Пентагон челенџ

Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Пентагон челенџ

Порука од bubi.ue »

Знам да сам мало закаснио са оваквим подухватом (2 године отприлике) и да више није у моди али након увођења лиценци, ово ми се учинило веома привлачним. Размишљао сам да кренем незапослен у Европи као и сви остали на ФМ15, али ми је онда ово пало на памет јер нисам играо кад је било популарно. За оне који нису упознати са ранијих серијала, циљ је кренути као незапослен, од нуле (са најнижом репутацијом и без икаквих лиценци) и освојити свих 5 највиших клупских континенталних такмичења (лига шампиона). Унапред се извињавам на мањку информација у почетних пар извештаја, из разлога што нисам хтео да пишем док мало не одмакнем (ипак је ово озбиљан подухват :) ). Управо сам прославио Нову 2018. (дакле, прешао сам већ три и по сезоне) тако да ћу користити оно што могу. Па да кренемо.

Jeдина 2 скрина које сам усликао при почетку каријере - профил, информације.

Након пар дана добио сам посао у јужноафричком друголигашу Хомо Козмос (могуће да се другачије изговара :zelenko: ), што ми се искрено веома допало. Мислим да је Африка далеко најбоље место за старт оваквог челенџа, и да ће бити лакше доћи до титуле него у Азији (са других континената и немате баш неких понуда). Учитао сам следеће лиге. Као што видите по избору лига, Европу сам планирао да оставим за сам крај ове пустоловине, и није било никакве шансе да добијем понуду од било ког клуба на почетку.

Мислим да би било добро да укратко представим клуб.

Слика
Слика

Играчки кадар је био сасвим задовољавајући (бар што се тиче бројчаног стања - 49 играча), тако да нисам доводио ниједног играча, већ сам покушао да отерам што више и тиме растеретим буџет за плате. Успео сам да се решим само седморице иако сам планирао да останем на бројци од 24, 25 играча и извукао 70к од њих (верујте, фина цифра). Учитао сам нови сејв чисто да бих вам показао пар најбољих играча са почетка, то су Бамуза Соно (уједно и тренер), још један Соно, Матсилеле и Нуадике. Финансије су биле нешто мало у плусу, што је одлично за клуб овог ранга. Особље је било благо речено катастрофално, а додатно је отежавала чињеница да 6 месеци нисам смео било какве промене да правим (грешка коју сам начинио приликом интервјуа за посао). Највећи проблем је био што до средине јануара нисам имао ниједног јединог скаута, а пошто играм са маскирањем оцена, то је било врло незгодно.

То би било то за сада. До краја новембра ћу имати много обавеза, не верујем да ћу имати превише времена за ФМ, тако да нећу журити са извештајима, покушаћу мало да их развучем на ових 10-ак дана. Срећом па имам 3 и по сезоне материјала. :cheers:
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Udri samo :D
Sé un hombre
Корисников грб
Tokelara
World Class Manager
Поруке: 7828
Придружен: 19 Мар 2012, 18:29
Место: SU/NS
Status: Није на вези

Порука од Tokelara »

Bravo Bubi. Pocinjem i ja cim prodju kolokvijumi. Bolje bi i tebi bilo da malo pauziras ovo :zelenko:
Dok pošten narod nema za hranu i komunalije, zvezda u dugovima ima za bahanalije.

Слика
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Svaka ti cast za ovo, definitnivno ce se pratiti i lepo pises za sad. Da napisem ovo pre nego sto Slobica ispamuje temu. :)
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Tokelara пише:Bravo Bubi. Pocinjem i ja cim prodju kolokvijumi. Bolje bi i tebi bilo da malo pauziras ovo :zelenko:
To и планирам, највећа грешка ми је што сам уопште почињао. :D
madness пише:Svaka ti cast za ovo, definitnivno ce se pratiti i lepo pises za sad. Da napisem ovo pre nego sto Slobica ispamuje temu. :)
Ти си директни кривац за пар добијених текми, користио сам 2 месеца отприлике твоја подешавања за корнере при крају треће сезоне, међутим пробао сам тек када сам осигурао место на табели (нећу рећи које). На тих 10-ак утакмица сам дао голова после корнера вероватно као и у целој првој и другој сезони, тако да сам морао да вратим на моја стара подешавања, превише олакшава ствари. :yesko:

