LL frustracije

Sve o Football Manager 2018
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

LL frustracije

Порука од Perihel Afel »

Igram Vanarama South, bas je tesko. Nije da sam neiskusan igrac, igram ooodavno, ali sam preskocio par zadnjih FM igrajuci samo FM12. Kupim novi komp pa probam i zadnje cedo, ali sve je drugacije. I dobro, posle mesec dana moram reci da je Vanarama divizija nesto najteze sto sam igrao do sad. Ne volim napumpane klubove gde ucitas 4-2-3-1 i oni dobijaju po defaultu ali ovaj lower league je bas zajeban. Dakle, odvalise me na centarsuteve, ne znam kako da branim to sa tim igracima a protovnici centriraju kao da svako ima dva Bekama na krilu, uvek primam golove tako. Probao sam sa raznim varijantama odbrane, sa tri sa cetiri zadnja, sa tight marking, sa narrow odbranom, sa defanzivnim bekovima, sa presingom i nista ne radi. Cak i kada imam, za tu ligu, jake DC, prilicno je isto, jako puno golova primam na neke nerealne centrasuteve. Dajem golove dok im ne padne moral, ali nisam jos uspeo da izborim promociju igrajuci Vanaramu, doduse uvek biram najgore klubove. To je nekad radilo (na tom FM12) ali sad vise ne. Imate neke ideje drugari, ima li nesto da nisam jos skontao?
Корисников грб
maxim_tsigalko
First Team Coach
Поруке: 396
Придружен: 03 Нов 2013, 13:35
Место: Srbija
Has thanked: 10 times
Been thanked: 18 times
Status: Није на вези

Порука од maxim_tsigalko »

Генерално, напад с крила и центаршут је највећа бољка неколико задњих ФМа и (скоро) да нема одбране.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Close down na bekove, krila i igraj sa anchorom. Ja u poslednje vreme furam 4-1-4-1 flat na strani, a kod kuće 4-4-1-1 i daje rezultate. Imam šit štopere, ali igraju dobro.
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Pokusavao sam close down, ali stvarno navlaci igrica da gubis. Budem prvi na tabeli do 20-25. kola i moral visok, rotiram igrace, svi fit i onda krenem u 15 utakmica sa dve pobede pet neresenih i more poraza, ne uspem ni playoff da zakacim. Dobijaju me najgori timovi u ligi sa crvenim moralom iz ludacnih akcija sa nerealnim centarsutevima i slobodnjacima sa 35 metara. Stvarno smara. Nemam resenje. Jedina dilema koju imam trenutno je da li igrati direct passing ili short, zapravo, cini mi se da ni jedno ni drugo ne valja sa ovakvim igracima.
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Ja sam sa Blajtom oplodio niže lige sa uskim dijamantom. Posle je izašao patch i sve je otišlo u penis. Closing down nameštam u OI, zatvaram krila, bekove, stavljam TM na AMC-ove ako imam DMC, kao i plejmejkere, teram ih da koriste slabiju nogu, itd. Radi posao.
Последње учитавање од Gagi дана 10 Мај 2018, 14:05, учитано 1 пут укупно.
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Evo izborih promociju kroz play off, igrao sam 4 puta sad sam uspeo, jedva. Ne znam ni sam sta sam radio, menjao sam formacije skoro svaki mec, mozda je to fora za ove beton lige, sta znam.
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Poceo (igram FM17) englesku 22. ligu! Prve dve sezone laka promocija, u trecoj jos nemam poraz. To je sve kul, ali igra je UZASNO spora. Kapiram da ne moze da iznese lako sve te lige ali da je ovoliko sporo, nisam mogao da verujem. Imam large database i selektovane sve engleske lige, dakle 22 nivoa. Ima li neki trik da se to ubrza? Komp je dovoljno brza za svasta, imam i7 i 32GB rama sa nVidia 1060 sa 6gb i opet je sporo kao puz. Dajte neki lek, ulepsajte mi dane, slomio sam palac na nozi, ne verujem da cu vise imati ovakvu priliku da igram manager po 25 sati dnevno. :hoho:
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Mislim da je problem do liga, previše mečeva da se procesira. Probaj da ugasiš te lige koje si prošao pa bi trebalo postepeno da se ubrza malo.
Naravno, ako si siguran da nećeš ispasti. :hoho:
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Iskljucio sam jednu za sad, ali da odigram deset sezona da bih saznao da li ce biti brze... to je 15 dana igranja, nemam toliko vremena bas... Mozda je do piratske verzije?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Perihel Afel пише:Iskljucio sam jednu za sad, ali da odigram deset sezona da bih saznao da li ce biti brze... to je 15 dana igranja, nemam toliko vremena bas... Mozda je do piratske verzije?
Ne znam kakav je pirat ove godine.
Jbg, probaj još 2 lige da isključiš pa ako ne vidiš ubrzanje batali. Ne znam šta drugo da ti kažem.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

pirat još nije izašao. Koji fm igraš?
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Poceo (igram FM17) englesku 22. ligu
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Kupio original. Poceo opet sa small database-om. Leti. Dakle trik je u piratu, izbegavati.
Корисников грб
Jord4nnnn
First Team Coach
Поруке: 269
Придружен: 13 Окт 2011, 18:15
Место: Beograd
Klub koji vodite: Partizan
Formacija: 4-2-3-1 DM
Has thanked: 34 times
Been thanked: 48 times
Status: Није на вези

