TAKTIKA - generalna diskusija

Rossobianco
World Class Manager
Поруке: 3468
Придружен: 24 Окт 2010, 14:08
Место: Jagodina
Status: Није на вези

Порука од Rossobianco »

Ja krenem sezonu za Zvezdom pocetak je dobar ali sredina polusezone bukvalno dodje mec sa npr Donjim Sremom i oni mi daju 4 gola u prvom bez problema a cele sezone su zadnji...
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Ljudi da li moze neko da mi objasni kako da stavim stari dobri zonal marking.Ubi me ovo nenormalno izletanje igraca koji trce za loptom kao mala deca od 5 godina kad prvi put igraju fudbal,samo se iznerviram kad udjem u mec...I sta da radim napadac izadje 2-3 puta u mecu 1na1 i ubode 1 u 3 meca,ostalo sve je dosta dobro samo ta odbrana i zavrsnica?
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

probaj da staviš stand off i smanji closing down defanzivcima.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
WOXER
First Team Coach
Поруке: 240
Придружен: 25 Дец 2010, 23:06
Место: Kucura
Status: Није на вези

Порука од WOXER »

Pokusavao sam sa stand off ali nije imalo rezultata,kada se to stavi on i dalje izlece ali samo stoji malo dalje od njega i opet ostaje rupa u odbrani.A sto se tice closing down-a to nisam ni ukljucivao.Izgleda da nema vise zone sto je ocajnost ovog fm-a.

A sta da radim sa efikasnoscu?
Корисников грб
Alexandar_81
World Class Manager
Поруке: 5161
Придружен: 24 Окт 2010, 15:53
Место: Leskovac
Klub koji vodite: FK Partizan
Formacija: 4-2-3-1 Wide
Has thanked: 18 times
Been thanked: 7 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Alexandar_81 »

WOXER, Nista sto se efikasnosti tice, ne mozes bas nista, a sto se tice zone, ako poslusa savetzele-a, i sacekas koju utakmicu odbrana ce da ti se uigra i onda nece vise tako izletati, ne ocekujes valjda ko na papiru ti napises oni slusaju... cemu sluzi uigravanje taktike, plus neki igraci imaju takve ocene i takvu narav da vole da istrce jbg kako bi se primali golovi :)
▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒

Nikad ne prestaj, podigni glavu kao nekad, kreni hrabro sad za crno-belu slavu!
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Mislim da na player instruction imaš opciju close down less. Uključi to.
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
Корисников грб
ivogud
Assistant Manager
Поруке: 574
Придружен: 01 Дец 2010, 21:01
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од ivogud »

Ljudi imam par problema koji me izludjuju, evo upravo sam na pocetku 2 sezone ispao od steaue u 3 kolu kvalifikacija, Bekovi sta god im ja stavio se ponasaju kao da su retardirani, Ako stavim da markiraju krilo to je gol odmah za njih, a ako drze zonski onda se postavljaju neverovatno, probao sam razne varijacije ali uvek isto bude evo ss da vidite:
Mladenovic ovde znaci nema postavljenu striktnu markaciju, a postavio se kao da je stoper, nema sanse da stigne da blokira ovog dole krilnog igraca

Слика

Druga situacija je da imam utisak da komp mnogo bolje se brani, njihovi igraci svi atakuju na moje , DM zatvaraju krila lagano, dok npr lopta ako prodje moje dm oni ostanu u mestu i to je to, ni closing down more ni hassle opponents ne pomaze, uglavnom moj igrac bez obzira na istrukciju pridje igracu na 2 koraka i onda tako kaska za njim
Слика

Слика

Ima li neko slicne probleme ili mozda neko resenje da ponudi?
Последње учитавање од ivogud дана 15 Нов 2013, 15:35, учитано 2 пута укупно.
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Ivogud, imam ja slican problem, i meni nisu uspeli pomoci oko tog problema.
Корисников грб
Millanezy11
Youth Team Coach
Поруке: 178
Придружен: 06 Феб 2011, 13:30
Место: Leskovac
Status: Није на вези

Порука од Millanezy11 »

Znaci nema potrebe da kidam zivce i udaram lap top svi imaju problem sa bekovima. Strasno.
Forma je prolazna, Klasa je vecna.
Корисников грб
Gaddafi
Newgen
Поруке: 31
Придружен: 04 Јул 2011, 14:40
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Gaddafi »

Jel ima nacina da se konvertuje u klasicno kao sto je bio slucaj u 13-ici?Ubih se trazeci
Корисников грб
zele
SFM Hall Of Fame
Поруке: 14189
Придружен: 05 Нов 2011, 22:57
Место: Лазарево
Status: Није на вези

Порука од zele »

Ne. Samo ovako. :fss: Navikni se. :zelenko:
Milo Lompar: "Taj argument ima više slojeva, od kojih je njegov najdublji sloj da je izuzetno glup."