Иначе стварно ми се много свиђа овај ФМ, не памтим кад је био бољи.
Корисников грб
rouz
Youth Team Coach
Поруке: 123
Придружен: 06 Јан 2011, 04:07
Место: Beograd Karaburma
Status: Није на вези

Порука од rouz »

svaka cast za volju . bice to dugo putovanje :D
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ovo se obavezno prati :cheers:
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Bubi, budi istrajan, nema jačeg osećaja od osvajanja Pentagona. Samo napred! :fanman:
Последње учитавање од Gagi дана 01 Јан 1970, 01:00, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Сезона 2014/15

Као што већ рекох, поприлично сам одмакао па ћу пробати колико будем могао да пренесем утиске из прве сезоне.

Нисам очекивао неки претерано велики успех у првој сезони, понајвише из разлога што нисам довео ниједног играча по мом укусу већ сам радио са оним што сам имао на располагању. Одабрао сам, подразумева се, најслабији понуђени циљ у лиги - средина табеле.

Зацртано сам и испунио али мора се признати нимало лако. Као што видите играли смо веома променљиво током читаве сезоне. Смењивале су се серије победа и пораза, међутим, за мене је ово била врло необична сезона из једног другог разлога. Наиме (превише сам утакмица одгледао пропраћених коментаром Аце Информације :) ) не сећам се када сам задњи пут завршио сезону са просечно више од два и примљених и датих голова. Убедљиво највише голова је падало на мојим утакмицама у лиги, и колико год имао поверења у моје офанзивне играче да ће наћи начина да постигну гол, у исто време сам и само чекао тренутак када ће одбрана да направи неку глупост и тиме поништи труд нападача. Од 30 лигашких + 1 куп утакмици десило се само 4 пута да једна од мрежа остане нетакнута - две победе и два пораза по 2:0.

У првом посту поменути Нуадике је завршио сезону као убедљиво најбољи стрелац лиге са 26 погодака. Два моја играча су се истакла и у избору за најбољег играча сезоне.

Упркос овим индивидуалним наградама, мислим да је могло много боље. У неку руку сам и ја крив јер сам играо у поприлично офанзивној формацији (као Челзи), међутим највише из разлога што нисам имао ниједног иоле солидног дефанзивног везног. На полусезони сам био приморан да доведем пар играча, међутим, због ситуације у којој сам био да до средине јануара нисам имао скаута, морао сам брзо и инстиктивно да реагујем. Логично већина "појачања" су се показала као велики промашаји, тачније од пет доведених само је један стварно могао да се назове појачањем. Ипак најбитније је да сам успео да се отарасим још пар играча са штетним уговорима и тако додатно растеретио буџет за плате.

Била је то веома чудна сезона, међутим како се испоставило, добио сам у њој пар млађих играча на дуже стазе (који су већ били у клубу када сам их ја преузео). Нисам напоменуо да сам успео да се изборим већ на почетку за уговор на две сезоне малим смањивањем понуђене плате, тако да сам се одмах по завршетку спремао велики ремонт пред следећу сезону. Чинило ми се да је лига доста уједначена и да бих са пар добрих играча могао да нападнем промоцију у највиши ранг већ у другој сезони.


П.С. Нисам баш ни искусан у овом писању, имао сам можда једну или две приче до сада (од чега је једна била каријера где сам само слике качио без икаквог писања), тако да слободно реците ако превише давим или ако требам нешто да променим у форми. :cheers:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja kao neko kome je trenutna struka pogonski tehničar grafičke dorade ti kažem da ti je tekst super. :D Baš mi se sviđa, pregledno je. Tako i treba da izgleda. Nije sve prenatrpano odjednom i lepo je i uredno za čitanje. Bravo.

