Sve Bosanske lige za FM 15!

Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

komsija79 пише:pozz ja imam problem sa imenima igraca sve neki lijevi igraci nijedan nije iz klubova iz bh nisu mi imena tacna kako to da sredim pozz
Да ли користиш последњу верзију ФМ-а ? Да ли поред овог додатка користиш још неки?
komsija79
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 02 Јан 2015, 23:35
Место: sarajevo
Status: Није на вези

Порука од komsija79 »

verzija igre mi je 5.1.1 neznam imal to kakve veze
hepek
Newgen
Поруке: 1
Придружен: 06 Јан 2015, 13:54
Место: sarajevo
Status: Није на вези

Порука од hepek »

Kada se moze ocekivati update?
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

UpDate ide u februaru jer postoji verovatnoća da nakon zadnjeg peča neće raditi ako SI bude menjao nešto u kodu.

komsija79, Ovo ne bi trebao da bude problem. Niko nema tih problema da mu nema igrača.

Sve izmene su zabeležene !
komsija79
Newgen
Поруке: 3
Придружен: 02 Јан 2015, 23:35
Место: sarajevo
Status: Није на вези

Порука од komsija79 »

namjestio sam hvala
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Могло би се додати у иконе Леотара:

Ненад Стојановић
Бранислав Крунић
Љубинко Акшам(меморијални турнир се игра сваке године)
Павле Делибашић
Здравко Шараба

Ако се сјетим још неког, јавићу.

И, мислим да су Владимир Гаћиновић 8500482 и Владимир Гаћиновић 62094034 исте особе.
УЕФА финансира обнову стадиона, ваљда је то у току, па кад сазнам шта су урадили јављам.

Анел Рамић 62023734 и Владимир Марковић(не могу да га нађем), голман Младости Гацко, су појачања за сада. Могуће да ће Милош Аћимовић у Волфсбург.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Hvala ! Verujem da će nešto od toga biti ubačeno od strane i zvaničnog ReSearcha za zimski peč ali ono što ne bude ubaciću ja!
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Код: Изаберите све

http://www.istocnahercegovina.com/fk-leotar-cilj-je-odbraniti-lidersku-poziciju/
Neki igrači će preći u druge klubove i oni se danas nisu javili na prozivku. To su Nenad Stojanović, Novo Papaz i Miloš Marković.

Miloš Aćimović neće u Wolfsburg, moguće da će u Zrinjski. UBR, proglašen za najperspektivnijeg igrača u RS.
Последње учитавање од milpar дана 30 Јан 2015, 00:15, учитано 1 пут укупно.
jOkEr00
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 01 Феб 2015, 22:24
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од jOkEr00 »

nikolagolubovic пише:Slobo brate meni nece da ucita pise.Kup Federacije Bosne i Hercegvine-too many teams (15)- requested from Druga liga FBIH - Centar (teams).
Nažalost i ja imam ovaj problem, neće da mi prihvati ni v1 ni v2 :/ ?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Је ли га упарујете са другим додацима? Мени ради једино ако га самог штиклирам.

Елем...

Милош Аћимовић потписао за Зрињски до 2018.

УЕФА финансира реновирање стадиона, не знам може ли се то ставити?
jOkEr00
Newgen
Поруке: 2
Придружен: 01 Феб 2015, 22:24
Место: Croatia
Status: Није на вези

Порука од jOkEr00 »

Da, kombinirao sam sa drugim, znači samo može raditi ako je jedina u editoru.. a jel se može napraviti neki fix za to da mogu kombinirati sa ostalim ?
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

То је питање за паметније од мене. :) Ако имаш едитор, можеш спојити те додатке у један.

Павле Сушић из Зрињског у Леотар, позајмница пола године.

Код: Изаберите све

http://sportsport.ba/bh_fudbal/susic-pojacao-redove-leotara/152727
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Samo vi pišite šta treba ispraviti i sve će biti urađeno. Čeka se samo zadnji peč za FM i onda kreće se sa radom na ovome.
T4L4
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 09 Феб 2015, 13:40
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од T4L4 »

Prvo hvala svima koji su radili na ovom dodatku za FM15.

Nisam baš previše zadovoljan jer u FK Željezničar ima dosta grešaka: Pozicije, Igrači (tipa Količić, lik nikad nije ni potpisao, samo bio na probi) ... Bez obzira na to, opet mnogo hvala momcima koji su zaslužni za ovo.

