Possesion Soccer...

Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Possesion Soccer...

Порука од alokin »

Igram drugu sezonu sa Bayern-om, uprava traze da se igra posseion soccer... Postavio sam taktiku koja mi je radila na Fm 2013 (donosila mi veci posed lopte). I sada posed lopte je vise nego dobar (nekad blizi 60%, konstantno veci ot 60%) ali u confidence, possesion soccer nece da se ispuni do kraja (uvek je na polovini).

Слика

Uploaded with ImageShack.us

Taktika koja koristim i istructions (najcesce), izgleda ovako:

Слика

Uploaded with ImageShack.us

Jedina razlika u taktici koji sam koristio u Fm 2013 je da umesto anchor man imao sam DMC support, i GK je bio sweeper keeper...

Neki savet sta da promenin kako bi povecao possesion soccer level u board confidence.
Последње учитавање од alokin дана 29 Окт 2013, 16:16, учитано 1 пут укупно.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Ukljuci much lower tempo i roam from position.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Sad cu da probam, izigracu par utakmica... da vidam dali cu imati veci posed lopte. Probao sam par puta sa very low tempo, nisam zabelezao vecu razliku...
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
neme93
World Class Manager
Поруке: 11002
Придружен: 10 Нов 2010, 18:15
Место: Valjevo/Beograd
Status: Није на вези

Порука од neme93 »

Pazi, nece ti to napraviti nesto vecu razliku. Probaj i iskljuci pass into space. I moras da igras sto jaci presing, da im sto pre seces napade, da oni ne bi imali dugo loptu u nogama.
Dragan Nikoljići, Vladar, Tik'al, Joca, Tokelara, zele, Olja, Ortodox, bubi.ue, dramit, mmladja.


Ja znam kako Simic izgleda.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

neme93 пише:Pazi, nece ti to napraviti nesto vecu razliku. Probaj i iskljuci pass into space. I moras da igras sto jaci presing, da im sto pre seces napade, da oni ne bi imali dugo loptu u nogama.
Da, nisam ocekivao veliku razliku... ali nakon 7 utakmica, posed lopte je u proseku 65,857 %. Svi utakmice su bili sa posedom lopte nad 60%, tako da mislim da sam dobio neki procenat plus u posedu lopte... videcu dali ce mi to donesi promene kod possesion soccer u board confidence :P Ako ne, napravicu neke druge promene (veci presing, i isklucite pass into space).

Mainz kod kuce 2:0, Dinamo gost 0:4, Dortmund kod kuce 1/16 kup e3:2, Kaiserslautern gost 0:2 , Shakhtar kod kuce 3:1, opet Dormund kod kuce 3:2, Furth gost 0:2.

Sto se tice instruction pass into space, uklucio sam to kako bi iskoristio brzinu Robena, Gotze, Ribery, Sakiri... pali sum par golova, pass u prazno i pretrcivanje protivnicke odbranbene igrace. A za presing, much higher defansive line uklucim samo kad je nereseni rezultat ili negativni, tada igram i wide i more direct, higher tempo.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
momaoo
Youth Team Coach
Поруке: 188
Придружен: 12 Јан 2011, 21:26
Место: Novi Knezevac
Has thanked: 3 times
Been thanked: 25 times
Status: Није на вези

Порука од momaoo »

Pass into Space se uglavnom koristi kod direktnih dodavanja i kontri pa ti se verovatno sukobljavaju instrukcije ako zelis kratke pasove i posed. :ole:
Smrdza
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 15 Окт 2012, 10:22
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Smrdza »

Ukljuci Play Wider, Exploit the Flanks i More Expressive! Imas odlicne igrace steta je sto im ne dozvoljavas da iskazu svoju kreativnost. A sto se tice igre po krilima, po meni ova taktika se bazira na tome jer krilni igraci moraju da razvuku odbranu i naprave one channels izmedju redova odbrane da bi vezni igraci i spicevi mogli da se krecu u tom prostoru ili ti Move into Channels! :poz:
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

momaoo пише:Pass into Space se uglavnom koristi kod direktnih dodavanja i kontri pa ti se verovatno sukobljavaju instrukcije ako zelis kratke pasove i posed. :ole:
Mozda i da mi ne treba to... iskljucio sam to, uklucio i roaming from position + very low tempo, posed lopte je u proseku 65 % ( sredini mart mesec). Rezultati su odlicni kao i pre, ali ono possesion soccer u board confidence ne mrda od 50 % :D

