FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од maxim_tsigalko »

ове скандинавце су набуџили оценама као да је реч о рукомету а не о фудбалу. класићно буџење игре. требало би на 5 година да се погледа фм и да се види колико греше. од топ10 вундеркинда, један ако оправда добри су. то значи да се капом и шаком деле оцене.
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

Završio sam prvu sezonu sa Partizanom i osvojio titulu iako sam do pretposlednjeg kola bio drugi i na polusezoni imao zaostatak od 7 bodova. Nisam puno ekperimentisao sa taktikama već sam koristio jednu koju koristim na već poslednje dve verzije igre i dalje daje rezultate. Srbija je stigla do finala na WC i melje kako kaznena ekspedicija. Vlahović je napravljen kao Halaand na prethodnoj verziji. Pojavili su se relativno dobri regeni tako da će kontinuiteta u rezultatima. Ne znam da je bug ili ne, ali kad god mi ekipa ode tening camp u inostranstvo, ne mogu da zakažem prijateljske utakmice sa regionalnim ekipama, jednino mogu da igram protiv Teleoptika.
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Гледам сада ове препоруке играча што је Ортодокс окачио. Можда је до мене, али мислим да би корисније било да умјесто слике играча на оној позицији стоје генерални подаци - годиште, висина, тежина, националност и то. Ја се побијем са игрицом док се сјетим гдје се налазе ти подаци у профилу (упоредим два играча и онда прикажу те податке, можда постоји и лакши начин 😀).
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Isto i ja zavrsio prvu sezonu Osvoio MSL kako i Confederencisku ligu a otpao u vtorom kolu u kupu jbg :yesko: a sto se tice sa pripremama nema takvog problema kod mene da nema ekipe ali ja to zakazem nedelju dana pred pripremama :punker: :punker:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

milpar пише: 15 Нов 2022, 08:28 Гледам сада ове препоруке играча што је Ортодокс окачио. Можда је до мене, али мислим да би корисније било да умјесто слике играча на оној позицији стоје генерални подаци - годиште, висина, тежина, националност и то. Ја се побијем са игрицом док се сјетим гдје се налазе ти подаци у профилу (упоредим два играча и онда прикажу те податке, можда постоји и лакши начин 😀).
Ti znaš da ja kačim samo U20 igrače. Kod mene sve preko 23 matoro za transfer. Imam Venger sindrom.

Sinoć sam se polomio da nađem info zašto je SI prestao da pravi jebani Light skin. Zna li neko ili da nastavim da ih spamujem?
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Pinky007 »

Provalio sam da mi nema logo za MAN UTD, imam tcm23 logopack i bukvalno svi grbovi su tu osim junajteda, da li se nekom jos ovo desava i sta moze da bude problem?
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

Pinky007 пише: 15 Нов 2022, 13:09 Provalio sam da mi nema logo za MAN UTD, imam tcm23 logopack i bukvalno svi grbovi su tu osim junajteda, da li se nekom jos ovo desava i sta moze da bude problem?
Tako je i kod mene bilo pa sam skinuo druge grove koje je Ortodox postavio od Dereka. Stvarno su dobri .
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Pinky007 пише: 15 Нов 2022, 13:09 Provalio sam da mi nema logo za MAN UTD, imam tcm23 logopack i bukvalno svi grbovi su tu osim junajteda, da li se nekom jos ovo desava i sta moze da bude problem?
U celoj FM zajednici niko više, posebno na zapadu, ne radi ništa vezano za MU jer je MU pre dve godine tužio FM Scout za korišćenje njihovog grba i zloupotrebu intelektualne svojine. Stamu, koji je vlasnik FM Scout, poslali su tužbu na 44 stranica, a u međuvremenu su dobili SI na sudu zbog korišćenja imena u igri bez dozvole. Zbog toga, skoro nigde i niko ne radi ništa za MU, ne samo zbog debilske uprave koja tužaka forume jbte, nego i zbog toga što ih sad zajednica bokotuje namerno.

