TAKTIKA - generalna diskusija

Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Cira95 пише:hvala na odgovoru Orthodox, ja sam stavljao te instrukcije, al ne moguce da napredak da me napuni sa 5 golova, i stalno vrse presing na mene. Inace vratio sam vilotica, igra mi araujo, Rodic, i jedan dobar stranac(svi imaju dobre ocene). Mislim da je to neki bag u fm14.
Ja nemam tih problema, ali ne mora da znači da imaš problem sa drugim stvarima, posed lopte, kreiranje akcija. Nemoguće da te svi odvaljuje na bag ili na lošu odbranu, ali ti je napad dobar, bar bi ponekad uzeo neki bod. Izgibio 4-3 rezultatom ili nešto slično. Probaj da promeniš malo stil napadanja i kreiranja akcija.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Zele, ne znam, mozda si upravu, mozda nije do fm-a, al sigurno postoji resenje za moj problem. Orthodoxa sam poslusao, i nisam stavljao nista u instrukcijama, malo su bolji, al opet nije to to. Ako Zele
mozes da mi das tvoju taktiku samo da probam, veruj mi da ce mi sluziti samo da uporedem i vidim gde gresim :cheers:
Mauzeer
Youth Team Coach
Поруке: 151
Придружен: 04 Нов 2010, 16:09
Место: Stari Grad
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Mauzeer »

Jedan sjajan link, iz kog sam naucio stvarno stvari o kojima nisam imao pojma, pre svih odnos player roles - tactic styles (pod jedan).

http://community.sigames.com/showthread ... tep-Guide?

Izvinjavam se ako je vec postavljeno. A ako nisu dozvoljeni linkovi sa oficijalnog foruma, admini brisite.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Cira95 пише:Zele, ne znam, mozda si upravu, mozda nije do fm-a, al sigurno postoji resenje za moj problem. Orthodoxa sam poslusao, i nisam stavljao nista u instrukcijama, malo su bolji, al opet nije to to. Ako Zele
mozes da mi das tvoju taktiku samo da probam, veruj mi da ce mi sluziti samo da uporedem i vidim gde gresim :cheers:
Savet za sve, probajte bez opposition instruction-a.
Корисников грб
Markus™
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 23 Нов 2013, 12:36
Место: Trebinje
Status: Није на вези

Порука од Markus™ »

Bez OI? Teško.

Upravo ako se pravilno odrade OI, pola posla je odrađeno.

Teško se udaljavati od kreatora pametovanjem, jer to zahtijeva maksimalno poznavanje svih finesa taktike, ali nekoliko instrukcija na kojima se zasniva igra su vrlo bitne. OI moraju biti usklađene sa formacijom i instrukcijama. Ne želite da npr. forsirate Closing Down ako igrate na kontre.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Bez oi na pocetku jer moze dosta da odalji od taktike, pogotovo ako vodis jak klub i ne interesuje te da svoju igru prilagodjavas protivniku nego protivnik tebi. Konkretno igram vec 3 managera bez OI skroz i mislim da mi ide dobro. Kad uklopis taktiku skroz i vidis da ti neki pojedinac smeta na terenu onda podesi OI za njega, po meni ovo ne treba prepustati asistentu.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Strasan posao se moze obaviti tim instrukcijama, tu se pravi razlika i dobijaju naizgled kvalitetniji protivnici. Takodje, tu se u potpunosti koriste slabosti protivnika, odnosno uklanjaju i kontrolise njegove prednosti. E sad, ukoliko neko nije siguran sta radi bolje da ne dira nista posto svaka postavljena instrikcija ima uticaj na prethodno postavljene timske i individualne instrukcije.

Na forumu postoji tutorijal koji priblizava upotrebu opposition instructions i pomaze svakom ko nije siguran sta radi. Iako i tu postoji faktor koji se zasniva na intuiciji i iskustvu u koriscenju odredjenih instrukcija, preporucljivo je da se svi upoznaju sa ovim tekstom pre nego sto pristupe primeni instrukcija:

Код: Изаберите све

http://serbian-fm.net/opposition-instructions-vt5192.htm
Последње учитавање од Vladar дана 23 Нов 2013, 17:53, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

