Hrvatske niže lige

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Hrvatske niže lige

Порука од Sloba »

Слика

Nakon SVIH liga Crne Gore, aktivirane 3. Slovenske fudbalske lige, SVIH liga Bosne i Hercegovine, sledi i posvećivanje hrvatskim nižim ligama uz podsećanje da Vas za par dana očekuju sve makedonske lige za FM15!

Kada je Republika Hrvatska u pitanju, za sada je urađena aktivacija 3. HNL koja se sastoji iz tri grupe, a to su: Istok, Zapad, Jug.

Liga ispod je 1. ŽNL i ona sadrži 21 podligu. Kroz neki period će se i ta liga aktivirati odmah po završetku rada na SVIM makedonskim ligama. Nakon toga nije obećanje, ali shodno tome ako se budu imali podaci aktiviraće se i praviti redom sve do ZADNJE lige u realnom životu, a to bi bilo sledećim redosledom 2. ŽNL, 3. ŽNL i 4. ŽNL!

Dodatak ubaciti na lokaciju my documents/sports interactive/football manager 2015/editor data

Skrinove iz igre možete pogledati ovde.

Evo ga i DOWNLOAD!:

Код: Изаберите све

http://www.mediafire.com/download/rsu4o67wjiypfwp/Hrvatske+niže+lige.dbc
Последње учитавање од Sloba дана 13 Мар 2015, 23:30, учитано 1 пут укупно.
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Poštovani

FM 2015 mi ne želi prepoznati navedeni file, napominjem kako imam original FM15.

S štovanjem
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Pozdrav.

Ti si jedini sa tim problemom. Mnogi igraju ovaj dodatak i niko se ne zali.. jedino ako imas dva neka fajla za hr pa ti blokira..
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Čak mi ga editor ne prepoznaje, ne shvaćam u čemu je problem.
Preinstalirat ću je, možda se nešto nije instaliralo kako treba.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Editor ti ne može prepoznati jer moraš ići na IMPORT da bi ti iz .dbc prebacilo u .fmf... tako je na ovom menadžeru. :)
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Sve radi sad, hvala puno :cheers:
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Kada se može očekivati 1.ŽNL
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Bice do kraja nedelje. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Nadam se da ću večeras izbaciti dodatak za Hr 1. ŽNL. :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Prvo na velikoj pomoći oko editovanja .xml fajlova moram zahvaliti Avarelu koji mi je pomogao da grupno editujem dresove (nisam znao gde se tačno edituje da se više klubova od jednom mogu promeniti dresovi). Naime...

- Veliki broj klubova nema stadione
- Veliki broj klubova nema dresove

To su stvari koji se ne rešavaju lako i greške su osnovnog ReSearcha koji radi Australijanac za područje Hrvatske.

Ovo prve se teško rešava ali ako izborite promociju u 2. HNL recimo... uprava će vam graditi stadion. Ovo drugo se lakše rešava jer će umesto da i prvi i drugi dresovi budu crni biti crveni domaći i beli gostujući.

Time bi se rešio samo jedan deo problema očajnog ReSearcha od strane čoveka koji je zadužio SI. Zato dodatak i kasni. Kod Makedonije i Bosne i Hercegovine dodavao sam više od 400 klubova, stadiona... ukupno. Ali nisam imao ovih problema sa postojećim klubovima jer je ReSearch odrađivan pristojno.

Biće za vikend a do tada uživajte u novim ligama koje ću izbacivati tokom ova tri dana zaključno sa petkom gde će biti kompletirane države evropskog kontinenta.

Ne želim da radim ništa tako tek bezveze jer tako nisam radio ni sa BIH, a ni sa Makedonijom pa ne želim polu-proizvod da izbacim već da ima određenu dozu igrivosti.

I za one koje zanima radi se trenutno na 1. ŽNL, a sledi nadogradnja na 2. ŽNL u narednoj kalendarskoj godini pa se nadam i još niže... idemo postepeno. 1. ŽNL je bila planirana od početka a sve ovo je preko i onog što sam očekivao da uradim ove godine.

