FM15 - Ispravke

Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Ja govorim da sama baza nije baš realna. Iskreno i treba menjati reputacije... Dinamo, pa čak i Maribor su miljama ispred večitih. Igrači neki dobri još uvek dolaze u naše večite jer se lože da su veliki klubovi još uvek...
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

SlobaGrobar пише:Ja govorim da sama baza nije baš realna. Iskreno i treba menjati reputacije... Dinamo, pa čak i Maribor su miljama ispred večitih. Igrači neki dobri još uvek dolaze u naše večite jer se lože da su veliki klubovi još uvek...
A de mi reci koji to poznati i veliki igrači dolaze u Maribor, pošto je Maribor miljama ispred? Večitima i moramo da malo smanjimo reputaciju, ali ne baš ovoliko koliko si predložio. Budžet svakako smanjujemo. Dinamo je posebna priča, oni su napunili budžet neverovatnim nizom prodatih talenata, tako da samo zato odskaču od ostatka regiona.

Kad kažeš da baza nije realna, navedi šta tačno misliš da nije realno i predloži kako da se to ispravi.

Onaj tvoj prethodni post uopšte ne razumem, potpuno je konfuzan. "Menjajte, smanjujte, normalizujte" - to što si mi napisao ništa ne znači - daj konkretni predlog - ukoliko si siguran da su finansije Partizana nerealne probaj da imaš neki u njihovo poslovanje i u stanje na računu, pa onda napišeš sve stavke, njihove prihode i rashode, sponzorstva i dugove, plate zaposlenih - veruj mi, ove podatke niko ne može da dobije, verovatno ni državni organi - naši klubovi su rupa bez dna, kao i mnogi drugi klubovi u dobrom delu regiona. Možemo samo da nagađamo!

"hajde da se malo poradi i na drugim klubovima..." - to i ja kažem 500 puta - hajde!

Što se tiče novog sistema takmičenja i stranaca - ne možeš da teraš SI da ti sada kodiraju ligu 2016/17 samo na osnovu nekakvih priča i spekulacija - kao i uvek - kada se promene ZVANIČNO USVOJE, to se ubaci u SI-jev sistem, a onda koderi odrade šta i koliko mogu - dakle, igru ne kodira naš research tim, nego programeri iz Engleske.
Последње учитавање од dukiss дана 02 Јул 2014, 22:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Duki, voo je tesko znati od informacija. Jedino ako znam neke igrace licno pa da ih pitam ili da vadimo iz klubova informacije. Debitantskii nastup sa tacnim datumom je nesto novo ili?

Što se tiče reputacija, ne slazem se sa Slobom. Sama reputacija ok ali mislim da i sada nije nesto velika bar sto se tice vecitih, tako da to ne bih ni dirao iskreno. Sto se tice klubova iz regiona, Dinamo je jedini koji okom odskace od drugih, mada je i tu reoputacija bar u nasem regionu diskutabilna. Ja sam siguran da su Zvezda, Partizan, Dinamo reputaciono najaci klubovi ako se zaista misli na reputaciju kao stvar prestiza. Maribor je toliko daleko da sam siguran u to da igraci Maribora bi trcali u Zvezdu, Partizan, Dinamo pa i Hajduk, a igraci pomenutih klubova ne bi tamo. Sustina je sledeca, a u tome se i ogleda sama rec reputacija tj sustina te reci. Ukoliko bi poredjali sve klubove koje spominjemo po istoj liniji i ukoliko bi ti klubovi imali identicne finansije, svi igraci bi izabrali Zvezdu, Partizan, Dinamo. To je sama srz reputacije. Da pojednostavim, imam 500 eura u dzepu. Da li da kupim Samsung Galaxy 5 ili Hauwei. Vidim da je Hauwei mozda i bolji performansama ali Samsung je Samsung. E to je to reputacija koju firma ima. Dakle, nisam za to da se dira reputacija jer situacija je jedno, a reputacija nesto drugo.

