FM23 Opšta Diskusija

Sve o Football Manager 2023
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

milpar пише: 05 Дец 2022, 15:36 Звезда ти нудила да је преузмеш? Мени се то још никад није десило, без обзира на успјехе које остварим.

Него, је ли нешто мијењано при довођењу регена из других клубова? Ниједан неће да дође у Звезду одмах кад се појави у игрици, ај разумијем из Партизана и Војводине, али из Лучана баш и не. Исто тако на почетку сејва млади играчи неће да дође, нпр. Кабић, Гордић, Спасојевић, Ковачевић.
Pa da, Partizan je osvojio prvenstvo i odmah su me nakon jedne sezone upitali za preuzimanje ali nije mi to misija tako da sam odbio. A mladi igraci nece odmah da predju.Cekaju sansu u svom timu prvo i kao tek su potpisali novi ugovor pa nece.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Vladimir1307 »

Jel još neko ima problem sa novim pečom? Meni je baš ujebao taktiku koju sam forsirao, sad tumaram sa traženjem odgovarajuće u skladu sa igračima koje imam. A da, iako stavim da vode računa o startovima i ne forsiram krljanje imam veliki broj kartona, a to nije bio slučaj pre ovog peča.
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

Vladimir1307 пише: 06 Дец 2022, 22:59 Jel još neko ima problem sa novim pečom? Meni je baš ujebao taktiku koju sam forsirao, sad tumaram sa traženjem odgovarajuće u skladu sa igračima koje imam. A da, iako stavim da vode računa o startovima i ne forsiram krljanje imam veliki broj kartona, a to nije bio slučaj pre ovog peča.
Kod mene takođe taktika koju sam koristio nakon peča ne funkcioniše. Igrači kao drogirani gube lopte, primam golove iz kornera soro na svakoj utakmici a do sad to nije bio slučaj.
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Orthodox »

Meni je peč nekako popravio kretnju igrača i taktiku, te mi se čini da sad bolje funkcionišu podešavanja nego pre. Čak mi je nešto i kontrola lopte i sam ME bolji.
Vladimir1307
Newgen
Поруке: 20
Придружен: 09 Авг 2019, 08:33
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Vladimir1307 »

Orthodox пише: 07 Дец 2022, 18:01 Meni je peč nekako popravio kretnju igrača i taktiku, te mi se čini da sad bolje funkcionišu podešavanja nego pre. Čak mi je nešto i kontrola lopte i sam ME bolji.
Slažem se, realnije izgleda kretnja, posebno odbrane, pre peča su trčali za napadačem preko Smedereva. Takođe, pas igra mnogo bolje izgleda, međutim, ovo što sam u prethodnom postu naveo sam baš primetio. Nekako mi se čini da svaku treću utakmicu dobijem crveni.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Sad konacno radi sa 3 igraca pozadi kako sto treba jer ranije imalo je puno gresaka :yesko:
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Ok je sad. Posebno ta odbrana je ok sad.
Igram sa 4 pozadi ali gde god da sam ranije postavljao liniju odbrane večito su me preskakale dubinske lopte.Čak i kad sam ih povukao skroz do gola....što nije imalo smisla....
Mene i dalje nerviraju finansije.Tj što uprave ne prepoznaju to da je tim igrački napredovao i da bi mogao da uradi nešto više uz donaciju od par stotina hiljada za transfere. Ili ako uprava ne moze da prati finansijski rezultate tima, trebali su da naprave da dolazi do preuzimanja od strane neke malo imućnijie uprave.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Igorpert
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 02 Јул 2019, 07:27
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Igorpert »

Da li još neko ima problem da je finale kupa par nedelja posle kraja sezone, pa onda mnogi igrači ne mogu da igraju jer su sa svojim reprezentacijama. Znam da je to nešto što SI zna da pravi problem, ali pitam se da li je tako svima, ili sve zavisi ako konkretan 'sejv' ima taj 'bag'.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Шта игрица каже, кад улазимо у ЕУ?
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од jesusnavas7 »

Ovaj novi pec, dobijam zute, a pogotovo crvene kartone nikad lakse.

U PO za LŠ, Erakovic nicim izazvan udara laktom u glavu spica Leha u prvoj tekmi, u drugoj Sanogo otkida nogu istom igracu dok je okrenut ledjima na 40m od gola.

Svaku utakmicu minimum 2,3 zuta, cak sam u LLSL dobio crveni na 5:0 za mene protiv Kolubare.

Get stuck in ne koristim, opposition instrucsions takodje ne tackle hard.

J***m li ga, ovo ostalo, ME stvarno bolji, vidi se razlika kada vodi loptu igrac sa 13 ili 16 tehnikom ( Nikolic/ Kanga), i jos dosta stvari.