Zainteresovao si me sa tim linkom sto si tu stavio o OI, procitao ga par puta, izanalizirao, zapisao u kratkim crtama na papir pa reko da probam. Igram save sa islandskim Stjarnanom i dominiram u ligi u 16 utakmica sam primio 7 golova. Snimim ja igru i probam da podesim samo par instrukcija posto mi asistent nema veze sa vezom. Stavio sam samo njihovim prosecnim krilima show onto weaker foot jer sam video da protivnici imaju ubistvenog centarfora. I stavio closing down na njihovog MC koji je ubedljivo najslabiji od svih 11 igraca pa reko da mu uzmem loptu sto pre. Primio sam 4 gola, svi su se izredali, uglavnom su me naprasili centarsutevima, ni jednom nisu krila ni pokusala cut inside. sva 4 iz moje odbrane ocene 5. Znam da je jedna utakmica u pitanju ali znam zasto sam ja odustao od OI jer ocigledno da ih ne znam koristiti a jos manje asistent. I zbog toga nek ljudi budu oprezni sa ovim.
Корисников грб
Markus™
Newgen
Поруке: 4
Придружен: 23 Нов 2013, 12:36
Место: Trebinje
Status: Није на вези

Порука од Markus™ »

Možeš zaobići OI kod napola retardiranih protivnika, neće biti puno štete. Ali šta kad igraš protiv Barce, Bayerna, Reala? Ako im ne zatvoriš najjača oružja, lagano ostaješ nafilovan, nemaš načina da osvojiš bodove.

Tipa, protiv Barce, igraj formaciju sa AMC, na njihovog zadnjeg veznog Closing Down na Always, na oba MC-a Tight Marking na Always. Ostaće napadački trio bez dotoka lopti, ako imaš radne igrače na sredini i eto dobijene utakmice.
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

To jedino protiv takvih klubova i kad vodis dosta slabiju ekipu. Uglavnom igram LLM ili neke leve lige u poslednja dva managera pa se i ne secam kad sam igrao protiv jakog kluba da ga pobedim. Obicno u kupu se sastajem sa slicnim ali se nekako tad pomirim da je tu za mene kraj, ako nesto uradim uradim ako ne onda nista. Nekako sam zagovornik filozofije nek se protivnik prilagodjava meni ako zeli nesto a ja cu probati da ga iznenadim.
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Ja ti rekoh i gore, dobar deo znanja o oppozicionim instrukcijama se stice iskustvom, posmatranjem meceva i upoznavanje svake posebno i u razlicitim situacijama. Gresio sam i ja, dogodi se da pogresim i danas sa nekim igracem, ali nekako mi i to gust. Ono, kad svedem sve, na kraju mnogo vise profitiram od koriscenja tih insturkcija nego sto izgubim.
Svako mora da prodje i kroz taj deo, uvek postoji mogucnost za gresku, fora je da uvidis gde gresisi i da pokusas da naredni put to ispravis. Najzad, moze se igrati i bez toga, ili jednostavno ostaviti asistentu da se pobrine za njih, ukoliko ne zelis da prolazis kroz ceo taj proces ucenja. Imate izbor, ne morate da se upustate u bilo sto sto vam ne pricinjava zadovoljstvo. Meni nista nije draze nego kada vidim da najbolji protivnicki igrac ima mizernu ocenu zato sto sam ja kao napravio plan i primenio neke instrukcije na njemu, ili protivnicki plej ne odigra vise od dvadesetak lopti za ceo mec.
Корисников грб
Dule93
World Class Manager
Поруке: 7064
Придружен: 04 Нов 2010, 02:03
Место: Jabucki Rit
Klub koji vodite: Frankfurt
Formacija: 3-5-2
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Dule93 »

Mene redovno jebe Runi, sta god da mu namestim on mi da 2,3 gola. :zelenko:
Корисников грб
Vladar
SFM Hall Of Fame
Поруке: 5943
Придружен: 30 Јун 2011, 18:27
Место: Arandjelovac
Has thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од Vladar »

Pojedinci se zaista tesko kontorlisu, ali nije podesavanje instrukcija na pojedincu kojeg zelis zaustaviti jedini nacin da ga iskontrolises. Mozes razlicitim insturkcijama delovati i tako da drzis loptu podalje od tog igraca, tog dela terena ili cak i citave strane.
Корисников грб
UbicaLegendi
Newgen
Поруке: 12
Придружен: 09 Нов 2010, 00:19
Место: BN
Status: Није на вези

