NBA

Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Juce Arenas lepo krenuo i Van Gundy ga baci na klupu do kraja a igrao je Richardson koji je za 40 min dao 4 poena, Howard 31p na poluvremenu. Evo sad i Lakersi od Hornetsa izgubili, Paul 33p, 14 asistencija. Boston lagano dobija NY
Stefan
Manager
Поруке: 1988
Придружен: 25 Окт 2010, 17:08
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Stefan »

Корисников грб
Ivan 96
Assistant Manager
Поруке: 757
Придружен: 27 Окт 2010, 08:44
Место: Begaljica
Status: Није на вези

Порука од Ivan 96 »

RAY ALLEN :gunman: :fanman: :fanman: :fanman: :winner: :winner: :winner:
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

Мој омиљени играч још из времена кад је цепао у Сијетлу... :fanman:
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Хауард најбољи дефанзивац лиге

Не постоји играч чије присуство се више осети у рекету него што је то Двајт Хауард. Трећу годину заредом, Супермен добија једну од најпрестижнијих награда у НБА лиги и најављује поход на шампионски прстен, ако и МВП титулу.

Двајт Хауард је, по трећу пут заредом, проглашен најбољим дефанзивним играчем лиге, по чему је јединствен у историји НБА лиге. Међутим, популарни Супермен није играч са највише признања ове врсте с обзиром да су Бен Валас и Дикембе Мутомбо ову награду освајали по четири пута.

Опште је мишљење да не постоји играч у најјачој кошаркашкој лиги света који који изазива више страхопоштовања у тренуцима када његов тим игра одбрану него што је то Двајт Хауард. Његове скакачке способности су готово легендарне а када се томе дода и сјајан проценат блокада и једнако импресивно „читање" игре јасно је да је награда, једна од најпрестижнијих у НБА каравану, завршила у правим рукама.

Хауард је бележио у просеку 14.1 скок по мечу, као и 2.4 блокаде. Орландо је четврта најбоља одбрана у лиги, са 93.7 примљених кошева по утакмици.

„Морате бити јако паметни да бисте били сматрани добрим дефанзивним играчем", изјавио је Хауард. „Ја се лично трудим да научим акције противничке екипе подједнако добро као и акције своје екипе".

Друго место у гласању заузео је играч Бостона Кевин Гарнет док је трећи био Тајсон Чендлер из Даласа. Четврти и пети су били Тони Ален из Мемфиса и Рејџон Рондо такође из Бостона.

Хауард је најмлађи кошаркаш у НБА историји који је стигао до седам хиљада скокова и постао је тек пети играч који је забележио шест хиљада скокова и хиљаду блокада у првих 500 утакмица.

Кандидата ове године за МВП награду има пуно, а Хауард, који у просеку ове сезоне бележи 22.9 поена, је сигурно међу њима.

„Ово је доста добра сезона за мене и ја само желим да наставим у том ритму. Ако освојим МВП награду, то ће бити велика част. Оно што сам одувек желео јесте да константно напредујем и да постанем један од најбољих играча који су икада играли. МВП награда је сигурно део свега тога", закључио је Хауард.

Извор: RTS.RS
Последње учитавање од voja92 дана 20 Апр 2011, 01:19, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Convict
First Team Coach
Поруке: 429
Придружен: 29 Нов 2010, 09:21
Место: Montenegro,Serbia
Status: Није на вези

Порука од Convict »

Ispade Orlando,steta...
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Convict пише:Ispade Orlando,steta...
Nezna se ko je bio gori, oni ili Atlanta. Pocistice Bullsi Atlantu
Корисников грб
bubi.ue
World Class Manager
Поруке: 8508
Придружен: 22 Дец 2010, 15:02
Место: Užice / Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од bubi.ue »

NBA: Memfis eliminisao Sparse!

Košarkaši Memfis Grizlisa poslednji su polufinalisti ’Zapada’ pošto su u šestom meču serije pobedili San Antonio Sparse sa 99:91.

Слика

Grizlisi su tako sa 4-2 eliminisali Sparse, koji su bili najbolja ekipa u konferenciji posle ligaškog dela takmičenja i važili su za jednog od favorita za osvajanje titule.