Takodje, da ne zaboravim. Gledao sam listu ovih wonderkidova koji je uradio FM Scout i zapazio sam Rajkovica, MIlinkovic Savica, Saponjic i Jovic da su uvrsteni od wonderkidsa. Dake, i ako nisam zagovornik teze da mi trebamo davati puno wonderkidsa po generaciji jer to i nije realno, trebamo se zadrzati na generaciji koja je aktuelni sampion Evrope u fudbalu i bez obzira na sve okolnosti, stisnuti da im potencijal ostane dobar i jak. Cisto zbog reputacije naseg fudbala bar virtuelno da zadrzimo nivo jer opet, imamo rezultat. To kazem iz razloga sto su igraci koji su igrali na istom sampionatu, a dolaze iz Francuske i Italije toliko uradjeni neobjektivno (za Engleze da ne pricam) da onda i mi moramo da budemo po malo neobjektivni po pitanju nasih igraca.
Последње учитавање од Orthodox дана 03 Јул 2014, 00:01, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

Ja cu ti Duki zavrsiti sto vise igraca mogu! Probacu preko Glavica da izvucem sto vise igraca Partizana! I ako zna za jos nekoga :) Iskreno to ne bih znao za nikoga osim oni sami sto znaju! Izuzetno tezak posao! Trebao bi svako da si uzme deo ovog zadatka nas 20 po 5 igraca i eto nas na 100 :)
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Debitantski datumi su mogući dodatak u nekom trenutku i treba da se počne sa sakupljanjem već sada - ima dosta toga na internetu, što preko Wikija, što preko Transfermarkta, makar za Superligu... Aleksandre, Karna je već počeo da radi - koordinišite se da ne radite duplo. Ja sam već ubacio sve debitante iz SuperLige i Prve Lige za sezonu 2013/14.

Orthodox, slažem se oko reputacija, jedino što objektivno gledano, Zvezda i Partizan jesu malo pali u poslednjih par godina, dobar rezultat nemamo ko zna od kada... to se sve odražava i na bazu, nije im reputacija zaključana iako stoji tvrdnja o imenu kao važnom faktoru.

Što se tiče naših talenata - ono što je pod našom kontrolom ćemo da držimo kolikogod možemo - nema razloga da smanjujemo - a ono što je otišlo na zapad je prepušteno njima, pa kako procene,... ako negde mnogo upropaste igrača bez razloga, reagovaćemo... samo mi skrenite pažnju kada uočite tako nešto.
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Daleko od toga da se slažem sa Slobom. Pogotovu u poređenju sa Mariborom. Rekao bih da mnogo ozbiljniji igrači dolaze i odlaze iz Partizana i Zvezde nego iz Maribora.

Dinamo je kao što ste sami pričali posebna priča, a i oni tek u poslednje 2 godine imaju kakav-takav rezultat u Evropi, koji opet uopšte nije srazmeran ulaganjima. Eto sada su doveli igrača iz Olimpijakosa i Đenove.

Čvrsto vjerujem da ne mogu naši klubovi realno da se urade, iz razloga, što nigde nema ovakvog lopovluka i javašluka u ligama Evrope na fm.

Da su Partizan i Zvezda ostavljali svoje talente kao što je Dinamo, ne smem ni da zamislim šta bi se desilo.

Realno je malo smanjenje reputacije, pogotovu Zvezdi, gledajući koeficijent u Evropi. Partizanu je takođe pao, prošle sezone bi u trećem kolu bili nosioci, ove godine nisu.

Ali daleko od toga da je nešto drastično nerealno. Pogotovu zbog ovoga što Mandić kaže, kakve ocjene imaju ostali igrači sa tog U19 takmičenja, a naši su ga osvojili i napredak im ide nekim svojim tokom, a realno je da ih ispoštujemo, kada već svi to rade, sa svojim talentima.

Mislim da su najveći talenti lige Rajković, Živković, Pantić, Šaponjić, Jović...

Imam neki ispit ovih dana, ali gledaću da za igrače van Zvezde i Partizana pronađem podatke...