Порука од UbicaLegendi »

Ljudi nervirao sam se pošteno , koji god meč odigram ljušte me kao zrelu jabuku. Ma jbš Barselonu kad Donji Srem igra protiv mene čini mi se imaju dva Mesija , dva Pujola i fizičku spremu Huse onog Bolta .... radnički mi dao 7 komada.... pošteno sam se iznervirao i odlučim da primenim savet iz nekog gore posta: Max dve-tri instrukcije u taktici... i primenuh to i bude mi milo :xD: rešim da i ne stavljam instrukcije igračima individualno nego samo izaberem tip pozicije. Rezultat? Bekovi zatvaraju , igrači grizu a lopta ide od noge do noge. Evo već tri pobede uz gol razliku: 7-2 i možda je to nekome komično ali mene kao da je sunce ozarilo :lol:
In vino veritas....
Корисников грб
madness
Manager
Поруке: 1020
Придружен: 04 Феб 2011, 20:32
Место: Novi Sad
Status: Није на вези

Порука од madness »

UbicaLegendi пише:Ljudi nervirao sam se pošteno , koji god meč odigram ljušte me kao zrelu jabuku. Ma jbš Barselonu kad Donji Srem igra protiv mene čini mi se imaju dva Mesija , dva Pujola i fizičku spremu Huse onog Bolta .... radnički mi dao 7 komada.... pošteno sam se iznervirao i odlučim da primenim savet iz nekog gore posta: Max dve-tri instrukcije u taktici... i primenuh to i bude mi milo :xD: rešim da i ne stavljam instrukcije igračima individualno nego samo izaberem tip pozicije. Rezultat? Bekovi zatvaraju , igrači grizu a lopta ide od noge do noge. Evo već tri pobede uz gol razliku: 7-2 i možda je to nekome komično ali mene kao da je sunce ozarilo :lol:
Pa tako bre vidis da moze. Najgore je sto ljudi zamisle u glavi kako bi da igraju, onda sve to primene iako mozda nemaju igrace za to i onda ovi to ne mogu da postignu. Sad dodaj jednu po jednu instrukciju ako ti negde skripi, ono sto radi dobro ne diraj. Kad izgubis vidi gde je duvalo pa njih koriguj.
Корисников грб
Kloppo
Youth Team Coach
Поруке: 167
Придружен: 12 Нов 2013, 22:07
Место: Uzice
Status: Није на вези

Порука од Kloppo »

mozda je offtopic ali mi pade na pamet...da li se mozda seca neko menazdera '04,'05 ili '06 ne znam sad tacno taktike Betisa, 4 odbrambena, 2 na sredini i bukvalno 4 napadaca u liniji, kako su terorisali tad primerom, sa majstorima denilsonom i marcusom asunsaom...ne mogu da se setim ko ima je bio trener, kako su samo kidali...ne smem da pomislim sta bi mi radili protivnici na ovom FM-u ako bih igrao sa tom formacijom :D
"Ja ne trpim dosadan fudbal, moj tim je nešto sexy" Jürgen Klopp
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Pogledajte vi ljudi ovo, postavim much deeper defensive line, sva 4 igraca iz odbrane sa odbrambenim instrukcijama, nisam stavljao da zatvaraju i markiraju protivnicke igrace i oni bukvalno stoje na 2 metra od polovine terena, 2 gol atletika naravno je ista ovakva situacija dijego kosta istrcava lobuje i cao zdravo, pauzirano mi je upravo dok ovo pisem, ako opet daju ovako gol necu pisati par dana jer ce tastatura da strada(prva na udaru i najjeftinija) :xD:

Слика
Корисников грб
Gymbro
Youth Team Coach
Поруке: 163
Придружен: 09 Мар 2012, 21:04
Место: Niksic/Podgorica
Status: Није на вези

Порука од Gymbro »

Prošlo je već 19 minuta :lol:
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Слика

91 minut, slobodnjak i cao ...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=heBxSL0eSQU[/youtube]
Корисников грб
Jovan
Assistant Manager
Поруке: 637
Придружен: 09 Апр 2011, 13:47
Место: Beograd
Been thanked: 3 times
Status: Није на вези

Порука од Jovan »

To bas i nema veze sa taktikom.
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”