Euroleague 2015/16

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Kad pogledam nisam grešio. Zbunio me je sa ovim. Sve sam lepo hteo da napišem i napisao sam. Šta je hteo reći sa ovim? Pa FIBA je važnija od ULEB-a jer FIBA ima daleko veću moć... uticaj na saveze što je pre svega važno jer od FIBE zavisi učešće neke reprezentacije na takmičenjima... :cheers:

Sad sam baš i gledao i zvanično od sezone 16/17 kreće takmičenje tako da FIBA se sve pita mada čitam nebuloze da pojedini španci žele istupiti iz svojih takmičenja..
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Sta je hteo reci?
Kako FIBA moze da zabrani Realu ili bilo kom drugom klubu da igra ACB ligu kad ACB liga nije ni clanica FIBE. ACB liga je clanica ULEBa, ne samo da je clanica Uleba, nego je jedan od osnivaca ULEBa.

Dalje, Spansku ligu ne vodi kosarkaski savez Spanije. Osnivac profesionalne spanske lige je ACB - asocijacija klubova Spanije. Osnivaci ACB su klubovi koji se takmice u prvoj i drugoj ligi. Mislim da spanska liga ima samo dva nivoa - Endesa ligu i oro ligu ili LEB oro.

FIBA je mogla sa nama da se sprda. Nace domace lige su bile clanice FIBA a ABA liga je bila u ULEB. I to je FIBA vesto iskoristila
Последње учитавање од Papučar дана 26 Нов 2015, 21:49, учитано 2 пута укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Nema od te Fibe ni kurca. Ako zaživi neki zatvoreni sistem po ugledu na NBA, mogu da se jebu, jer realno ti klubovi koji budu u toj Ulebovoj igranci, možda i sami istupe iz domaćih liga, jer će zatvoren sistem doneti 30+ tekmi u sezoni, a ovima jačima u plejof i 40+ tekmi, pa i im i nije u nekom insteresu da igraju neprofitno domaće takmičenje (naravno, ne računajući Španske klubove, jer oni i imaju neku zaradu od svoje lige, a i njima FIba ne može ništa). Šta će njima moći da ponudi domaće takmičenje? NIšta što im Uleb već nije dao. Fiba može da se zajebava s ovim boranija savezima poput našeg i tu njihova moć prestaje. Može, možda naše klubove i savez da ucenjuje i to samo zato što naša liga nudi prohodnost do ABA lige, ali ako se desi da posle ULEB EL i ABA liga postane takmičenje zatvorenog tipa, mogu slepci iz Fibe da ga dućkaju.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Piše lepo na svim vestima od juče ili danas... video sam na žurnalu isto a ja sam čitao na sportskim valjda..

FIBA vodi države. Nisi očito razumeo. Izvrši se uticaj na savez da utiče na klubove. Sem toga... svaku organizaciju može da uništi nacionalni savez jer su oni glavni u državi i ne može neko ko vodi ligu da bude iznad saveza. Njih je morao neko formirati i dati im dozvolu. Pa i Tole je primer u fudbalu hteo da vrati SL pod organizaciju saveza zbog sudijskih grešaka i ugasi zajednicu superligaša... nema veze sea ovim ali je slično. Savez je glavni.

Zeleta molim da se javi pa da me demantuje ako nisam u pravu ali znam šta sam čitao. Zbog tvog komentara (papučar) sam pomislio da sam pogrešio u mom postu i da sam se provalio ali znam šta sam čitao..

Španija, Grčka... mogu da se nose u tri lepe ako im države ne učestvuju na prvenstvima. Tako piše da su toliko daleko spremni ići da će zabraniti svako moguće učešće i mlađih kategorija na takmičenjima ne izvršili se pritisak na klubove i razne organizacije koja vode takmičenja ! ABA liga će biti na crnoj listi što znači da će morati da oživi domaća liga. Ne može se igrati i ABA i domaća više od naredne sezone osim ako ne želimo da reprezentacija ispašta.. piše u onome što sam ja čitao da će i sudije dobijati zabranu ko bude sudio ULEB EuroLeague.

EDIT: A pretnje savezima? Mislim neće biti ništa od tipa izbacivanja Španije ako poizbacuju sve klubove iz lige i tako...

Na nas će sigurno imati uticaj.
Последње учитавање од Sloba дана 26 Нов 2015, 22:05, учитано 1 пут укупно.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

pa okaci link tih vesti sa kojih uzimas informacije.

