SFM Assistant manager

Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Dosta toga ce biti postavljeno samim odabirom mentaliteta i fluidnosti. I tebe cu uputiti na dve teme koje bi trebale da ti pomognu u izboru:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10808.htm

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/football-manager-2014-tutorial-kreiranje-taktike-vt10844.htm
Videces i dok citas ove dve teme, pominjem odredjene instrukcije koje podrazumeva odredjeni stil igre, iako se nisam konkretno bavio samim timskim instrukcijama. Recimo da izaberes control mentalitet pri ovoj formaciji: podrazumeva se da ces igrati usko(play narrower), kratkim pasom(shorter passing) i sporijim tempom(lower tempo) kako bi igru ucinio efektivnom, odnosno da bi stvarno stvorio taj posed. Najzad, dobar deo ce biti odredjen i samim izborom rola igraca, treba da tezis rolama koje pristaju stilu igre, na primer: pre dlp nego cm, pre wm nego winger, radije adv.play nego attacking midfielder ili inside forward, u spicu pre trequartista, dlf, false nine i complete ofrward pre poachera i targeta). Naravno i to mora biti izbalansirano, ne mozes staviti sva cetiri pleja u vezni red, moras imati i dvojicu koja ce osvajati loptu, ulaziti u duele, moraces i da pritiskas vrsisi presing, to nece biti delotvorno ako pritiskas sa defanzivno nesposobnim igracima.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Igram uski Diamond bez krila, evo Team Instructions: Retain Possession, Shorter Passing, Work Ball Into Box, Exploit the Midlle, Look For Overlap, Play Narrower, Push Higher Up, Stick To Positions, Hassle Opponents, Get Stack In, Lower Tempo, Be More Disciplined.
Role & Duty:
Golman - Goalkeeper/Defend,
Bekovi - Wing Back/Automatic,
Stoperi - Central Defender/Defend,
Zadnji Vezni - Regista,
Centralni Vezni - Deep Lying Playmaker Support i Advanced Playmaker/Support,
Ofanzivni Vezni - Enganche,
Spicevi - Trequartista i False9.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Fali ti neki defanzivac u veznom redu, znaci ili defensive midfielder na dm ili bwm na mc-u, ovde prakticno imas cetiri organizatora igre. I za spiceve mi se ne dopada, i tu se obojica vracaju nazad, ucestvuju u igri i grade napadae, nijedan ne trazi prostor i ne ubacuje se iza odbrane, moras bolji tandem tu da napravis.Za instrukcije ti vec rekoh, mnoge su odredjene samim stilom igre, ti mozes dodavatijos koliko hoces, na kraju ti ostaje da vidis kako funkcionise i da li treba da ih zadrzis ili ne, to je sasvim promenljiva stvar.

Vidim da ti se svidjaju nove role, ali moras da mnjeas, ovakva postavka ti nece doneti neke rezultate. Moja preporuka defensive midfielder na dm-u(pozeljno da ume da odigra i kao plej), na mcovima vall winining midfielder i recimo box to box a na amc-u advanced plej. Ne znam koga forsiras u spicu, mozda si i njima prilagodio role. Baloteli, El Saravi, ne pristaju im ni jedna ni druga rola. Kakao i moze da bude enganche ako njega koristis na amc-u, imace nesto slabiji uticaj na posed nego advanced plej, ali mozes da zrtvujes to zarad mogucnosti koje ti nudi igra sa njim na toj roli.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Ovo mi je pocetna taktika, sada pravim i kada mi treba gol, upravo sam i mislio kao sto si napisao, moram jedanom da stavim BWM, samo ne znam gde, mislim da stavim De Jonga na dmc sa Rolom BWM/Defend, a na MC jedan DLP Suport a drugi Box to Box, dok sam na AMC stavio Kaki Rolu Engance zato sto ostaje u sredeni iza spiceva i ne trci u prostor mad bi bio efikasniji sa Rolom AP, dok si za spiceve upravu, nisam bas efikasan sa Trequartistom(Baloteli) i False9(El Sharavi)!!! Ne znam sta njima da stavim??? Mozda Baloteli Poacher, a Sharavi DLF Suport.