Manji forumi kao mi npr, nisu u fokusu advokata ali ove velike sa eng govornog područja, nadgledaju. Mislim da i cut out a i DF11 FP nemaju ni jednu sliku igrača MU. Vazi isto i za dresove i za grbove. To je.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Мало смара неконкурентност у домаћој лиги. Партизан ће другу годину за редом завршити на -20 бодова, Петрић и даље сигуран тренер. Довели су за 2 сезоне 5 играча, и то тројицу за џабе и двојицу из домаће лиге. Мислим, мени је драго да се они распадају (макар и на игрици :D), али постаје монотоно. Чукарички не може да издржи темпо Европа-Лига.
Корисников грб
Набеђен
First Team Coach
Поруке: 458
Придружен: 24 Окт 2010, 19:11
Место: Србија
Klub koji vodite: Партизан
Formacija: 4-2-4
Mood:
Has thanked: 100 times
Been thanked: 53 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Набеђен »

То је по мени највећи проблем ове игре.
Конкуренција не постоји због лоших одлука које праве противнички клубови.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Tako je mislim i od 21 il 20 ke kad zvezda izdrzi 2-3 sezone i op raspad potom pocne ili vojvodina ili cuka pa se oni za 1-2 sezone pocne da raspadaju nema neki tim sta ce moze da izdrzi da igra evropa i srbija :yesko:
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Ја са Звездом ево други сејв да лагано да издржим 2 сезоне да их шамарам (Партизан), сваки Дерби сам добио. А доста утакмица у лиги играм са тотално другим тимом, поготово утакмице пред Европу; тада чак и на клупи не држим скоро никога из прве поставе. 80% утакмица та друга постава добије, 10% Х, 10% изгубе, тако да се исплати одиграти полусезону тако. Пошто другу сезону ЛШ завршавам у групама, другу полусезону лиге ми пошамара прва постава. Баш постаје монотоно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Слика
Krenuo i ja. Treće kolo za jutro da se dan poznaje. :shy:
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Pinky007 »

Poceh i ja, malo za promjernu uzeo Fulam, rijetko kad uzimam klubove iz PL ali za sad je vrlo interesantno, Fulam prvenstveno zbog Mitra, pa evo kratak rezime.

Od uprave je cilj da se izbori opstanak, ali ovo za sada ide glatko u tom pravcu, cak sta vise, Evropa je vrlo moguca.

Слика
Слика

Pocetak sezone je bio uzasan sto se tice prijateljskih, posto mi je ovo prvi sejv mislio sam da ce biti jezivo kad se krene protiv Premier ligasa ali desilo se upravo suprotno.

Mitar druga utakmica protiv Junajteda, gol u 15 minutu i crveni u 50 i nekom, 3 utakmice suspenzija. Odmah posle toga Kardif u kupu opet dobija crveni i ban jos 2 utakmice, izludio sam, ali opravdao se, za sada u PL 11 utakmica 7 golova 1 asistencija.
Harija Vilsona sam cekao dva mjeseca da izadje iz povrede i sada na 6 utakmica ima 6 golova i dvije asistencije, monstrum.
Solomon na pocetku sejva povrijedjen 5 mjeseci, trebalo bi sad posle Katara da bude spreman, bas je dobar igrac, ali zbog duge poverede su mu opale ocjene, pogotovo brzina sto me najvise nervira.

Ovo je taktika. Onomah nije starter vec Harrison Reed(monstrum box to box) ali je trenutno povrijedjen.

Слика

Genrealno korisitm trap outside jer sam pristalica da se skupi u odbrani, drop off/step up mijenjam u zavisnosti da li su protivnicki napadaci i krila osjetno brzi od mojih pozadi, ako jesu igram drop off. Igram najagresivnije moguce stalno, a ukoliko imam prednost od 3+ gola onda samo malo usporim tempo, stedim vrijeme, i ne igram kontre vec drzim posjed, ako su bekovi umorni iskljucujem overlap.

Jos malo ce Katar pa i duga pauza, a ja sam potpisao 3 free agenta, Santiaga Ariasa, Tuanzebea i Lanzinia koji ce da igra lijevo krilo Inverted winger. Takodje sam doveo za 15 miliona Nicolasa Domigueza da se pojaca vezni red.