Порука од Jord4nnnn »

Perihel Afel пише:Kupio original. Poceo opet sa small database-om. Leti. Dakle trik je u piratu, izbegavati.
Ja imam original fm18 i ukljucio sam bas mnogo liga.. oko 14-15 drzava sa, u proseku, po 2 lige. Sporo jeste, ali sam bio spreman na to jer volim da igram sa sto vise "igrivih" liga.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Evo jedan tutorijal što sam ja pisao... da pojasnim pre celog teksta kako ja vidim to učitavanje baze. Meni ide bez problema sa dosta učitanih ljudi (80+k) ali ja sam izbegavao toliko ljudi da učitam. Uglavnom sam učitao glavnu ligu koju igram sa nižim i plus još 4-5 liga, do 7 (negde jedna niža, negde sve, a ponekada nisam učitavao niže lige kod nekih država) i odradim custom bazu koja bude medium ili large pa mi sve to ispadne do 40k ljudi, retko preko. Potom dodam sve ostale npr. UEFA lige na view only. Kod custom baze je bitno odraditi i da naprimer učita sve igrače koji se takmiče u UEFA takmičenjima pa to možda doda još 2-3 hiljade ljudi (pod pretpostavkom da su one gore učitane lige najjače poput španske, engleske...). Mrzi me da otvaram novi topic pa pošto diskutujete o brzini evo i kako možete poboljšati svoj FM: (p.s. postoji i program na nekim sajtovima koji ubrzava igru ali ga ja lično nisam koristio)!

********************************************
Kako ubrzati vaš Football Manager 2018?
U samim podešavanjima vidjeli smo da je ove godine SI napravio brojne izmjene te su na taj način ukinuli opciju nameštanja na softwere rendering mode što je najviše ubrzavalo igru ali i ne postoji više mogućnost da se ugasi sve što ima veze sa 3D.

Слика Слика

Jedan od prvih koraka ka ubrzanju igre jeste da izmjenite nivo detalja koji želite da vidite. Kada kliknete na "FM" ikonicu i potom na "Detail level" otvoriće vam se nov prozor. Sve što treba jeste da stavite podešavanja kao na slici dva i to bi trebalo poprilično da vam ubrza igru.

Слика Слика

Ulaskom u preferences pa podtab interface i sa nekoliko klikova dobijamo zaista još funkcionalniju igru nego što je to bilo sa prethodnom stavkom (detail level).

1. Ukoliko igrate u Windowed onda je opcija Continue Game Timeout za vas odlična. Obično kada igramo u Windowed dosta i surfujemo po internetu što znači da često zaboravimo da stisnemo space odnosno kliknemo continue. Ova opcija vam pruža mogućnost da nakon zadnjeg procesinga samo krene u novi dan i to odmah, nakon 2, 5 ili 10 sekundi.

2. Opcija Have fewer stops in play by increasing the duration of each processing break je novina na ovom FM. Ukoliko je uključite to znači da će svaki put kada stisnete na continue igra od jednom prebaciti više dana a ne ići jedan po jedan.

3. Sa grafikom svakako ne treba preterivati. Moja preporuka vam je ako je moguće da istu koristite što manje jer grafika u dosta situacija ume da uspori igru i to poprilično. Uz ovo ide i opcija Use caching to decrease page loading times. Ukoliko ne koristite grafiku i sa uključenom ovom opcijom igra će biti značajno brža.

4. Kada isključite opciju Show pictures of players (and staff) who have been generated by the game neće vam se prikazivati slike regena igrača i regena osoblja (ni na samom startu igre a ni kasnije). Ako ovo ne isključite u principu kao da koristite neki veći facepack nakon nekoliko sezona i to bi moglo da vam uspori igru.

5. Veoma bitna stavka jeste i da isključite da se ocjene igrača pojave kada prevučete preko nekog igrača (isključiti hover, uključiti click).

6. Za kraj u ovom dijelu donosim vam opciju kako je moguće ubzati očitavanje inboxa. Meni ovdje stoji uključeno ali ukoliko isključite Highlight hyperlink in inbox messages onda vam se neće pojavljivati prilikom na primjer izbora za gol mjeseca i kada vam stigne obavještenje o nagradi mogućnost da vi kliknete na taj gol i da ga pogledate ili ako je informacija o nekoj osobi vi nećete moći putem inboxa da uđete u njegov profil. Samim tim očitavanje inboxa je brže!


