao performanse na 3,5 ali džabe

da li ima veze što sam ubacio neke schortliste sa neta pa tu ima dosta igrača?
Ima veze jer je veća baza, sejv ti više zauzima što se igra duže. Trebalo bi da je to razlog.
Probaj da izbacič neke lige koje ti nisu potrebne ili da ih prebaciš na view mod samo
ma uradio sam to odavno ali džabe, prve sezone lepo ide ali sve kasnije je sporije
a imam 68000 igrača, mislim da to nije mnogo 3,5 zvezdica game speed i samo 9 playable liga
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од delboy »

Normalno je da ide sporije, sto duze igras to ima vise regen igraca. I sam sejv fajl postaje sve veci sto duze igras. Jos ako koristis ubacene slike za igrace i tako dalje, to dodatno usporava.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

pa ima više regen igrača ali zato neki i odlaze u penziju, što igrači što osoblje
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од delboy »

Ne odlaze u penziju ni priblizno koliko ima novih regena. Uzmi za primer samo svoj klub. Koliko regena dodje na probu godisnje a koliko igraca i osoblja ti ode u penziju?
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

bzvz, šta li bi tek bilo da nemam jak komp, neigrivo totalno
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од delboy »

Pa ako je neigrivo onda je neki problem sa tvojim kompjuterom. Kod mene uspori malo, ali bas da bude neigrivo, ne. Evo na primer, ja imam ucitano 30 liga, kaze brzina 2 zvezdice. Ako je raspon od utakmice do utakmice nedelju dana, meni treba nekih 5 minuta, mozda i manje, sve u zavisnosti da li trosim vreme na nesto drugo.
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

meni sa ovakvim kompom treba jedno 20 min sigurno za celu nbedelju a samo 9 liga playable
meni dan nekad učitava par minuta

Слика Слика
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 883
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 131 time
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

dj90 пише: 11 Апр 2023, 19:26 meni sa ovakvim kompom treba jedno 20 min sigurno za celu nbedelju a samo 9 liga playable
meni dan nekad učitava par minuta

Слика Слика
Druze proveri ti kompa nesto da nije u redu ja imam HP laptopa sa Ryzden integriranu graficku pa terna sa 60k igraca bez problema
Корисников грб
dj90
Assistant Manager
Поруке: 824
Придружен: 01 Нов 2010, 19:41
Место: Bg
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dj90 »

ne znam šta ima da ne bude uredu i nov je relativno, sve zahtevne programe (i igrice) tera bez problema
Корисников грб
delboy
Assistant Manager
Поруке: 658
Придружен: 14 Јан 2011, 16:18
Место: Srbija
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од delboy »

Rekoh ti ja. Moguce je da ti fale neki drajveri ili mozda ti je ostalo ono u opcijama reload skin a nije ti stiklirano use caching to decrease... Ako je ovo poslednje, to zna da uspori igru 5 puta.
urobot
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 24 Апр 2023, 19:51
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од urobot »

Dobro vece ljudi,

Nesto mi se igra FM posle 100 godina..
Ima li neki torrent sa krekovanim FM23? Probao bih, pa bih uzeo preko steam-a, nisam neki ljubitelj piraterije, ali opet mozda budem igrao samo jedan dan ako je mnogo komplikovano :)
Корисников грб
Filip991
Assistant Manager
Поруке: 611
Придружен: 26 Окт 2010, 12:57
Место: Beograd
Has thanked: 46 times
Been thanked: 22 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Filip991 »

urobot пише: 24 Апр 2023, 19:54 Dobro vece ljudi,

Nesto mi se igra FM posle 100 godina..
Ima li neki torrent sa krekovanim FM23? Probao bih, pa bih uzeo preko steam-a, nisam neki ljubitelj piraterije, ali opet mozda budem igrao samo jedan dan ako je mnogo komplikovano :)
Druže bolje obriši sam poruku da te admini ne bi banovali
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”