Ako De Jongu na DM stavim Rolu Defensive Midfielder, sta je boljle Defend ili Support?
Последње учитавање од rajs5 дана 03 Дец 2013, 13:23, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Bwm ti ide na mc poziciju, De Jong ti je idealan za nju. Ako ga stvaljs na dmc-a onda defensive midfielder defend. Ne znam sta jos imas, Montolivo je pihtijast nekako, vise ap nego dlp, ali vidi sta mu vise odgovara. Nocerino moze da odradi box to box, on moze vise rola da ti iznese. Mislim da ti je jedan paklen veznjak potreban u timu, ako vec nisi kupovao, vise defanzivac nego ofanzivac. Kaka je sasvim u redu za enganchea, samo ti kazem da ce uticati na posed lopte, tj. veci posed ces ostvariti sa ap nego ovako, ali ne mora da bude u velikoj meri izrazena razlika.
Spicevi su ti dobri, mozda cak i da Balotelija poguras skroz na bok, znam da ti je malo cudno, asimetricno i to, ali tu imas onu rolu flank forward/wide target man za koju mislim da ce mu odgovarati. Onda ti ostaje da El Saraviju u sredini das nekog poacher apa da vidis kako ce funkcionisati.
Последње учитавање од Vladar дана 03 Дец 2013, 13:32, учитано 1 пут укупно.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Evo, nekako sam skockao Role & Duty, pa cu malo detaljnije:

GK/D (Abbiati) defender colection
DC/D, (Zapata,Mexes,Silvestre,Bonera) passing style??? Zapata direct? Mexes short? Tackle Harder??? Tight Marking???
WB/Automatic (Abate, De Sciglio, Constant, Emanuelson) shoot less often, run wide with the ball, pass it shorter, stay wider, dribble more, cross more often, cross aim centar, get futher forward.
DM/D (De Jong, Muntary) pass in shorter, shot less often, fewer risky passes.
BBM, (Nocerino,Muntary, Poli) dribble less, close down more, tackle harder, pass in shorter.
DLP/S (Montolivo, Poli) dribble less, close down more, tackle harder, pass in shorter.
AP/A (Kaka, Montolivo, Robinho, Birsa) more direct passes, close down more, tackle harder, hold up ball, run wide with ball, roam from position, move into channels.
Poacher (Baloteli, Matry) tackle harder, hold position, move into channels.
DLF/S (El Sharavi, Baloteli, Robinjo, Niang) run wide with ball, more direct passes, roam from position, tackle harder, dribble more, move into channels.

Uglavnom imam veci posed lopte i dominiram, prijateljske utakmice su bile promenljive, skor 3:1:4, u Seriji A sam odigrao 6 utakmica prve dve sam igrao nereseno, pa 4 utakmice dobio, gol razlika 10:1, Ligi Sampiona igrao sam nereseno kuci sa Anderlehtom.
Nedostaje mi BWM, odlucio sam se za DLP zbog veceg poseda lopte i bolje organizacije igre, a kada budem igrao protiv jakih ekipa koristicu BWM umesto DLP. Stavio sam Kaki AP i odmah je dalo rezultat, igram efikanije, kao i za spiceve, dajem vise golova.
Ako imas nesto da ubacis ili izbacis slobodno reci. Bas me interesuje kod stopera i bekova, da li da im stavim tackle harder i tight marking??? I kod bekova, da li su puno ofanzivni i da li imaju veliku slobodu u igri??? Igram bez Krila i Usko pa sam im zato dao tako ofanzivne uloge, da drze sirinu i da driblingom probijaju i centriraju. Ceo vezni i red ima Tackle harder i Close more down, da li je to previse???
Uglavnom, hvala ti na savetima!!!
Последње учитавање од rajs5 дана 03 Дец 2013, 16:59, учитано 7 пута укупно.
ObafemiMartins
Newgen
Поруке: 10
Придружен: 14 Феб 2012, 17:01
Место: RS
Status: Није на вези