FIBA bi mozda mogla da ucenjuje nekoga preko reprezentacija, ali tada rizikuje da izgubi i dobar deo reprezentacija. A koliko su vesti, ne bi me cudilo da se to na kraju i desi
Treba da budu zadovoljni sto su reprezentativna takmicenja jos uvek pod njihovom ingerencijom
Последње учитавање од Papučar дана 26 Нов 2015, 22:12, учитано 1 пут укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Код: Изаберите све

http://sport.blic.rs/Kosarka/Evropska-kosarka/283819/FIBA-izbacuje-klubove-iz-nacionalnih-prvenstava-koji-igraju-Evroligu
Evo našao sam sa blica vest. Citiraju sajt eurohops. Tj. sa tog sajta prenose.

A sada sam i gledao sajt FIBE. Pre par sati objavili da LŠ zvanično startuje od sledeće sezone.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Slobo, ACB liga je privatna, ljudi se skupili, napravili takmičenje koje donosi pare i igraju ga, ne znam kako plastičnije da objasnim. Savez tu mora da čeka pozivnicu da dodje u prostorije, bukvalno im ne mogu ništa. Može savez da organizije svoju ligu, ali ko će im to igrati, kad su pare u ACB ligi.

Konkretan primer kako Fiba može da utiče na savez, pa da onda ovaj utiče na klub.

Fiba zapreti KSS-u izbacivanjem iz svih Fibinih takmičenjau slučaju da ne izbaci/ zapreti izbacivanjem iz KSL KKCZ, ako igra ULEB EL, KKCZ onda odbije, savez im uskrati igranje KSL i KKCZ po trenutnim pravilima ne može da igra ABA ligu, jer se nije kvalifikovala kroz KSL.

To sa Španijom ne može. Ne može ni sa Rusijom, jer će CSKA i ostali da odluče da ne igraju rusku ligu, već samo VTB i EL, pa im se jebe za domaće prvenstvo.

Ako ABA liga postane zatvoreno takmičenje, a hoće, kad FIBA napravi svoju EL i ponudi domaćim prvenstvima prohodnost, onda će klubovi ABA lige moći da urade isto kao učesnici ULEB ligeiz VTB i ACB lige, tj da odjebu domaća prvenstva. Samo je pitanje tada u kom će sastavu biti ABA liga, neki će klubovi odlučiti da igraju domaće prvenstvo samo da bi igrali bilo kakvu EL, a neki će gledati da imaju što više jakih utakmica, pa će odabrati ABA ligu.

U svakom slučaju, FIBA ne može dobiti ovaj rat, jer ne nudi ništa, a samo preti klubovima i savezu, a to nikad nije dobro.
Последње учитавање од zele дана 26 Нов 2015, 22:29, учитано 2 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja koliko sam čitao Partizanov zvaničan stav još ne postoji. Rečeno je da će gledati svoje interese ali nezvanično od FIBE je upućena pozivnica Partizanu za glavnu licencu (imaće neke licence koje direktno vode). Svi hrvatski klubovi i stav saveza je da se priklone FIBI koliko sam negde pročitao. To je ono poznato oko regiona. Zvezda je za ULEB tj. Čović rekao da će ta liga biti jaka (ULEB EL). Stavove ostalih ne znam... i da FIBA nema drugačiji način da preti već sa oduzimanjem učešća reprezentacijama na raznim takmičenjima pod njihovom organizacijom. Takođe Đilas je protiv ULEB-a i gleda godinama način kako da naša liga bude jača...
Последње учитавање од Sloba дана 26 Нов 2015, 22:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Savezima je tu najgore, trpe udarce i ucene s obe strane, ali u suštini će se opredeliti za FIBU, Italijani su već najavili da će šutnuti Armani iz lige, ali osećam da se i Armani s time složio, jer im se jebe za domaće takmičenje, ako će 'vamo imati 30+ mečeva, a možda pridju i ABA ligi, ko zna. Kao što rekoh Španci i Rusi svojim klubovima ne mogu u suštini ništa, Makabi jedno vreme nije ni igrao domaće prvenstvo, čak je bio u ABA ligi. Nemačka liga je čini mi se slično organizovana kao i Španska, teško da i njima nešto mogu, FIBA će sigurno izgubiti trku.