Odigracu do kraja sa ovim istrukcije... pa videcu dali ce ima neka promena.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Smrdza пише:Ukljuci Play Wider, Exploit the Flanks i More Expressive! Imas odlicne igrace steta je sto im ne dozvoljavas da iskazu svoju kreativnost. A sto se tice igre po krilima, po meni ova taktika se bazira na tome jer krilni igraci moraju da razvuku odbranu i naprave one channels izmedju redova odbrane da bi vezni igraci i spicevi mogli da se krecu u tom prostoru ili ti Move into Channels! :poz:
Slazem se za to more expressive, mozda ga i treba koristiti od starta.... Obicno te instrukcije, wider i more expressive uklucim kad je nereseno ili kada gubim... Uprava hoce da se igra possesion soccer, logicno bi bilo da da su igraci blize (narrow), to bi omogucilo da ima veci broj kratki pasova, veci posed... neznam mozda i gresim, kada bi igrao wide odnak bi promenio i pass na direct i uvelicio i tempo igre.

P.S Nisam Gvardiola :) mozda je trebalo da isklucim to possesion soccer kad sam podpisao ugovor sa upravom :P
Последње учитавање од alokin дана 30 Окт 2013, 12:56, учитано 1 пут укупно.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Smrdza
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 15 Окт 2012, 10:22
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Smrdza »

Ne znam ne bih da te ubedjujem u bilo sta. Svako ima neku svoju logiku i filozofiju. Ja bas i ne volim mnogo da prihvatam savete od drugih kada je menadzer u pitanju jer se onda ne osecam kao skroz zasluzan za uspehe/neuspehe kluba koji vodim. Po mom misljenju narrow i wide nema toliko veze (u smislu da se nesto tu kosi jedno sa drugim) sa kratkim pasovima i sa tempom. Ja vec jako dugo igram sa Zvezdom 4-5-1 slow tempo, wide play, short passing i igraju perfektno.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Smrdza пише:Ne znam ne bih da te ubedjujem u bilo sta. Svako ima neku svoju logiku i filozofiju. Ja bas i ne volim mnogo da prihvatam savete od drugih kada je menadzer u pitanju jer se onda ne osecam kao skroz zasluzan za uspehe/neuspehe kluba koji vodim. Po mom misljenju narrow i wide nema toliko veze (u smislu da se nesto tu kosi jedno sa drugim) sa kratkim pasovima i sa tempom. Ja vec jako dugo igram sa Zvezdom 4-5-1 slow tempo, wide play, short passing i igraju perfektno.
Tacno, svako ima svoju filozofiju. Hteo sam da vidam dali neko je uspeo da ispuni to na 100% possesion soccer u board confidence... Nekako mi nije logicno da bude kod mene 50%, a cela druga sezona, u proseku posed lopte je 65-66% mom timu.Mislim da i Barsa u realnosti u najbolji dani nije imala nad 70 % posed lopte u proseku.

Слика

Uploaded with ImageShack.us

Na Fm 2013, uvek sam ispunivao ocekivanja... bilo da je attacking soccer, youth players in first team i slicno... sta znam mozda treba josh duze vreme, pa da uprava konacno vidi da se igra possesion soccer :)
Последње учитавање од alokin дана 01 Нов 2013, 15:47, учитано 1 пут укупно.
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Cak i protivnicki menadzeri kazu da moj tim igra strplivo i neverojatno dobro cuva loptu... samo ove iz uprave nikako da vide to :lol:

