SFM Assistant manager (FM 15)

Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Madrid1911 »

Dali je neko uspio na ovom fm-u napraviti neku taktiku za veliki posjed lopte. 3-5-2 ili 4-3-3. :) Ja sam pokušavao nekaj i nema šanse da imam više od nekih 61,62% lopte u nogama. A frend me muči sa tim posjedom da mu napravim... :nasty:
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Pa to je prilicno veliki posed, ja sam imao i po 70%, ali protiv nekih mucenika. Mislim da sam za celo prvenstvo imao nekih 58-59% i bio prvi u ligi po posedu lopte.
Madrid1911
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 07 Јун 2014, 18:24
Место: Zagreb
Status: Није на вези

Порука од Madrid1911 »

Pa slažem se da je to onak veliki posjed. Ali me zanima dali je neko uspio imati jos koji posjed ono brutalan tipa 65 ma i vise 70% u ove dvomije formacije :) jer je to uopće moguce. U prošlim fm-ovima je bilo realno. I prošlom sam ja imao i preko 70 dosta puta i 75% isto...
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Koja je poenta da igras uopste na posed, sem ako ti uprava to ne trazi? Ja uvek igram attack, pa je posed i 65% i 40%, zavisi od utakmice i taktike... Posed cesto ume da zezne pa da zveknu kontru i ubiju te 3:0 sa 3 suta ka golu.

Ali, sad vec kad oce tako... Probaj da rasiris ako imas vise u veznom redu, tj. skupi ako ih imas trojicu. Mozda probaj sa short passes, retain possesion, play out of defence... Za veliki posed ti trebaju dobri igraci, tehnicki mnogo jaki.
Sé un hombre
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Hahahaha, Targetmeni opet u modi, a pa deco, bice seksa na ovom menadzeru, vidim ja.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Da li postoji opcija i ako postoji koja je, naime zelim da moji igraci napadaju protivnike dok ovi imaju loptu a ne da se samo setaju okolo, pa ako ovi pogrese uzmu loptu
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

U kojoj liniji i koliko agresivno će igrači pokušati da oduzmu loptu zavisi od celog skupa podešavanja taktike, a ne od jednog jedinog podešavanja.
Корисников грб
mmladja
World Class Manager
Поруке: 6483
Придружен: 26 Окт 2010, 00:36
Место: Ваљево
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Није на вези

Порука од mmladja »

Dr. Moo пише:Da li postoji opcija i ako postoji koja je, naime zelim da moji igraci napadaju protivnike dok ovi imaju loptu a ne da se samo setaju okolo, pa ako ovi pogrese uzmu loptu
Не постоји, јбг.
Корисников грб
Dr. Moo
Assistant Manager
Поруке: 766
Придружен: 30 Мај 2012, 19:49
Место: Beograd
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Dr. Moo »

Preuzeo sam Šalke na polusezoni druge sezone i bili su osmi tada, do kraja sam izborio 4.poziciju i otišao u Best Play Off za Ligu Šampiona. Tamo ispao na gol razliku od Real Sociedada.
Napravio sam taktiku prema timu koji sam zatekao tad, daje solidne rezultate, ali mi se ne sviđa zato što primam previše golova.

Taktika:

Слика

Instrukcije:

Слика

Mentality je Control, a Team Shape - Fluid.

Слика
Слика
Слика


Ako bi mogao neki savet, šta i kako promeniti i da li je ovo veoma napadački fudbal, pa možda zbog toga primam previše golova.
'Za mene su zene zakon. Obozavam rupe u zakonu!' - Per Mertesacker
Корисников грб
Gagi
SFM Hall Of Fame
Поруке: 12107
Придружен: 12 Апр 2011, 10:09
Место: Heimaey
Has thanked: 4 times
Been thanked: 29 times
Status: Није на вези

Порука од Gagi »

Možda da se oslobodiš tight markinga i metneš jednog štopera na cover?
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Или спусти одбрану, или укључи офсајд замке кад си је толико подигао.
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Koja je strategija, mentalitet? Individualne instrukcije? Na koje načine primaš golove...?
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Kako da nateram napadača da se izvlači na levo krilo(bez lopte), da bi otvorio prostor inside forward-u da udje u sredinu na poziciju AMC?
Корисников грб
Džajo5
SFM Hall Of Fame
Поруке: 4111
Придружен: 15 Мар 2012, 13:37
Место: Žilina/Padina
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Džajo5 »