Ne znam kakav je ugovor ULEB-a i klubova, možda će klubovi učesnici dobiti pravo kao NBA timovi da zabrane učešće ili da zahtevaju osiguranje za svoje igrače. Ne znam samo kako će FIBA oporaviti od tog udarca jer će onda reprezentativna takmičenja postati smešna, igraće ih amateri, fazon kao pre 40 godina što se igralo, kad su Ameri slali neke svoje slepce.

Što se tiče naših klubova, a i klubova regiona, opet kažem, ako ABA liga odluči da bude zatvoreno takmičenje, ništa se tu savezi neće pitati i samo će izgubiti uticaj na klubove koji učestvuju u ABA ligi.
Klubovi će gledati svoj interes, pa će jedni odabrati domaće prvenstvo, a drugi ABA ligu. Tačnije, oni misle da zaslužuju da igraju EL, ali shvataju da ne mogu doći do ULEB-a će prići FIBI i domaćim takmičenjima, a oni ambiciozniji će ostati u ABA ligi i okrenuće se ULEB-u.

Sad nešto kontam, ovo je bruka šansa za ABA ligu. Ako krenemo od toga da savezi počnu da izbaciju klubove koji su uz ULEB, onda Armani, Olimpijakos, Makabi i verovatno Pao (mada se njihov potpis još čeka), ostaju bez takmičenja, osim, naravno EL. ABA liga tu može da uleti, zatvori sistem, uključi i njih, neke naravno, izbaci (a verovatno će i neki odustati sami i prići FIBI i savezima) i stvori jedno brutalno takmičenje po uzoru na ACB ligu. Klubovi koji imaju ugovor s EL bi igrali EL bez obzira na plasman na tabeli (kao što su u Španiji Real, Laboral i Barsa), a ostali bi se krljali garantovano mesto za prvaka ABA lige.
Последње учитавање од zele дана 26 Нов 2015, 23:11, учитано 3 пута укупно.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
hostile_bg
Manager
Поруке: 2335
Придружен: 20 Окт 2011, 21:46
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од hostile_bg »

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Očekivano.
Evroliga je dobila još jednu bitku sa FIBA, pošto je i Panatinaikos potpisao ugovor sa takmičenjem u organizaciji ULEB. Višestruki prvak Evrope je bio jedini velikan koji se prethodnih dana premišljao da li da nastavi sa igranjem u Evroligi ili da bude prva perjanica Lige šampiona koju od naredne sezone najavljuje FIBA.

Panatinaikos je 11. klub koji je potpisao desetogodišnji ugovor sa Evroligom zahavljujući pozivnici organizatora takmičenja. Evroliga je posle potpisivanja velikog sponzorskog ugovora sa agencijom IMG vrednog 600.000.000 evra odlučila da takmičenje od naredne sezone broji 16 učenika od kojih će njih 11 imati zagarantovane desetogodišnje ugovore.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
paske
World Class Manager
Поруке: 4230
Придружен: 21 Феб 2011, 23:13
Место: S.Mitrovica/Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од paske »

Код: Изаберите све

https://www.youtube.com/watch?v=z_dGwY-mkJI
Kako prokomentarisati ovo a da te ne optuze za diskriminaciju..
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

Kakva je ovo glupost? Ovo treba kazniti, oni hoce elitnu evroligu mamu im J***m.
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Uglavnom, treba priznati da su kreativni i jedni i drugi, ali i da nesto ne valja sa pravilima
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Makabiju trebala pobeda od 11 razlike i kad su videli da nece pobediti sa dovoljnom razlikom pocelu su namerno da promasuju da bi izborili produzetke, pa tako pokusali da dodje u zeljene razlike. Ali skontali Turci pa ih zajebali :D
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Слика :xD:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

I dobiju tehnicku zbog namernog ,,auto-kosa" :smajli1:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Cedevita igra na izuzetno visokom nivou cele sezone skoro. Još se pojačavaju... polako prerastaju u prave favorite za osvajanje ABA lige i TOP 8 EL. Dobili su Darusfaku u gostima što nije lako. Šteta za poraz kući od Rusa. Nadam se da će preživeti i ovu fazu EL. :)

Zvezda očajna večeras i to kod kuće... ali ima još da se igra. Možda i dođu do preokreta. :cheers:
Последње учитавање од Sloba дана 08 Јан 2016, 21:18, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/mozzart-sport-saznaje-darusafaka-potpisala-ugovor-sa-evroligom-fiba-trazi-od-aba-lige-da-potpise-izjavu-o-namerama/127311
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”