ABA Liga 2015/16

Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Код: Изаберите све

http://www.mozzartsport.com/vesti/posledica-fibinog-ultimatuma-zatvaranje-jadranske-lige/133533


Hajlajt:
Zato smo za mišljenje o svim gorućim temama trenutno pozvali direktora Zadra Borisa Skročea, čiji je klub prvi i pokrenuo priču o zatvorenom sistemu unutar ABA, te direktora Lige Krešimira Novosela, kao rukovodećeg kadra takmičenja.
"Naša ideja je bila da se Jadranska liga zatvori ukoliko dođe do suspenzije od strane Fibe. Ja u ime Zadra mogu da kažem da ćemo podržati zatvaranje ABA lige, odnosno zaštitu svih klubova iz regiona, osnivača takmičenja. Nećemo dozvoliti da neki klub zbog toga što njihov Savez, pod pritiskom, ispašta", rekao je Skroče za MOZZART Sport i dodaje:
"Mi smo dali i pismeni i usmeni zahtev direktoru Lige Krešimiru Novoselu da stupi u kontakt sa ljudima iz Evrolige oko zatvaranja Jadranske lige u slučaju da se tako nešto desi, kako bismo sproveli u delo registraciju igrača za narednu sezonu".
Rekoh ja pre nekoliko meseci, zatvaranje ABA lige je realnost.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Svidja mi se sto su uspeli svi da se dogovorili. Ne samo savezi izmedju sebe, vec i klubovi a tako i savezi-klubovi. Ocigledno da je suspenzija klubova dogovorena sa tim istim klubovima.

Dobro odigrano, samo da istraju u tome.
Samo me zanima sta ce se desiti sa Cibonom. Oni su prihvatili LS iliti FIBU a ako FIBA ne priznaje ABA ligu, moguce je da ce morati da istupe iz lige, nadam se na kratko
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

Ja mislio zele gasi se ABA, al ovo i ocekivano kao onda kada smo komentarisali da bi je mogli zatvoriti zbog EL sreca pa ovi nasi klubovi bar imaju alternativu pa mogu ABA igrati nista ne gube.

A ko zna mozda naprave i neki sistem ugovora pa da se na kraju svake sezone razmatra da zadnji ispada iz lige u slucaju da neki klub ispunjava uslove i hoce da udje, i da vecina odlucuje tj. da je 7 glasova za potrebno za ulazak
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mislim da niko od klubova ne želi da se ABA liga ugasi, zajednički je interes da takmičnje živi i da nastavi da se razvija. U kom tačno smeru, to još niko ne zna. Meni se čini realnim da se to zatvori, možda 11 ugovora i jedno prazno mesto, pa da to dobije država s najboljim koeficijentom. Al' to su sve detalji koji će se lako rešiti. Čini mi se da druga liga nije realnost, jednostavno nema još 10-12 klubova u EXYU koji bi mogli da finansijski isprate to. Ako se nadje sponzor za putovanja i prenoćišta i bude bilo marketinški isplativo, što da ne, moglo bi to da bude zanimljivo. To je baš veliko "ali", jer je pitanje ko hoće da plati prenose za Metalac, FMP, Sutjesku, Zlatorog, Helios, Bosnu, Šibenik. Nema sumnje da bi hala u Šibeniku bila puna, jer je publika željna košarke, ali je pravo pitanje da li je to isplativo. Videćemo šta će biti do kraja, ima tu još stvari da se desi.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mladi nemački košarkaš Kostja Mušidi potpisao je ugovor sa Mega Leksom i igraće za srpski tim naredne sezone.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=20xD__7XwNU[/youtube]
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
markohn22
World Class Manager
Поруке: 7580
Придружен: 30 Окт 2010, 12:09
Место: Herceg Novi-Beograd
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од markohn22 »

Šta je ovaj, s obzirom da švaba nije? :D
И душа и тело, све је црно бело...
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Sve.
Even though Mushidi only turned 17 on June 18, he already has experienced much of the world - thanks to his multicultural heritage with a Russian father from Moscow and a mother born in Belgium, where he too was born. And his grandfather is from Congo, which where much of his Kostja Kalonda Didier Mushidi name comes from.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

ovaj ima više pasoša od neri kastilja
Papučar
Assistant Manager
Поруке: 787
Придружен: 09 Мај 2011, 11:02
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од Papučar »

Слика
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Слика
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Danilo Nikolic, pf, moved from Mega Leks to Euro cup team, Bilbao Basket.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Закључано

Повратак на “Arhiva sporta”