Koju ulogu ima napadač stavljenu?
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Paul Scholes пише:Kako da nateram napadača da se izvlači na levo krilo(bez lopte), da bi otvorio prostor inside forward-u da udje u sredinu na poziciju AMC?
Skrinšotuj formaciju, pošto takvo kretanje zavisi i od pozicija drugih igrača...
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Ma nisam ni napravio taktiku, tek imam neke ideje kako hoću da mi ekipa igra u formacijama 4-1-4-1 i 4-2-3-1 deep, ali ne znam kako bih to sproveo u Fm, da se igrači rotiraju u toku napada, da menjaju mesta.Npr. u formaciji 4-1-4-1 kada gradimo napad od štopera, hoću da mi se jedan MC povuče u dubinu pored DMC-a, drugi MC ode skroz napred, STC ode levo, a ML udje u sredinu na poziciju AMC, bekovi napred. Je l' to izvodljivo?
D.
First Team Coach
Поруке: 381
Придружен: 09 Авг 2011, 19:40
Место: ...
Status: Није на вези

Порука од D. »

Paul Scholes пише:Kako da nateram napadača da se izvlači na levo krilo(bez lopte), da bi otvorio prostor inside forward-u da udje u sredinu na poziciju AMC?
Мув инту ченелс.
Корисников грб
Juvenino86
Manager
Поруке: 1148
Придружен: 20 Нов 2012, 16:53
Место: Srbija
Klub koji vodite: Kyoto Sanga
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times
Status: Није на вези

Порука од Juvenino86 »

Igraj asymetric, najlakse resenje, asymetryc nedjes sa aml, amc i mr i mc ti ide u neku rolu koja ima defend instrukcije, napadac ulevo izmedju amc i aml, i onda muv in chanels i run wide.
Um caruje, snaga za svaki slučaj!
Корисников грб
parnivaljak
First Team Coach
Поруке: 418
Придружен: 12 Дец 2014, 14:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од parnivaljak »

Paul Scholes пише:Ma nisam ni napravio taktiku, tek imam neke ideje kako hoću da mi ekipa igra u formacijama 4-1-4-1 i 4-2-3-1 deep, ali ne znam kako bih to sproveo u Fm, da se igrači rotiraju u toku napada, da menjaju mesta.Npr. u formaciji 4-1-4-1 kada gradimo napad od štopera, hoću da mi se jedan MC povuče u dubinu pored DMC-a, drugi MC ode skroz napred, STC ode levo, a ML udje u sredinu na poziciju AMC, bekovi napred. Je l' to izvodljivo?
Mislim da nije.

Prvo što će da bude problem je rotacija igrača u toku napada. Mislim da je FM još uvek daleko od toga da može da oponaša tečnu promenu mesta između igrača. Moguća je naravno promena mesta između dva krilna igrača, ali daleko je to od složenijih rotacije više igrača...

To sa MC-evima bi trebalo da može da se postigne, samo nisam siguran da će raditi. Ako se jedan MC povuče u dubinu, a drugi ode napred, pitanje je da li će FM "shvatiti" da 4-1-4-1 postaje 4-2-3-1. Konkretno, bojim se da se ne napravi praznina tamo gde bi vezni red trebalo da bude. Možda će morati neke instrukcije da se koriguju, npr. da se zadnja linija pogura napred, itd...

Konačno, ne znam da li ćeš uspeti da izvedeš da ST ode levo, a ML u centar. U principu, u sredini bi imao već FC i ofanzivnijeg MC, te će ML oklevati da uđe u centralu zonu, a FC će onda oklevati da ode na stranu ispred ML. Ne znam da li sam baš najbolje objasnio... U svakom slučaju, ne mogu da tvrdim, ali mislim da ti to neće uspeti. :)

edit: Jel ovo želiš?

Слика
Последње учитавање од parnivaljak дана 16 Јан 2015, 17:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Paul Scholes
First Team Coach
Поруке: 332
Придружен: 30 Јун 2014, 13:17
Место: Cacak
Status: Није на вези

Порука од Paul Scholes »

Baš tako kao što je na toj fotki, upravo je tako igrao Bajern protiv Dortmunda u Super Kupu 2013. Mandžukić se izvlačio levo, a Šaćiri ulazio u sredinu, Miler kao MCR išao napred, Kros se povlačio pored Alkantare. Setite se samo Junajteda dok ih je vodio Fergi kakve su to rotacije bile u toku jednog napada, to kada bi bilo u Fm-u, bilo bi savršenstvo.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '15 / Tactics & Training '15”