Važno je da si ispunio očekivanja, srećno u sledećoj sezoni. :cheers:
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Сезона 2015/16

Као што сам рекао на крају претходног извештаја, имао сам веома велика очекивања од ове сезоне. Међутим, управа је успела већ на почетку сезоне да поприлично разочара и практично спусти моје шансе за промоцију на минимум. Нисам вас раније упознао са правилима лиге која се односе на промоцију - шампион лиге обезбеђује директну промоцију, док други и трећи праве мини лигу са претпоследњим клубом из прве лиге, где свако са сваким игра два меча. Што се тиче малопре поменутог разочарења, након што је клуб ушао у минус финансијски, буџет за плате је претрпео поприлично велики удурац - смањење са 35k на 25k еура на месечном нивоу. Наравно да након тога нисам био превише оптимистичан са плановима за промоцију и комплетну реконструкцију тима.

Трансферима сам ипак био веома задовољан. У свему овоме ми је много помогла чињеница да је већини играча са почетка истицао уговор, који великој већини нисам обнављао. Било је ту и пар играча које сам хтео да задржим, међутим након смањења буџета, њихови захтеви су били више него нереални. Довео сам велики број играча, од којих су добра појачања, како ће се касније испоставити, била само четворка за коју сам морао да платим одштету + Нселе који је одушевио и поред тога што је велика конкуренције на позицији централног везног. Остали су свеукупно одиграли нешто мање од 15-ак утакмица захваљујући чињеници да имам 30 утакмица у лиги годишње и само један куп поред тога.

Све у свему, направио сам поприлично занимљиву екипу од 24 играча (по мени оптималан број играча за тактику са једним нападачем, где на свакој позицији имам два играча сем на месту голмана и нападача које броје по три играча). Променио сам тактику и формацију. Одлучио сам се на доста дефанзивнију формацију у односу на прву сезону, јер ми је примаран циљ био да у најмању руку преполовим број примљених голова. Признаћете, велики залогај, међутим успео сам у томе. Пошто није било неке разлике у буџету везаних за завршну позицију на табели, храбро сам одабрао најнижа могућа очекивања - средину табеле. Табела на крају сезоне је изгледала овако. Као што видите, нисам изборио ни плеј-оф, међутим могу рећи да сам веома задовољан како је прошла сезона. Играли смо доста леп фудбал, имали посед лопте око 60% и што је веома похвално у 13 од 30 утакмица смо успели да сачувамо свој гол. У купу смо у прелиминарној фази растурили клуб из исте лиге. Међутим након тога је уследио меч који смо изгубили на веома разочаравајући начин, где смо успели да водимо до 80. минута 3-1 међутим на крају испаднемо из такмичења. Ове сезоне за разлику од прошле није било индивидуалних признања за моје играче, али сам презадовољан како су као тим изнели ову сезону.

Сезону смо успели на крају да завршимо у плусу 500k највише захваљујући новом власнику који је по доласку узео кредит од милион еура, а и касније редовно упумпавао новац у клуб. Веома битна ствар је да сам на почетку сезоне добио најнижу - националну ц лиценцу, а за време зимског прелазног рока започео учење за следећу.

На крају следећу сезону почињем без 3 од 4 штопера од којих 2 стандардна ове сезоне јер су по њиховом мишљењу превазишли ниво овог клуба и лиге, па никако нисам успео да им продужим уговоре. Поред њих екипу по истеку уговора на лето напушта и најквалитетније лево крило, али ћу позицију ту поприлично лако надокнадити јер већ имам спремну замену. Највећи проблем, наравно, биће налажење два стартна штопера и искрено да то није случај, не бих имао дилему око тога ко ће изборити промоцију следеће сезоне. Ипак због такве ситуације нисам нимало сигуран да ћу уопште бити у позицији за борбу за прво место, а стварно ми се није остајала још једна сезона у другој лиги.