Слика

Odlaskom u preferences i podtab match dobijate dosta opcija za samu utakmicu što je veoma važno kada je u pitanju ubrzanje igre. Na žalost kao što sam i rekao 3D ne može da se ugasi ali može da se ispravi bar minimalno šteta koju je uradio Sports Interactive.

3D

- Staviti na off Anti-Aliasing i Crowd Quality.
- Frame rate neka bude Automatic.
- Sve ostalo podesiti na Medium.

Sve ovo treba da prati igra u 2D Classic i utakmica na Key pregledima koji su poboljšani od ovog FM. Brzinu u toku utakmice kada su pregledi stavite po vašoj želji ali između pregleda kada se ne događa ništa slobodno povećajte slajder do maksimuma (slajder broj dva na slici). Ukoliko stavite gora podešavanja od navedenih za 3D imaćete jako loše iskustvo igre jer je ovaj 2D povezan usko sa 3D i sve što namestite za 3D se važi i za 2D.

Ostalo

- Use sound in match (isključiti) + u preferences - overview isključiti Play background music (ovo će ubrzati ulazak u igru).
- Show pre-match introduction je opcija sa kojim gledate izlazak igrača na teren. Skroz nepotrebno bez obzira da li se igra u 2D ili 3D pa može slobodno da se isključi jer će vam nakon nekog vremena svakako dosaditi a ubrzava igru.
- Kada uključite opciju Skip match preview in build-up to match više nećete imati standardni skrin pred utakmicu sa kvotama i analizom stručnog lica o ishodu te utakmice. Iovako nije potrebno ovo a čak i u objašnjenju opcije stoji da ćete ubrzati igru ukoliko ovu opciju aktivirate.
- Za kraj ovog dijela tu je i opcija kojom brzinom da vam očitava utakmice na kojima vi ne učestvujete. Vi samo treba da stavite "Fast (Less Responsive)" i to je to.

Dodatni savet...

- Ne preterujte sa veličinom baze. Broj učitanih igrača (zavisno od računara) neka vam ne prelazi 20.000 (najmanje) - 45.000 (najviše). Izaberite ligu koju ćete igrati i još neke koje smatrate osnovnim dok i sami dodatno možete kreirati custom bazu (koje igrače želite da imate učitane). Lige uvijek možete dodati/izbaciti u kasnijoj fazi karijere.
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Perihel Afel пише:Kupio original. Poceo opet sa small database-om. Leti. Dakle trik je u piratu, izbegavati.
Nije trik u piratu, nego je verzija igre koju si kupio novija od one koja je krekovana. A sa novijom verzijom igra je optimizovanija.
IN ARSENE WE TRUST!!!
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Ljudi, svi ovi trikovi stoje ali kakav kompjuter treba da igra radi ono, najbolje? Pukao sam dva soma evra na kompjuter samo da bih igrao menadzer, da bih zaboravio na detalje, kompjuter performance mi je na 5 zvezdica ali i dalje koci? Ne kapiram. Imam 32 gb rama, i7 procesor, nVidia grafiku sa 6Gb brzog rama, Flash HD koji je brz kao metak ali nisam zadovoljan. Sta je najbolje sto moze da se ocekuje od igre, koja brzina?
Корисников грб
Jackint
First Team Coach
Поруке: 490
Придружен: 27 Сеп 2014, 11:18
Место: Jugoslavija
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Jackint »

Uradi update igre na 18.3.3 ako već nisi i update drivera. Mada sa takvim kompom ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema pa i da imaš stare drajvere :upyours:
IN ARSENE WE TRUST!!!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Perihel Afel пише:Ljudi, svi ovi trikovi stoje ali kakav kompjuter treba da igra radi ono, najbolje? Pukao sam dva soma evra na kompjuter samo da bih igrao menadzer, da bih zaboravio na detalje, kompjuter performance mi je na 5 zvezdica ali i dalje koci? Ne kapiram. Imam 32 gb rama, i7 procesor, nVidia grafiku sa 6Gb brzog rama, Flash HD koji je brz kao metak ali nisam zadovoljan. Sta je najbolje sto moze da se ocekuje od igre, koja brzina?
Ček, sad imaš original a i dalje je spor?

Meni na i5, 8gb RAM i Nvidia 960 leti sa custom DB od cca 120k igrača. Do kompa/windowsa/podešavanja ti je.
Последње учитавање од Džajo5 дана 17 Мај 2018, 19:14, учитано 1 пут укупно.
Perihel Afel
First Team Coach
Поруке: 411
Придружен: 11 Апр 2011, 10:59
Место: Beijing
Been thanked: 1 time
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Perihel Afel »

Nasao sam sta je, graficka se greje i kad predje 70 stepeni usporava, a teram ga na max detalje. Moram da uzmem dodatno hladjenje za lap.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Football Manager 2018 Opšte”