Branko Smiljanić je kažnjen sa 2 godine zabrane rada na teritoriji Srbije.
Последње учитавање од tadicweb дана 03 Јул 2014, 10:25, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

kad vidim lika u engleskoj koji je samo debitovao za prvi tim i tu u nekoj najnebitnijoj utakmici sezone(tipa četvrta runda fa kupa protiv barneta), a oni mu stavili pa -8, dodje mi da im zapalim risrčera.

Šta je bilo sa Pešićem? Duki, jesi li ga popravio malo pa poslao francuzu ili si ga poslao sa prošlogodišnjim ca/pa i ocenama?
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Pešić je iz Moldavije stigao u katastrofalnom stanju, pred FM2014 je popravljen značajno u odnosu na zatečeno stanje, a srezmerno učinku u toku sezone, otišao je dodatno poboljšan u Francusku... CurrentAb čini mi se oko 113, PotAb 129 (Potencijal ne može da ide dodatno naviše jer on nije toliko mlad) - ukoliko mu krene dobro u Tuluzu, Francuz će da ga još pojača... Sad mi pada na pamet da možda nije bilo loše da ga pošaljem sa 116 ili tako nešto, ali neka oni procene, da ne ispadne da smo ga prebudžili...
Корисников грб
osasa
First Team Coach
Поруке: 492
Придружен: 28 Апр 2011, 11:52
Место: Izbiste
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од osasa »

Cukaricki

Stadium
Maximum Attendence 4070
Youth Coaching 10->12
Youth Facilities 10->13

Petar Bojic
186cm,82kg
Agility 12->13
Strenght 15->13
Aggresion 10->12

Slavoljub Srnic PA 125->131
Acceleration 13->14
Agility 12->13
Pace 13->14
Crossing 10->11
Bravery 9->11

Nenad Mirosavljevic
Strenght 14->13
Balance 14->13
Acceleration 10->9
Agility 12->10
Finishing 13->14
Bravery 8->10
Composure 13->15-16

Nikola Stojiljkovic PA 129->135
185cm,81kg
Pace 12->13
Strenght 11->12
Off the Ball 13->14

Igor Matic
Stamina 15->13
First Touch 11->12
Positioning 7->8

Srnic Dragoljub PA 119->125
59kg
Long Shots 11->12
Finishing 9
Corners 11
Free Kick 12
Bravery 9-11

Lucas Piasentin CA 109->111 PA 119->121
86kg
Free Kick 7->11
Long Shots 7->11
Passing 8->10
Decisions 9->10

Filip Stojkovic CA 108->110 PA 125->132
Corners 15->13
Crossing 15->13
Dribbling 11->12
Marking 9->11
Tackling 10->12
Acceleration 12->13
Agility 11->12
Pace 12->13
Strenght 13->12

Rajko Brezancic CA 105->107 PA 116->120
175cm,70kg
Strenght 8->10
Bravery 12->13

Lalic Slobodan 187cm

Borivoje Ristic 85kg
Tendency to punch 8->11

Sakic Nikola PA 129->136
DM 20 MC 18
173cm,70kg
Acceleration 12->13
Pace 10->12
Stamina 8->10
Strenght 5->8
Tackling 9->10
Marking 9->10

Stanisa Mandic CA 108 PA 142
27.01.1995
ST 18 AMR 20
Acceleration 12
Agility 12
Balance 10
Pace 12
Stamina 10
Strenght 8
Crossing 9
Dribbling 12
Finishing 10
First Touch 11
Heading 10
Long Shots 10
Marking 6
Passing 11
Tackling 5
Technique 12
Aggresion 13
Anticipation 10
Bravery 12
Composure 8
Concentracion 9
Creativity 11
Decisions 10
Flair 13
Off the Ball 10
Positioing 7
Team Work 7
Work Rate 11

Ovo su moji predlozi za izmene ocena , pregledao sam sve klipove o igracima cukarickom nesto malo sam ih i gledao prosle sezone.Mislim da su zasluzili neka poboljsanja posto su prosle godine usli u super ligu i sa maltene istim igrackim kadrom obezbedili evropu.