Danas ću ispravljati greške (editorom) u FK Željezničar, ako neko želi mogu mu postaviti file kada završim (o FK Željezničar znam sve živo).

Može li mi samo neko potvrditi gdje da stavim onaj folder "In Game SS", hvala unaprijed.

Documents > Sports Interactive > Football Manager 2015?(ili)

3D kits BH Telecom PL
http://uploaded.net/file/bz2v9sof
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Taj folder je samo da vidiš kako izgledaju slike iz igre. :)
Корисников грб
BordoSele
Newgen
Поруке: 22
Придружен: 12 Нов 2014, 20:42
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од BordoSele »

Pozz hocel biti ovaj update BiH lige sa transferima :)
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Biće po izlasku 15.3.0..
T4L4
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 09 Феб 2015, 13:40
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од T4L4 »

FK Željezničar (update)
Details:
  • Nickname: Željo
    Second Nickname: Plavi sa Grbavice
Finances
  • General:
    • Balance: 2.1m (ranije bio nešto više od 1m)
      NAPOMENA: Budžet sam promijenio zato što se može tačno odrediti za većinu klubova, tako da ne vidim razlog zašto ne bi bio tačno određen.
      Transfer budget: Untick (neodređen, ranije bio nešto više od 300k)
      Sugar daddy: Background

      Cijene ulaznica nisam dirao, ali sigurno je veći prosjek (pojedinačne ulaznice) od navedenog (3.38) jer čak i sa članskom (sa popustom) su veće cijene za najjeftiniju tribinu (4).
    Other income:
    • Individual TV deal: 56k (od ugovora sa BH Telecomom svaki klub je dobio 56k, ovo bi trebali svima dodati).
      Club membership: 61k (piše u navedenom članku, kome nije mrsko neka čita)
      Other income: 273k (prihod od poslovnih prostora)

      Sponzore nisam dirao jer ste vjerovatno svima postavljali slično tako da bi bilo nepošteno sada samo Želji promijeniti (jer tačno znaš) a ostalim postavljati koliko kome padne na pamet, svakako će naredne sezone (u FM15) dobiti ponude sponzora. Istina je, Željo godinama nema generalnog sponzora jer niko ne želi platiti (250k) iznoz koji traži uprava (ili takvog nisu u stanju naći :yesko: ).
    Debts:
    • Odmah da vam kažem, ko je dugove radio, nije baš najbolje uradio, ali služi svrsi! Probaću pojasniti ... Konkretno, u Željinom slučaju (vjerovatno i svim ostalim), stavili ste da je dužan banci nešto više od 1m (što je tačno, mada ne banci, ali nebitno) i da duguje od 1.7.2011 te da treba vratiti do 30.06.2018 (što nije tačno) još su stavili da je kamata/rata 99k. Pitanje je kako se u FM-u pod ovom opcijom to računa i kako se vraća (mjesečno ili godišnje). Navedeno (pod ovom opcijom) vrlo lako može biti godišnja kamata! Ovo gdje ste vi stavili se vjerovatno podrazumjeva kao godišnja kamata na taj iznos a da se dug uopšte ne vraća, ali se odbija 99k (vjerovatno na godišnjem nivou) tako da dođe na isto/slično (ako bi se odbijalo više godina, što ovdje nije slučaj). Istina je, nijedan klub ne koristi isti sistem vraćanja dugova! Konkretno u Željinom slučaju, pristali su na reprogram dugova od deset godina tj. na mjesečnu ratu od 11k (vjerovatno su isto i svi ostali, tako treba svima postaviti). Kao početni datum možemo uzeti 11.04.2014, dan kada je taj zakon usvojen jer nikad nećemo saznati tačan datum kada je koji klub potpisao.
      NAPOMENA: Ovo sam uklonio jer može biti bolje urađeno! Dug ću dodati pod opcijom "Monthly Instalments" u 100 mjesečnih rata (nije moglo više, 120 bi bilo optimum) tj. deset godina u iznosu od 11k (tako bi i oni trebali promijeniti svim klubovima).
    Sell on Clauses:
    • Edin Džeko 3% (opšte poznato)
    Monthly Instalments:
    • Dodan dug prema poreskoj upravi (navedeno u tekstu iznad).
Staff and players:
  • Board:
    • Uklonio sam sve suvišne "direktore"(6). Željo trenutno ima samo jednog direktora (Mirsad Šiljak), neki od navedenih su članovi uprave i predsjednici skupštine, nema potrebe da ovdje (na FM15) budu na platnom spisku. Predsjednik je Almir Gredić, Haris Alihodžić (Director of Football).
    Coaching Staff:
    • Milomir Odović (Manager), Edis Mulalić (Assistant Manager), Elvis Karić (više nije igrač, GK coach First Team), Admir Adžem (Manager U19), Esad Ibrahimović (GK Coach U19), Almir Memić (iako je još uvijek nepoznat njegov status a nudili su mu ovu poziciju, Head of Youth Development).
    Scouts and Physios:
    • Edin Kulenović (dodan u doktorski tim)
    Players:
    • Pozicije promijenjene svim igračima kojima nisu bile tačne, isto tako i noge kojim se više služe. Ocjene igrača su ostale iste.
    Transfers in:
    • Ognjen Đelmić,
      Dejan Uzelac
      Aldin Ćeman (junior)
      Emir Ćutahija (junior)
    Transfers out:
    • Haris Količić
      Edi Baša
    Bilo je još nekih promjena (legende i omiljene osobe) da ih sada ne navodim.
Sve podatke možete naći na zvaničnoj stranici kluba, za ostalo googl-ajte, sve je tačno, do ovog datuma. Sve navedene cifre su u KM.
FK Željezničar (update):
DOWNLOAD (file, ako vam može pomoći)
Documents > Sports Interactive > Football Manager 2015 > editor data
(dobro pogledajte da li imaju dva foldera "Sports Interactive", ako imaju, file stavite u onaj u kojem ima vaš "save game" file)