Порука од ObafemiMartins »

Ima li mozda neko vec razradjenu taktiku a da dobro funkcionise?I naravno da je isprobana kroz duzi period tj. vise sezona.Nesto kao sto je bilo prije na ovom forumu samo za FM 2013,neko je objavljivao taktike koje su stvarno bile vrhunske.Neka postavi link da skinem,posto mi bas nesto ne ide taktika za tim koji vodim.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Rajs5, nemoj mnogo da saras sa instrukcijama, pogotovo defanzivcima, ostavi onako kako je podeseno kada postavis rolu i zaduzenje. Ne trebaju oba spica da imaju move into channels, ostavi to poacheru.
Ne bih ti predlagao nista drugo, zato sto ovo sto si ispisao moze sasvim dobro da funkcionise, to moras ti da isprobas. Zato ti i rekoh da polako ukljucujes jednu po jednu stvar, dodajes instrukciju za koju si siguran da ce raditi, odnosno uklanjas one koje ne funkcionisu dobro. To je prva stvar koju treba da primenis kada su bekovi u pitanju. Prati kako se ponasaju, da li mnogo izlecu napred, grese li u pasu, i gde im zavrsavaju centarsuteve a onda koriguj ako ima potrebe. Isto vqazi i za stopere, po pravilu bi i oni trebali da pritiskaju, ali pitanje je da li tvoji igraci mogu to da obave dobro, zato proveri.
Ideja da ubacujes bwm umesto btb je dobra, ne moras da je koristis samo protiv jacih, veci u drugim mecevima. DOnece ti vise poseda i osigurati malo odbranu, a mislim da sa dva spica imas dovoljno kretanja napred da bi se stvarale akcije.
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Zavrsio sam prvu sezonu, 6. mesto na tabeli, posto sam imao za cilj plasman u Kup UEFA nisam dobio otkaz, skor mi je 38 14:15:9, u Ligi Sampiona nisam prosao grupu, posle ispao u osmini fanala od Lacija.
Imao sam uglavnom veliki posed lopte, ali sam bio dosta neefikasan sa puno neresenih utakmica i to me kostalo plasmana u LS, pa sam za sledecu sezonu spremio i jednu napadacku taktiku 4:1DM:2MC:2AMR/L:1, pa cu kombinovati kako mi kada bude odgovaralo, cilj mi je da budem medju tri na tabeli.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Koja je fora da mi taktika jedno vreme radi odlično, znači posed po 70 %, 20 šuteva po utakmici, ccc šanse i onda odjednom donji srem, novi pazar i sl. krenu da igraju protiv mene kao Barsa i razbijaju me?
Корисников грб
KosWonderkid#11
First Team Coach
Поруке: 267
Придружен: 03 Сеп 2012, 21:52
Место: Pale
Status: Није на вези

Порука од KosWonderkid#11 »

Vladar, Majstor :) Napravio sam taktiku pomocu onih tutorijala sto si napravio i 'pomislio' sam da je dobra ali posle 2-0 ,2-2 protiv Livorna ... Nikako me nece taktika sto god da napravim sa ovom Parmom ... Sa Partizanom derao sve , sa Dortmundom osvojio sve u sezonu i po ,a ovde jedva se borim i sve oko 11,12,13 mesta ... evo taktika pa sta da promenim , zeleo bih da igram fudbal poput Wengera ,da je sigurna pobeda ,pas i sigurna igra , neka je rezultat 1-0 ali to je pobeda ! protiv velikih timova igram na kontre i uvek izvucem X ili cak i pobedu ,protiv slabijih jedva :S

Слика

pomognite sta bi bilo dobro da promenim ...
Proud to be a Gooner ! <3
Корисников грб
Oggi
First Team Coach
Поруке: 304
Придружен: 14 Јул 2013, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Oggi »

Vise ne znam ni sam sta da radim,u 3. kolu Lige Evrope izbaci me Olimpija iz Slovenije,a u ligi od Radnickog 1923 primim 4 komada u prvom polu-vremenu,X sa Javorm,sta da radim?
Vise puta sam menjao taktike ne znam...