Nadam se da sam nesto pomogao.Nastavicu i dalje sa predlozima cim uhvatim malo slobodnog vremena.
Последње учитавање од osasa дана 03 Јул 2014, 17:50, учитано 1 пут укупно.
Na celom svetu samo Crvena Zvezda!!!
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Igor Matic slobodno bez obzira na godine moze da se popravi solidno, odlican je. cuka zasluzuje ozbiljnost i u igrackom kadru i organizaciono.
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

Mislim da ovaj mali ma koliki talenat je preterivanje PA 142 da ima...
Корисников грб
osasa
First Team Coach
Поруке: 492
Придружен: 28 Апр 2011, 11:52
Место: Izbiste
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од osasa »

SlobaGrobar пише:Mislim da ovaj mali ma koliki talenat je preterivanje PA 142 da ima...
jedan Darko Lazic ima 143, Brasanac 144 , Arauho ima -8... mislim da nije preterivanje , da igra u zvezdi ili partizanu na primer imao bi preko 145 sigurno.
Na celom svetu samo Crvena Zvezda!!!
Sloba
Global Moderator
Поруке: 11325
Придружен: 26 Окт 2010, 02:43
Место: Београд
Has thanked: 215 times
Been thanked: 58 times
Status: Није на вези

Порука од Sloba »

I Brašancu i Laziću smanjiti.. možda i Arauhu (taj nije odigro meč za cz ja mislim)..
Корисников грб
tadicweb
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1416
Придружен: 02 Јул 2012, 16:47
Место: Novi Sad
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од tadicweb »

Laziću i Arauhu definitivno.
Brašancu samo pojedine ocjene koje sam pisao korigovati. Brašanac je postao prva postava i istisnuo Sašu Markovića iz postave koji vjerujem da ima veći i CA i PA. Takođe je i standardan mladi reprezentativac
Последње учитавање од tadicweb дана 04 Јул 2014, 11:10, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Стручни штаб ће чинити:

- Шеф стручног штаба, Лалатовић Ненад.
- Секретар стручног штаба, Негић Горан.
- Помоћни тренер, Шарац Драган.
- Помоћни тренер, Живковић Братислав.
- Помоћни тренер, Милошевић Небојша.
- Тренер голмана, Максимовић Срђан.
- Кондициони тренер, Стајковац Александар.
- Доктор, Пурић Дејан.
- Физиотерапеут, Тошевски Дејан.
- Физиотерапеут, Зувић Горан.
- Физиотерапеут, Поповић Драган.

Звезда, стручни штаб.
Корисников грб
Karna
SFM Hall Of Fame
Поруке: 1156
Придружен: 13 Окт 2011, 22:13
Место: Beograd
Has thanked: 1 time
Been thanked: 37 times
Status: Није на вези

Порука од Karna »

Zaboravio si Batu Radulovica.
Последње учитавање од Karna дана 04 Јул 2014, 18:06, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
milpar
First Team Coach
Поруке: 470
Придружен: 02 Апр 2011, 10:18
Место: Trebinje
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times
Status: Није на вези

Порука од milpar »

Код: Изаберите све

http://www.crvenazvezdafk.com/vesti/najvaznije/8860/Od+subote+u+Termama+%C4%8Cate%C5%BE.html
Нема га овдје.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Osasa, da li si gledao sinoc mozda mec Cukarickog?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
dukiss
Manager
Поруке: 2591
Придружен: 20 Нов 2010, 23:20
Место: Niš, Srbija
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times
Status: Није на вези

Порука од dukiss »

Mandić je -7
Arauha i Lazića sam već smanjio...
Корисников грб
osasa
First Team Coach
Поруке: 492
Придружен: 28 Апр 2011, 11:52
Место: Izbiste
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од osasa »

Tik'al пише:Osasa, da li si gledao sinoc mozda mec Cukarickog?
ne, nije bilo prenosa
Na celom svetu samo Crvena Zvezda!!!
Закључано

Повратак на “Football Manager 2015 - Research”