4-3-3 Control-Press

Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Ajzak_FCRS пише:Ajde ako neko moze da okaci te instrukcije za kornere i prekide. Nikako da namestim da moji budu efikasniji
Nemam sad pristup FM-u ali u toku dana cu okaciti.
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од lukaner007 »

daj te neku taktiku dobru sa krilima?!
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Najbolje bi bilo da nam kažeš kako bi voleo da igraš pa ćemo ti pomoći da napraviš taktiku.

Možeš napisati ovde:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/sfm-assistant-manager-fm-15-vt12045.htm
lukaner007
Newgen
Поруке: 19
Придружен: 28 Окт 2014, 15:00
Место: beograd
Status: Није на вези

Порука од lukaner007 »

voleo bi da igram napadacki fudbal,naravno sa krilima,npr 4231
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Što detaljnije opiši u ovoj temi:

Код: Изаберите све

https://serbian-fm.net/sfm-assistant-manager-fm-15-vt12045.htm
Da ne spamujemo ovu temu, jer je dečko predstavio svoju taktiku.
Stevan83
Youth Team Coach
Поруке: 91
Придружен: 10 Нов 2010, 14:29
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stevan83 »

Da li sa jednim timom mogu da se koriste dve taktike ili je najbolje ići samo sa jednom?
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Kako misliš samo sa jednom? Ne postoji nijedna taktika koja "uvek radi"...
Stevan83
Youth Team Coach
Поруке: 91
Придружен: 10 Нов 2010, 14:29
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stevan83 »

Tipa mislio sam i madness i grom imaju svoje taktike, da li bih ja te taktike mogao obe da koristim sa jednim timom? Ili je bolje forsirati samo jednu taktiku sa timom?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja od ovog FM koristim samo jednu taktiku po timu koju korigujem tokom cele sezone a zavisno od rezultata je i menjam u toku utakmice.
Stevan83
Youth Team Coach
Поруке: 91
Придружен: 10 Нов 2010, 14:29
Место: Obrenovac
Status: Није на вези

Порука од Stevan83 »

Tako i ja smatram da tokom sezone koristite samo jednu taktiku samo je malo korigujete
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Ja ne razumem smisao pitanja. :)

Verovatno da većina ljudi korisi jednu taktiku, koju po potrebi modifikuju u zavisnosti od protivnika. Zavisi od čoveka do čoveka kolike modifikacije prave, npr. da li menjaju strategiju iz meča u meč, ili diraju samo instrukcije, itd.

Ništa tebe ne sprečava da utreniraš i tri sasvim različite taktike, ukoliko imaš igrački kadar koji se uklapa u sve tri. U suprotnom teško da ćeš imati korist od sve tri, pošto će igrači verovatno biti najpodesniji za jednu od te tri.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

parnivaljak пише:Verovatno da većina ljudi korisi jednu taktiku, koju po potrebi modifikuju u zavisnosti od protivnika. Zavisi od čoveka do čoveka kolike modifikacije prave, npr. da li menjaju strategiju iz meča u meč, ili diraju samo instrukcije, itd.

Ništa tebe ne sprečava da utreniraš i tri sasvim različite taktike, ukoliko imaš igrački kadar koji se uklapa u sve tri. U suprotnom teško da ćeš imati korist od sve tri, pošto će igrači verovatno biti najpodesniji za jednu od te tri.

Slažem se u potpunosti. FM je postao takav da se mora voditi računa o svemu i može raditi gotovo sve kao u realnosti. Svaka promena se odmah primeti. Ja sam pristalica toga da se taktika i formacija treba prilagođavati rosteru koji tim poseduje jer nema te taktike koja odgovara svakom sastavu. Ja koristim uvek makar dve taktike a tu je uvek spremna i napravljena treća koja čeka svojih pet minuta za odbranu rezultata protiv jačih protivnika odnosno bunker. Uglavnom ne menjam instrukcije već samo pozicije. Ako smo poveći favoriti i igramo kući (kvota do 1.50) onda igram 4-2-3-1 2MC-3AMRLC a ako gostujemo jakoj ekipi onda izbacujem AMC pa stavim DM. Naravno, sve to pod uslovom da imam igrače kojima odgovaraju pozicije. To mi je omiljena kombinacija ali obožavam da prilagođavam taktike igračima i njihovim omiljenim rolama pa makar i praviće asimetrične formacije.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I ja isto. Taktiku prilagođavam ekipi koju vodim. Nikada sa istom taktikom. I ako se mora reći da je taktika sa jednim napadačem jako funkcionalna na ovom fm. Bilo da se igra sa dva cm i još jednim iza dm ili dva cm i jednim ispred amc a obavezno da budu dva igrača na krilima. Naravno da je obavezno da i trening odradite što bolje u pripremnom delu sezone.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Nadam se da se autor teme ne ljuti što sad diskutujemo o tome ali da ne otvaramo novu temu za par postova.