:cheers:
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

RSC za Hrvatsku je odradjen ocajno. Proveo sam 3 dana sredjujuci default databazu. Bolje da sam obrisao sve klubove i pravio ih iz pocetka. Sve u svemu ja cu uskoro zavrsiti nize lige Hrvatske do 5. lige. Svim klubovima ce biti podeseni dresovi, stadioni... Nije ostalo jos puno posla i trebalo bi u sledecih nekoliko dana da zavrsim sve.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Verujem da ćeš kad je Hrvatska u pitanju daleko bolje uraditi nego ja kao što se nadam da će ti "gazde" dozvoliti da dodatak podeliš ovde :D

Ali pazi... kad uradiš 2. ŽNL (5 ligu) ostalo ti je dosta lakše mada ima posla... 3. ŽNL koja ima više od 10 liga nisam siguran tačno koliko dok 4. ŽNL ima samo jednu ligu (bar je tako bilo zadnjih godina) :D

Jbt. :D Postao sam stručnjak za Hr, BIH, MKD, CG, Slo lige i njihovu geografiju. Trenutno u glavi imam oko 1000k klubova, gradova, stadiona itd xD iz tih država. Neverovatno.

Ali čekam tvoj dodatak. Verujem da će tvoj za Hr biti jako dobro urađen. :)
Корисников грб
averel80
Assistant Manager
Поруке: 522
Придружен: 11 Мај 2011, 21:11
Место: Novi Sad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Status: Није на вези

Порука од averel80 »

Ima puno liga ispod 5. ranga takmicenja. Ne planiram to da radim dok ne zavrsim sve planirano
aambara
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 07 Дец 2014, 15:51
Место: hrvatska
Status: Није на вези

Порука од aambara »

kada će 4.HNL
Dappe
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 23 Нов 2014, 21:06
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од Dappe »

Svaka cast sto ste napravi, trenutno igram s Hajdukom
Ali primjetio sam da U Hajduku B mogu igrat samo igraci mladi od 21, nevirujem da je to tako i zanimame jel to onda u ostalim klubovima tako(Dinamo B,Rijeka B..) i jos promocija iz treće u drugu ligu nije dobra, nzn jeli to samo meni ili je inace, ali nakon jedne sezone u drugoj ligi ostane 10 klubova,znaci samo se iz jedne treće lige promovira klub iz ove druge dvi pise da su se promovirali i kad se klikne na klub pise da su u drugoj ligi,ali neigraju utakmice i nema ih nigdi na tablici.Ali sudjeluju u kupu.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ispraviće se to i sve druge greške koje postoje.

1. ŽNL će biti čim ozdravim. Uhvatila me prehlada pa trenutno mi se baš ne radi u editoru ali će biti. Od sutra sam ponovo aktivan pa da vidimo šta mogu da uradim da to što pre bude gotovo.
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Pozdrav radni narode
Do kuda se stiglo sa izradom.
Hvala još jednom na velikom trudu.
gavro
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 06 Нов 2012, 10:45
Место: Krusevo
Status: Није на вези

Порука од gavro »

Kako napreduje izrada 4. lige.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Za sada stoji. Na žalost. Ima određenih komplikacija ali ću nadam se rešiti to ubrzo.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Na žalost izlazak 1. ŽNL je neizvestan ali se možda ipak i promeni nešto u narednom periodu. Sa druge strane ako neko želi da igra Hr niže lige (ako se ne varam 5. liga poslaću vam link), jedan dečko je napravio i poprilično je igrivo. Dobar rad iza njega je. Što se tiče izrade Hrvatskih liga ako se na kraju ne uradi za ovaj FM već od maja ili juna probaću da krenem sa izradom (tj dodavanjem podataka) za FM 16.. što je na kraju i cilj da ovaj forum svojim korisnicima najkasnije već od FM 16 može jedini u regionu da ponudi sve lige Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Slovenije i Crne Gore.

:cheers:
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”