Слика
Слика
Слика
Слика

Na pocetku sejva zabranio sam transfere u prvom prelaznom roku pa sam sad pred zimu uzeo da ganjam free agente i nasao sam 3 i to bas dobra. Sledeci cilj je da otkupim Solomona a klauzula je 8 miliona, sto je poklon.
Корисников грб
CharapanSRB
Newgen
Поруке: 5
Придружен: 26 Нов 2021, 18:06
Место: Крушевац
Klub koji vodite: Напредак Крушевац
Mood:
Has thanked: 45 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од CharapanSRB »

Orthodox пише: 17 Нов 2022, 22:52
Слика
Krenuo i ja. Treće kolo za jutro da se dan poznaje. :shy:
Pozdrav od sugrađanina, zanima me potencijal Đekovića, Labana i ostalih iz omladinske škole, ima li Napredak nekog za milionsku ili sličnu prodaju, makar na FM-u 23 samo ako ne u realnosti?
Može li i SS ekipe, transfera, moguće li je doći do 5. mesta sa njima i Evrope?
:warrior: НАПРЕД НАПРЕДАК! :warrior:
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од merengue »

Neverovatno je da neke logične stvari i dalje nisu ispravljene. Imaš previše stranaca i ne smeš dovoditi matorce a DOF ti preporučuje isključivo strance 35+, ili nemogućnost da igrača ponudiš direktno zainteresovanim klubovima...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

CharapanSRB пише: 18 Нов 2022, 07:47
Pozdrav od sugrađanina, zanima me potencijal Đekovića, Labana i ostalih iz omladinske škole, ima li Napredak nekog za milionsku ili sličnu prodaju, makar na FM-u 23 samo ako ne u realnosti?
Može li i SS ekipe, transfera, moguće li je doći do 5. mesta sa njima i Evrope?
OOOooo, komšo. Dobrodošao. :cheers:

Ne znam potencijal, pogledaću ali mi Laban igra startnu DLP i odličan je, a i Đeković ulazi od starta.Ja inače koristim ful rotaciju tima, kod mene svi igraju.

Kerkez odličan, Jovanović Đorđe može da izađe posle dobre sezohne do 1mil, a u sustini klinci nisu lose, ni Raskovic, ni Kotlajic, Marinkovic, Zogovic. Svi igraju realtivno dobro.
Слика
Слика
ZAšto ne bi moglo ako si dobar menadzer. :knight:
Слика
Gubim bodove od lošijih, dobijam bolje od nas i tako. Standardno Napredak.



@Pinky007 koji je ovo skin druže, da sidebar bude u klupskim bojama, bar malo da odmroim oci od ovog matrixa default skina*? Ja volim light skinove ali nema trenutno tj ima jedan koji nije bas nesto.


merengue пише: 18 Нов 2022, 10:57 Neverovatno je da neke logične stvari i dalje nisu ispravljene. Imaš previše stranaca i ne smeš dovoditi matorce a DOF ti preporučuje isključivo strance 35+, ili nemogućnost da igrača ponudiš direktno zainteresovanim klubovima...
I meni agenti nude sve 35+. Čak i Quaresmu.
Корисников грб
Pinky007
Youth Team Coach
Поруке: 127
Придружен: 29 Окт 2010, 21:49
Formacija: 4-3-3
Has thanked: 32 times
Been thanked: 16 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Pinky007 »

Stato skin FM23, skinut sa sortitouta, samo nisam siguran je li sidebar u timskim bojama ili je bijela stalno.

Skinovi su za sad malo je reci katastrofa, svaki ima nedostataka i bagova i proveo sam sate trazeci pravi, a ovaj mi za sad nekako najbolje lezi.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

E hvala ti, sad cu da probam. Inače da. slažem se. Katastrofa. Ima jedan na SI forumu cudan sa grfikonima bez atributa. Deluje dobro ali treba se navici na njega. Meni je najgora odluka ikada da se iznaci Light skin kao default skin. Nemam pojma zašto su to uradili.

Par zapažanja još. ME bolje izgleda nego prošle godine. Remplovanje i građenje je popravljeno opasno. Konačno se vidi da neko ima balance i strenght 15-16 u odnosu na 6-7. Dinamika mreža na golovima je isto dobra, prirodnije deluje. Jedino mi se čini da su malo sjebali okret sa loptom, rotaciju oko ose kad se menja pravac. Ovo je možda prvi put da sam zadovoljan neparnim serijalom. Za sada.
merengue
Youth Team Coach
Поруке: 117
Придружен: 15 Мар 2011, 21:28
Место: Lübeck
Has thanked: 42 times
Been thanked: 7 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од merengue »

Pinky007 пише: 18 Нов 2022, 12:16 Stato skin FM23, skinut sa sortitouta, samo nisam siguran je li sidebar u timskim bojama ili je bijela stalno.

Skinovi su za sad malo je reci katastrofa, svaki ima nedostataka i bagova i proveo sam sate trazeci pravi, a ovaj mi za sad nekako najbolje lezi.
Tato skin?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”