Bajka o Barnetu
rajs5
First Team Coach
Поруке: 313
Придружен: 03 Апр 2012, 09:38
Место: Crvenka
Klub koji vodite: AC Milan
Formacija: 4:3:3
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Status: Није на вези

Порука од rajs5 »

Nisu samo bekovi problem vec i centralni odbrambeni igraci, koji god klub da sam vodio u bilo kojoj ligi ja uvek imam isti problem, a to je fuknkconisanje odbrane, probao sam sve zive kombinacije i timske i igracke instrukcije i razne role da im stavim, ali uvek se isto ponasaju, kao da su retardi koji nikad nisu sutnuli loptu, a vodio sam velike klubove Milan, Napoli, Real, Mau Utd, sada vodim Arsenal, dosta golova primam iz prekida na prvu statitu, doduse i dajem na isti nacin, mnogo ima suteva u i van okvira gola, dosta golova pada, itd... Ako ne izadje Patch koji ce sve ovo popraviti jednostavno mozomo da zaboravimo na Menadzer, doduse ima i dobrih stvari koje mi se svidjaju, ali dzaba dok...
Последње учитавање од rajs5 дана 17 Нов 2013, 15:24, учитано 1 пут укупно.
skile86
Newgen
Поруке: 29
Придружен: 11 Дец 2010, 17:05
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од skile86 »

Bas tako, ako neki patch nesto ne ispravi nece biti dobro.
Корисников грб
mikicar
Newgen
Поруке: 26
Придружен: 26 Нов 2010, 23:43
Место: Sremska Mitrovica
Status: Није на вези

Порука од mikicar »

Isti problem sam imao a onda sam poceo rucno da podesavam ono pred pocetak meca Opposition isntructions. Svakom njihovom napadacu (odnosno na poziciju, ne striktno nekom posebnom napadacu, ono u donjem delu ekrana) stavim da ga cvrsto markiraju i teraju da koristi slabiju nogu. Svakom AMC stavim da ga zatvaraju vise, slabiju nogu i ponekad talking hard. Svakom krilu da ga brze zatvaraju, slabiju nogu. Svakom opasnom MC da ga brze zatvaraju, teraju da koristi slabiju nogu i da mu ulecu u dzigericu :).

I mogu vam reci da mnogo bolje stojim sad na tabeli. U odbrani imam Zarka Markovica i Vitasa (cenral defender, defend), desni bek De Slivestri i levi Volkov (full back automatic) ispred jedan ball winning zadnji vezni i nemam problema vise.


konkretno mislim na ovo

Код: Изаберите све

http://www.zaslike.com/files/s3g4pga01en53dulp7.png

Popravio sam ti. Nemoj da dupliraš postove, ako nema potreba za tim. Koristi opciju "Izmeni"
Последње учитавање од mikicar дана 17 Нов 2013, 16:45, учитано 1 пут укупно.
Корисников грб
Gaddafi
Newgen
Поруке: 31
Придружен: 04 Јул 2011, 14:40
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Gaddafi »

Rezultati savrseni,ali 4 crvena na 8 utakmica. :nasty: Ovo mi se nikada ranije nije desavalo
Корисников грб
Miloshbg
Youth Team Coach
Поруке: 63
Придружен: 29 Дец 2010, 16:42
Место: Belgrade, Serbia
Status: Није на вези

Порука од Miloshbg »

Ja sam taj problem u odbrani donekle resio sa instrukcijom Hassle opponents. :)
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

Meni ne pomaze ni hassle opponent :argh: Sve sam pokusao, al igraci ko da su retardirani, dodju do potivnika stanu ispred njega i puste da prodju pored njih, e tek onda krenu na njega, a tada je kasno
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Za potpuni presing prvo moras imati ekipu koja ce to uraditi tj koja ce biti sposobna da to uradi. Znači taktičke kontrole su jedno, to je ono sto ti kao trener hoces da igraci na terenu urade i za potpuni presing je potrebno hasle opponent, play much higher tempo, push higher up mozda i push more , da bi defanzivna linija povukla svoju liniju prema sredini i da bi pritisak na ekipu poceo vec od napadaca, a da se presing igra na coveka od samog zacetka akcije. Pored tih instrukcija naravno use tighter marking,i cak i get stuck in da agresivnost bude ostra do te mere da karotni dolaze kao dobardan, medjutim...