То би било то за сада, прекосутра следи нови извештај. :cheers: :poz:
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Jako pregledan update karijere i jako lep stil pisanja i dalje. Šteta što nisi izborio bar to treće mesto i plej of ali sam zadovoljan kako si prevazišao sve probleme. Verujem da sledeće sezone ideš u viši rang. ;)
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Сезона 2016/17

До почетка нове сезоне, главни задатак је био довођење најмање два штопера од којих је бар један одмах спреман за први тим. Скаутовао сам вероватно све могуће штопере у ЈА који су били заинтересовани да се придруже мом тиму. Мало је рећи да сам био разочаран понуђеним. Иако имам веома квалитетне скауте, нисам нашао ниједног који добар бар као двојица стартних која су напустили клуб. Довео сам шта сам морао, једног искусног и једног који има простора за напредак, али не превише. Припремни период сам искористио да уиграм тим јер сам довео 7-8 играча (већином бекап играчи за постојећи тим, јер је било јако мало квалитетних играча који су хтели да дођу, а притом траже неку пристојну плату). Никако нисам могао да будем задовољан ни игром ни резултатима (две победе против тимова из неигривих лига, нерешено са премијерлигашем и два пораза од тимова из исте дивизије). Тактику нисам хтео да мењам у односу на претходну сезону, тако да је остала 4-1-4-1. Све је сугересило на то да ће ово бити разочаравајућа сезона у којој ћу опет изборити средину табеле и ништа више од тога.

Али онда на моје велико одушевљење, како је кренула лига, кренула је и серија победа. Искрено, стварно нисам ни у сновима помислио да ћемо овако растурити сезону. Завршили смо наравно на првом месту. Освојену титулу смо обезбедили 6 кола пред крај, али пошто се видело да ћемо завршити на првом месту и након 20 утакмица, задњих 10 су одиграли само млађи играчи да бих мало убрзао њихов развој. Имали смо и солидну сезону што се тиче купа, мада смо могли и боље, изгубили смо кући од тима који је на крају завршио на 3. месту са 15 бодова мање од нас.

Што се учинка играча тиче, за играча сезоне изабран је Мсембу, а одличан је био и Мкванази који је успешно кварио игру већине противника. Нисмо имали играча међу прва три стрелца лиге иако смо били тим са највише постигнутих голова и имали веома квалитетног нападача Нзимандеа. Он је сезону завршио са само 6 постигнутих голова, међутим, имао је 9 асистенција, тако да је сасвим солидно одрадио сезону. Добио сам и ја прво индивидуално признање, проглашен сам за менаџера сезоне.

Финансије су најгори аспект тренутно, управа је престала да убацује новац у клуб, па смо самим тим пали и у минус до пролећа. Националну Б лиценцу сам добио крајем јануара. Иначе након прве коју сам добио након 4 месеца, за ову ми је требало више од годину дана, вероватно сам попустио у школи. :) Лоша ствар је што финансије од тада нису баш најбоље па чак иако сам се нашао у плусу током прелазног рока пред нову сезону, управа ми није дозволила почињање новог курса. Моје је неко мишљење, када већ зарађујемо паре као менаџери да би требало да имамо опцију да сами себи финансирамо курс ако клуб нема пара за исти.

Све у свему, фантастична сезона, сезона какву нико није могао да очекује. Од наредне се такмичимо са најбољим клубовима Јужне Африке. Након овакве сезоне једноставно не могу а да не будем оптимиста, тако да очекујем средину табеле наредне у елити (елита као и наша :D ). Најбитнија ствар је задржати костур тима и појачати се на бековским позицијама и месту штопера. Раније поменути Нзиманде је тражио да напусти клуб, тако да сам му дозволио, нисам хтео да прави лошу атмосферу у екипи. Тиме је настао и велики задатак, наћи адекватног нападача.

То би било то за овај извештај, следећи ће бити из тренутка у којем сам тренутно, тако да ће бити доста мање мучења око писања. :cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Menadzerska soba '15 /Managers Room '15”