Stare boljke, Partizan 7 mesto, brdo igraca prvotimaca na transfer listi, dovode igrace iz Prve Lige Srbije. To su neke gluposti, da Partizan recimi ne dovodi igrace koji su vece reputacije.
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

Kod mene nema problema sa zutima igram sa Partizanom al je tesko da dovedes wunderkid-a jer niko nece da dodje a za staffa ic ni da ne govorim :wtf:
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

Pokrenuo sam novi Save i dalje odbrana mi katastrofalna. Ne postoji meč da ne primim gol. Probao sam sa nekoliko taktika i isto se dešava. Uglavno hokejaški rezultati. To me užasno nervira. Takođe, puno je žutih kartona i to po nekom pravilu odmah na početku utakmice mi se zaređaju 3-4 igrača koji dobiju žuti karton.
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

borisha21 пише: 12 Дец 2022, 15:58 Pokrenuo sam novi Save i dalje odbrana mi katastrofalna. Ne postoji meč da ne primim gol. Probao sam sa nekoliko taktika i isto se dešava. Uglavno hokejaški rezultati. To me užasno nervira. Takođe, puno je žutih kartona i to po nekom pravilu odmah na početku utakmice mi se zaređaju 3-4 igrača koji dobiju žuti karton.
Je si probao vujacic taktiku sa 3-5-2 ?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од milpar »

Колико видим врло је зезнуто водити наш клуб пар сезона. Правило за странце и даље на снази, у ЕУ дабоме да нисмо ушли, слаб квалитет старијих домаћих играча, добре млађе играче твог клуба купе богаташи, вундеркидови из других клубова неће да пређу код тебе...
Корисников грб
borisha21
Youth Team Coach
Поруке: 77
Придружен: 29 Окт 2010, 16:57
Место: Beograd
Has thanked: 9 times
Been thanked: 4 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од borisha21 »

dark warrior™ пише: 12 Дец 2022, 19:27
borisha21 пише: 12 Дец 2022, 15:58 Pokrenuo sam novi Save i dalje odbrana mi katastrofalna. Ne postoji meč da ne primim gol. Probao sam sa nekoliko taktika i isto se dešava. Uglavno hokejaški rezultati. To me užasno nervira. Takođe, puno je žutih kartona i to po nekom pravilu odmah na početku utakmice mi se zaređaju 3-4 igrača koji dobiju žuti karton.
Je si probao vujacic taktiku sa 3-5-2 ?
Nisam je probao. Da nemaš link ili već skinutu? Pošalji u pp. Tnx
Da volim crno bele ponosno kažem svima volim to slavno ime i divim se samo njima ...
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

borisha21 пише: 12 Дец 2022, 21:24
dark warrior™ пише: 12 Дец 2022, 19:27
borisha21 пише: 12 Дец 2022, 15:58 Pokrenuo sam novi Save i dalje odbrana mi katastrofalna. Ne postoji meč da ne primim gol. Probao sam sa nekoliko taktika i isto se dešava. Uglavno hokejaški rezultati. To me užasno nervira. Takođe, puno je žutih kartona i to po nekom pravilu odmah na početku utakmice mi se zaređaju 3-4 igrača koji dobiju žuti karton.
Je si probao vujacic taktiku sa 3-5-2 ?
Nisam je probao. Da nemaš link ili već skinutu? Pošalji u pp. Tnx
Mslim da biste trebali sami da pravite taktiku sa korekcijama pred svaki meč i naravno u toku svakog meča. Ja nekad totalno izađem iz svog sistema da bi se prilagodio protivniku.
Mislim da ne možete samo da učitate taktiku i da obeležite igrače... Moje mišljenje, naravno, svako radi kako misli da mu je najbolje.
To što primite gol na svakoj tekmi, znači da pogrešno vodite meč.što su timovi bolji protiv kojih igrate to češće i raznovrsnije menjaju napad i stil u toku igre.
Pratite meč i prilagođavajte.
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
jesusnavas7
Youth Team Coach
Поруке: 159
Придружен: 14 Дец 2012, 13:16
Место: yes
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Контакт:
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од jesusnavas7 »

Ja nikada nisam skinuo taktiku sa neta, pa load i igraj.
Smatram da je bolja opcija da sve uradis sam, sto se rola i taktike tice, formacije svega, i vremenom podesavas, pratis, vidis gde ide, sta ne ide.

Naravno, svako radi kako voli, svako ima svoj izazov neki.
FreedomUe
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 15 Нов 2022, 23:56
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од FreedomUe »

Људи зна ли можда неко зашто ми се омладинци не такмиче нигде од кад сам почео сејв, буквално не учествују ни у једном омладинском такмичењу? Хвалаа 🍻
Корисников грб
dark warrior™
Assistant Manager
Поруке: 882
Придружен: 30 Сеп 2011, 07:36
Место: Tetovo, Makedonija
Klub koji vodite: Partizan FK
Formacija: 3-4-3
Steam: b.sinisa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 130 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од dark warrior™ »

FreedomUe пише: 15 Дец 2022, 21:16 Људи зна ли можда неко зашто ми се омладинци не такмиче нигде од кад сам почео сејв, буквално не учествују ни у једном омладинском такмичењу? Хвалаа 🍻
Koj klub is koje drave dali su drugi klubovi u toj ligi takmice?
Neven
First Team Coach
Поруке: 417
Придружен: 04 Нов 2010, 21:06
Место: Beograd,Srbija
Klub koji vodite: OFK Vršac
Formacija: 4-3-3 DM
Has thanked: 38 times
Been thanked: 17 times
Status: Није на вези

Re: FM23 Opšta Diskusija

Порука од Neven »

Kakva su vam iskustva sa prodajom igrača u odnosu na prošli FM?
Srbija i Crna Gora će sigurno osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu u Nemačkoj čim ima 22 igrača bolja od Ramba Petkovića. ''Ziko''
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2023 / Discussion”