Jedno je reći, drugo je to sprovesti u delo. Sama agresivnost ekipe zavisi i od toga koliki je pojedinacna agresivnost svakog igraca u ekipi. Determination je faktor koji utice na to sa koliko zara ce oni raditi sve zadate instrukcije, a stamina , natural fitnes suosobine koje ce svakom igracu dozvoljavati da ispunjava zadate instrukcije. Takodje, svi igraci imaju i svoju ocenu za marking koja odredjuej markaciju igraca, pa se ne moze ocekivati da ce isto obaveze izvrsavati igrac koji ima pomenute ocene oko 15, i onaj koji iste ocene ima do 9,10. Uz sve sto sam napomenuo, takva ekipe kakvoj svako tezi svaki menadzer koji vodi neku ekipu, u stvarnosti ne postoji, jer ne postoji ekipa koja ce 90 minuta sabijati priotivnika i trcati bez lopte kako bi siratila do savrsenstva zadatke. U Fm-u isto tako, ne mozete teziti kad utopiji ili necemu sto je nesotarivo, zato sto ne moze. Igraci su drugacije licnosti i drugacije reaguju na komande, drugacijih su karakteristika i zbog svega toga resenje je sledece.

Kada se preuzme ekipe i pocne igra, retke ekipe mogu igrati konstantan presing na protivnika i to opet ne tako uspesno. Proces stvaranje ekipe kakvu zelite nije - sednem za komp, upalim fm , namestim timske intrukcije i gledam 11 gatuza na terenu...pa ne oze. Stvaranje ekipe i igre traje godinama, dovode se specificni igraci, trazi se kvalitet igraca koji ce zadovoljiti vase zamisli. Ne postoji taktika koju mozete napraviti a kojom cete biti 100% zadovoljni. Gatuzo je Gatuzo, a Ronalidnho je Ronaldinho. Prvi ce kidisati kao pit bul, drogo ne mozete ni stapom naterati da igra presing ali zato je drugi napadacki Bog, a prvi slobondo ne mora polovinu da prelazi.

Nadam se da je sad jasnije :cheers:
Cira95
Newgen
Поруке: 25
Придружен: 10 Апр 2013, 20:57
Место: Beograd
Status: Није на вези

Порука од Cira95 »

hvala na odgovoru Orthodox, ja sam stavljao te instrukcije, al ne moguce da napredak da me napuni sa 5 golova, i stalno vrse presing na mene. Inace vratio sam vilotica, igra mi araujo, Rodic, i jedan dobar stranac(svi imaju dobre ocene). Mislim da je to neki bag u fm14. Vidim nisam jedini koji se zali :cheers:
Корисников грб
Orthodox
Ćale s' Bagdale
Поруке: 18917
Придружен: 24 Окт 2010, 00:36
Место: Kruševac
Klub koji vodite: Napredak
Formacija: 5-4-1 WB
Steam: OrthodoxSFM
Has thanked: 244 times
Been thanked: 254 times
Контакт:
Status: Није на вези

Порука од Orthodox »

Pa moguce je jer si stvavljao instrukcije koje nisu pogodne za ekipu koju vodis. Ja igram sa Napretkom npr i ekipa uopste nije losa da ne bi mogla da se nosi sa svim ekipama u JSL, medjutim ne verujem da jeuzrok poraza bag, vec nesto od toga sta si radio u pomenutoj utakmici. Veruj da bolje nista ne podesavati posebno nego podesiti ono sto ne moze ekipa da izvede. Kao kad ja stavim npr popuni napad, push higer up i primim 3 komada cim zinem jer sam stavio te instrukcije. Ovako igram bez posebnog namestanjai u toku utakmice samo odradim malo retain a ball, take a breath i lower tempo kad smirujem igru i fino...svi srecni, Ja pobedio :)
Пошаљи Одговор

Повратак на “Taktike i Treninzi '14 / Tactics & Training '14”