NAPOMENA: Ako neko bude želio neke izmjene (ako su osnovane), neka napiše ovdje na forumu, ako ništa neka ih ubace u naredni dodatak.

Pozdrav!
Последње учитавање од T4L4 дана 15 Феб 2015, 14:59, учитано 19 пута укупно.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

E sada mi reci par informacija za zvaničan update. Zašto background sugar daddy? Zašto 2.1 M tb kada toliko teško da imaju? :)

Inače ja navijam za Željo a glavni asistent je dobro upoznat sa prilikama u Želji jer ih prati, navija za njih ali i u drugim klubovima. :)
T4L4
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 09 Феб 2015, 13:40
Место: Sarajevo
Status: Није на вези

Порука од T4L4 »

100% je budžet FK Željezničar 2.1m KM, nije transfer budžet nego ukupan budžet kluba (Balance) a Željo uopšte nema određen transfer budžet (nema ga nikako :yesko: ) tako da to treba ostaviti kako jeste (neštrihiran/neoznačen, time ne raspolažeš u igri sa cijelokupnim iznosom već ti klub svake sezone odredi transfer budžet (55% od ukupnog) gdje su uračunate plate igrača, tako da je realno).

Imaš linkove, klikni (na 2.1m KM i Background itd.), za sve promjene sam dokaz postavio, sve ti tamo piše i sve je objasnio predsjednik kluba u videu. Ništa nije promijenjeno a da nema osnove za to!

Ako hoćeš od mene objašnjenje (sugar daddy, bacground) onda bi to nekako ovako bilo ...

Ova opcija u prevodu znači ...

Sugar daddy="Osoba koja finansijski pomaže klubu" a Background opcija znači "Neko ko se medijski ne eksponira i o kome javnost manje zna". Kao što predsjednik u videu (https://www.youtube.com/watch?v=2t51SzQ ... e&t=12m47s) kaže, upravni odbor kluba svaki mjesec obezbjeđuje oko 170k za normalno funkcionisanje kluba. Tako da ova opcija ima osnove kada se to uzme u obzir.

Npr. Što se FK Sarajevo tiče, kod njih bi opcija trebala biti, Sugar daddy, foreground (Vincent Tan).

NAPOMENA: Treba obratiti pažnju na valutu jer FM kada promijeniš valutu pretvara po kursu tako da dobiješ više ili manje, zavisno od valute. Nisam to znao, morao sam ispravljati, promijenio sam i download file.
Последње учитавање од T4L4 дана 15 Феб 2015, 14:30, учитано 9 пута укупно.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Editor fajlovi i razni dodaci '15 / Editor files and misc add-ons '15”