Ja verujem potpuno u filozofiju prilagođavanja taktike igračima umesto prilagođavanja igrača taktici jer donosi inovacije i instant napredak. Evo mog primera sa Laciom (imam 4 sejva za sad na FM15) gde sam čak i bunker taktiku prilagodio rolama igrača. I sve tri za sada daju rezultate a managerial attributes su mi dno.

Слика
Слика
Последње учитавање од Darjan дана 17 Јан 2015, 19:44, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

U toj taktici nemaš dovoljno kretanja između linija. Previše support igrača i napadač je verovatno često izolovan... No, da ne spemujemo čoveku temu, najbolje otvori novu, ili neka admini prebace postove u novu temu, pa da diskutujemo dalje. :)
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

To je bunker taktika za finiš na teškim gostovanjima sa namerom da se potroši vreme kada se dođe u posed lopte ako ne može da se istrči kontra ako je rezultat povoljan.
Последње учитавање од Darjan дана 17 Јан 2015, 15:22, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Čekaj, prema mom shvatanju, bunker taktika je ona čiji je cilj da se po svaku cenu spreči primanje gola. Lopta se izbacuje što dalje od gola, a ne zadržava se u posedu, zbog toga što se igrači nalaze u svojoj trećini, a to je zona u kojoj uopšte ne žele loptu ni u svom, ni u protivničkom posedu. Zašto ne u svom? Pa zato što mogu da je izgube, i protivnik opet ima loptu u opasnoj zoni.

Ovo navodim zbog terminologije, da bismo se bolje razumeli.

Taktika zadržavanja lopte u posedu je takođe taktika kojom se može zatvoriti utakmica, ali takva taktika nije bunker. Da bi se lopta zadržala u posedu, potrebno je imati igrače na pravom mestu, tj. mora da postoji kretanje igrača. Inače kako će da je zadrže u posedu ako su statični, ako ne postoji pas opcija...?

Kao što sam napomenuo, oba pristupa su pogodna da se sačuva rezultat. S tim što će bunker da igraju slabije ekipe, one koje nisu u stanju da zadrže posed pod pritiskom, dok će tehnički i mentalno kvalitetnije ekipe veće šanse za očuvanje rezultata imati sa zadržavanjem lopte u posedu.
Darjan
Newgen
Поруке: 17
Придружен: 06 Апр 2011, 13:07
Место: Vaginovo
Status: Није на вези

Порука од Darjan »

Vidi, napravljena je za 2 minuta na gostovanju Juventusu kad smo vodili a oni napali u 78 min sa 4 napadača. Do 82 su već protiv standardne formacije napravili nekoliko šansi pa sam povukao igrače koji su bili na terenu i sitno promenio instrukcije. Uspešno je bilo tad pa sam je zadržao. Nisam je proučavao, čuči tamo i čeka ponovo svoju šansu ako zatreba.
Корисников грб
Gaja89
Assistant Manager
Поруке: 720
Придружен: 25 Окт 2010, 15:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Gaja89 »

Samo cu reci da sam se dugo patio sa Fejnordom da osvojim titulu,uvek je malo falilo.
Probam tvoju taktiku,nemam izgubljenu ,u prvenstvu 11 0 0.Svaka cast,eto toliko.
U LETONIJU SADA KRECE, GRUPA VERNIH DELIJA, I TAMO DALEKO AKO BOG DA SRECE SLAVICE SE POBEDA :D
Корисников грб
Gaja89
Assistant Manager
Поруке: 720
Придружен: 25 Окт 2010, 15:36
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Gaja89 »

Posle 6 sezona sa Fejnordom,5 titula ,3 super kupa,2 kupa, 1 LS,4 polufinala LS.
Transfer politikom ,budzet mi je 120 mil,bez dugova .
Hvala jos jednom.
U LETONIJU SADA KRECE, GRUPA VERNIH DELIJA, I TAMO DALEKO AKO BOG DA SRECE SLAVICE SE POBEDA :D
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”