San Antonio je poveo na startu utakmice, ali je Memfis serijom od 12:0 naterao Sparse da ih sustižu tokom većeg dela susreta.

Najveća prednost Grizlisa u pojedinim trenucima bila je 12 poena, ali su Sparsi uspeli da nakratko dođu do vođstva od 80:79 četiri i po minuta pre kraja susreta, ali potom nisu uspeli da zaustave veoma raspoloženog Zaka Rendolfa, najboljeg u timu Memfisa.

Rendolf je 17 od 31 poena, koliko ih je postigao tokom meča, ubacio u poslednjoj četvrtini, i bio je najzaslužniji za to što su se Grizlisi odvojili od San Antonija i potom trijumfovali. Uz 31 poen on je imao i 11 skokova, dok je Mark Gasol imao dabl-dabl učinak sa 12 poena i 13 skokova.

Kod San Antonija, Toni Parker je ubacio 23 poena, dok je Manu Đinobili dodao 16.

U borbi za plasman u finale ’Zapada’ Memfis će igrati protiv Oklahoma Siti Tandera, dok se u drugom polufinalu sastaju Los Anđeles Lejkersi i Dalas Maveriksi našeg Peđe Stojakovića. Na ’Istoku’, polufinalni parovi su Čikago Buls – Atlanta Hoks i Boston Seltiks – Majami Hit.

Izvor: b92.net
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Kolko je bila dobra tekma
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

D-Wade :ave1: :ave1: objasnio je juce kako se igra

Edit: Kako je Atlantu kenjalo cccc
Последње учитавање од voja92 дана 03 Мај 2011, 13:16, учитано 1 пут укупно.
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

ko danas igra i kada?
Корисников грб
DS_RS
World Class Manager
Поруке: 5579
Придружен: 20 Јан 2011, 11:34
Место: BL
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од DS_RS »

igraju ja msm Boston-Majami u 1 sat i Oklahoma-Memfis kasno msm oko 3-4 sata :cheers:

P.S salel imas ti net googlaj ??? :lol: :xD: :smesko:
salel
SFM Hall Of Fame
Поруке: 10649
Придружен: 15 Нов 2010, 16:00
Место: Subotica
Status: Није на вези

Порука од salel »

mrzi me :D nego u srbiji jel ima negde prenos posto pise u pola 10 neki NBA Live nzm da li je to utakmica jer je pre neki dan bila u pola 10 na sport klubu
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Derrick Rose proglasen za MVP :fanman: :fanman: :fanman:
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Hoce biti spreman za sledecu? Sjebao je clanak ako sam dobro cuo.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Oce, nije nista strasno.
P.S. Postao je najmladji MVP u istoriji NBA :ave:
Sad gledam dodelu. Zaplakao je, koji kralj :ave: :ave:
Последње учитавање од voja92 дана 03 Мај 2011, 23:39, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Etxeberria
Manager
Поруке: 1226
Придружен: 29 Нов 2010, 20:02
Место: San Mames
Status: Није на вези

Порука од Etxeberria »

Bryant 0 asistencija. Toliko o tome koliko moze da uopste bude spomenut u recenici sa MJ-om.
I?
Корисников грб
voja92
Manager
Поруке: 2245
Придружен: 03 Нов 2010, 00:05
Место: Zemun
Status: Није на вези

Порука од voja92 »

Ali 36 poena, asistencije nisu njegov posao nije on PG.

Evo, Miami vodi 47:42 :fanman:
Последње учитавање од voja92 дана 04 Мај 2011, 02:11, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Etxeberria
Manager
Поруке: 1226
Придружен: 29 Нов 2010, 20:02
Место: San Mames
Status: Није на вези

Порука од Etxeberria »

Ok stoji to, on je SG. Ali daj bilo kojem igracu 30 suteva, i eto ti minimum 20-25 poena po utakmici ne moze da prodje, bas onoliko koliko je i prosek Bryantu u ovom play-offu ;). Njegov index je 18 pg, sto je realno smesno. Mogu samo da zamislim Pedju sa toliko suteva, videlo se i preksinoc koliko je i dalje dobar, samo sto ga ovi iz ne znam kog razloga zaobilaze u napadu.
I?
Пошаљи Одговор

Повратак на “Košarka”