Слика

Uploaded with ImageShack.us
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Ima neko slican problem, da nemoze da ispuni 100 % possesion soccer u board confidence !?? Meni ovo lici na neki bug... Dominiram sa posedom lopte svaka utakmica, vec 6 sezone i opet samo 50 % possesion soccer u confidence :(

Neko drugi da probao da vodi Bayern ili neki drugi tim kome uprava trazi da se igra possesion soccer i da je uspeo da ispuni to?
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

Verovatno se radi o bagu, ali ne utice na igru puno.
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

Jovan пише:Verovatno se radi o bagu, ali ne utice na igru puno.
Da, mora da je bug... sinoc sam startovao novi sejv, opet sa Bayern na novi patch i opet isto.. izigrao jednu sezonu, 50 % possesion soccer u confidence :)
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
srbinho
Status: Није на вези

Порука од srbinho »

Od uprave moze da se trazi promena filozofije...ima dosta opcija, napadacki fudbal, dovodjenje domacih igraca, akcenat na stvaranje igraca u svojoj skoli itd....
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Meni su trazili u Manchesteru i possesion i attacking sto je po meni ne moguce... Izbacio sam possesion jer ne umem da napravim takvu igru, jednostavno svaki put kad igram possesion dobijem gol iz kontre sto bi trebalo da bude ne moguce :P
Elem, confidence za attacking zavisi od par utakmica i od broja CCC ili broja udaraca ka golu protivnika. Prvo mi je bilo 50% prvih par tekmi, onda je skocilo nakon pobeda na 100%. Posle nesto losijih partija palo je na 47%, sad je opet 100%.
Kod tebe je vrv 50% zato sto i ocekuju da imas toliki posed... Jedino kad bi imao neki bolestan posed od 70/80% onda bi vrv povecalo confidence... Bar je to moje misljenje, ili je prosto bag :P
Sé un hombre
Корисников грб
alokin
First Team Coach
Поруке: 410
Придружен: 19 Дец 2010, 00:55
Место: Skopje, Makedonija
Klub koji vodite: FC Bayern Munchen
Formacija: 4-2-3-1
Mood:
Status: Није на вези

Порука од alokin »

tanke14 пише:Meni su trazili u Manchesteru i possesion i attacking sto je po meni ne moguce... Izbacio sam possesion jer ne umem da napravim takvu igru, jednostavno svaki put kad igram possesion dobijem gol iz kontre sto bi trebalo da bude ne moguce :P
Elem, confidence za attacking zavisi od par utakmica i od broja CCC ili broja udaraca ka golu protivnika. Prvo mi je bilo 50% prvih par tekmi, onda je skocilo nakon pobeda na 100%. Posle nesto losijih partija palo je na 47%, sad je opet 100%.
Kod tebe je vrv 50% zato sto i ocekuju da imas toliki posed... Jedino kad bi imao neki bolestan posed od 70/80% onda bi vrv povecalo confidence... Bar je to moje misljenje, ili je prosto bag :P
Sigurno je bug, 100%. Presmetao sam da mi je sredni procenat u posedu 68.8% (nakon jedna ogigrana sezona, svih odigrani utakmica).

Probao sam da isklucim to possesion... nakon 3-4 puta, uprava konacno je izbacila... Sada imam samo attacking soccer i give youth chanse (to sam ja trazio). Ispunio sam 100% bez nikakvi problema...

Poceo sam i novi sejv, sa novim patch-om ali nista... ostaje to na 50% :)

Sto se tice golova iz kontre.... nije nemoguce ili nerealno da primis gol iz kontre (ako igras possesion),logicno je jer su ti igraci su ti visoko postavjeni, unutra protivnickoj polovini, rade pressing... protivnici su cesto povlaceni u svojoj polovini i cekaju sanse iz kontre. Ako raspolagaju sa mn brzi igraci u napadu, sigurno ce da primis neki gol iz kontre. Zavisi i koliko su ti dobri igraci iz odbrane, dali su brzi, podvizni, dali pokrivaju dobro prostor. Isto i oni iz sredine i napada, treba da ume da sacuvaju loptu, da ne prave gresni dodavanja...
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”