Слика
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Kovacevic ne moze igrati CM-A ni u snovima, on ti je klasicni ankor, ili ako je MC BWM. Takodje Milijas nikako ne moze igrati defanzivnu ulogu, on ti je vise za DPL ili AP.

Mnogo igras ofanzivno, tesko je igrati bez dmc sa prosecnim ekipama. Probaj da spustis nekog na DMC, a AMC na MC, ali moras imati krljaca minimum na DMC. I igras spor tempo, a napadas sa 4 igraca, da ne kazem sa pet(MCL), to nije dobro.

Jel imas neke PI?
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Oggi пише:Vise puta sam menjao taktike ne znam...
Za pocetak, u ovome moze biti problem. Kada napravis taktiku, potrebno je odredjeno vreme da se ona uigra, samim tim i rezultati mogu biti slabiji.
Ova tatkika koju si nam prikazao ovde ima najizrazenijie problem sa kontraditkornim timskim instrukcijama, nadam se da ih ne koristis stalno ovako. Drugi ocigledan problem je u postavci rola, uradi nesto drugo sa dvojicom centralnih vezni, a i ne verujem da ti je winger najbolji izbor role za Ninkovica na levom krilu. Logicnije izgleda da ti Milijas bude na dlp, Kovacevic na bwm ili btb a Ninkovic na ap. To pos uslovom dane menjas ovu 4231 formaciju.
Корисников грб
tanke14
Manager
Поруке: 1436
Придружен: 01 Нов 2012, 17:43
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од tanke14 »

Evo moje... Radi ok, rekao sam ti da stavis Kovacevica na btb ne cm...

Слика
Sé un hombre
Корисников грб
Oggi
First Team Coach
Поруке: 304
Придружен: 14 Јул 2013, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Oggi »

Tik'al,
Слика
Probao sam da izmenim,probao sam da ne igram 4-2-3-1 nego klasika 4-4-2,ako ne valja reci slobodno koga bi ti gde stavio i koje instrukcije,jer sam fm14 krenuo prekljuce da igram... :zelenko:
Последње учитавање од Oggi дана 15 Дец 2013, 20:03, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Tik'al
World Class Manager
Поруке: 13282
Придружен: 20 Нов 2010, 16:36
Место: Petén
Been thanked: 5 times
Status: Није на вези

Порука од Tik'al »

Igras moju najomiljeniju taktiku, i TI mi se ni malo ne dopadaju, poslacu ti na pp sta da stavis :)
Jusqu'ici tout va bien…
Корисников грб
Oggi
First Team Coach
Поруке: 304
Придружен: 14 Јул 2013, 18:16
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Oggi »

Tik'al, ajde.
Evo igram sa Napredkom sa ovom takitkom drugom,30 minut gubim 3:0 :wtf:
U ranijim serijalima nikada mi se ovo nije desavalo...
Корисников грб
19MLS81
Newgen
Поруке: 6
Придружен: 16 Авг 2013, 18:05
Место: Belgrade
Status: Није на вези

Порука од 19MLS81 »

Treba mi pomoco oko taktike. Preuzeo sam Partizan, presao sam iz Radnickog KG. Sastav mi je koji sam zatekao. Hvala!
Слика
Последње учитавање од 19MLS81 дана 16 Дец 2013, 23:38, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Opravi sliku, napiši šta ti se dešava u igri i šta hoćeš da popraviš.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”